www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 stu 2014 16:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
tonii napisao:
kristian napisao:
.....
Bio sam na katoličkoj bogosloviji(iako protestant po uvjerenju) i predmet "Uvod u Novi Zavjet" mi je predavao katolički svećenik,,rektor bogoslovije tada(peder) no Biskup nije tada znao da je on to(pokojni Tamarut),,pa te pitam,,,ja koji sam 30 godina u braku i vjeran sam svojoj ženi(I Bogu) a nisam Katolik,,,hoću li završiti u paklu ja ,a on ne...


Bože vjeran sam svojoj ženi ,postim dva puta tjedno, dajem desetinu od svega i ljubim Tebe i bližnje. Ponekad sudim druge i činim se vrlo pravedan na forumu. Za razliku od ovi katolika ja sam dobar i znam što je kome u srcu. Ja znam da je Crkva nešto pogriješila, znam da meni ne trebaju sakramenti jer , pa ja ljubim, znam da meni ne treba Učiteljstvo jer nije moguće da moj briljantan um može pogriješiti u donošenju sudova i moj razum bez problema proniče sve tajne Božje. Isuse oh kako sam te shvatio. Nitko još nije bio uzdignut u duhu kao i ja. Zahvaljujući spoznajama koje sam dobio čitajući Sveto Pismo red je da prosvijetlim ove neuke katolike. Jer nije bitno što itko kaže (osobito Crkva) ja ljubim sve i svakoga i nikad sagriješio nisam. Ako i jesam otići ću u svoju sobu i Ti ćeš mi oprostiti. Ti nisi prisutan u Euharistiji jer ja to znam. Ti nisi prisutan u ispovijedi jer ja to znam. Sve je to nešto simboličko i bezveze. Kakvi Oci, kakvi naučitelji, kakvi mistici KC pa ja sam sve shvatio i što meni ima tko govoriti. Ja ljubim i prosudite parnicu u moju korist. Ja pravednik moram biti spašen ,a ne onaj grešnik. Oh koliko ljubim. Oh, oh, oh. Savršen sam.

Smješno!
Kojih katolika?Zar nisam napisao da se mnogima divim i da su bolji vjerniuci od mene?Zar nisam napisao da sam nezadovoljan svojom duhovnošću?
Ovdje samo usporedih sebe sa JEDNOM osobom,jer netko reče da je najvažnije biti katolik!Katolik može biti dobar vjernik a i nemora!Isto kao i protestant!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 16:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2012 23:11
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kristian napisao:
Smješno!...


Hvala. Bila mi je namjera iskarikirati tvoje pisanje na forumu (kako ga ja doživljavam) s prispodobom iz sv. Pisma o farizeju i cariniku.

Citat:
Zar nisam napisao da sam nezadovoljan svojom duhovnošću?


Tvoje nezadovoljstvo izvire iz tvoje oholosti. Naime precjenjuješ sebe i iz tog visokog mišljenja o samome sebi dolazi i nezadovoljstvo samim sobom. Preporučio bi sv. Franju Saleškog on je inače vrhunski pisao o oholosti i jako je poučan za duhovni rast. KC ga je proglasila naučiteljem.

Citat:
Katolik može biti dobar vjernik a i nemora!Isto kao i protestant!


Tko je dobar vjernik i što to znači "dobar vjernik".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 17:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
tonii napisao:
kristian napisao:
Smješno!...


Hvala. Bila mi je namjera iskarikirati tvoje pisanje na forumu (kako ga ja doživljavam) s prispodobom iz sv. Pisma o farizeju i cariniku.

Citat:
Zar nisam napisao da sam nezadovoljan svojom duhovnošću?


Tvoje nezadovoljstvo izvire iz tvoje oholosti. Naime precjenjuješ sebe i iz tog visokog mišljenja o samome sebi dolazi i nezadovoljstvo samim sobom. Preporučio bi sv. Franju Saleškog on je inače vrhunski pisao o oholosti i jako je poučan za duhovni rast. KC ga je proglasila naučiteljem.

Citat:
Katolik može biti dobar vjernik a i nemora!Isto kao i protestant!


Tko je dobar vjernik i što to znači "dobar vjernik".

Tko upre prst u drugog(što ti sada činiš) tri prsta u njega su usmjerena!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 17:56 
Kristiane, neka Gospodin blagoslovi tebe i tvoju obitelj. Lijepo je što si došao na ovaj forum Tebe tražim. Ako želiš saznati tko je u pravu Crkva koja smo svi mi s Kristom kao Glava Crkve, a mi svi pojedini udovi, čitaj knjige svetaca, njihova razmišljanja. Ti pokušavaš ukazati da neke stvari u Crkvi nisu točne ili su tebi nejasne, to mogu shvatiti. Ni sam ne mogu shvatiti zašto je nešto ovakvo ili onakvo, iako nije logično, no mogu se moliti da mi Gospodin podari da razumijem, da otvori moje srce, razum...Tko traži nalazi....Traži


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 18:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Bože vjeran sam svojoj ženi ,postim dva puta tjedno, dajem desetinu od svega i ljubim Tebe i bližnje. Ponekad sudim druge i činim se vrlo pravedan na forumu. Za razliku od ovi katolika ja sam dobar i znam što je kome u srcu. Ja znam da je Crkva nešto pogriješila, znam da meni ne trebaju sakramenti jer , pa ja ljubim, znam da meni ne treba Učiteljstvo jer nije moguće da moj briljantan um može pogriješiti u donošenju sudova i moj razum bez problema proniče sve tajne Božje. Isuse oh kako sam te shvatio. Nitko još nije bio uzdignut u duhu kao i ja. Zahvaljujući spoznajama koje sam dobio čitajući Sveto Pismo red je da prosvijetlim ove neuke katolike. Jer nije bitno što itko kaže (osobito Crkva) ja ljubim sve i svakoga i nikad sagriješio nisam. Ako i jesam otići ću u svoju sobu i Ti ćeš mi oprostiti. Ti nisi prisutan u Euharistiji jer ja to znam. Ti nisi prisutan u ispovijedi jer ja to znam. Sve je to nešto simboličko i bezveze. Kakvi Oci, kakvi naučitelji, kakvi mistici KC pa ja sam sve shvatio i što meni ima tko govoriti. Ja ljubim i prosudite parnicu u moju korist. Ja pravednik moram biti spašen ,a ne onaj grešnik. Oh koliko ljubim. Oh, oh, oh. Savršen sam.


Jaooo kakva cipelarka, hahahahaha, plačem!!!
Toni, iako si neos, ovo to je vrh vrhova!!
hahahaha pa ja sam se oduzeo, kakvo je ovo spuštanje bilo!!
:b101: :b101: :a1490:
kristiane, da imaš imalo ponosa priznao bi ovu dominaciju i kako te je tresnuo o pod, otreso te ko zelenbača!
Pa ja ne mogu vjerovati!hahahaha


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 19:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2012 23:11
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kristian napisao:
tonii napisao:
kristian napisao:
Smješno!...


Hvala. Bila mi je namjera iskarikirati tvoje pisanje na forumu (kako ga ja doživljavam) s prispodobom iz sv. Pisma o farizeju i cariniku.

Citat:
Zar nisam napisao da sam nezadovoljan svojom duhovnošću?


Tvoje nezadovoljstvo izvire iz tvoje oholosti. Naime precjenjuješ sebe i iz tog visokog mišljenja o samome sebi dolazi i nezadovoljstvo samim sobom. Preporučio bi sv. Franju Saleškog on je inače vrhunski pisao o oholosti i jako je poučan za duhovni rast. KC ga je proglasila naučiteljem.

Citat:
Katolik može biti dobar vjernik a i nemora!Isto kao i protestant!


Tko je dobar vjernik i što to znači "dobar vjernik".

Tko upre prst u drugog(što ti sada činiš) tri prsta u njega su usmjerena!


Kako ti koji ljubiš Boga i bližnjega ne vidiš da je ovaj moj post upućen tebi samo iz ljubavi. Ja te ne sudim nego detektiram tvoj problem. Od tebe koji si pun ljubavi očekujem da strpljivo pročitaš moj post i da ga dobronamjerno prihvatiš, jer je dobronamjerno i pisan. Svaki čovjek koji je nezadovoljan sobom zbog toga što griješi ili je nezadovoljan svojim duhovnim rastom ima problem sa ohološću. Precjenjuje sam sebe i previše se uzda u svoje snage ne poznavajući dovoljno sama sebe. Želi sam napredovati pouzdavajući se u sebe ,a ne u Boga i kad vidi da ne ide onako kako je on zamislio tužan je i nezadovoljan sobom.
Dakle požalio si se da si nezadovoljan svojom duhovnošću. Razlog je oholost. Crkva ga smatra najtežim od svih sedam smrtnih grijeha i svi grijesi iz njega proizlaze. S tim se grijehom rađamo i on umire malo poslije naše smrti.
Samo i promisliti da nismo oholi značilo bi upasti u oholost. Tako da se ne moraš zabrinjavati. Sigurno si ohol jer to kaže sv. Franjo Saleški koji je naučitelj Crkve.

P.S: Nemoj misliti da sam sebe izuzeo od tog grijeha.

P.P.S. Tvoj odgovor koji si mi dao na prethodni post , sugerira mi da bi ti mogao imati 12 god.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tonii napisao:
Tvoj odgovor koji si mi dao na prethodni post , sugerira mi da bi ti mogao imati 12 god.

Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 11:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
tonii napisao:
kristian napisao:
Smješno!...


Hvala. Bila mi je namjera iskarikirati tvoje pisanje na forumu (kako ga ja doživljavam) s prispodobom iz sv. Pisma o farizeju i cariniku.

Citat:
Zar nisam napisao da sam nezadovoljan svojom duhovnošću?


Tvoje nezadovoljstvo izvire iz tvoje oholosti. Naime precjenjuješ sebe i iz tog visokog mišljenja o samome sebi dolazi i nezadovoljstvo samim sobom. Preporučio bi sv. Franju Saleškog on je inače vrhunski pisao o oholosti i jako je poučan za duhovni rast. KC ga je proglasila naučiteljem.

Citat:
Katolik može biti dobar vjernik a i nemora!Isto kao i protestant!


Tko je dobar vjernik i što to znači "dobar vjernik".

Ja pomislih da ti imaš i manje od 12!
Koliko sam ohol to Bog zna!
"Ne sudite da ne budete suđeni"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dado1642 napisao:
Kristiane, neka Gospodin blagoslovi tebe i tvoju obitelj. Lijepo je što si došao na ovaj forum Tebe tražim. Ako želiš saznati tko je u pravu Crkva koja smo svi mi s Kristom kao Glava Crkve, a mi svi pojedini udovi, čitaj knjige svetaca, njihova razmišljanja. Ti pokušavaš ukazati da neke stvari u Crkvi nisu točne ili su tebi nejasne, to mogu shvatiti. Ni sam ne mogu shvatiti zašto je nešto ovakvo ili onakvo, iako nije logično, no mogu se moliti da mi Gospodin podari da razumijem, da otvori moje srce, razum...Tko traži nalazi....Traži

Dobro rečeno!
Ne pokušavam shvatiti,shvatio sam odavno!Baš ne pokušavam ukazati koje stvari nisu točne,,,čitao sam knjige svataca ali mi je draže Sveto Pismo!
Evo za tebe nešto:
Katolički svećenik,pravi Božji sluga

http://www.youtube.com/watch?v=d-e1Ma33cFI


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
Bože vjeran sam svojoj ženi ,postim dva puta tjedno, dajem desetinu od svega i ljubim Tebe i bližnje. Ponekad sudim druge i činim se vrlo pravedan na forumu. Za razliku od ovi katolika ja sam dobar i znam što je kome u srcu. Ja znam da je Crkva nešto pogriješila, znam da meni ne trebaju sakramenti jer , pa ja ljubim, znam da meni ne treba Učiteljstvo jer nije moguće da moj briljantan um može pogriješiti u donošenju sudova i moj razum bez problema proniče sve tajne Božje. Isuse oh kako sam te shvatio. Nitko još nije bio uzdignut u duhu kao i ja. Zahvaljujući spoznajama koje sam dobio čitajući Sveto Pismo red je da prosvijetlim ove neuke katolike. Jer nije bitno što itko kaže (osobito Crkva) ja ljubim sve i svakoga i nikad sagriješio nisam. Ako i jesam otići ću u svoju sobu i Ti ćeš mi oprostiti. Ti nisi prisutan u Euharistiji jer ja to znam. Ti nisi prisutan u ispovijedi jer ja to znam. Sve je to nešto simboličko i bezveze. Kakvi Oci, kakvi naučitelji, kakvi mistici KC pa ja sam sve shvatio i što meni ima tko govoriti. Ja ljubim i prosudite parnicu u moju korist. Ja pravednik moram biti spašen ,a ne onaj grešnik. Oh koliko ljubim. Oh, oh, oh. Savršen sam.


Jaooo kakva cipelarka, hahahahaha, plačem!!!
Toni, iako si neos, ovo to je vrh vrhova!!
hahahaha pa ja sam se oduzeo, kakvo je ovo spuštanje bilo!!
:b101: :b101: :a1490:
kristiane, da imaš imalo ponosa priznao bi ovu dominaciju i kako te je tresnuo o pod, otreso te ko zelenbača!
Pa ja ne mogu vjerovati!hahahaha

Smješno je ovo što je napisao jer je sve neistina!Smješna je i tvoja nekršćanska(đavolska) zloba!I smješno je kad narkoman bivši postane vjernik i misli da je svetac!Da ponovim,,đavolski smjeh čujem sa tvoje strane!Jer Papa Franjo protestante naziva braćom!Čak neke moli da mele za njega!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr