www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 ožu 2019 13:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
kopitar napisao:
sveti simeon ludi kojeg si naveo...nikad čuo za njega...dobro ništa čudnohttps://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.pionirovglasnik.com/print.php%3Fcontent%3D558&ved=2ahUKEwiGjI7J3KThAhXwlYsKHflFBEkQFjAMegQIBRAB&usg=AOvVaw1dk4v4ayQvZMop-4zY0WWX&cshid=1553772418026 , osim patrista dok su bili unutar jedne , nerazdjeljene Crkve(KC)
I to dok je kao svećenik uletavao u ženska kupatila gol ( valjda je bio tada svećenik jer ne preciziraš kada je to radio?) to je po tebi normalno i sloboda koja nam treba biti uzor???
Ako je baš tako bilo kako ti tvrdiš , po meni on nije za sveca ( jedino ako je to radio prije svećeništva ,pa se obratio, onda je to nešto drugo)??




https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3772418026


dobro...i šta je on htio pokazati ženama tim uletavanjem u ženska kupitala gol?
u čemu je po tebi poanta ? osim da radi skandal i cirkus??[/quote]
Citat:




Nemoj da ti padne na pamet da učiniš isto...
:b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2019 14:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
kopitar napisao:
sveti simeon ludi kojeg si naveo...nikad čuo za njega...dobro ništa čudnohttps://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.pionirovglasnik.com/print.php%3Fcontent%3D558&ved=2ahUKEwiGjI7J3KThAhXwlYsKHflFBEkQFjAMegQIBRAB&usg=AOvVaw1dk4v4ayQvZMop-4zY0WWX&cshid=1553772418026 , osim patrista dok su bili unutar jedne , nerazdjeljene Crkve(KC)
I to dok je kao svećenik uletavao u ženska kupatila gol ( valjda je bio tada svećenik jer ne preciziraš kada je to radio?) to je po tebi normalno i sloboda koja nam treba biti uzor???
Ako je baš tako bilo kako ti tvrdiš , po meni on nije za sveca ( jedino ako je to radio prije svećeništva ,pa se obratio, onda je to nešto drugo)??




https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3772418026


dobro...i šta je on htio pokazati ženama tim uletavanjem u ženska kupitala gol?
u čemu je po tebi poanta ? osim da radi skandal i cirkus??
Citat:




Nemoj da ti padne na pamet da učiniš isto...
:b101:[/quote]

Pa ako je to karta za svetog jurodiva po pravoslavcima možda onda čovjeku može pasti na pamet...ne znam? :b101:
Razumiješ ironiju...možda je bio svetac, ali ja da sam tijelo koje odlučuje o svetosti nekoga ja da znam da je gol uletavao ženama u kupatilo , ne bih ga prihvatio za sveca


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2019 14:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Pa ako je to karta za svetog jurodiva po pravoslavcima možda onda čovjeku može pasti na pamet...ne znam? :b101:
Razumiješ ironiju...možda je bio svetac, ali ja da sam tijelo koje odlučuje o svetosti nekoga ja da znam da je gol uletavao ženama u kupatilo , ne bih ga prihvatio za sveca[/quote]
Citat:
Citat:



Upravo je to i razlog što je to radio jer se preko ovoga ne može preći....zamisli samo koliko bi tako nešto sablaznilo našeg čistog i svetog forumskog Bonifacija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2019 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nit sam cist nit sam svet ali imam veliku zelju da to postanem. I opet naglasavam ono sto sam vise puta rekao,cistocu treba zivjeti i u braku,a ne samo prije braka. A cistoca je potpuno odbacivanje bludnosti i preziranje svih bludnih uzitaka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2019 15:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bonifacije napisao:
Nit sam cist nit sam svet ali imam veliku zelju da to postanem. I opet naglasavam ono sto sam vise puta rekao,cistocu treba zivjeti i u braku,a ne samo prije braka. A cistoca je potpuno odbacivanje bludnosti i preziranje svih bludnih uzitaka.



Jel' bi mogao proći kod tebe i Hrkija ovaj Simeon Ludi kao svetac.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2019 17:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kopitar napisao:
Misliš da kopiram i postavim ovdje def. o slobodi.

Bilo bi poželjno.

kopitar napisao:
U kontekstu moga odgovora Hrkiju pokušao sam naglasiti da kršćanin ne treba tražiti sigurnost i oslonac u ničemu što je manje od Krista.

Ovde te nekak ne razmem. Kakav oslonac koji je manji od Krista?! :l30:

kopitar napisao:
Sloboda nije nešto što bi se moglo jednostavno i matematički objasniti u nekoj definiciji isto kao što nije moguće ni Ljubav kao takvu definirati ili riječima objasniti, odnosno možemo samo djelomično i uz upotrebu simbola , slika i usporedbi nešto pokušati reći. Isto tako ni vjeru ne možemo definirati jer je nadnaravni dar koji nezasluženo primamo od Boga te ne postoje nekakvi naučni alati kojima bi mogli istraživati i mjeriti ovakve pojave. Može nam djelomično pomoći teologija i filozofija i samo u mjeri koliko smo sami po iskustvu i znanju sposobni razumjeti.

Ali Crkva je dala definicije tih pojmova, jel?! Možeš ih ovde stavti?! Šta bi to bila sloboda, ljubav i vjera, naravno, onako kako ih Crkva definira.

kopitar napisao:
Ali da nebi pomislili da je to nešto što mogu razumjeti samo " pametni i učeni" to nikako jer je jednako razumljiva svakom čovjeku bez obzira na vjeru, kulturu, znanje ,dob i sl.

Nisam baš siguran da je to tako samo po sebi razumljivo. Kad bi bilo tako, jel bi postojalo 897 definicija vjere, ljubavi i slobode?! Kako kaže Hrkan, citiram;

Hrvoje Hrki napisao:
Pederi i lezbejke se jako vole i ljube , i čine baš ono što hoće
Oni se ljube i čine šta hoće..

Siguran sam da Ivo Josipović ima neku svoju definiciju slobode, baš kao i ljubavi. I Aleksandar Štulhofer ima svoju definiciju ljubavi i slobode. Jel to ona ista Augustinova i Tomina ljubav i sloboda ili je različita, i ako jest različita, po čemu se razlikuju?!


kopitar napisao:
Slobodu i ljubav idu uvjek skupa jer su bitno povezani (ljubi i čini što hoćeš).

Ovaj put si u pravu. Ali šta je to sloboda a šta je to ljubav?!


kopitar napisao:
Vidimo u primjeru svetaca veliku mjeru slobode i ljubavi u njihovom djelovanju....većina njih nije bila prepoznata od strane "svetih" elita koju su svoju svetost imali u sigurnosti zakona , dogmi....oni bi gledajući ove ljude ljubavi i slobode bili sablažnjeni do te mjere da su ih proglašavali i nazivali svakakvim pogrdnim imenima a njihovu "sudbinu" žalili i smatrali izgubljenom.
A ovi ljudi slobode i ljubavi ne samo što im nisu htjeli udovoljiti i promjeniti se da bi ovi " pravednici" imali dobro mišljenje i njima nego su se još više trudili da ovi imaju što gore mišljenje o njima. ( Sveti Simeon Ludi je takve gađao kamenčićima dok su prisustvali liturgiji ili bi gol uletio u žensko kupatilo i sl. ) Ko bi od ovih " pravednika" mogao pomisliti da u toj "budali" pred njima stoji čovjek ispunjen istinskom slobodom i ljubavi.

Na ovo ne znam kaj komentirati, a ne znam kaj komentirati jer ne razmem o čem se tu dela. :l30:


p.s. Kaj Dušan Berđa kaže: šta je to sloboda?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 13:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
kopitar napisao:
Upravo je to i razlog što je to radio jer se preko ovoga ne može preći....zamisli samo koliko bi tako nešto sablaznilo našeg čistog i svetog forumskog Bonifacija.




QUOTE:::
Čemu to spominjanje,baš je lijepo bilo na forumu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
kopitar napisao:
Upravo je to i razlog što je to radio jer se preko ovoga ne može preći....zamisli samo koliko bi tako nešto sablaznilo našeg čistog i svetog forumskog Bonifacija.




QUOTE:::
Čemu to spominjanje,baš je lijepo bilo na forumu...

Zapravo,kad razmislim,ti si,Kopi,jedan od najvećih katolika ovdje :grlim te: ...
Jer nikada ovome,koji je vadio iz konteksta tvoje stare postove i gadio te,nisi vratio.Kao ni Billyju.Tvoj je ego manji,i baš lijepo pokazuješ pravo katoličko ponašanje :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 16:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
kopitar napisao:
Jel' bi mogao proći kod tebe i Hrkija ovaj Simeon Ludi kao svetac.

Ne čini sv.Simeona(Šimuna) njegovi izvanjski postupci svetim.To je pojam jurodiva u pravoslavlju a nije tako ni rijedak u katoličanstvu.
Poanta je da sa tim lucidnim,pa čak i shizotipnim ponašanjem spriječi da se ljudi vežu za osobe,a ne za Boga.Uzmi primjer koliko kod naših karizmatika se to dešava.
Kod takvih "ludih" karizmatika se ne može to desiti,jer bi to u protivnom značilo da si i ti sam luđak,a to naravno niko ne želi.
Samo mi nije jasna poanta njihovog spominjanja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 17:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
I svi su oni imali neku od karizmi koje je narod jako cijenio(dar prorokovanja,izlječenja,savjeta),to je jako dobro prikazano u filmu Ostrov(Otok).
Mislim da ti je tu poanta priče o ljubavi i slobodi totalno promašena.Ti kao prosječan katolik nisi pozvan da radiš ikakve "ludosti"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr