www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 07:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 kol 2018 15:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
kopitar napisao:
Normalno je da ono što voliš želiš i upoznati i tu normalnu ljudsku čežnju neki žele ubiti ili proglasiti grijehom...

Tko to želi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 15:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
why napisao:
Nazovi ti proces sumjom ili kritickim misljenjem, kako zelis, problem je u tome sto te vjeroucitelji nece na taj proces poticati. Dapace! Poticat ce ono suprotno: ponavljanje obrazaca. Takav rakurs naravno posebno je razoran na osobama obrazovne dobi, onih koji bi tek trebali uciti razmisljati. To zatiranje izazova misljenja kod mladih osoba je ona prava sablazan za koju vrijedi poznata: “Bolje bi bilo da mlinski kamen...”


Moj kćeri 3. razred OŠ vjeroučiteljica kaže da Isus nebi imao razloga doći da Adam i Eva nisu zgrešili...

Kad ovo ispričam ljudima od vjere : obično ne vide problem i slažu se sa mišljenjem vjeroučiteljice.

Ljudi zaboravljaju da je Teologija odgovoran ,vrlo zahtjevan T.r. krvav posao jer treba dati odgovor o najtežim i najbitnijim pitanjima...odgovor tipa o tome se ne raspravlja nesmije i ne može postojati...Normalno je da ono što voliš želiš i upoznati i tu normalnu ljudsku čežnju neki žele ubiti ili proglasiti grijehom....'uzeli su ključeve Kraljevstva nebeskog a sami ne ulaze niti dopuštaju onima koji žele'.[/quote]

Ako se ti ne slažeš onda te moram pitati koje si ti vjeroispovijesti?
Bez jela sa stabla spoznaje dobra i zla ne bi zavladao ljudima grijeh ni smrt, niti bi trebao Isus trpiti zbog otkupljenja.
Čovjek bi još bio u Edenskom vrtu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 15:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Why je potpuno u pravu ...neznam dali je vjernik ali ima sve odlike normalnog čovjeka koji očekuje i traži normalne odgovore na što ima potpuno pravo, jer je forum mjesto razgovora a tema je ' dogma.
Ja sam legitimno postavio pitanje o dvije dogme u kat. Crkvi , očekujući raspravu..a što smo zahvaljujući pojedincima koji troluju temu dobili.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Sta je to Why pridonio raspravi?.Čuči u kutu i izleti ko kobac na ovakve i slične teme.Nikad taj čovjek nije pridonio konstruktivnoj raspravi.Njegova životna filozofija je sumnjam,dakle jesam(postojim).Tek kad počne sumnjati u vlastitu sumnju na toj točki će mu početi iole kvalitetan duhovni život.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
kopitar napisao:
Moj kćeri 3. razred OŠ vjeroučiteljica kaže da Isus nebi imao razloga doći da Adam i Eva nisu zgrešili...

Kad ovo ispričam ljudima od vjere : obično ne vide problem i slažu se sa mišljenjem vjeroučiteljice.

Ljudi zaboravljaju da je Teologija odgovoran ,vrlo zahtjevan T.r. krvav posao jer treba dati odgovor o najtežim i najbitnijim pitanjima...odgovor tipa o tome se ne raspravlja nesmije i ne može postojati...Normalno je da ono što voliš želiš i upoznati i tu normalnu ljudsku čežnju neki žele ubiti ili proglasiti grijehom....'uzeli su ključeve Kraljevstva nebeskog a sami ne ulaze niti dopuštaju onima koji žele'.

Kako bi ti svom djetetu(3.razred) objasnio zasto grmi?Odakle grmljavina?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 16:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Odgovor Tomatinu i francesku:
Znači vas dvoje priznate Evu? Tj. ne priznate evoluciju???


Zadnja izmjena: why; 02 kol 2018 16:53; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 16:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
kopitar napisao:
Why je potpuno u pravu ...neznam dali je vjernik ali ima sve odlike normalnog čovjeka koji očekuje i traži normalne odgovore na što ima potpuno pravo, jer je forum mjesto razgovora a tema je ' dogma.
Ja sam legitimno postavio pitanje o dvije dogme u kat. Crkvi , očekujući raspravu..a što smo zahvaljujući pojedincima koji troluju temu dobili.

Tvoje pitanje o dogmama iziskuje opsiran odgovor kojeg nije moguce dati na forumu, a da bude zadovoljavajuci. To ne znaci da odgovor ne postoji, vec da odgovor trazi puno vise prostora i vremena, koje na zalost nemamo.
S druge strane Why-a ne zanima istina, njemu je ovaj forum poligon za izbacivanje flastitih frustracija koje ima prema vjeri i zato je onda tesko s njim raspravljati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 16:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
why napisao:
Odgovor Timatinu i francesku:
Znači vas dvoje priznate Evu? Tj. ne priznate evoluciju???

Nemam s tim problema jer znam da Bibliji ne treba doslovno tumaciti.
Uostalom, Glas Koncila je vise pita pisao o tome.
Imam i ja jedno pitanje za tebe pa te molim da mi iskreno odgovoris:
Postoji li u tvom zivotu netko kome vjerujes, npr. majka, otac, brat, sestra, cura, prijatelji?
Ako je odgovor na prvo pitanje potvrdan molim te odgovori mi zasto im vjerujes?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 17:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tomatino napisao:
why napisao:
Odgovor Tomatinu i francesku:
Znači vas dvoje priznate Evu? Tj. ne priznate evoluciju???

Nemam s tim problema jer znam da Bibliji ne treba doslovno tumaciti.

Nemoj davati općenite formalističke odgovore. Pitanje je vrlo konkretno: Je li postojala prva žena? Da ili ne?
Tomatino napisao:
Imam i ja jedno pitanje za tebe pa te molim da mi iskreno odgovoris:
Postoji li u tvom zivotu netko kome vjerujes, npr. majka, otac, brat, sestra, cura, prijatelji?
Ako je odgovor na prvo pitanje potvrdan molim te odgovori mi zasto im vjerujes?

Naravno, ima puni ljudi kojima vjerujem. Zašto? Pitanje ti je retoričko pa je i odgovor poznat, ali za ove potrebe ponovit ću ga: Vjerujem im zato što su se pokazali vjerodostojni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2018 17:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
why napisao:
Odgovor Tomatinu i francesku:
Znači vas dvoje priznate Evu? Tj. ne priznate evoluciju???

Jel vjerujes zaista da su tvoji roditelji,zaista tvoji roditelji?.jesi li dao usporediti DNA analizom?.a ako nisi zasto tako olako prihvacas njih kao roditelje?.zasto tu nemas sumnju da oni mozda to nisu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 42 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr