www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2009 00:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Majko Marijo
molitvom svojom savršenom prikaži
Bogu naše živote, izmoli za nas ono što sami nismo u stanju,za što nam
vjera treba sveta, kakvom si Ti bila ispunjena.Amen
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marija i naša svakodnevica imenom ISTINSKI I PREDANI ŽIVOT U VOLJU BOŽJU... dojmilo me se! :D

Slika

Marija se mora također pokazati kao žena iz puka, siromašna,
koja uči, koja živi iz povijesnih, društvenih, vjerskih prilika svoga vremena i svoga naroda.

Ne treba je gledati kao nebesko biće,
Nego kao čovjeka koji je iz običnosti svoga položaja i u njemu djelatno i trpeći,
učeći u mnogim nesigurnostima, u vjeri, ufanju i ljubavi
prihvatio svoju povijesno – spasensku funkciju za sebe i za druge,
I upravo je tako uzor i majka vjernika.


Karl Rahner

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2009 07:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
TRI POZDRAVA GOSPI OD ZDRAVLJA

Pozdravljam Te, o kćeri vječnoga Oca, milostiva Gospo od Zdravlja!
Ti si ljepša od Anđela, moćnija od Sila i Vlasti, uzvišenija od kerubina i serafina. Ni na nebu ni na zemlji nema, osim Boga, divnijeg i većeg bića od Tebe. Ti si radost i rajsko uživanje blaženika, biće Bogu posebno drago. Radujem se s Tobom, o predobra moja Majko, nad tolikom Tvojom slavom i veličinom. Molim Te da primiš pod svoje okrilje mene i sve moje, te jednom budemo dionici Tvoje neizrecive slave i blaženstva.

Zdravo Marijo ...

Pozdravljam Te, o predraga Majko Vječne Riječi, presveta Gospo od Zdravlja. Ti si blagoslovljena među ženama, Ti si najsretnija od svih stvorenja, jer si postala majkom Isusa Krista. Pozdravljam Te kao svoju dobru Majku, jer Te je Vječna Riječ, tvoj ljubljeni Sin učinio i našom Majkom. Radujem se s Tobom, predobra moja majko, jer Te je Gospodin Bog toliko uzvisio i odlikovao među nama ljudima. Molim Te, da i mene primiš za svoje dijete. Budi meni i mojim dobra Majka, te nam uvijek iskazuj svoju materinsku ljubav.

Zdravo Marijo ...

Pozdravljam Te, o Prečista Zaručnice Duha Svetoga, predivna Gospo od Zdravlja! Milosti puna, Ti si posrednica svih milosti, jer Te tvoj božanski Zaručnik ukrasio milošću ne samo za Tebe nego i za nas. On je odredio da budeš utjeha žalosnih, zdravlje bolesnih, nada beznadnih i sigurna pomoć u svakoj potrebi. Radujem se s Tobom, presveta moja Majko, nad tolikom milošću. Molim Te da uvijek budeš milostiva meni i mojima i da nam u svakoj potrebi pritečeš u pomoć. Mi ćemo Ti uvijek biti zahvalni i Tvoje ime blagoslivljati.

Zdravo Marijo ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2009 07:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVA UZNESENOJ





Ti - Majko nad majkama
Ti - Majko Crkve
Pratiteljice našeg puta
Čuvarice naše predanosti
i Tješiteljice naše čežnje.

Ti - u kojoj se Nebo nastanilo
i plodilo se za spasenje.
Ti - koja si se u svojoj neznatnosti
Svetome odazvala
i Svjetlo nam na svijet donijela.

Ti - u blaženstvu veličanja duše
tišinom duha si prebirala gorušićina zrna biserja.
Donijela ih na svijet
I prikazala ih svijetu.

Zagovornice naša na nebo uzeta
Uzore puta kojim hodimo
Kraljice,
svojom uznesenošću na nebo priteci nam
i vodi nas
svijetleći nam doline kojima nam je proći.
Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 stu 2009 09:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Preuzvišena Kraljice Neba i Gospodarice Anđela, Ti koja si od Boga primila moć i zadaću da smrviš glavu sotoni, molimo Te smjerno pošalji Nebeske Čete, da bi one pod Tvojim zapovjedništvom prognale đavla, svugdje mu se suprostavile, obuzdale njegovu drskost i bacile ga u vječni ponor! Tko je kao BOG! O dobra i nježna Majko, Ti ćeš uvijek biti naša ljubav i naša nada. O Majko Božja, pošalji Svece da nas brane i da daleko otjeraju đavla, okrutnog neprijatelja!
Svi Anđeli i Arkanđeli, branite nas i čuvajte nas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2010 18:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ZAZIVAJ MARIJU, GLEDAJ ZVIJEZDU
( sv. Bernard)


Bilo tko da si ti koji se na moru ovoga života u olujama osjećaš nošen
valovima, ako se ne želiš utopiti, ne skidaj pogled sa svjetla Zvijezde
mora. Ako zapušu vjetrovi napasti, ako si u opasnosti da se nasučeš
na hridine progonstava, gledaj Zvijezdu, zazivaj Mariju.
Ako te uznemiruje pomisao na tvoje grijehe, ako te savladava žalost,
ako padaš u ponor očaja, misli na Mariju. U opasnostima, u sumnjama
misli na Mariju, zazivaj Mariju. Slijedeći nju nećeš zalutati, zazivajući
je nećeš se izgubiti, misleći na nju nećeš griješiti, ako te Ona drži nećeš
pasti, predajući se njoj, ne trebaš se ničeg bojati.
S njenom pomoći svaki napor će ti biti lagan, pod njenim vodstvom
doći ćeš siguran u vječnu domovinu.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2010 16:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
LOIDA napisao:
Majko Marijo
molitvom svojom savršenom prikaži
Bogu naše živote, izmoli za nas ono što sami nismo u stanju,za što nam
vjera treba sveta, kakvom si Ti bila ispunjena.Amen
Slika


:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2010 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Majka
Slika
Neka se srce tvoje neprestano drži Bezgrešnog Srca Marijina. Prioni uz Svetu Majku svoju da, neokužen zemljom, izrasteš u pravog nebesnika.
Bog je htio da budeš od majke rođen i zato ti je u spasu tvome dao novu Majku. Svaki je čovjek od majke rođen,; i izbor majčinoga srca između Božje zapovijedi i Sotoninih
zavođenja, njegova je sudbina. Bog je dopušta da se očituje, ali po ljubavi svojoj nudi spas svemu potomstvu grešne majke svih živih - Eve, u novoj Bezgrešnoj Majci Mariji, u porodu njezinu - u Kristu.

Nitkov neće ni oca, ni majku, ni čovjeka, ni Boga. Sam je sebi dovoljan i zato je vražji sin.
Čovjek nije čovjek ako nema majku. I Bog je, utjelovivši se među ljude, imao Majku. Mogao je kao svemogući i drukčije doći. Zemlji je najprije Bezgrešnu Djevicu dao, pa je onda u čovječje tijelo sišao, posvetivši novim majčinstvom njezino bezgrešno djevičansko. A kad je dovršila vječna ljubav njegovu Žrtvu otkupljenja, otkupljenicima je Majku svoju predao.

Apostol je u onaj čas pod Križem stajao, a ne bilo tko! I njemu je rekao: "Evo ti Majke!".

Zato, Čovječe Božji, primi je u svoj dom, a tvoj dom je tvoje srce. Primi je u svoj grad, a tvoj grad je tvoja duša. Budi njezin. Budi joj sin. Obraduj Boga svog.

Tvoja duša nije prazna. Po ljubavi je ona napučena. U svakom kraju njezinu ima netko koga jubiš. Sjećanjem ga obilazi i čistom željom časti ...

Pazi da grad tvoj bude uredan. Da ne bude smeća ni uz čije ime. Tako savršeno ljubi i praštaj, kao što je i Krist oprostio svima, žrtvujući Krv svoju za sve.

Nećeš ovo moći, ne bude li Marija s tobom svaki tren, jer Eva je još uvijek prejaka u udovima tvojim i grijeh te njezin neprestano k smrti privlači.

Moli Majku da satare glavu smrti, da te čupa iz gliba Evina, da ti u svom Bezgrešnom Srcu dadne milost božanskog života i uvede u raj, jer su vrata raja njoj otvorena. Ključ Posljednjeg Suda ne zaključava ih pred njom. Bez grijeha začeta ne ide na Sud, jer anđeo je Božji pozdravlja: "Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom". Ona je rodila Ključ koji otključava sedam brava, sedam pečata knjige života, sedam svetih sakramenata.

Ivan apostol je bio s Marijom. Zato su mu se otvorila nebesa i vidio je prijestolje Božje, nebeska bića, posljednja vremena Zemlje i konačnu proslavu Božju nad Zvijeri i Lažnim prorokom, Sotonom i svima koji njemu pripadaju. Ivan je Mariju pod Križem Kristovim uzeo k sebi, uzeo k srcu svome. Zato, Čovječe Božji, neka je tvoja usta slave. Neka je tvoje srce u nježnostima sluša. Možeš je čuti u svojim tišinama. Prepoznat ćeš Glas Majčinoga Srca.

Rajko Bundalo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2010 06:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pisma Mariji preuzeta iz Katoličkog tjednika.

...Pišem Ti danas, nebeska Majko, ovo pismo želeći u Tvojem životu potražiti odgovor za današnji život. Sve češće susrećem mlade ljude okružene brigom roditelja, pa i brigom društva, koji sve više oklijevaju donositi životne odluke. Je li to bijeg od odgovornosti ili strah pred darivanjem?

Toliki odluku za brak odgađaju, zapravo prolazi im vrijeme frustrirajuće, bježeći od svijanja obiteljskog gnijezda, bježeći od života kojim se darivaju jedno drugome dok mnogi roditelji s tugom čekaju kad će imati unuka. Ali i na drugoj strani oni koji su krenuli prema oltaru ili životu u jednoj redovničkoj zajednici, također se nalaze na raskrižju odgađanja odluke pred cjelovitim predanjem. Mnogi traže krivca za takvu stvar. Roditelji optužuju djecu kako ne žele preuzeti odgovornost, djeca optužuju roditelje da su ih oni naučili sebičnom životu jer ih nisu naučili živjeti nego uživati.

Ta neodlučnost mladih pred životnom odlukom i bijeg pred ostvarenjem u životu posebno me nuka da s Tobom, Marijo, premislim; da u Tvom životu nađem odgovor. Ti si rasla kao nazaretska djevojka i vjerojatno sanjala u svom mladom srcu o svom budućem životu, pa i Tvoji roditelji u poodmakloj dobi dok su brigu brinuli da se i ti ostvariš u svom životu. I Ti i Tvoji roditelji imali ste plan. Ali je i Bog imao plan. Tvoji roditelji su te zaručili za Josipa jer su, kao i svi Izraelci, živo iščekivali potomstvo od budućeg braka. Ono što mene posebno izaziva jest Tvoj razgovor i odgovor anđelu.

Bog šalje anđela da ostvari svoje planove, Tebi u Nazaret. Ti anđelu zbunjeno odgovaraš kako će se to začeće dogoditi kada još nije bračna veza uspostavljena. Anđeo Ti tumači da Bog ima svoje planove s Tobom. I tu stojim pred tajnom. Odakle Ti hrabrost, ta odlučnost potpunog predanja Bogu? Izgovaraš iz svog mladenačkog ili djevojačkog srca: 'Evo me!' Daješ svoj odlučni životni pristanak na Božje planove. Divim Ti se i upravo je tu pravi odgovor za mnoge mlade: znati biti hrabar pred životom i reći svoj 'Da!' na Božje planove.

Taj 'Da!' izgovoren Bogu ispunja život snagom i radošću. Taj životni 'Da!' uporište je za sve one žrtve koje život zahtijeva. Samo takvi sposobni su izgrađivati budućnost. Upijajući to nadahnuće iz Tvoga života, djetinje Te molim: isprosi i našim mladima hrabrost za život i spremnost surađivanja s Duhom Svetim. On je glavni akter našeg životnog ostvarenja. Izmoli, Marijo, tog Duha našim roditeljima da u odgoju djece ne vežu djecu za sebe u sebičnom duhu nego ih osposobljavaju za život kroz nesebičnost i velikodušnost. Izmoli im Duha Božjega da roditelji znaju ljubiti i za ljubav odgajati jer se samo u ljubavi život potpuno ostvaruje.

Posebno Te, Marijo, molim za one koje Krist Tvoj Sin poziva da ga slijede izbliza, da ti mladi prožeti Duhom mogu poput Tebe izreći svoj životni 'Da!'. Izmoli im oslobođenje od kukavičluka, oslobođenje od straha pred žrtvom da u tebi vide primjer ljepote što znači Bogu reći svoj 'Da!'.

Sada Ti iz svog života iskreno zahvaljujem za Tvoj 'Da!' kojeg si izgovorila Bogu pred anđelom. Uvijek mi je to bilo izazov za hrabrost kada se po ljudsku osjećam da sam klonuo. Zato mi je dnevna molitva Anđeoskog pozdravljenja uvijek nadahnuće gdje su prave radosti, a to je Bogu reći 'Da!'. Kolikogod je to kratka molitva, puna je životne poruke da se čovjek osjeća neumornim u svagdanjim izazovima. Uvijek mi se ponovno vraća divljenje Tebi, nazaretskoj djevojci, koja u jednostavnosti svoje vjere izričeš svoje predanje jer samo u predanju Bogu nalazi se životno ostvarenje i izvor prave radosti.

Mariofil


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2010 07:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kad Bog smeta!
[ 11.8.2010 ]

Pisma Mariji preuzeta iz Katoličkog tjednika.

Obraćam se Tebi, nebeska Majko, ovim pismom u želji da bolje razumijem život čovjeka u suradnji s Bogom. Normalno je da čovjek planira vrijeme. Samo se često dogodi da planira svojim razumom i svojim viđenjem u životu i previdi da Bog vodi povijest.

Koliko puta se događa zbunjenost upravo pred tim da mu se planovi ruše i da mora sve mijenjati jer se suoči s Božjim planovima. Iako svaki dan molimo u Gospodnjoj molitvi: 'Budi volja tvoja', a toliko puta se ljutimo što nije bilo po našem. Dapače, događa se da molitvom pritisak pravimo na Boga da On radi kako mi želimo. Toliko puta se ljudi ljute na Boga jer nije bilo onako kako su molili, kako su željeli ili kako su isplanirali. Nije jednostavno umrijeti svojoj volji i biti raspoložen za Božju.

Baš iz te stvarnosti želim učiti od Tebe, Marijo. Divim se Tvojoj vjeri i Tvojoj raspoloživosti da bude kako Bog hoće. Izgovarajući anđelu u Nazaretu: 'Neka mi bude po tvojoj riječi', to si i cijelim životom posvjedočila. Ali ipak stojim pred pitanjem kao smrtni čovjek i to pitanje želim s Tobom podijeliti u ovom pismu. U blagoslovljenom si stanju. Vremenski se porod uskoro treba dogoditi. Ti s Josipom moraš na put u Betlehem. I tu izgovaraš svojom poslušnošću: 'Neka mi bude'. Putuješ kao blagoslovljena majka u Betlehem. Mi bi po ljudsku rekli: 'Evo, Bog mi je zasmetao u mojim planovima.'

Ne samo to. Dolaziš u Betlehem i nemaš smještaj u kući, nego ideš u štalicu. Opet bi mi rekli kako Bog remeti naše planove. Ti to s vjerom prihvaćaš. Tek što si rodila Isusa, moraš bježati u Egipat. U progonstvo! Kako ne reći da Bog smeta. Ne da ti živjeti normalno. Ti si tu poslušna. Ne doživljavaš poremećaj nego suradnju s Bogom. Ili da se spomenem traženja Isusa kad je imao dvanaest godina, kad je ostao u Hramu. Ne prigovaraš, nego tražiš! Također isto kad je imao trideset godina odlazi iz kuće kako bi javno djelovao. Ti ga tiho pratiš. A što si tek mislila kad si ga onakvog krvavog susrela na križnom putu? Što drugo, nego isto ono što si u Nazaretu rekla: 'Neka mi bude!'

E, tu želim učiti od Tebe: kako Bogu izgovoriti 'Budi volja Tvoja' i onda kad se svi naši planovi sruše, kad se osjećamo nemoćnima da odgovorimo pred zahtjevima života. Ali onda kad nemamo odgovora, ima taj divni odgovor 'Budi volja Tvoja'. Zato Te sada molim za te trenutke kad mislim da se sve ruši, kako bih shvatio da su to vrijedni trenutci umiranja sebi i prihvaćanja volje Božje. Želio bih to ne smatrati smetnjom, nego prigodom za izgrađivanje moje raspoloživosti za ono što je Božje.

Ovdje Te, Majko, posebno molim za one koji su u svom duhovnom zvanju, u raspoloživom trenutku, rekli Bogu: 'Neka mi bude' – kako bi znali, poput Tebe, to svaki dan ponavljati. Molim Te, pomozi im kako bi dozvolili Bogu da im ruši sebične zidove i da im smeta u gradnji istih, kako bi našli pravi put ostvarenja volje Božje jer Bog vodi i osobnu povijest i povijest jednog zvanja i povijest jedne obitelji kao i povijest jednog naroda i cijelog čovječanstva. Svi koji su tvrdoglavo ostali kod svojih planova odbijajući umiranje sebi, ostaju duhovno prazni. Još gore, zrače tu prazninu i na druge.

Potom izmišljaju teorije kako bi opravdali svoju tvrdoglavost. Također okrivljuju sve oko sebe, pa i samog Boga jer nemaju hrabrosti priznati svoj propust i izgovarati svaki dan: 'Neka mi bude'. Tko ne dozvoli da mu Bog smeta u životu rušeći mu njegove planove i ugrađujući svoje, ne može biti sretan, niti može donijeti drugima sreću.

Zato se Tebi, Marijo, obraćam. Za takove koji su u sebi nesretni u svom zvanju, da otkriju ključ ostvarenja sebe. Taj se ključ sastoji u čarobnoj ostvarenoj riječi: 'Neka mi bude'. Tu si nam Ti Majka jer nam primjerom pokazuješ kako se ostvariti i kako Božju volju ispuniti. I onda kad pamet stane pred tajnom života vjera srcem odgovara: 'Budi volja Tvoja'. Izmoli nam tu vjeru kako bi u ovom vremenu i na ovim prostorima dokazali kako se Bog slavi prihvaćajući Njegovu volju.

Divim se Tvojoj raspoloživosti za Boga i za Božju i molim Te: izmoli nam tu raspoloživost. Sinovski Te pozdravljam do sljedećeg javljanja,

Mariofil

(www.katolicki-tjednik.com)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr