www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 sij 2009 08:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Lk, 2, 16-21

I pastiri pohite te pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovijediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao anđeo prije njegova začeća.
_________________


Koliko radosti koliko ljubavi, koliko mira i koliko napora uloženo je svega za ovo nekoliko trenutaka sreće radosti i veselja. Sjetimo se samo koliko je organizacije trebalo da sve protekne u miru, dobrom raspoloženju i da bude svima radosno. Onda je razumljivo da svijet često izgleda tako tužno, siromašno i napušteno, tako prazno i jadno. Jer za sreću se treba truditi i pomučiti naročito ako želimo drugima dobro učiniti.
Sjetimo se češće ove noći sjetimo se kako smo dijelili radost sa svim ljudima, pogovoto prijateljima, tada se zaboravljaju sve svađe, sve ružne stvari i kreće se ispočetka i dijeli se radost i s nepoznatim ljudima, baš kao i Marija i passtiri. Stoga započnimo ovu godinu zazovim Duha Svetoga nek on prati svaki naš korak, svaku našu molitvu, svaki naš razgovor i čin, nek on s nama ujutro ustaje i navečer liježe na počinak. Tako ćemo zajedno s Marijom Bogorodicom, čiji Blagdan slavimo biti uvijek nama blizu.

Dođi Duše Presveti sa neba nas podsjeti zrakom svoje milosti.....

SRETNA VAM NOVA GODINA........

fMDL


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 sij 2009 10:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 sij 2009 14:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 sij 2009 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mariju nam je Isus dao za majku i nas je predao njoj kao djecu
- Marija Majka nam je osobito draga uz jaslice i pod križem
- Marija je s učenicima molila i primila Duha Svetoga
- Marija je naša Majka jer nas uči kako slušati i drugima nositi Riječ Božju - Isusa
- Marija je Majka svih koji vjeruju u Isusa
- Marija je danas s nama, vodi nas svome Sinu i kod njega nas zagovara
- Mariju častimo u molitvama, pjesmama, slikama, kipovima, crkvama, na hodočašćima i u svojim obiteljima
- Najljepša molitva Mariji jest ona koju svaki dan molimo ZDRAVO, MARIJO
- Marijini mjeseci su posebno svibanj i listopad, nosimo krunicu oko vrata i molimo s krunicom u ruci


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 07:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
amadeus napisao:
Prerano si se poveselio u koliko misliš da ću se s tobom čerupati na razini koja ti je izgleda omiljela i još da me nazivaš ''pajdo''. To ti je neki svinjarski izraz iz 19 st.?
Ti si očito maskota ovog foruma zbog čijih nekulturnih ispada ljudi nemaju ni u snu namjeru više se vratiti, što sam uostalom i sam odlučio..



:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 20:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 07:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 19:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika

iskopah negdje u svojoj arhivi,niti znam odakle, niti od koga je,ali znam da je predivno...

veliča duša moja...
od svojih prvih početaka Crkva se okupljala oko Marije, moleći za dar Duha Svetoga da tom snagom bude vjerna, hrabra i sveta... "Svi oni bijahu jednodušno postojani u molitvi sa ženama, i Marijom, majkom Isusovom..." (Dj 1,4). kroz svaku pravu molitvu oplemenjujemo svoju dušu i produhovljujemo svoj život, uzdižemo svoja srca i svoje misli Bogu....

a za molitve koje upućujemo Bogu preko Marije, možemo slikovito kazati da se dodatno pročišćavaju, dobivaju na finoći i efikasnosti... moliti se Mariji, prije svega znači poput nje veličati i slaviti Boga... s njom i po njoj mnogo je molitava stiglo pred Božje prijestolje... n

ažalost ima koji ne uviđaju da je Marijin glavni cilj sve nas privesti svome Sinu Isusu Kristu pa zbog toga traže nešto senzacionalno... to su sumnjive duhovne potrebe...oni pak koji prigovaraju da se previše ističe Marijina veličina i njena uloga u djelu spasenja,može se kazati-ni približno ne možemo izraziti veličinu koju je Bog podario Mariji, niti joj dati približno toliku čast kojom je sam Trojedini Bog časti i ljubi....

Bog Otac je gleda kao najuzvišeniju i najljepšu svoju kći... Bog Sin je ljubi kao svoju predragu i prečistu Majku... Bog Duh Sveti je ispunja svim milostima kao svoju predivnu Zaručnicu... tko bi to i zašto trebao nijekati kad je sam Božji anđeo oslovljava kao milosti punu... ona nikad ne traži pohvalu za sebe, a prihvaća je ne radi sebe, već radi Boga, kao što sama reče u svom poznatom hvalospjevu Veliča: "Veliča duša moja Gospodina, klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju, što pogleda na neznatnost službenice svoje: odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom. Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime Njegovo!" (Lk 1, 46-49)...

temelj njezine veličine je u potpunom i bezuvjetnom predanju Bogu, koje je izrekla poznatim riječima: "Evo službenice Gospodnje. Neka mi bude po riječi tvojoj!'"ona je Riječ Božju slušala i čuvala u onom stupnju u kojem je to uopće moguće ljudskom biću... jedna je i neponovljiva majka Isusa Krista, Sina Božjega... stoga s pravom za Mariju možemo reći da je utjelovljeno evanđelje! ona je uzor i primjer koliko je Bog spreman sjediniti se s čovjekom...

stoga je apostol Pavao i mogao reći: "Živim, ali ne više ja, nego živi u meni Krist" (Gal 2, 20)... ako Krist živi i djeluje u apostolu Pavlu i u mnogim drugima, zašto bi onda bilo čudno da živi i djeluje u Djevici Mariji? zar mu se ona nije u potpunosti i nepovratno predala? ona je majka Svemogućega... on je pak toliko ljubi, da joj molbe neće odbiti... kad je Blanka, majka sv. Ljudevita, francuskog kralja prolazila kraj tamnice, vikali su za njom svi utamničeni, neka se zauzme za njih kod sina svoga, kralja... znali su, da će po njezinu zagovoru biti oslobođeni... a Sin Božji sigurno više voli majku od sinova ljudskih...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2009 04:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika

http://fb.esnips.com/doc/25cac064-603d-4047-8dac-b1cb38601030/BLAGOVIJEST


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2009 17:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Joakime, Višnja svi dragi koji ste ovdije ostavili slike naše Majčice hvala vam svima.
Gledajući ih osjetila sam u srcu da je svaka žena noseći maleno djetešce na svojim grudima u velikoj blizini naše nebeske Majčice.
Hvala Ti draga naša Majčice što nas voliš i sve majke raduješ svojom ljubavlju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr