www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2008 17:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
lolekbolek napisao:
Papa Ratzinger je prije izbora za Papu cistiliste oznacio kao teolosku hipotezu (Spiegel online) i predlozio da se ta vjera odbije.


Draga sestro..vjerujem da si mislila kako je naš sadašnji papa govorio i pisao o limbu kao hipotetskoj vjeri,a nikako ne o čistilištu...naime u to vrijeme,sadašnji naš papa, bio je predsjednik Međunarodne teološke komisije, kao prefekt Zbora za nauk vjere,koja je raspravljala dugi niz godina o postojanju limbusa infantiuma (dječjeg limba), "mjesta između raja i pakla", u kojemu su se nalazila djeca umrla prije primitka sakramenta krštenja...

O tome je naš sadašnji papa Benedikt XVI. ,a ondašnji kardinal Ratzinger kazao,dok je bio predstojnik Kongregacije za nauk vjere ... "da se radi samo o teološkoj hipotezi nikad definiranoj u istini ili vjeri koju bi on osobno ukinuo".

Eto,vjerojatno si na to mislila,ali da ne bi došlo do zabune,sada sam to primjetio i reagirao,jer u protivnom to bi bilo u suprotnosti s dogmom o samom čistilištu...znači nije čistilište naš papa označio kao teološku hipotezu,već limb!

inače limb nikada nije bio definiran kao dogma,a naš KKC ga niti ne spominje! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lip 2008 00:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
lolekbolek napisao:
Pitaju me ljudi, koji zele sve crno na bijelo, gdje se konkretno u Bibliji spominje cistiliste. Citala sam i ja te stihove u Bibliji, ali nemam osjecaj da se bas opisuje cistiliste. Da li se radi o cuvstvu, subjektivnosti? Papa Ratzinger je prije izbora za Papu cistiliste oznacio kao teolosku hipotezu (Spiegel online) i predlozio da se ta vjera odbije. Ima tolko hipoteza na tu temu da mi se vec vrti u glavi. Nemam nista protiv cistilista, dapace, sretna sam da ga ima jer sam izgubila drage ljude koji su na ovom svijetu grijesili, ali nisu zasluzili pakao, pa se nadam da cemo se svi jednom sastati kod naseg Nebeskog Tatice. Volim se udubiti u temu, jer i katolicki krscani smiju ispitati i provjeravati. Jer za mene to nije grijeh i ne vjerujem da sam losiji krscan od vas.Ajd bok. Zelim vam lijepu nedelju.


Zasto bi se ovdje pozivali na Bibliju kad je Gospodin nas Isus Krist nigdje ne spominje? Stvari se mogu svakako postaviti, ali jedna je istina...
Katolici su odavno sluzbeno pozvani od Crkve ispitivati i provjeravati Bibliju, jer ni Crkva potpuno ne poznaje Boga, kao sto Boga nitko potpuno ne poznaje, niti se Bog moze potpuno spoznati.
Crkva je, medjuostalim, sluga, a onaj koji korisno sluzi Bogu zna se kako zavrsava. Crkva su ljudi, a opet i misticno tijelo Gospodina. Prisjetimo se, usput, sto svijet cini Crkvi, samim tim i Gospodinu.
Da bi otkrila gdje se u Bibliji spominje Cistiliste, a da je crno na bijelo, valja tebi i ljudima koji su te pitali, uci sebi u srce. To je jednostavno: samo odgovori sebi jesi li jadan i ako jesi, koliko... Tako bi mogli, kad opet budete citali Bibliju, imati spoznaju o Cistilistu crno na bijelo. Ako falis odgovor, Cistiliste za tebe ne postoji, al zato, po Bozjem milosrdju, postoje ljudi, ona spomenuta Crkva, koja moli za sve, pa i za duse u Cistilistu.
Ako ti je zgodno, javi jeste li pokusali uci sebi u srce i shvatiti, ne samo postoji li Cistiliste, vec ono vaznije, kako je u Cistilistu.
Bozje milosrdje, izraz je Bozje najvece moci, neshvatljiva tajna Presvetog Trojstva, koje nas je iz nistavila pozvalo u bivstvovanje, koje nam daruje besmrtni zivot, zasticuje od zasluzenih kazni, oslobadja od bijede grijeha, Bozje milosrdje, koje nam u Rijeci sto je Tijelom postala daruje opravdanje za zivot.
Bozje milosrdje opisano u predhodnoj recenici je iz Zaziva Bozjeg Milosrdja, koje je objavljeno gotovo dvije tisuce godina po Isusu Kristu Gospodinu. Bozje milosrdje tim rijecima nije opisano u Bibliji. Samo to ni iz daleka ne znaci da nije tako. Kad smo kod Cistilista, Bozje milosrdje je, iako to nigdje tako ne pise u Bibliji, doslovno osvjezenje dusa u Cistilistu.
Ako ti i tvoji prijatelji pokusavate upoznati Boga preko Cistilista, ogranicavajuci mogucnosti tipa crno na bijelo, zamislite samo koliko ste na krivom putu jer se Bozje ne moze ograniciti. Tako i nemojte Boga ogranicavati na Bibliju, to je podvala za malu djecu. Na koncu, zasto i mozebitno pomisljate ti i tvoji prijatelji da bi ljudi, ovako prljavi, mogli uci u pocinak nekome kao sto je Bog.
Moli Boga uz duznu cast i dat ce ti, i prijateljima ce tvojim dati da vide i cuju, samo neka traze iz one dubine srca gdje se treba zaroniti da bi se i Cistiliste spoznalo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2008 13:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
naggar napisao:
lolekbolek napisao:
Pitaju me ljudi, koji zele sve crno na bijelo, gdje se konkretno u Bibliji spominje cistiliste. Citala sam i ja te stihove u Bibliji, ali nemam osjecaj da se bas opisuje cistiliste. Da li se radi o cuvstvu, subjektivnosti? Papa Ratzinger je prije izbora za Papu cistiliste oznacio kao teolosku hipotezu (Spiegel online) i predlozio da se ta vjera odbije. Ima tolko hipoteza na tu temu da mi se vec vrti u glavi. Nemam nista protiv cistilista, dapace, sretna sam da ga ima jer sam izgubila drage ljude koji su na ovom svijetu grijesili, ali nisu zasluzili pakao, pa se nadam da cemo se svi jednom sastati kod naseg Nebeskog Tatice. Volim se udubiti u temu, jer i katolicki krscani smiju ispitati i provjeravati. Jer za mene to nije grijeh i ne vjerujem da sam losiji krscan od vas.Ajd bok. Zelim vam lijepu nedelju.


Komunikacija između Neba i zemlje..NIJE se zaustavila..
.kad je ..završena i složena Biblija..
..Biblija obuhvaća više desetaka knjiga..
..koji su napisali ljudi vođeni duhom..
..nije u Bibliji sve objašnjeno do tančina..
..jer jednostavno..ljudski um.
..(pogotovo prije mnogo godina)..nije u stanju..
..shvatiti..."težinu" Božanskog i nebeskog..
..tek sada , nauka..pomalo otkriva veličanstvenost biblije..

.komunikacija NEBA I ZEMLJE..je svakodnevna..
.pa se tako s rođenjem Krista i Uskrsnućem..
..dodao Novi Savez..a vjerovatno i posljednji,
..između Boga i čovjeka..
..taj savez je "potpisan krvlju Kristovom .
..sa svakim čovjekom..pojedinačno..
.svak svojom krvlju i križem..
.."potpis" za spas..

..tako o pojmu ČISTILIŠTE...
..govori mnoštvo svetih..

.i o potrebi ..MOLITVE za duše u čistilištu..

.čistilište ..gledano zemaljski je više stanje duše..doli ..
..mjesta...jer ...u onoj dimenziji...prostor -vrijeme-riječ-glas..
..se pojavljuje na nama..teško opisiv način..


odlično rečeno brate naggare i to kroz pjesničkiji izraz

Bog nije mrtav i nije prestao općiti s ljudima smrću posljednjeg apostola
Bog nije završio komunikaciju i pojašnjavanje nekih postulata proije 2000 godina

zato imamo razne Božje objave i otkrivenja
kako dane svecima, svećenicima tako dane običnim neukim, poniznim dušama

primjera ima na stotine
neki recentniji su objava sestri Fuastini u kojoj naš brat naggar i Leo nalaze često inspiraciju, i dokaze Božje ljubavi prema čovjeku
Božje milosrđe je veliko, tako i vezano za čistilište

da ga nema , jako malo bi vidjelo Boga licem u lice
tako da je čistilište najveći izraz Božje ljubavi

izraz Božje ljubavi je i slanje najponiznije službenice Božje na zemlji- Blažene Djevice Marije, Gospe, koja nam kroz svoja ukazanja , pojašnjava mnoge zablude ovoga suvremenog svijete, i pokazuje nam najispravniji i najkraći put ka Isusu njenom Sinu i našemu Spasitelju i Otkupitelju

ponizni imaju duha i dara da shvate Božje tajne koje su i dogmatima nekada jako teško objašnjkive i shvatljive
ali zato je to vjera , a ne znanost, iako mnogi "ugledni teolozi" pokušavaju od vjere stvoriti znanost

mnogi su upali u zamlu zloga, upali u zamku u kojoj su odavna protestanti i sola sriptura zagovaratelji,tako da pokušavaju racionalistički objasniti otajstva koja se NE MOGU racionalno, sistematski objasniti

otuda i teškoće kod mnogih pravih ukazanja i Božjih objava , kod sola scriptura teologa
jer od velikog pismoznanstva, ne uviđaju očito, tj. od šume ne vide drvo

zato i međugorsko ukazanje i poruke koje Gospa daje teško padaju kod učenih teologa na plodno tlo
međugorske poruke lakše prihvaćaju mali i neuki, jer u njima osjećaju srcem da je to bOžji poziv na obraćenje svima koji još nisu istinski prihvatili Isusa kao spasitelja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2008 14:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:

zato i međugorsko ukazanje i poruke koje Gospa daje teško padaju kod učenih teologa na plodno tlo
međugorske poruke lakše prihvaćaju mali i neuki, jer u njima osjećaju srcem da je to bOžji poziv na obraćenje svima koji još nisu istinski prihvatili Isusa kao spasitelja



Ne bih se Hrvoje složio s ovom konstatacijom..naime jedan od najpoznatijih mariologa i teologa,francuski teolog i veliki zaljubljenik u Gospu,Rene Laurentin, kao član svjetke znastvene komisije,svesrdno podržava i nastoji pokazati i dokazati kroz nekoliko desetaka napisanih knjiga,te sijaset razno zdravstvano-znanstvenih komisija, istinu o međugorskim ukazanjima...imao sam tu čast da budem tamo,daleke 1984/85 g u njegovu društvu u Međugorju,i vidjeh koliko je čovjek uza svo znanje i iskustvo,toliko ponizan i velik da me oduševio na prvi pogled....podrobnije o njemu doznah od svoga prof.dr.p.J.T.Šagi-Bunića(sada nažalost pokojnoga)kakav je to veliki,učeni teolog i mariolog,a uz to nadasve ponizan i krotak čovjek i svećenik...očito je Kraljica Mira,izabrala sebi velikog svećeničkog sina u vidu dragoga mi p.Laurentina :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2008 14:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
joakim napisao:
Hrvoje Hrki napisao:

zato i međugorsko ukazanje i poruke koje Gospa daje teško padaju kod učenih teologa na plodno tlo
međugorske poruke lakše prihvaćaju mali i neuki, jer u njima osjećaju srcem da je to bOžji poziv na obraćenje svima koji još nisu istinski prihvatili Isusa kao spasitelja



Ne bih se Hrvoje složio s ovom konstatacijom..naime jedan od najpoznatijih mariologa i teologa,francuski teolog i veliki zaljubljenik u Gospu,Rene Laurentin, kao član svjetke znastvene komisije,svesrdno podržava i nastoji pokazati i dokazati kroz nekoliko desetaka napisanih knjiga,te sijaset razno zdravstvano-znanstvenih komisija, istinu o međugorskim ukazanjima...imao sam tu čast da budem tamo,daleke 1984/85 g u njegovu društvu u Međugorju,i vidjeh koliko je čovjek uza svo znanje i iskustvo,toliko ponizan i velik da me oduševio na prvi pogled....podrobnije o njemu doznah od svoga prof.dr.p.J.T.Šagi-Bunića(sada nažalost pokojnoga)kakav je to veliki,učeni teolog i mariolog,a uz to nadasve ponizan i krotak čovjek i svećenik...očito je Kraljica Mira,izabrala sebi velikog svećeničkog sina u vidu dragoga mi p.Laurentina :grlim te:


slažem se u cjelosti

ima tu još nekih : hans urs von balthazar, pok. nadbiskup frane franić, dr. Lj.Rupčič. dr. A.Rebić, Dr Ivan Dugandžić, mnogi svećenici -npr. Jozo Zovko, Petar Ljubičić, pok. S.Barbarić i stotine drugih

ali ipak većina je kroz zadarsku izjavu priklonila se biskupu žaniću, poslije Periću , što kroz suzdržan i neutralan stav, a neki jako protiv, kategorički protiv kao b. Perić :twisted:

nisam mislio svi, ali ipak mnogi ne žele uopće čuti za posebne objave, pa tako ni za međugorje

Bog kroz posebne objave ipak nešto želi reći svijetu i Crkvi, a na nama je da ne gušimo proročki duh koji je prisutan posebno zadnjih 170 godina, od Pariza, čudotvorne medaljice, pa preko lurda, fatime, akite, bearinga,garabandala, kerezinena, i mnogih drugih mjesta gdje se objavljivao Bog ili Gospa - Majka Božja :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2008 16:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..sve se slaže..u JEDNU LIJEPU KNJIGU...

..Guadalupe, Lurd, Međugorje, ..itd..mnoga Marijanska svetiša..
..Plava Knjiga,,don Gobija, Faustine Kowalsky i ISUS kao Kralj Milosrđa..
..Papa Ivan Pavle II, Klarisa Jerzalemska..
..i mnogi naši ..dobri sveti ljudi...
..koji u čistoći duha...
..dobiše na dar...spoznaje o USTROJSTVU svijeta..Ljepoti Nebeskog raja..
..a tako i o čistilištu..i paklu...
..imamo jedno krasno svjedočenje...talijanke Angele...koja je bila..
.. u sotonskoj sekti..i koja ..svjedoči o postojanju zla..iz prve ruke..
..kao i širini i načinu djelovanja..
..doista zlo..postoji..i nije nekakva..frekosmik..slobodna negativna energija..već..stara zmija , prvi pobunjenik..i JEDINI ISTINSKI ČOVJEKMRZAC..
----------------------------------

...neki vide..neki ne..

..a neki misle da vide..pa niti vide..niti čuju..

..teško je vidjeti..čuti..ili dodirnuti...LJUBAV...

..jer se ni NE MOŽE-..

..jer ONA je OSNOVNO TKANJE SVEMIRA..
..jer je izašla iz BOŽJE BITI..a BOG sam ,,.,.JEST LJUBAV..,

..ne kao senzacija doživljaja....već stanja "Ja jesam"..

..TAKO DA SE .." dotaći " ljubavi može samo na jedan način..

,.tako da joj se POTPUNO PREDATE..

..i dok se ne "umirite" u njoj..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2008 22:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Oku skrivena, srcu vidljiva, Ljubav...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2008 12:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Oku skrivena, srcu vidljiva, Ljubav...


a čovjek samo srcem dobro vidi... bitno je očima nevidljivo... BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 35 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr