www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2010 06:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Postojana pod križem
[ 12.8.2010 ]

Pisma Mariji preuzeta iz Katoličkog tjednika.

Pišem ovo pismo iz stvarnosti koju proživljavam zajedno s ljudima ovog vremena i ovih prostora. Kud god se okrenem, čujem kukanje: 'Ovako se više ne može!'; 'Dalje se ne može!'; 'Nikad nije bilo gore!' itd. U opasnosti sam povjerovati tom javnom mnijenju kako je zaista bezizlazna situacija. Istina, život nije jednostavan.

Na svakom koraku i sam se suočavam s takvim životnim pitanjima te mislim da se ne može dalje. Vjerujem da treba naći izlaz. Treba naći ključ suočavanja s problemima, križevima, patnjama. Čuo sam jednu od kardinala, kada kaže da se ne boji problema, njih ili rješava ili nosi. On se boji gluposti, njih niti može riješiti niti nositi. Međutim, suočavajući se sa životnim izazovima, tražim rješenje.

Zato Tebi, Marijo pišem, jer mi je Tvoj život toliko puta do sada bio odgovor, na pitanja na koja ne znam odgovoriti. Polazim od onoga Tvoga FIAT – NEKA MI BUDE. Predanje u Volju Božju je snaga i sigurnost. Na sve što doživljavaš i proživljavaš, odgovaraš s MAGNIFICAT – VELIČA DUŠA MOJA GOSPODINA. Vidim da bih htio svoju veličinu, a zaboravljam da je moja veličina u veličanju i zahvaljivanju Bogu. Tako sam zaboravan reći Bogu HVALA. Toliko toga primam, a otupio sam čitati Njegova djela u sebi i oko sebe.

Kada je Tebi, Marijo, mač boli probadao srce na križnom putu Tvoga Sina i kada si stajala pod križem, posebno me ta postojanost hrabri. STABAT MATER – STALA PLAČUĆ TUŽNA MATI. Ta Tvoja postojanost, ustrajati uspravna u takvim bolima, posebno me osvaja i daje mi odgovor na moje strahove, na opterećenost kukanja i pitanja hoću li izdržati.

Plač i suze su govor srca, ali to ne smije zatamniti pogled naprijed, sve do vječnosti. Znati ustrajati i opstati pod križem. Vjerujem da si Isusu bila potpora kada Te ugledao pod križem. On s križa, koji se tada izjednačio s našim patnjama, Tebe i nama ostavlja kao potporu. Zato Te Marijo, djetinje molim za Tvoju blizinu u tim teškim trenucima, kada mislim da više ne mogu. Tada mi je važna Tvoja blizina, koja si postojana pod križem, da osjetim kako stojiš i uz moj križ. To isto kao čovjek molim za svakog čovjeka koji pada u bespomoćnost ili u beznađe, neka osjeti Tvoju postojanost i blizinu, kako bi ustrajao u trpljenju noseći vlastiti križ.

Previše je klonulosti pred patnjama i problemima, previše je bijega u još mračnije područje. Previše je kukanja, iako još snage ima, svjetla postoji. Ovdje mislim na sve otpale i urušene brakove i razrušene obitelji. Također mislim na toliku djecu i mlade koji ostadoše bez toplog doma, ili povjerovaše zavodljivosti ovog svijeta. Također mislim na tolike koji rekoše svoj FIAT, krećući za Tvojim Sinom, pa pred prvom poteškoćom odustadoše od postojanosti i hrabrosti stajati pod križem. Kako se samo kukavički ispričavaju i opravdavaju svoj bijeg od Kristova križa i postojanosti u svom odgovoru...

Vjerujem da Te, Marijo, boli to što se ponavlja isto kroz svu povijest s Tvojim Sinom, od strane njegovih učenika. U trenucima muke, ostaviše ga. Ostala si Ti i Ivan pod križem.
Gledaš da ga toliki Njegovi ponovo ostavljaju sama ili spavaju dok se krvlju znoji za spas svijeta.

Molim Te, Majko, da ne otupimo na takve čine i na takvu sklonost da Isusa u trpljenju ostavimo sama. Želimo s Njime živjeti i s Njime trpjeti. Da bismo to mogli, potrebna nam je Tvoja blizina, ali i Tvoja postojanost i ustrajnost. Odgajaj nam srce ustrajno i postojano u dobru, u svagdanjoj borbi.

Često sam čuo u razgovoru s pojedinim redovničkim zajednicama kako žele Tvoju sliku presaditi u svoj život i zato uzimaju uz svoje ime i Tvoje ime. Lijepa je to želja. Valjalo bi istinski učiti od Tebe i Tvoga FIAT, Tvoga MAGNIFICAT i Tvoga STABAT. Sve to izlazi iz one Tvoje riječi da si sve u svom srcu čuvala i prebirala. Da bi istinski učili od Tebe, valja nam u srcu Božju čuvati i prebirati, kako bi mogli svoj – NEKA MI BUDE, hrabro i trajno izgovarati i živjeti. Velikodušno životom pjevati svoj VELIČA DUŠA MOJA. A još hrabrije stajati i postojani biti u zadatku, kojeg nam stavlja Gospodin kao životni križ, kao naše životno ostvarenje, kao istinski vršenje Božje volje.

Tvoja osoba s ovim stavovima mi remeti navike u kojima je lakše kukati nego se boriti, lakše plakati, nego se žrtvovati iz ljubavi. Molim Te, Majko, da se ne bojim života, nego ga ostvarujem svaki dan u ljubavi. Majko postojana i ustrajna u žrtvi koja je svjedočanstvo ljubavi, pomozi meni i svim mojim suputnicima i supatnicima otkriti tajnu života iz ljubavi ostvarujući se kroz žrtvu.

Iskreno Te pozdravlja odani sin koji se Tebi povjerava, do sljedećeg javljanja

Mariofil

(www.katolicki-tjednik.com)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2010 06:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marijo, puna ljubavi!
Otvori mi svoje Srce bezgrešno,
gdje stanuje DUH PRESVETI.
Da mognem ući unutra,
u raj nebeski !


O Marijo, Majko Božje ljubavi!
Otvori mi svoje Srce prečisto,
Gdje prebiva TROJSTVO PRESVETO.
Da mogu ući unutra,
u Kraljevstvo nebesko !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr