www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 srp 2015 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Samuel napisao:
Šta ako sretnem venzemaljca i on nosi škapular!? Kako reagirati?? :?

Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 20:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
@Dujam Kao prvo na ovom forumu nema mjesta za rijeci i izraze poput wt... Ne zelim ti ovdje prodavati ateizam, ali vjeruj mi 'sami smo' - u materijalnom svijetu. ;) Covjek je stvoren na Bozju sliku i priliku - pise lijepo u Bibliji. Svi smo mi jedinstveni i vrhunac Bozjeg stvaralastva. Dobro, baba Vanga je prorekla da cemo uspostaviti kontakt sa alienima :) Halo!? Ja mogu vjerovati i da postoje paralelne galaksije i da u njima postojim jos x-puta. Ali ne kosi li se takvo vjerovanje sa ovime sto je jasno uklesano u Svetom Pismu? Inace jedan nas poznati fizicar, katolik vjeruje da postoje ET-ovi i paralelni svjetovi. Ne znam kako uspjeva da to dvoje spaja sa katolicanstvom. @Samuel Pitaj ga da li se zna sluziti internetom i reci mu da se ovdje na TT-u registrira :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 22:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
klasje napisao:
@Dujam Kao prvo na ovom forumu nema mjesta za rijeci i izraze poput wt... Ne zelim ti ovdje prodavati ateizam, ali vjeruj mi 'sami smo' - u materijalnom svijetu. ;) Covjek je stvoren na Bozju sliku i priliku - pise lijepo u Bibliji. Svi smo mi jedinstveni i vrhunac Bozjeg stvaralastva. Dobro, baba Vanga je prorekla da cemo uspostaviti kontakt sa alienima :) Halo!? Ja mogu vjerovati i da postoje paralelne galaksije i da u njima postojim jos x-puta. Ali ne kosi li se takvo vjerovanje sa ovime sto je jasno uklesano u Svetom Pismu? Inace jedan nas poznati fizicar, katolik vjeruje da postoje ET-ovi i paralelni svjetovi. Ne znam kako uspjeva da to dvoje spaja sa katolicanstvom. @Samuel Pitaj ga da li se zna sluziti internetom i reci mu da se ovdje na TT-u registrira :)

S čim se to kosi, ne kužim?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 22:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Evo čitam da su otkrili planet sličan zemlji. Navodno, i onda u sred texta puff, pročitam ovo; "Otkrio je i da se nalazi 1400 svjetlosnih godina od nas te da prijeđe put oko zvijezde za 385 dana." - A opisali su planet do detalja.

Ne kužim se full u astronomiju, ali npr do prije neki dan nisamo znali reljef Plutona, a sad znamo kako izgleda neki planet udaljen 1400 svjetlosnih godina? Ako tko razumi, jel može objasnit, jer ovo nije nikako spojivo s logikom :?


Zadnja izmjena: dujam; 24 srp 2015 23:07; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 23:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Prva dva poglavlja nas izvjescuju o stvaranju zemlje. Postoje jedan materijalni i jedan duhovni svijet. Ta dva. Trece opcije nema. Niti nam je u Svetom Pismu -kao sto je ovdje ranije jedna forumasica napisala- objavljeno da postoje vanzemaljci. Da li su nam oni vazni? - Nisu. Vazni su jedino kod promoviranja new age-a i Darwinove teorije evolucije. Dakle - mi i zivotinje + biljke ozivljavamo zemlju. Kao vrhunac Bozjeg stvaralastva smo u sredistu cijelokupno stvorenog materijalnog svijeta. Aliene je stvorila neuredna masta modernog covjeka koji vise ne zna tko je, odakle je i kuda ide. Finito.


Zadnja izmjena: klasje; 24 srp 2015 23:11; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 23:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
klasje napisao:
Prva dva poglavlja nas izvjescuju o stvaranju zemlje. Postoje jedan materijalni i jedan duhovni svijet. Ta dva. Trece opcije nema. Niti nam je u Svetom Pismu -kao sto je ovdje ranije jedna forumasica napisala- objavljeno da postoje vanzemaljci. Da li su nam oni vazni? - Nisu. Vazni su jedino kod promoviranja new age-a i Darwinove teorije evolucije. Dakle - mi i zivotinje + biljke ozivljavamo zemlju. Kao vrhunac Bozjeg stvaralastva smo u sredistu cijelokupno stvorenog materijalnog svijeta. Aliene je stvorila neuredna fantazija modernog covjeka koji vise ne zna tko je, odakle je i kuda ide.

Problem je što nigdje ne piše ni da ne postoji nešto treće....
A i o tom trećem se da raspravljat; nefili...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 23:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Jesu to von Daenikenova tumacenja Svetog Pisma? :) Nije li on - i njemu slicni - objavio da su alieni stvorili religiju... Uzas neurednih misli. Nistavilo. Covjek se gubi na svemirskoj pucini i njegova dragocjena dusa gubi na vrijednosti. Nista vise nije vrijedno truda. Cemu moral? Sve i svi smo samo fikcija. Welcome to the Matrix. Ajmo svi uzimati drogu. ts ts (Reziseri filmske trilogije Matrix su scenarij za film osmislili pod utjecajem droge.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 23:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
klasje napisao:
Jesu to von Daenikenova tumacenja Svetog Pisma? :) Nije li on - i njemu slicni - objavio da su alieni stvorili religiju... Uzas neurednih misli. Nistavilo. Covjek se gubi na svemirskoj pucini i njegova dragocjena dusa gubi na vrijednosti. Nista vise nije vrijedno truda. Cemu moral? Sve i svi smo samo fikcija. Welcome to the Matrix. Ajmo svi uzimati drogu. ts ts (Reziseri filmske trilogije Matrix su scenarij za film osmislili pod utjecajem droge.)

Ideš previše iz krajnosti u krajnost. Postojanje vanzemaljskog života može značit postojanje žabe na nekom drugom planetu, ili čak bakterije... Biblija ni Crv nigdje ne niječu postojanje vanzemaljskog života


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 07:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
@Dujam Ali ako su znanstvenici trezveno zakljucili da bi se 200 stvari moralo poklopit da postoji nesto nalik na nasu plavu planetu zemlju? Zaba mora papati nesto... Ne bi mi palo na pamet da -pored gorucih problema i nepravdi (abortus recimo) ovdje - slavim, istrazujem postojanje ili razmisljam o nekoj polumrtvoj celiji na planeti AG0543 ;) Konacno je beskonacnost svemira alegorija na velicinu, sjaj i slavu Stvoritelja. Iako znanost tvrdi da svemir ima svoj rub i da se postepeno siri, mi te rubove necemo nikada vidjeti. A niti ce nas sama znanost spasiti. Stoljetno iskustvo nam govori da svaki znanstveni napredak nosi i svoje negativne poslijedice sa sobom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 08:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dujam napisao:
Evo čitam da su otkrili planet sličan zemlji. Navodno, i onda u sred texta puff, pročitam ovo; "Otkrio je i da se nalazi 1400 svjetlosnih godina od nas te da prijeđe put oko zvijezde za 385 dana." - A opisali su planet do detalja.

Ne kužim se full u astronomiju, ali npr do prije neki dan nisamo znali reljef Plutona, a sad znamo kako izgleda neki planet udaljen 1400 svjetlosnih godina? Ako tko razumi, jel može objasnit, jer ovo nije nikako spojivo s logikom :?


..da ako se gleda sa zemlje očima laika, :D

a ako gledaš NASA očima profesionalca , iz njihova ureda,
za vrijeme pauze, dok izmišljaju, što će svijetu ponuditi, kao novu znanstvenu činjenicu,
onda dobiješ sve podatke o planetu udaljenom 1400 x 300.000 km. od nas :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr