www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 ruj 2010 18:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog nikogaa ne baca u pakao čovjek sam sebe osuđuje na pakao. Ako si griješio i nisi se pokajao za svoje grijehe, u tebi je mrak i ni razaraju tebe, ako u takvom stanju dođeš u nebo tvoja duša je tamna i ne može podnijeti svijetlost, Bog želi da svi se spase međutim on to ne može bez tebe. Ako si ti grijehom uništio svoj duhovni organizam, kako ćeš funkcionirati na nebu. Ako tebe savjest grize i peče ti osjećaš muku u sebi i već si u paklu na zemlji, ako si ti ovisan o b ilo čemu, tebe ovisnost zarobljava nisi slobodan i opet mukau tebi, ako s tom mukom dođeš u nebo muka se samo produbljiva, postaje još teže ti si na mukama. Na zemlji se odlučuje di ćeš, kad dođeš gore vež je kasno.

Pa sto sam ja rekla????? :oops: :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 04:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Re.1.
"Kad ste već kod samoubojstva, sjećam se da sam nedavno u jednoj knjizi pročitao da oni koji počine samoubojstvo, a zasluže čistislište, ostanu tamo onoliko godina koliko bi još živjeli na zemlji da se nisu ubili."(Ivica)
.
KAKO samoubojica može zaslužiti milost čistilišta? Ako je obavio 9 prvih petaka?
Nekoć samoubojicama svećenik nije išao na sahranu. Onda je i Crkva prihvatila znanstveno otkriće: Netko se objesio,...ubio, pa makad i glava bila odsjećena, mozak još svjesno "funkcionira" oko 40-60 sekundi(jer i Anapula napiše: "Vrijeme milosti je doista do posljednjeg trenutka nažeh žića").
Dovoljno je da samoubojica spozna grozotu svoga čina(a ima slobodnu volju). Boh je milosrdan i ako samoubojica spozna i sve ostale svoje grijehe, ISKRENO se pokaje(a da neće više griješiti...nema sumnje) - Bog mu oprašta KRIVICU (kažemo grijehe), ali kazna/neizvršena zadovoljština ostaje i stoga - u čistilište!
.
"GOSPA ĆE OSTAVITI VIDLJIVI TRAG,I MNOGI ĆE TAD DOĆI JER ĆE POVJEROVATI AL ZA NJIH NEĆE BITI VIŠE SPASA...JASNO!"(San)
-San gdje to ti nađe? Ne stavljaj stvar izvađenu iz kontekst. Napiši nešto prije i poslije tog segmenta. Tu nešto ne štima.
.
Dalmatinac, ne reče li Isus u svojoj velikosvećeničkoj molitvi da je obznanio Očebo ime i - ono što mnogima promiče: "I ubuduće ću"! A kako, preko koga, kada i zašto - zar će ljudski stvor određivati svome Tvorcu? Nije li Bog preko protoka (u SZ), a nastankom Crkve preko raznih vidioca ili izabranika/svetaca djelovao, "uskakao" uvijek kad je puk bio prepuštan samome sebi, sluđen, zbinjen; kad su prijetila teška vremena kriza, patnji, neimaštimne?
Duh Sveti vodio Crkvu - pustimo Njemu da on "radi" svoj posao...a preko koga - zar je bitno?
Osobno NISAM u ptivatnim porulama naišao na "Ostavi molitvu, što te briga za savjest"; "Ma Bog je daleko, u svemiru, živi ovaj trenutak" - naprotiv. Samo poticaje da si posvijestimo kako smo ovisni o Bogu. I što je onda loše u porukama? Što je u njima protiv KKC-a? "Molitvo,m, postom i pokorom se mogu dokinuti i ratovi" - pisalo je u jednoj PPoruci (1976.). Da je TO oficijelna Crkva "lansirala"...bi li se možda izbjegao i Domovinski rat? Okanimo se špekulacija.
BOG je Bog, a mi, i na ovom forumu, tek sitni mravci koji tumaraju...
(Red, potpisujem tvoj post! Jer kako se nastoji dokazati da u Međugorju nema ništa nadnaravno? Miskroskopom, teleskopom, koristeći UZV, EEG, Rentgen? A kod Bernardice je stavljanje lima pred oči i plamen svijeće prislonjen na ruku bio "dovoljan znak" da se radi o nadnaravnom? Istina...mnogi i koji ozdraviše trče po kamene ploće s onim HVALA, umjesto da odnesu liječničku dokumentaciju svom župniku ili biskupu...Eto tko je kriv najviše, uz to Crkva meće ništa poduzeti sve dok ukazanja traju)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 04:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Re: 2.
"...Ukazala se i rekla da prestane moliti (za nju) jer je ona u paklu i da joj samo zadaje još veću muku...Ja osobno ne vjerujem u takve stvari i smatram ih "šupljakom"...Ali bez obzira kako suluda bila jednostavno se zapitaš neke stvari...(Angel of Lord)
-
Kako ono Ivančić reče: "Moliti se ući moleći". -Zatim onaj biskup: "Kad bih znao da moleći za druge, ne molim ujedno i za sebe, nikada ne bih za njih molio".
Ako je (a jeste) molitva razgovor s Bogom, tada moleći i za duše u čistilištu ili paklu(ne znajući gdje su) učimo, usavršavamo svoj "razgovor" do prisnosti i sve većeg, dubljeg upoznavanja Boga, ali samih sebe.
-Prijedlog: Kad čujemo zavijanje sirene kola hitne pomoći zastanimo na trenutak: IZMOLIMO barem slava Ocu, ako već ne Očenaš, da se Bog smilije duši znog koje "hitna" ide na intervenciju)op: zanimljivo, kroz korespodenciju sam saznao da VEĆ IMA takvih osoba koje to čine). Uz to,...možda će jednog dana i NAMA biti potrebna kakva strelovita molitvica?
.
Na koncu ŠTO je pakao?
1. Odsustvo svega što ima ikakvog dodira s nečime što u sebi sadrži barem pojam Bog.
2. Nakon smrti svaka duša doživljava susret (čitali ste knjigu "Život poslije života"?).
Iako posredno DA, nas "ocjenjuje", važe nam djela, propuste, baš sve naša SAVJEST. Ona je ta koja, nas same hvali i kudi pri tome susretu; ona je ta koja od nas stvara predivne "likove" za raj, nesavršene za čistilište ili rugobe - za pakao. Mi SAMI SEBE osuđujemo na pakao...(to reće i Mala Alex).
Tko sav svoj život živi po svome, ignorirajući Boga, Prirodne zakone(koje ionako imamo "ugrađene u sebi kao moralne zakone), svoju savjest - kako može očekivati da na smrtnom času dobije Božju milost pokajanja? Život je ipak uska, mada krivudava cesta. Ako i padamao - dižimo se! I Čekajmo da nas Isus zatekne na nogama. Ako ostanemo ležati - avaj!
3. Zašto ima zlih ljudi? Jer Bog nema drugih ruku osim naših. Dobri ljudi su nam primjer kako treba živjeti u ovoj Suznoj dolini, zli kako NE SMIJEMO. Ovi potonji nam zagorčavaju i ovozemaljski život...A Bog nas tako iskušava kao "zlato u taljici". Pa sad zamislimo njihove muke u paklu!
4. Smatram da, ako se i moli za njih iz neznanja da su u paklu - to samo povečava njihovu muku: Na sudjnjem času su sreli Boga licem u lice, a onda - MRAK, jauk, proklinjanje sebe i đavla kojeg se slušalo.
Odlazak u vječno prokletstvo - tamo gdje su pali anđeli "osnovali" svoje kraljevstvo ne želeći služiti Bogu(za što su zapravo i stvoreni). Lucifer - kaže jedna ilustracija odobrena od II vat. Sabora - jedan od možebitnih arkanđela, kojemu je, vjerojatno pod "upravu" dopala materija, nije HTIO pokloniti se Sinu Božjemu, jer kao ni jedan čovjek, tako niti anđel nije upitan "hočeš li postojati"(?).
Mi smo materijalna bića i na zemlji se svojim djelima opredjeljujemo ZA ili PROTIV Boga. Anđeli su dusi. Jednom opredijeljen, to je ua duha zauvijek. Lucifer i njegovi pristaše odbiše odati čast, poklonioti se Utjelovljnoj Riječi, koju Bog Otac stavi pred sve anđele: "Ovo je moj sin, njemu se poklonite". Lucifer bi se kao iz topa poklonio Riječi, ...ali materiji, bio to i sam Sin Božji - NIKADA! I to je promijenilo svu povijest svemira.
Željeli su biti sami sebi dostatni? Bog im je to dozvolio. Od tada imaju svoje kraljevstvo, lišeno svega što ima veze sa Stvoriteljem (groznog li mjesta). Proklinju i samoga Boga što je poštivao njihovu slobodnu volju...mrze sebe...baš sve. Ali u pakao odlaze i svi ljudi koji umru u smrtnome grijehu...
Molimo! Za žive i mrtve, za sebe i njih...i ni će za nas (nije to sebičnost).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
2. Nakon smrti svaka duša doživljava susret (čitali ste knjigu "Život poslije života"?).


E o ovome sam dosta razmišljao,jer nije mi bilo jasno.Svi koji su doživjeli kliničku smrt u toj knjizi opisuju neku ljepotu.Pa si mislim,zar svi idu odmah u tu ljepotu(što može biti jedino raj),ili im je dano da vide i osijete što su propustii ili što bi mogli propustiti pa time ljudima pakao bude još gori.Jer bez prave spoznaje Boga i raja,pakao nebi možda bio toliki pakao!!
U svakom slučaju zanimljivo!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 09:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
zdrave napisao:
Tko sav svoj život živi po svome, ignorirajući Boga, Prirodne zakone(koje ionako imamo "ugrađene u sebi kao moralne zakone), svoju savjest - kako može očekivati da na smrtnom času dobije Božju milost pokajanja? Život je ipak uska, mada krivudava cesta. Ako i padamao - dižimo se! I Čekajmo da nas Isus zatekne na nogama. Ako ostanemo ležati - avaj!
Odlazak u vječno prokletstvo - tamo gdje su pali anđeli "osnovali" svoje kraljevstvo ne želeći služiti Bogu(za što su zapravo i stvoreni). Lucifer - kaže jedna ilustracija odobrena od II vat. Sabora - jedan od možebitnih arkanđela, kojemu je, vjerojatno pod "upravu" dopala materija, nije HTIO pokloniti se Sinu Božjemu, jer kao ni jedan čovjek, tako niti anđel nije upitan "hočeš li postojati"(?).
Mi smo materijalna bića i na zemlji se svojim djelima opredjeljujemo ZA ili PROTIV Boga. Anđeli su dusi. Jednom opredijeljen, to je ua duha zauvijek. Lucifer i njegovi pristaše odbiše odati čast, poklonioti se Utjelovljnoj Riječi, koju Bog Otac stavi pred sve anđele: "Ovo je moj sin, njemu se poklonite". Lucifer bi se kao iz topa poklonio Riječi, ...ali materiji, bio to i sam Sin Božji - NIKADA! I to je promijenilo svu povijest svemira.
Željeli su biti sami sebi dostatni? Bog im je to dozvolio. Od tada imaju svoje kraljevstvo, lišeno svega što ima veze sa Stvoriteljem (groznog li mjesta). Proklinju i samoga Boga što je poštivao njihovu slobodnu volju...mrze sebe...baš sve. Ali u pakao odlaze i svi ljudi koji umru u smrtnome grijehu...Molimo! Za žive i mrtve, za sebe i njih...i ni će za nas (nije to sebičnost).


Zdrave meni tu neke stvari ne štimaju. Npr. ova priča sa prirodnim zakonima. Kakvi su to prirodni zakoni, ja bi se složio da oni postoje, ali ne bi se složio da su to načela Evanđelja. Sveti Pavao jasno kaže da krv i tijelo ne mogu baštiniti kraljevstvo Božje. Još kaže u jednoj poslanici pogledajte sebe braćo nema vas mnogo ni mudrih ni plemenitih ni dobrih po tijelu. Koja je onda uopće svrha navještanja Evanđelja, skaramenata, molitve ako su u nama zapisana ta načela. Koliko ja znam u nama postoji zakon grijeha koji nas vuče u zlo. Naša pala narav nas ne potiče na dobro.

Kažeš da su pali anđeli odlučili osnovati svoje kraljevstvo i onda u zagradi za šta su i stvoreni, valjda je to neka greška. Jer ako su ti anđeli stvoreni za pobunu kako onda Bog može biti dobar???I ne kužim ovo Lucifer bi se poklonio Riječi ali ne materiji, jesi to negdje pročitao il je to tvoj zaključak???
Ali u Pakao odlaze svi koji umru u smrtnom grijehu, to je sklizak teren zaključivati tko ide a tko ne ide u Pakao, pošto sam siguran da nitko od nas nije bio s druge strane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 19:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"E o ovome sam dosta razmišljao, jer nije mi bilo jasno. Svi koji su doživjeli kliničku smrt u toj knjizi opisuju neku ljepotu.Pa si mislim,zar svi idu odmah u tu ljepotu(što može biti jedino raj),ili im je dano da vide i osijete što su propustii ili što bi mogli propustiti pa time ljudima pakao bude još gori.Jer bez prave spoznaje Boga i raja,pakao nebi možda bio toliki pakao!! U svakom slučaju zanimljivo!!"(Samuel)
-NE, i DA, Samuele!
SUSRET je na "neutralnom teritoriju" - u knjizi se opisuje kao susret sa svjetlom, pa neki misle da je to anđeo, drugi da je Isus...Lik, točnije stas jeste ljudski, ali zbog blještavila je nemoguće uočiti detalje (i bla-bla).
Mislim da je to neusporedivo sa onim susretom, nakon stvarne smrti, kad NEMA više povratka na zemlju. Tada je to susret "face to face" (:... čovjek, njegova savjest s jedne, s druge strane njegov Bog).
A što se tiče spoznaje Boga, DA! Kad bi čovjek osjetio 1% blaženstva uz Božju blizinu(ne i uronjenost u Nj), odmah bi umro. Taj susret se ne zaboravlja. Dušama u čistilištu daju nadu i motiv (znaju da će Ga opet sresti), dok onima u paklu postaje nezaboravljiv razlog proklinjanja samoga sebe (zbog spoznaje što su izgubili, prokockali)
--------.
"Zdrave meni tu neke stvari ne štimaju. Npr. ova priča sa prirodnim zakonima. Kakvi su to prirodni zakoni, ja bi se složio da oni postoje, ali ne bi se složio da su to načela Evanđelja."(Jonny)
-Ne ubij! Ne sagriješi bludno! Ne ukradi! Ne...(da nastavim?)!
Nemaš li to i sam u sebi ugrađeno...točnije svih sedam Zapovijedi? Čak - kod osoba koje traže Boga(da ne spomenem...Crvenokošce npr.?) - u svakome ljudskom biću postoji i ona unutarnja nada, težnja i poriv traganja za onim IZNAD!
Napisao sam PRIRODNI ali i nadodao da to imamo u sebi), pa što je nejasno?
..
Jonny: "Kažeš da su pali anđeli odlučili osnovati svoje kraljevstvo i onda u zagradi za šta su i stvoreni, valjda je to neka greška. Jer ako su ti anđeli stvoreni za pobunu kako onda Bog može biti dobar???I" (itd.), zatim:
"...u Pakao odlaze svi koji umru u smrtnom grijehu, to je sklizak teren zaključivati tko ide a tko ne ide u Pakao, pošto sam siguran da nitko od nas nije bio s druge strane."
-"Osnovali" je pod navodnicima, zar ne? Nisu željeli služiti u BOŽJEM kraljevstvu(nebu), pa poštujući SLOBODU izbora, Bog ih udaljava od sebe. Dakle, tu je odmah i odgovor na pitanje "Kakao je dobri Bog mogao stvoriti tako grozno mjesto kao što je pakao"? Nije ga stvorio On nego - indirektno - sami sebi pali anđeli.
Bog im je samo onemogućio ostanak u raju(mjesto Bez Boga nikako nije raj). Tamo gdje sad jesu - to je đavolsko kraljevstvo, a kad napisah "osnovali", smatrao sam da je razumljivo: Nećemo UZ Boga! Hoćemo SEBE i SVOJE! I dobiše (na žalost i cijelog ljudskog roda...no o tome u drugom postu).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Samuele i Jonni, ovo je nadopuna prva dva posta, kao Re:3 (:
Jednom sam sličnom izjavom uzdigao prašinu: Sotona se osvećuje Bogu otimajući Mu Njemu posvećene, dakle naše duše.
.
Bog je mogao stvoriti svijet s izmijenjenom samo jednu konstantom...(brzina svjetlosti ili sila od 1 G za 0,00001 promila), svijet koji u prirodi ima 133 ili 72 a ne 99 elementa. Bi li u takvome svijetu/svemiru opet postojao Sotona? Zar bi taj svijet bio bolji? Sigurno strašniji, kad je od bezbroj varijanti mogućih svemira Bog izabrao baš ovaj i ovakav …u kome su SAMO anđeli i ljudi pali.
.
Bog u svojim planovima ne skicira...Jednom odlučeno je gotov čin. Znao je kakav će biti ishod nakon stvaranja i anđela i svijeta i ljudske rase. I kad netko počne tupiti o SUDBINI, zar ju onda ima i Bog? Božja bi sudbina bila da ovako-ili-onako, naprosto se On sam, u Drugoj Božanskoj Osobi mora utjeloviti. Bog koji stvara, jedina Mudrost, sebi bi odredila takvu sudbinu? Nisu li to "moraš iskorijili" Adam i Eva...mi sami? I TKO kaže da je Bog morao?
On je to HTIO, jer je Ljubav, iz ljubavi nas je stvorio...iz ljubavi stvorio i čistilište.
.
Zli, (Sotona, vrag, đavao) kako je morao biti ohol kad je onoliko ljudi uspio okrenuti protiv najomraženijeg mu neprijatelja - Isusa. A nakon Raspeća je mislio da je pobijedio. A onda Uskrs!
TEK TADA je i sam shvatio da je bio tek Božje oruđe u realizaciji plana "ispravljanja" svega onog što je narušio(i u čemu je imao svoje prste) sam Sotona.
Zli je sam nagovarao sve one ljude koji osudiše Bogočovjeka.
Sam Zli je pokrenuo čin Otkupljenja. BLAGOSLOVLJEN da je Premudri!
.
Za anđele ne, ali za ljudski rod Bog je osmislio i čistilište kao svojevrsnu karantenu…mjesto "rehabilitacije", ujedno i "sveučilište ljubavi" - jer u nebo/raj nema ulaska onome tko nije naučio istinski ljubiti…I tamo, u tom mjestu i stanju očišćenja, duše uče ljubiti moleći i za nas žive. Mole Boga da nas izbavi od svih kušnji Zloga, da ne padamo kao što su oni, ujedno sigurno mole i da im oprostimo.
Jesmo li svjesni da se duša ne može "osloboditi" čistilišta sve dok ne umre osoba koja se zarekla: "neće joj oprostiti do smrti"? Zato praštajmo...ali...to je lako reći!
I sad, pišući ovo, prolazi me jeza…Koliko ću ja dugo ostati u toj karanteni(dao Bog da dođem!)…jer sam ovdje na zemlji veoma loš učenik u Božjoj školi: opraštam, na žalost teško zaboravljam.
.
Blagoslovljen Premudri Bog koji je na prvome mjestu Ljubav, a Pravda…kao da je negdje na kraju popisa svih Božjih atributa (i pisanih velikim slovom)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2010 10:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ima u zapisima Sv. Brigite Švedske opisano kako postoje 3 razine čistilišta...prva je praktički kao u paklu, vidiš demone koji te muče, a najgore je što neznaš je li to za vječnost ili postoji nada...druga razina je kao kad se oporavljaš od neke teške bolesti...potpuno si prazan i iscrpljen....dok je treća žarko išćekivanje Boga i Njegove pristunosti...navodno 90% ljudi mora proć kroz tu 3. razinu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2010 20:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ante K., Bog ne bi doista bio milosrdan Bog kad bi, recimo i djevojčica od 9-10 godina i njena majka, možda s kojim abortusom (obje su ispovijeđene prije smrti!) u čistilištu imale isti "tretman", zar ne?
Stoga si vjerojatno u pravu, a da ne ispadne s moje zatane zachatavanje, evo sižea iz sadržaja zadnjih postova:
.
1. Ako je neka duša u paklu, neće ju naša molitva izbaviti. Čuli smo: Bog će već "preusmjeriti" našu molitvu na one osobe kojima je najpotrebnija. Možda nekoj duši za izlazak iz čistilišta nedostaje baš naš Očenaš ili sveta Misa?;
2. Naša molitva otežava stanje duše u paklu? Za molitelja nebitno. Ako Bog doistao dopušta to trpljenje, to je Njegova "stvar". Uostalom, znamo sa sigurnošću samo za Judu da je u paklu. A ono, "ukaže se duša i tražio da se prestane moliti za nju jer strahovito TRPI u čistilištu zbog molitve" - nije li to sotonska varka?
3. Čak ni za samoubojice ne možemo reći "U paklu su", ili "Ne, Bog je milosrdan, sigurno im je dao zadnju šansu", jer sve je u Božjim rukama, a našim ako su sklopljene na molitvu.
4. Ne smije ni jedan svećenik kategorički osporavati i samu mogućnost Božjeg uplitanja u naše živote (u Fatimi, Međugorju ili preko vidioca tko zna gdje) da bi nas izveo na pravi put. On nas vodi, brine o nama za života na zemlji da nas ne izgubi. Stvorio nas je radi nas i sebe - radi obostrane radosti i vjećne sreće uz Njega i zato postoji...
5. Čistilište, koje je "škola" ljubavi. Trpi se u ognju Božje ljubavi, koja zbog one kratkotrajne spoznaje kakav je Bog doista, kod duše u čistilištu izaziva neopisivu čežnju - doći k Njemu;
6. Suzna dolina i čistilište, mada odvojeni, dijelovi su Crkve. Njeni živući članovi trebaju brinuti za obje Crkve;
7. Bog je prvo stvorio anđele...zar odmah i pakao? On je maximalno Dobro. Od Boga NAKNADNO posve izolirano mjesto(stanje) jeste jedan užas! Svi u paklu su IZOLIRANI od Boga, u njemu su svi pobunjeni anđeli i svi ljudi umrli u smrtnome grijehu, a pošto se ništa ne događa bez Božjeg dopuštenja i odluke, možemo li reći da je Bog stvorio pakao posredno ili ipak da su ga si stvorili sami zli dusi i kao takvim užasnim mjestom "održavaju" svi oni za koje će sam Isus u Onaj dan reći: "Odlazite od mene prokleti"? Pakao ima one "karakteristike" koje su imali pali anđeli, želeći biti sebi dostatni, svoji "bogovi"...dakle njima ne treba Bog, pa ga ni nemaju;
8. Moralni zakoni su u svakome čovjeku, tako smo od Boga sazdani. Bog pita Adama: "Tko ti je rekao da si gol"?. Adam OSJEĆA sram! Zbog okorjelosti srca ljudskog Bog Mojsiju daje onih 10 Zapovijedi: samo prve 3 vrijede na relaciji čovek-Bog, a svih ostalih sedam na relaciji čovjek-čovjek;
9. Mada zbačen s neba i šulja se oko nas kao ričući lav, Sotona je i dalje u Božjoj službi, jer ako je već stvorio anđele (vjerne i ove pale), zar bi Bog odustao od nečega što je stvorio, što već postoji i …ne znam kako…zar preko DOBRIH anđela iskušavao nas?…Kao Joba (može li tako?)! Ne! Bog koristi "usluge" Zloga;
10. Sotona, u početku kao jedan od "visokorangiranih" anđela zna dobar dio Božjih planova, ali baš ta njegova uobraženost da ZNA, koliko je još uvijek MOĆAN dovodi ga u situacije da zaslijepljen svojom ohološću NE VIDI konačni ishod Božjeg plana. On još uvijek služi Stvoritelju, mada ne svojevoljno i na način kako to uglavnom u početku Zli zamišlja.
11. Nije moguće da baš ni jedan...recimo biskup nije već u raju. Ako se sv. Mise zadušnice služe baš za svakog biskupa znači da treba moliti za sve pokojne, za koje mislimo da trebaju našu molitvu i Božje Milosrđe. Sve ostalo je stvar Božje Ljubavi, Providnosti...na koncu i Pravde.

Jesam li se vratio na temu? Mislim da sam napisao što je trebalo. Samuel i Jonny, nisam vas očekivao tu, već na:
viewtopic.php?f=5&t=5715&start=0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2010 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
JOOOJ mora da malo podbadaš ,jel?Al nema veze,imaš stariji modem. :wink: ona tema "...3o godina",mi je malo teša i neda mi se baš o tome misliti,i tražiti jer o tome nisam baš puno čitao niti razmišljao.Ali kad budem javim ti!!!

Više volim ove teme o čistilištu,imam brdo knjiga i knjižica o čistilištu,paklu,exorcizmu i slično(valjd se pripremam)!! :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr