www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 stu 2017 19:04

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od SlijepiPutnik na 03 stu 2014 22:01.
Razlog: x
PostPostano: 03 stu 2014 22:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
kristian napisao:
Samilo,,nisi ti nikad došao k sebi,nakon igle!
Jesi li još na metadonu ili heptanonu kao Goran Bare?
Nitko tebe ne vuče za jezik ali tvoja bezobrazna napadačka retorika mi je poznata sa Net Foruma!A od nekršćana ,,bilo ateista ili onih druge vjere nitko tako srčano nije branio Katoličku Crkvu kao ja!Od sefirota,iluzije ili onog koji je prijetio da će te naći i prebiti,,"Imperator"!

:b101: :a1490: :b101:
Ja protestiram da ti protestiraš da sam ja protestirao da si ti protestant!!
Made in Vuk Neustahije!! :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2015 10:39 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: rimokatolik
Status: U braku
BB svima. Imam jedno pitanje.

Kopiram dio definicije teologije: U kršćanstvu promišlja o Isusu Kristu, o Crkvi i o drugim vjerskim sadržajima na temelju objave (Biblija) i predaje (tradicija).

Pitanje glasi,kužim sta je Objava i znam po predavanjima da je Objava završena u IS,zanima me šta je točno Predaja,da li je to sve što je proizašlo iz Objave? Molim vas da mi netko objasni,treba mi za ispitni rok,a sramota me što to ne razumijem.
Hvala puno :a1250:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2015 14:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: MislitiSvojomGlavom
77 "Da se Evandjelje u Crkvi bez prekida uscuva neiskvareno i zivo, apostoli su kao nastavljace ostavili biskupe, predajuci im svoje vlastito uciteljsko mjesto".[42] "Apostolsko se propovijedanje, na osobit nacin izrazeno u nadahnutim knjigama, moralo neprekinutim nastavljanjem sacuvati sve do dovrsenja vremena".[43]

78 To zivo prenosenje zbiva se po Duhu Svetom i, ukoliko je zasebno od Svetoga pisma, mada s njime ipak najuze povezano, naziva se "Predajom". Po njoj "Crkva u svom naucavanju, zivotu i bogostovlju postojano odrzava i svim narastajima prenosi sve sto ona jest, sve sto vjeruje".[44] "Naucavanje Svetih Otaca svjedoci o zivotvornoj prisutnosti te Predaje: njezino se bogatstvo slijeva u djelovanje i u zivot Crkve vjernice i moliteljice".[45]

(KKC)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2015 23:15 
Odsutan

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
why napisao:

78 To zivo prenosenje zbiva se po Duhu Svetom i, ukoliko je zasebno od Svetoga pisma, mada s njime ipak najuze povezano, naziva se "Predajom". Po njoj "Crkva u svom naucavanju, zivotu i bogostovlju postojano odrzava i svim narastajima prenosi sve sto ona jest, sve sto vjeruje".[44] "Naucavanje Svetih Otaca svjedoci o zivotvornoj prisutnosti te Predaje: njezino se bogatstvo slijeva u djelovanje i u zivot Crkve vjernice i moliteljice".[45]

(KKC)

Tko odlucuje po kome se prenosi Duh Sveti? :lol:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]