www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 20:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 18:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
ČUJ TI FRAN NITKO TKO JE GORI OD MENE NEĆE IĆI U RAJ PRIJE MENE....JASNO..ISTO TAKO JA NEĆU UĆI PRIJE NEKOG TKO JE BOLJI OD MENE........
JA MISLIM DA SAMI KROJIMO SVOJU SREĆU,SAMA BIRAM HOĆU LI UČINITI NEKO DOBRO DJELO ILI NEĆU,HOĆU LI ŽIVJETI IZVANBRAČNO ILI NEĆU...JEDNOM MI JE JEDAN EGZORCIST REKAO DA SU SVI LJUDI PRI SVJESTI..........10 BOŽIJI ZAPOVJEDI VRIJEDI ZA SVE,NE SAMO ZA JEDNE I NIJE DOBRO ODSTUPATI OD NJIH.......JER KAZNA ZA NEOKAJANE I NEISPOVJEĐENE GRIJEHE DOĐE KAD TAD....OVAKO KAKO TI VELIŠ SVATKO MOŽE RADITI ŠTO HOĆE,A TO NIJE ISPRAVNO STAJALIŠTE...DA BOG OPRAŠTA KAD SE ČOVJEK ISKRENO KAJE,I ODRIČE GRIJEHA...NIJE DOVOLJNO OTIĆI SE ISPOVJEDITI A NASTAVITI GRIJEŠITI...I MISLIM DA SAMO U IZVANREDNIM SLUČAJEVIMA BOG DOPUŠTA DA SE GREŠNICI KAO ŠTO JE BIO ONAJ ŠTO JE REKAO ISUSE SJETI ME SE U SVOM KRALJEVSTVU SPASE.....DRAGI FRAN VIDIOCI IZ MEĐUGORIJA JE GOSPA POKAZALA DJEVOJKU,KOJA JE SE PRETVORILA ČAS U ŽIVOTINJU,STRAŠILO,ČAS U LJUDSKO BIĆE,I PITALA JE VIDIOCA GOSPU ZAŠTO JE OVA DJEVOJKA U PAKLU A GOSPA JE REKLA JER JE ŽIVJELA SLOBODNIM NAČINOM ŽIVOTA........JASNO!ISTO TAKO VIDICA IZ FATIME SVJEDOČI DA JE DJEVOJKA KOJA JE SILOVANA U ČISTILIŠTU DO SVRŠETKA SVIJETA,JEDINO AKO SE NETKO ZA NJU BUDE MOLIO UĆI ĆE U RAJ PRIJE.....NIJE TO TAKO,NAŠ NAČIN ŽIVOTA,NAŠA DOBRA DJELA,LIJEPE RIJEČI,TOPAO ZAGRLJAJ,SU ONI KOJI NAMA DONOSE SPASENJE...JASNO!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 18:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
SAN napisao:
ČUJ TI FRAN NITKO TKO JE GORI OD MENE NEĆE IĆI U RAJ PRIJE MENE....JASNO..ISTO TAKO JA NEĆU UĆI PRIJE NEKOG TKO JE BOLJI OD MENE........
JA MISLIM DA SAMI KROJIMO SVOJU SREĆU,SAMA BIRAM HOĆU LI UČINITI NEKO DOBRO DJELO ILI NEĆU,HOĆU LI ŽIVJETI IZVANBRAČNO ILI NEĆU...JEDNOM MI JE JEDAN EGZORCIST REKAO DA SU SVI LJUDI PRI SVJESTI..........10 BOŽIJI ZAPOVJEDI VRIJEDI ZA SVE,NE SAMO ZA JEDNE I NIJE DOBRO ODSTUPATI OD NJIH.......JER KAZNA ZA NEOKAJANE I NEISPOVJEĐENE GRIJEHE DOĐE KAD TAD....OVAKO KAKO TI VELIŠ SVATKO MOŽE RADITI ŠTO HOĆE,A TO NIJE ISPRAVNO STAJALIŠTE...DA Bog OPRAŠTA KAD SE ČOVJEK ISKRENO KAJE,I ODRIČE GRIJEHA...NIJE DOVOLJNO OTIĆI SE ISPOVJEDITI A NASTAVITI GRIJEŠITI...I MISLIM DA SAMO U IZVANREDNIM SLUČAJEVIMA Bog DOPUŠTA DA SE GREŠNICI KAO ŠTO JE BIO ONAJ ŠTO JE REKAO ISUSE SJETI ME SE U SVOM KRALJEVSTVU SPASE.....DRAGI FRAN VIDIOCI IZ MEĐUGORIJA JE GOSPA POKAZALA DJEVOJKU,KOJA JE SE PRETVORILA ČAS U ŽIVOTINJU,STRAŠILO,ČAS U LJUDSKO BIĆE,I PITALA JE VIDIOCA GOSPU ZAŠTO JE OVA DJEVOJKA U PAKLU A GOSPA JE REKLA JER JE ŽIVJELA SLOBODNIM NAČINOM ŽIVOTA........JASNO!ISTO TAKO VIDICA IZ FATIME SVJEDOČI DA JE DJEVOJKA KOJA JE SILOVANA U ČISTILIŠTU DO SVRŠETKA SVIJETA,JEDINO AKO SE NETKO ZA NJU BUDE MOLIO UĆI ĆE U RAJ PRIJE.....NIJE TO TAKO,NAŠ NAČIN ŽIVOTA,NAŠA DOBRA DJELA,LIJEPE RIJEČI,TOPAO ZAGRLJAJ,SU ONI KOJI NAMA DONOSE SPASENJE...JASNO!

Srića da Bog ne razmišlja kao ti,davno bi se pržio u paklu. :?
Možeš li ovde napisat svoja dobra djela po kojima ti zaslužuješ raj?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 18:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Ej Fran26 otkud ti znaš kako Bog razmišlja?Znaš Bog može biti u svakom čovjeku,na svakom mjestu,u svako vrijeme - možda baš Bog progovara tebi i drugima preko mene......
Nije nitko rekao da ćeš ti završit u paklu,TO SE NEZNA,no dokle god si živ,imaš priliku na izbor.....
A NARVNO DA MOGU NABROJATI NEKA SVOJA DOBRA DJELA : GLADNOG NAHRANILA, ŽEDNOG NAPOJILA, GOLOG ODJENILA, KOJI NOVČIĆ ZA MISIJE UPLATILA, KAO I ZA GRADNJU CRKVE U KONGU, SVIMA UVJEK POMAGALA U ŠKOLSKIM ZADACIMA, TUŽNOG NASMIJALA, BOLESNOG POSLUŠALA, STARIJEG ISTO, MNOGE POVEZLA, DRUGIMA ISTINU REKLA,JER LAŽ MRZIM, PROLAZNIKA BLAGOSLOVILA........JEL DOSTA?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 19:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
SAN napisao:
ČUJ TI FRAN NITKO TKO JE GORI OD MENE NEĆE IĆI U RAJ PRIJE MENE....JASNO..ISTO TAKO JA NEĆU UĆI PRIJE NEKOG TKO JE BOLJI OD MENE........
JA MISLIM DA SAMI KROJIMO SVOJU SREĆU,SAMA BIRAM HOĆU LI UČINITI NEKO DOBRO DJELO ILI NEĆU,HOĆU LI ŽIVJETI IZVANBRAČNO ILI NEĆU...JEDNOM MI JE JEDAN EGZORCIST REKAO DA SU SVI LJUDI PRI SVJESTI..........10 BOŽIJI ZAPOVJEDI VRIJEDI ZA SVE,NE SAMO ZA JEDNE I NIJE DOBRO ODSTUPATI OD NJIH.......JER KAZNA ZA NEOKAJANE I NEISPOVJEĐENE GRIJEHE DOĐE KAD TAD....OVAKO KAKO TI VELIŠ SVATKO MOŽE RADITI ŠTO HOĆE,A TO NIJE ISPRAVNO STAJALIŠTE...DA Bog OPRAŠTA KAD SE ČOVJEK ISKRENO KAJE,I ODRIČE GRIJEHA...NIJE DOVOLJNO OTIĆI SE ISPOVJEDITI A NASTAVITI GRIJEŠITI...I MISLIM DA SAMO U IZVANREDNIM SLUČAJEVIMA Bog DOPUŠTA DA SE GREŠNICI KAO ŠTO JE BIO ONAJ ŠTO JE REKAO ISUSE SJETI ME SE U SVOM KRALJEVSTVU SPASE.....DRAGI FRAN VIDIOCI IZ MEĐUGORIJA JE GOSPA POKAZALA DJEVOJKU,KOJA JE SE PRETVORILA ČAS U ŽIVOTINJU,STRAŠILO,ČAS U LJUDSKO BIĆE,I PITALA JE VIDIOCA GOSPU ZAŠTO JE OVA DJEVOJKA U PAKLU A GOSPA JE REKLA JER JE ŽIVJELA SLOBODNIM NAČINOM ŽIVOTA........JASNO!ISTO TAKO VIDICA IZ FATIME SVJEDOČI DA JE DJEVOJKA KOJA JE SILOVANA U ČISTILIŠTU DO SVRŠETKA SVIJETA,JEDINO AKO SE NETKO ZA NJU BUDE MOLIO UĆI ĆE U RAJ PRIJE.....NIJE TO TAKO,NAŠ NAČIN ŽIVOTA,NAŠA DOBRA DJELA,LIJEPE RIJEČI,TOPAO ZAGRLJAJ,SU ONI KOJI NAMA DONOSE SPASENJE...JASNO!


Ja ti osobno ne vjerujem u ukazanja u Međugorju, tako da meni to baš nije nekakav dokaz. Al mi nije jasno ovo u Fatimi, navodiš neku silovanu curu koja je u čistilištu. O čemu se tu točno radi???

Rekla si da ti je fra Ivo Pavić rekao da su svi samoubojice u paklu. Mada mislim da je Crkva dugo imala taj stav, mi ne znamo tko hoće ili neće ići u Pakao. Pa makar ti to rekao fra Ivo Pavić to ne znači da je to sigurno tako. Npr. Zlatko Sudac je u svojoj knjizi Razgovori rekao da će po njemu pakao biti prazan. Sve su to osobni stavovi.

A što se tiče viđenja to ti je sklizak teren. Jer spominjala si svece koji su imal vizije pakla. Ti sveci su bili pod utjecajme svoga vremena, kulture, vlastitog mentalnog sklopa, vlastitih stavova, religijskih uvjerenja, mašte. Kad sve ovo uzmeš u obzir mi ne znamo jel to baš tako kako je neki svetac vidio. Fra Linić je to ovako rekao ma ja vjerujem da je netko vidio ali onako kako čovjek može vidjeti. Sveti Pavao bi rekao da gledamo kroz ogledalo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 19:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
SAN napisao:
Ej Fran26 otkud ti znaš kako Bog razmišlja?

Znam jer je Bog progovorio. :)

Iv 15,9 Kao što je Otac ljubio mene tako sam i ja ljubio vas; ostanite u mojoj ljubavi.
Iv 17,24 Oče, hoću da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta.

Vidiš koliko ljubavi Bog ima prema čoviku?Može li to ljudski um proniknuti?

Shvaćaš li ti sestro da si obična golotinja i ništa više?
A ti kažeš,citiram;
SAN napisao:
SPASENJE DUŠE TREBA ZASLUŽITI

Mt 19,25-26 Tko se onda može spasiti?" A Isus upre u njih pogled pa im reče: "Ljudima je to nemoguće, ali Bogu je sve moguće."

Na koji način ćeš ti zaslužiti svoje spasenje?
Ne znaš li da si golotinja?

Otk 3,17 Govoriš: `Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!` A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol.

U tvojem pisanju osićam ovo;

Lk 18,11 Bože, hvala ti što nisam kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik.

Zato san i napisao srića da Bog na gleda kao ti,kad shvatiš da nemaš ništa,baš ništa za pohvalit se,i kad shvatiš da si ista kao i ostali ljudi onda ćeš biti sritna.Nemoj mislit da će ti tvoja umišljena "pravednost" otvorit vrata raja.

Obično se misli da je bit farizejstva prijetvornost, ali ne. Bit je farizejstva – čisti računi s Bogom. Farizej se želi obavijestiti o svemu što Bog od njega traži, želi biti siguran što je dužan i – makar je to nemoguće, i tu počinje prijetvornost – želi ‘namiriti’ Boga. Želi se na kraju osjećati da je s Bogom ‘kvit’. Bonaventura Duda "SKAC"

SAN napisao:
A NARVNO DA MOGU NABROJATI NEKA SVOJA DOBRA DJELA : GLADNOG NAHRANILA, ŽEDNOG NAPOJILA, GOLOG ODJENILA, KOJI NOVČIĆ ZA MISIJE UPLATILA, KAO I ZA GRADNJU CRKVE U KONGU, SVIMA UVJEK POMAGALA U ŠKOLSKIM ZADACIMA, TUŽNOG NASMIJALA, BOLESNOG POSLUŠALA, STARIJEG ISTO, MNOGE POVEZLA, DRUGIMA ISTINU REKLA,JER LAŽ MRZIM, PROLAZNIKA BLAGOSLOVILA........JEL DOSTA?

Imaš više dobrih djela od bl.pape Ivana XXIII :)

Moram uvijek misliti na ono malo dobra,koje moje sebeljublje pripisuje mojoj zasluzi da bi se zbog toga hvalio,nipošto ne pripada meni.Moram biti svjestan da bih ja danas,bez naročite ljubavi koju mi je Isus iskazao bio samo siromašni,najneugledniji,najneukiji,a možda i najgori seljak kakav uopće može biti. papa Ivan XXIII "Dnevnik duše"

Da sestro,ista si ka i ja,ka i svi drugi.Naravno na tvrdim da se ne triba truditi biti dobar,živjeti evanđelje,sve to stoji.
No i na "najgore" od nas triba uvik gledati očima Krista.
Jer sama pomisao da si bolja od nekog,stavlja te u poziciju da si upravo gora.
Nikad ne znaš zake je netko baš takav kakav jest,samo Bog to zna,zato nam je i zabranjeno stavljat se na prva mista.

Lk 14,8-9 Kada te tko pozove na svadbu, ne sjedaj na prvo mjesto da ne bi možda bio pozvan koji časniji od tebe, te ne dođe onaj koji je pozvao tebe i njega i ne rekne ti: 'Ustupi mjesto ovome.' Tada ćeš, postiđen, morati zauzeti posljednje mjesto.


A koristan je i savjet;

Lk 17,10 "kad izvršite sve što vam je naređeno, recite: 'Sluge smo beskorisne! Učinismo što smo bili dužni učiniti"

Imaj milosti za svakoga,a Bog će ostalo svrstat kamo tko pripada.
Jer tko zna,možda bi ti i ja bili čak i gori da smo "u koži" nekog koga sada smještamo u pakao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 19:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
SAN napisao:
ČUJ TI FRAN NITKO TKO JE GORI OD MENE NEĆE IĆI U RAJ PRIJE MENE....JASNO..ISTO TAKO JA NEĆU UĆI PRIJE NEKOG TKO JE BOLJI OD MENE........
JA MISLIM DA SAMI KROJIMO SVOJU SREĆU,SAMA BIRAM HOĆU LI UČINITI NEKO DOBRO DJELO ILI NEĆU,HOĆU LI ŽIVJETI IZVANBRAČNO ILI NEĆU...JEDNOM MI JE JEDAN EGZORCIST REKAO DA SU SVI LJUDI PRI SVJESTI..........10 BOŽIJI ZAPOVJEDI VRIJEDI ZA SVE,NE SAMO ZA JEDNE I NIJE DOBRO ODSTUPATI OD NJIH.......JER KAZNA ZA NEOKAJANE I NEISPOVJEĐENE GRIJEHE DOĐE KAD TAD....OVAKO KAKO TI VELIŠ SVATKO MOŽE RADITI ŠTO HOĆE,A TO NIJE ISPRAVNO STAJALIŠTE...DA Bog OPRAŠTA KAD SE ČOVJEK ISKRENO KAJE,I ODRIČE GRIJEHA...NIJE DOVOLJNO OTIĆI SE ISPOVJEDITI A NASTAVITI GRIJEŠITI...I MISLIM DA SAMO U IZVANREDNIM SLUČAJEVIMA Bog DOPUŠTA DA SE GREŠNICI KAO ŠTO JE BIO ONAJ ŠTO JE REKAO ISUSE SJETI ME SE U SVOM KRALJEVSTVU SPASE.....DRAGI FRAN VIDIOCI IZ MEĐUGORIJA JE GOSPA POKAZALA DJEVOJKU,KOJA JE SE PRETVORILA ČAS U ŽIVOTINJU,STRAŠILO,ČAS U LJUDSKO BIĆE,I PITALA JE VIDIOCA GOSPU ZAŠTO JE OVA DJEVOJKA U PAKLU A GOSPA JE REKLA JER JE ŽIVJELA SLOBODNIM NAČINOM ŽIVOTA........JASNO!ISTO TAKO VIDICA IZ FATIME SVJEDOČI DA JE DJEVOJKA KOJA JE SILOVANA U ČISTILIŠTU DO SVRŠETKA SVIJETA,JEDINO AKO SE NETKO ZA NJU BUDE MOLIO UĆI ĆE U RAJ PRIJE.....NIJE TO TAKO,NAŠ NAČIN ŽIVOTA,NAŠA DOBRA DJELA,LIJEPE RIJEČI,TOPAO ZAGRLJAJ,SU ONI KOJI NAMA DONOSE SPASENJE...JASNO!


Evo ti jednog odličnog teksta o dobrim djelima:"Dobra djela su, u stvari, osobni interesi pod krinkom altruizma. Znam, mislite da je to teško prihvatiti, mislite da barem nekada želimo biti zaista dobri, i da se trudimo da volimo druge ili da budemo vjerni drugima. Dopustite mi da to pojednostavim do kraja, da budem potpuno otvoren i bezobziran, barem za početak. Postoje dvije vrste sebičnosti. Prva vrsta je ona kada nešto činim za svoje zadovoljstvo, kada sam sebi ugađam. To je ono što nazivamo egocentričnošću. Druga vrsta je kada za svoje zadovoljstvo ugađam drugima. To bi bila profinjenija sebičnost.
Prva vrsta je očita, ali druga je skrivena, teško uočiva, i zbog toga opasnija jer počinjemo misliti da smo zaista plemeniti. Ali, možda ipak nismo tako plemeniti. Bunite se dok to govorim? Odlično!
Vi, gospođo, na primjer, kažete da živite sami, nekoliko sati dnevno radite na župi, ali priznajete da to ipak radite iz sebičnih razloga - imate potrebu osjećati se potrebnom - a isto tako znate da vaša potreba za tim osjećajem mora biti ostvarena na taj način da osjećate da nešto malo pridonosite boljitku ovoga svijeta. Međutim, zato jer vas trebaju, vi tvrdite da to nije jednosmjerna ulica.
Skoro da ste prosvijetljeni! Trebali bismo učiti od vas. Upravo tako. Ona kaže: "Nešto dajem, nešto dobivam." U pravu je. Kada nekome pomažem, nešto dajem, nešto dobivam. To je krasno. To je istina. To je stvarnost. To nisu dobra djela, to je prosvijetljeno koristoljublje.
I vi, gospodine, tvrdite da je Isus u evanđelju u biti propovijedao koristoljublje? Vječni život postižemo svojim dobrim djelima. "Dođite blagoslovljeni Oca mojega, kad sam bio gladan dali ste mi jesti…”, i tako dalje. Mislite da to savršeno potvrđuje ovo što sam upravo rekao. Kada gledamo Isusa, kažete, vidimo da je sva dobra djela učinio iz krajnjeg koristoljublja - da bi njima pridobio duše za vječni život. I u tome vidite pokretnu silu i smisao života: ostvarenje vlastite koristi dobročinstvima.
U redu. Iako malo varate jer ste u to umiješali religiju. To je dopušteno i valjano, ali kako bi to bilo kad bismo se s evanđeljem, Svetim pismom, i Isusom pozabavili prikraju ovih duhovnih vježbi. Sada ću reći još samo ovo da još malo zakompliciram stvar: "Bio sam gladan, i dali ste mi jesti. Bio sam žedan i dali ste mi piti." I što će reći? "Kada? Kada
smo to učinili? Nismo znali." Nisu toga bili svjesni! Ponekad mi se javlja užasna misao da bi Kralj mogao reći: "Bio sam gladan i dali ste mi jesti," a ljudi na desnoj strani kažu: "Istina, Gospodine,znamo." "Nisam govorio vama", reče im Kralj, "to nije po scenariju;
niste smjeli znati." Zanimljivo, zar ne? Ali vi znate. Poznato vam je unutarnje zadovoljstvo koje se javlja kada činite dobra djela
. A ha! Tako je! To je suprotno onome kada netko kaže: "Po čemu bi to što sam učinio bilo nešto posebno? Nešto sam učinio, nešto sam dobio. Nisam imao osjećaj da činim nešto dobro. Moja desna ruka nije imala pojma što moja lijeva ruka čini." Znate, dobro nije nikada bolje od onoga dobra koje učinite ne znajući da je to dobro. Nikada niste tako dobri kao onda kada ne znate da ste dobri. Ili kako je veliki sufi rekao: "Svetac je svetac dok toga ne postane svjestan." Samozatajnost! Samozatajnost!
Neki od vas se protive tome. Kažete: "Zar nije to zadovoljstvo koje osjećam kada nešto dajem vječni život ovdje i sada?" Ne bih znao. Zadovoljstvo je za mene zadovoljstvo, i ništa drugo. Barem za sada, dok se, malo kasnije, ne pozabavimo religijom. Međutim, želio bih da nešto shvatite sada na početku: religija nije, ponavljamnije nužno povezana s duhovnošću. Molim vas, ostavimo religiju za sada po strani
."

Ovo je dio iz knjige A. de Mella "Svjesnost", poglavlje se zove Maskenbal dorih djela. Vidio sam da ovu boldanu priču vlč. Sudac voli koristiti na duhovnim obnovama, zašto i ne kad je baš poučna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
oh,računice,računice..
otkad se zaljubiš u Sveto Trojstvo više i ne misliš gdje ćeš..
kako bi vratili dug Ljubavi koja je sišla s neba i dala sve za nas..?čime bi vi zaslužili Nebo?
pakao je odsutnost Boga,Ljubavi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 19:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
SAN napisao:
FRA IVO PAVIĆ MI JE REKAO DA LJUDI KOJI DOŽIVE SAMOUBOJSTVO ZAVRŠE U PAKLU.......TO JE OSOBNO MENI REKAO,BILI DOBRI ILI ZLI....

Ovo mi je pobiglo.
Valjda se ovde misli koji počine samoubojstvo,no dobro manje bitno.

KKC 2280 Svatko je za svoj život odgovoran pred Bogom koji mu ga je darovao. On ostaje vrhovni gospodar života. Mi smo dužni prihvaćati život sa zahvalnošću i čuvati ga njemu na čast a sebi na spasenje. Upravitelji smo a ne vlasnici života koji nam je Bog povjerio. Njime ne raspolažemo.

KKC 2281 Samoubojstvo protuslovi naravnom čovjekovu nagnuću da čuva i trajno održi svoj život. Samoubojstvo se teško protivi ispravnoj ljubavi prema sebi. Ono istodobno vrijeđa ljubav prema bližnjemu jer nepravedno kida veze uzajamnosti sa zajednicom obiteljskom, narodnom i ljudskom, prema kojima imamo obveza. Samoubojstvo se protivi ljubavi živoga Boga.

KKC 2282 Ako je počinjeno s namjerom da posluži za primjer, osobito mladima, samoubojstvo se također opterećuje težinom sablazni. Dragovoljna suradnja pri samoubojstvu protivi se moralnom zakonu.
Ozbiljni psihički poremećaji, tjeskoba ili težak strah od iskušenja, trpljenja ili mučenja mogu ublažiti samoubojičinu odgovornost.

KKC 2283 Ne treba očajavati glede vječnoga spasa osoba koje su same sebe usmrtile. Bog im može, putovima koji su samo njemu znani, pružiti priliku spasonosnog kajanja. Crkva moli za one koji su si oduzeli život.


Ako ti je to doista rekao Ivo Pavić onda bi mu bolje bilo da počne čitati katekizam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 19:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
SAMI BIRATE SVOJ PUT...TO JE TAKO...DOBRO ILI ZLO SAMI BIRATE...KAO I DOBRA DJELA.....I GRIJEHE SAMI BIRATE...NEBIRA BOG GRIJEH I ZLO UMJESTO VAS...ČOVJEK IMA SLOBODNU VOLJU I SAM BIRA,KROJI SVOJU SREĆU,SREĆICU,KROJI SI SAM DAL ĆE OTVORITI VRATA RAJA I PAKLA....
ŠTO SE TIČE UKAZANJA U MEĐUGORIJU,ZNAŠ GOSPA ĆE OSTAVITI VIDLJIVI TRAG,I MNOGI ĆE TAD DOĆI JER ĆE POVJEROVATI AL ZA NJIH NEĆE BITI VIŠE SPASA...JASNO!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 20:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne se prepirat :p59: samo polako i bez galame :P :P :P

smajlic28 svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 49 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr