www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 ruj 2008 09:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2008 13:40
Postovi: 71
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što je zapravo sudbina?Da li je naš čitav život unaprijed predodređen?
Da li je nešto zapisano i mora se tako dogoditi ili mi imamo utjecaja na taj događaj.Bog je gospodar našeg života, naše misli, i svega što se oko nas događa,ali da li je sve unaprijed zapisano,za bilo kakve stvari i događaje da mora tako biti?To su česta pitanja koja zaokuplja ljude,posebno u osobnim tragedijama.Što je ustvari sudbina i da li je ona Božji plan?Moje osobno mišljenje je da nam je Bog dao život i slobodu i da puno toga u životu kreiramo sami,ali sve pod Božjom paskom i da molitvom Bogu može se dosta toga promjeniti,ne našom voljom već voljom Svevišnjega!Puno ljudi u osobnim tragedijama,pogotovo oni nevjerni,iako ne vjeruju,krive Boga za svoju tragediju,ali i puno vjernika zna reći zašto Bože meni,zašto si htio da se to dogodi baš meni?Recimo jedan praktični primjer iz naše svakodnevnice su automobilske nesreće,mladi životi odlaze,zar je Bog htio da ja vozim 200 km na sat?Zar je Božja volja da ja pušim i obolim od teške bolesti,ili je to cijena slobode koju mi je Bog dao,a ja je nisam iskoristio da se ojačam i popravim,već sam dopustio da slabost ovlada danom mi slobodom?

Evo to su neka moja osobna razmišljanja koja ovdje dijelim sa vama,i volio bih čuti i vaša mišljenja,da me ispravljate ako griješim i da me pučite ako treba.
BVB :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa Bog sve zna kako ce biti i zna kojim cemo se putem odluciti ici.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog nas neizmjerno ljubi jer njegova smo djeca, no daje nam slobodu.....Valja tu slobodu molitvom i predanjem staviti u Njegovo okrilje i na taj mu način dopustiti da te vodi kako i kuda hoće, ukoliko tu nema predanja to je kao da Bogu ne pružimo ruku, život vodimo sami sebe ili tko zna kome se dajemo u ruke i tada dolaze stramputice.....S potpunim povjerenjem i pouzdanjem u Boga i najteže Križeve primat ćemo s Ljubavlju.....jer ćemo znati da nam ih On šalje da nas jača da nas vodi bliže k sebi...jer samo se po Križu dolazi do Njega....i havla mu na tome Neka Vas dobri Bog sve uzljubi i blagoslovi.... :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 11:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 svi 2008 01:27
Postovi: 67
Lokacija: Ivanec
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa sudbina postoji ali samo ako je od Boga...ja također mislim da Bog ima plan za svakog od nas..ali ipak mi upravljamo svojim životom , a ne Bog..zbog toga smo mi mnogo puta krivi za loše stvari koje nam se događaju...Bog sve zna, ali ti daje izbor da li ćeš ga prihvatiti ili ne...često nas Bog upućuje na mnoge pogreške i sam nas upozorava..ali mi ne znamo/ ne želimo prepoznati njegove znakove i njegova upozorenja...a to ponekad može završiti loše.. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sudbina ne postoji jer bi time bila umanjena naša sloboda
to što je Bog svemoguć i sveznajući i što zna svaki naš korak ne znači da sudbina postoji...to je samo još jedno otajstvo Božje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa imamo slobodu, ali tom slobodom napisemo sudbinu svoju, nesto utjecemo mi nesto Bog svojom miloscu i providnoscu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 11:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IL DIVO napisao:
pa sudbina postoji ali samo ako je od Boga...ja također mislim da Bog ima plan za svakog od nas..ali ipak mi upravljamo svojim životom , a ne Bog..zbog toga smo mi mnogo puta krivi za loše stvari koje nam se događaju...Bog sve zna, ali ti daje izbor da li ćeš ga prihvatiti ili ne...često nas Bog upućuje na mnoge pogreške i sam nas upozorava..ali mi ne znamo/ ne želimo prepoznati njegove znakove i njegova upozorenja...a to ponekad može završiti loše.. :roll:


slazem se :wink:

Pa Bog je oduvijek znao da ce preko Svoga Sina otkupiti svijet od samog pocetka stvaranja. To mnogo obasnjava, zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IvanaMo napisao:
sudbina ne postoji jer bi time bila umanjena naša sloboda
to što je Bog svemoguć i sveznajući i što zna svaki naš korak ne znači da sudbina postoji...to je samo još jedno otajstvo Božje

da u potpunosti se slažem, ako postoji sudbina, zar mi onda ne bi bili samo pijuni, samo igračke, bića bez ikakve šanse za išta drugo nego samo za ono što nam je "zapisano", što nam je "preodređeno". Mislim naravno da se neke osobe svojim osobina kvalificiraju za neku određenu stvar, ali to ne mora značiti da je ta osoba "predodređena" za to.
zašto onda naša slobodna volja? zašto nas je Bog stvarao i dao nam razum, slobodnu volju, stvorio nas na svoju sliku i priliku kada će nam on diktirati kako živjeti i kada će on upravljati našim život? čak i kada bi to bilo: svijet bi onda bio raj, a ne mjesto kakvo je danas.
znači, sudbina je - glupost. :lol:

p.s.
Citat:
to što je Bog svemoguć i sveznajući

što reći nekome kad te pita: može li Bog stvoriti kamen koji ne može podići? Slika
nijedna teorija koju sam ja smislila (i koja već nije isparila) nije vjerodostojna, pa me ovo baš na to podsjetilo.
Joakime, Timoteju, naggare?? Slika

p.p.s i predlažem da ubacimo ovaj Slika smajlić :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 11:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
To sto dobri Bog zna kako zavrsavaju nasi zivoti nikako ne znaci da se mi trebamo prepustiti toj cinjenici, u smislu da nista ne poduzimamo u vezi s nasim zivotima.
Traziti opravdanje i skrivati se iza 'sudbine' zamka je u koju su mnogi upali.
'Takva ti je sudbina' ili 'tako ti je grah pao', nije nista drugo do skrivanje i odbijanje svojega kriza.
'Sudbinu' covjek moze mijenjati dok god mu srce kuca, a pozivati se na 'sudbinu' nije nista drugo nego prepustanje posljedicama i opravdavanje bez opravdanja. Tada je rijec o potpuno krivom postavljanju pred svojim krizem, koji je tu bez obzira prihvatili ga mi ili ne.
Sudbina u tom smislu kao takva uopce ne postoji, kao sto ne postoji zivot bez Boga, iako mnogi vjeruju da zive zivot bez Boga, kao sto vjeruju da je za ljudske probleme i teskoce kriva 'sudbina'.
Jedino sto je istina kad je rijec o sudbini je dolazak pred Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav prijatelji,moje je mišljenje,ak smijem:))
Ono što se dogadja mi vidimo kao dobro,loše,važno,nevažno,sretno,nesretno...itd.To je naša percepcija i mi tako klasificiramo prošlost,sadašnjost,...a ono što dolazi neznamo(neki to zovu sudbinom,a neki misle da je sve slučajno..)
naziv sudbina se koristi i nemožemo reći da ne postoji;Mi samo možemo reći da nije ništa slučajno i predodređeno a kako će to neko nazvat i protumačit..ravno mu polje..
,Ipak ona uobičajena sudbina ili "to" što ljudi misle da je predodređeno za nas Krščane ne može postojat..
Ja sam nekako ovako shvatio;Božja Volja je jedno a Božji Plan drugo..
Ne dogadja se sve po Božjoj Volji ALI sve se dogadja po Božjem Planu..
Nemože se ama baš ništa dogoditi da nije u Božjem Planu..
Božja Volja je da se svi ljudi spase...ali u Božjem Planu se tako neće dogodit,
Boja Volja nije bila da Juda izda Isusa ali u Božjem planu Ga je je Juda izdao..
Znam da je ovo sad Na prvu loptu netočno što velim ali Ja sam sebi to uspio razjasnit i čini mi se tako;Jer
Mi Božjeg Plana Ne znamo,Na nas u ovom svijetu utječe Bog,Đavao i okolina,,pa onda po našem odabiru mi činimo stvari..
A Bog Je Sveznajući i On čini Sve da nas Sve spasi ali da nam ne ruši slobodu..ipak On poznaje unaprijed sve naše poteze i ishode..
A mi ne možemo molitvom promjeniti niti Božju Volju Niti Božji plan..:))
Jer je u Planu već stajalo da će se neka osoba moliti za nešto ali nije stajalo zato što je Bog predodredio već zato što je Znao..
Eto tako smatram da Se sve Zna ali ništa nije nametnuto Niti predodređeno..
A i potrebna je Vjera da povjerujem u to da DOBRI Bog ŽELI da se svi spase..
Sve u svemu Leo je dobro opisao
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr