www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 stu 2014 11:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Po meni vanzemaljci ne postoje.
Teorija njihovog postojanja i sve češće očitavanje povezano je sa new-ageom.
Ujedno se njihovim postojanjem negira Krist kao Spasitelj.
Da postoje vanzemaljci valjda bi nas Isus o tome informirao.
Mislim da se radi o obmani i prevari duhova tj. samog Đavla.
Znanost danas upravo teži da nađe bilo koji oblik života u svemiru i ne bira sredstva sve sa ciljem da negira postojanje jednog stvoritelja. tj . Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 12:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Čovjek je kruna Božjeg stvaralaštva!
Što će biti kad nam dođe Sudnji dan.
Hoće Isus onda i vanzemaljcima suditi?
Sve su to obmane.
Sve te snimke sa neobjašnjivim pojavama
koje kruže na internetu su tu da zbune
današnjeg čovjeka i njegovu dušu.
Razni fenomeni i pojave na fotografijama...
Sve to postoji ali ne izgrađuje vjeru
nego produbljuje praznovjerje.
Navodno(!!) je netko koga su oteli u NLO
zazvao Isusa i odmah su se rabježali.
A bilo je to naravno u SAD-u.
Da ne pričam o filmu Mission to Mars koji
nam pokušava objasniti da mi potičemo od
'inteligentnih' aliena i koji nam na svoj način
nameće teoriju evolucije.

Stanite malo na zemlju da nam se djeca
ne bi kasnije smijala.


Zadnja izmjena: klasje; 14 stu 2014 12:43; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Ima tko želi pogledati dokumentarac na ovu temu.
Ima prijevod.
Zanimljiv je sam kraj i zaključak.
NLO: skrivena istina
https://www.youtube.com/watch?v=oTYMbjTvW7I&list=UUznMdIulqP9BQ3HRH_7sLRA#t=2925


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 12:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Mogao bi nam se i pokojni Orson Welles smijati.
'38 je na radiju inscenirao invaziju iz svemira.
Čovjek je utjecajem na mase izazvao paniku
u SAD-u. Ljudi koji su ga slušali su počeli misliti
da su mali zeleni zaista stigli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 18:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..gledao sam svjedočenje nekog znanstvenka koji se bavio fenomeno UFO- NLO , otmica,obdukicja
..i priča on kako se nakon duljeg vremena bavljenja time, odlučio to ostaviti..jer se u njemu dogodio
..vjersko preobraćenje..postaao je kršćanin...ili se ponovo aktivirao..zaboravio..sam što je rekao..
htio je to sve napustiti...ali je rekao da mu je neki glas u njemu govorio da "istraži do kraja" tak..nešto slično..
.i onda je nastavio ..sakupljati podatke od naučnika koji su se bavili "otmicama" ljudi koji l su bili "oteti" od "vanzemaljske sile"
.i sva su ta svjedočenja..slična..i jako ja zanimala jedna stvar
Da li je ikad netko od tih ljudi spomenuo nešto u vezi s vjerom.
Kad je to pitao znanstvenike..
Kad su mu rekli da je, ali da ih je bilo sram to objaviti...jer nije znanstveno "
A događalo se ovo..da su ljudi koji su bili objektom otmice..tzv..vanzemaljski likova..
Kad bi zazvali ISUSOVO IME, ili su se počeli moliti...da je fenomen "otmice" prestao i vanzemaljski likovi.nestali..

..pa bi mogli reći ..da se sa modernizacijom tehnike i demoni moderniziraju..
:D

..tak sam ovo prepričao...ko bla..bla..bla....ali ono Bitno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2014 10:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Dragi forumaši, ne zamjerite na podužem postu...
Sjećam se kako su se počele slagati sve "kockice": Ležim na "tepihu" usred dvorišta...Gledam u nebo...To popodne sam gledao slike iz svemira koje je snimio Hubble...Iznad mene nebo načićkano zvijezdama...Predivno!
Zar je dobri Bog svu ovu ljepotu stvorio samo zbog "ugode svom dragom ljudskom biću"??? Kao JEDINOM u tom moru zvijezdica-sunaca? Zar oko tih sunaca zbilja nema ni jednog planeta s razumnim bićima? Pa zašto bi svesilni Bog sve ovo stvorio...Samo da se mi divimo našemu Tvorcu i Tvorcu svega vidljivoga (i nevidiljivoga) kroz tu sliku svemira?
"Zašto si, Bože",- pitao sam se tko zna koji put.-"Zašto si stvorio sve ovo"?
A onda se zamislim: uronjenost Presvetoga Trojstva u samoga sebe, mora da rađa spoznaju neizmjerne sreće pri toj "uronjenosti"...tj. postojanju unutar Trojstva!
I Bog, u svojoj LJUBAVI, svjestan spomenutoga, odluči stvoriti RAZUMNA bića...bezbroj razumnih bića, ali tako da se tijekom svoga života sami odluče ŽELE li Mu se vratiti i postojati/živjeti s Njim u vječnosti....
Stvorio je anđele - razumna bića. Pošto se dolikuje Božjem veličanstvu materijalnim svijetom upravljati posredno, putem anđela, Bog stvori svemir sa svim što mi danas vidimo i/ili samo naslućujemo...
Pošto je Bog ne samo posvuda, nego i posvagda, dakle uvijek svagdje (u činu stvaranja Adama i Eve, ovdje je sad s nama,...u 3000-i noj godini je ili (i) u točki kad - kako i Isus reče da će svijet nestati (ali Njegove riječi neće)... Takav Bog je znao da će prvi ljudi zgriješiti i da će sam Bog u Drugoj Božanskoj Osobi morati se Utjeloviti da nas otkupi. "Nije pravedno..." - kaže jedna ilustracija, koju je odobrio i Vatikan), - "...da anđeli NEZASLUŽENO žive vječno sretni. Bog im, u svojoj dobroti, Milosrđu ali i poštivanju slobode volje koju je dao ljudima i anđelima, Bog svim anđelima pokaže svoga Utjelovljenoga Sina.
-Ovo je moj Sin. Njemu se poklonite,- rekao je Otac (kaže ilustracija)
Ali Lucifer kome je pod upravu stavljena materija, poklonio bi se on Sinu, ali materiji???!! Materiji, nad kojom je Otac odredio da "on bude gazda", - ne NIKADA!
I - kaže ilustracija - Lucifer i još mnoštvo anđela SVOJOM slobodnom voljom odlučiše ne pokloniti se Sinu. ODBILI su! Sami sebi su bili važniji od Oca i Sina... A pošto se ne mogu kajati jer su duhovna bića - ta njihova odluka bijaše definitivna, trajna i za njih kobna. I za cijeli svemir time i za ljude.
I Mihael arkanđel sa svojom vojskom zbaci Zloga i sve njegove u bezdan!
Tamo gdje nema Boga, ništa što u bilo čemu ima nekakve veze sa nečime što se dodiruje u nekoj točki s detaljem vezanim uz Boga - tamo je pakao. I TO je pakao. Mjesto i stanje proklinjanja svoje oholosti...(itd.).
.
I tako ja polako ponovo (i stano opet) "nadozidavam" svoju spoznaju Božje ljubavi...Da, I preko zvijezda u svemiru i te male ilustracije.
Bog je stvorio ljude, ali i još bezbroj razumnih, Bogu divnih bića (našem oku i ukusu tko zna kako gadnim :) )...Ai ljudski rod i sva bića su rasuti po svemiru uz ogromne udaljenosti...Pa sad...Kad bih ja imao nekakvu letjelicu i kad bih, hipotetski mogao "skoknuti" na neki planet u svemiru i kad bih ugledao razumna bića, i KAD BIH se mogao nekako sporazumjeti, što bih prvo pitao?
ŠTO? Evo: "Postoji li Bog"?
A odgovor bi glasio, kako? Znamo.
I tada više ne bih mogao reći "Vjerujem u Boga...", nego ZNAM da Bog postoji.
.
Sve ovo, ovaj maratonski post ne pišem da natuknem kako možda ipak Zemlju posjećuju neka bića iz svemira, nego da se zamislimo nad Božjom LJUBAVLJU koja je neizmjerna. A ovaj post je napisan u težnji ta se svi upitamo:
Da smo na mjestu anđela iz one ilustracije, kako bismo mi postupili, poklonili se Sinu ili...??? Mislim na cijeli ljudski rod, sad prepun religijama i filozofijama...
Zna Bog što radi. I hvala Mu što me nije stvorio kao anđela, jer...Tko zna u koju "grupu" anđela bih sam sebe "ugurao"...HVALA TI, DOBRI BOŽE na svim milostima i u obliku bolesti i neimaštini i trpljenjima i na svemu lijepom, na djeci, supruzi, sinovima živima i onima koji su već kod Tebe, hvala Ti na unučadi, na snajki, na kućici, na Domovini!...Na svemu Ti hvala...
HVALA što si me stvorio ovako slabog i malenog...Ne daj da se uzdižem iznad sebe... Ta, ionako se nadam da ćeš me TI uzdići...Pomozi mi da budem toga dostojan, dobri, blagi, ljubljeni, milostivi i svemogući Bože...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2014 11:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Postoji lažni prorok Erich von Däniken.
On piše knjige o vanzemaljcima i potkrepljuje
svoje teorije sa znanstvenim činjenicama.
Dolazak takvih nam je Isus najavio.
Dobro mu ide. Knjige se izuzetno dobro prodaju.
Bio sam na jednom predavanju.
Bilo je tamo poduzetnika, inženjera, profesora.
I došao je jedan poduzetnik na red i on nam je
govorio o von Dänikenu i 'da nismo sami'.
Ja ne vjerujem u to da će moderne,
vanzemaljske tehnologije spasiti moju dušu.
Sve te knjige i dokazivanja su puke ispraznosti.
Biblija nam daje dokaz da vanzemaljaca nema:

Matej 24,29
"A odmah nakon nevolje onih dana sunce će pomrčati
i mjesec neće više svijetljeti i zvijezde će s neba padati
i sile će se nebeske poljuljati."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2014 11:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Klasje, Pošto nije navedeno na čiji post je oslonjen tvoj, osjećam da se tiče mene.
Erih fon Deniken je čisti biznismen i avanturista. Svoju drugu knjigu je napisao u zatvoru, jer se zbog izdavanja prve prezadužio...A čitao sam te njegove bajke s dvadest i nešto godina, do 30-te. Tri knjige punih proizvoljnih nagađanja i naklapanja, prepunih crteža "astronauta koji dokazuju da su nas posjetili vanzemaljci" (njegova tvrdnja).
Kažeš da nam je Biblija dokaz kako nema vanzemaljacam a upravo Deniken koristi Bibliju kao suprotan "dokaz". Sve je stvar gledanja, tj. srce vjernika i nevjernika.
On je pisac za novac...Čisti materijalista, mali hotelijer. I osobno smatram da svojim postom nisam zašao u njegove "sfere".

Ja nisam isključiv. Ostavljam Bogu PRAVO da On smije djelovati kako hoće. Ima li igdje još razuma po svemiru - za mene kao vjernika i nije bitno. Ako ima, to je samo potvrda Božje veličine i dobrote. Ako nema, ne umanjuje moju predodžbu o Njemu. Samo to i ništa više. Ne zanima me posjećuje li naš "rodni" planet itko... Ma bio bi i lud kad bi došao, kad vidi kako se međusobno ubijamo! :)

Lijepo sam naveo ZAŠTO sam se "oglasio" na ovakav način (onim postom), ako se, ponavljam, tvoj post tiče mene, lijepo milim: čitanje dva puta nikad nije nikomu naškodilo! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2014 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Napisao bih to Zdrave i da nije bilo tvog upisa.
Odnosi se malo i na tvoje mišljenje.
Zašto se drevni grčki filozofi, a bili su mudri,
nisu pitali da li postoji vanzemaljski život?
Ili jesu? No, oni nisu gledali naše filmove.
Čitao sam jedno razmišljanje.
Mislim da je proizašlo iz 40 dana za život.
Da se kojim slučajem otkrije da ima bakterija
na Marsu, svi bi znanstvenici uzviknuli
kako su pronašli vanzemaljski život.
A kad se zamrzavaju ili pak ubijaju embriji
onda to nije život!
Zbogom pameti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2014 14:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Slažem se s tobom, jer kad bi agronomu dali korjen pšenice, slamu ili klas pun zrnja, u svakom slučaju bi rekao "Sve je to pšenica". Samo ljudski embrij nije ČOVJEK.
Ali to nije tema, osim tvoj oslon na hipotestku situaciju na Marsu. Sve OK...Pozz!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr