www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 06:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 09:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Dragi brate u Kristu. Kao prvo ja nisam muško nego žensko


aaa ahahahahah :D :D :D :D :D

smijeh živi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2009 09:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
.ne pitaj čovječanstvo što će učiniti za sirotinju..
..već što si TI učinila..za njih..


slagam se i sa naggar-manom

a složit će se i on sa mnom..

svi smo ponekad kukavice i brbljavci..
prigovarači i mrmljavci..

tako da ako se i dogodi da netko(npr. Ja) upravo pita sviju za račun..
a sam ne plaćam...hm...oprosti Bože i pomozi nabolje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 13:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
:D Evo mene ponovno sa prorokom Habakukom! :mrgreen:
U trećem poglavlju prvi Božji odgovor.

Bog odgovara na prvo prorokovo pitanje, koje je izazov Bogu koji šuti i ne zahvaća, tim više kao da je pasivni promatrač zla te ništa ne poduzima da zlo uništi.
Slijedi sada prvo proroštvo i to prvo proroštvo je Božji odgovor.

Bog odgovara navješćujući babilonski napad . Doći će Nabukodonosor koji će biti malj Božji da kazni Judejsko kraljevstvo.

Bog nije ravnodušni gledalac , stoga se, evo navješćuje sud i kazna.

„ Dokle ću zapomagati a da ti ne odgovoriš?“
Na taj Prorokov zaziv Bog odgovara. Odgovor je kazna , osuda zla.
Ali osuda zla izaziva još gore zlo Bog i na to odgovara osudom bezbožnika, ali Bog ne kažnjava izravno. Bog ne može izvršiti nijedan negativan čin, samo zlo može roditi zlim. Bog ne šalje u pakao . Bog ne osuđuje. Osuđuju oni koje vodi duh osvete, volja za ugnjetavanjem i jedno zlo uništava drugo zlo, ali se zlo nastavlja.

Prorok ponovno traži Božji zahvat i evo, u dalekoj budućnosti gleda posljednji božanski zahvat, mesijansko doba, i – sam konačni svršetak.

Kad Bog izravno zahvati , zlu će biti kraj.
U povijesnom protoku jedno zlo rodi drugim zlom. Čini se da je dobro čovjeku nedohvatljivo.
Dobri doduše pobjeđuju , pa i u svom porazu; zli naprotiv uništavaju sami sebe , jedan proždire drugoga, osuđuju i tlače jedni druge.¸
Evo kako se Bog obraća čitavom Judejskom kraljevstvu, svom Izraelskom narodu:

Obazrite se na narode, pogledajte;
čudite se, zapanjite!
Jer u vaše dane činim djelo
u koje ne biste vjerovali
da vam ga tko ispriča.

Da! Evo dižem Kaldejce,
narod divlji i naprasit
što nadire širom zemlje
da obitavališta otme tuđa.
On je strašan i jezovit,
od njega samog izlazi njegovo
pravo i njegov ponos.

Konji su mu brži od leoparda ,
hitriji od vukova uvečer;
jahači mu poskakuju, stižu izdaleka,
ustremljeni ko orlovi da plijen proždru.

Svi će doći rad grabeža,
lica im žegu ko istočni vjetar,
grabe roblje kao pijesak!

Taj se narod kraljevima ruga,
podsmjehuje knezovima,
poigrava s svim utvrdama,
nasipa zemlju i zauzima ih.
Tad se ko vjetar okrene i ode,
zlikovac komu je snaga Bog poslala.

To je opis Kaldejaca koje će Izrael zapamtiti, jer će doći izvršiti pravdu nad bezbožnicima svetoga naroda.
Smijemo li to prosuđivati kao Božji zahvat? Time se ne opravdava ni grabež, ni pravo zasnovano na sili, kao ni ugnjetavanje i opustošenje grada.
Bog to ne odobrava, ali Bog se služi kaldejskim nasiljem da izvrši pravdu nad Izraelskim narodom , ne s obzirom na Kaldajce , nego s obzirom na Izraelski narod koji je u svojoj bezbožnosti povrijedio božanski zakon.

Trebamo prosuđivati događaje u svijetlu ovog nauka. Nema ničega što bi moglo izmaći božanskoj svemogućnosti.
Kaldejski narod bit će kažnjen u svoje vrijeme, jer – iako je poslužio Bogu , poslužio mu je čineći zlo.

Izraelova veličina je u njegovu Bogu. Ipak , taj Bog koji nemože htjeti zlo, katkada ga dopušta. Ali zlo postaje, kad on to dopusti, kazna koja pročišćava.

Druga stvar važna za razmišljanje je : veličina onoga koji vjeruje , u priznanju je transcedencije Boga , kojega čovjek ne može prisiliti da mu služi.
Čovjek treba služiti Bogu, a ne preuzetno priželjkivati da Bog njemu služi.
Bog ostaje slobodan , čovjek ga ne može prisiliti .

Izrael Božji narod mora imati vjere u njega. Kušnja je dopuštena radi pročišćenja vjere. Moraju mu se predati bez oklijevanja, iako izgleda da je sve protiv njih , iako nestaje svake ljudske nade. Baš u ovome oni će pokazati da vjeruju u njega! Njihova će vjera biti toliko istinitija koliko više neće tražiti oslonac u stvorovima, događajima, samome nutarnjem iskustvu. U svojoj vjeri trebaju sve nadići da dosegnu onoga koji je beskonačna transcendencija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 19:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
speranza napisao:
amadeus napisao:
Speranza. bez uvrjede, puno teksta, ali nisi odgovorio na osnovno pitanje koje si u svom prologu sam postavio: zašto Bog ne intervenira da zaštiti slaba, progonjenog.....?
Jednostavno pitanje: Zašto Bog ne intervenira? Zašto mora imati svoje advokate tu na zemlji koji umjesto njega brane ''njegovu'' stvar. I da su barem neki advokati. Sve neki jad i nevolja koji se sapliću u kučine mnoštva riječi a da ništa ne kažu. A On, najkompetentniji šuti. - To te pitam. :lol:


Dragi brate u Kristu. Kao prvo ja nisam muško nego žensko.Drugo na pitanje zašto Bog ne intervenira odgovor je bio u prvom postu.
........Božji zahvat koji odstranjuje zlo bi bio zahvat koji bi priječio slobodno vršenje ljudske volje. Kako bi Bog mogao odstraniti ratove , odstraniti suprotnosti među ljudima, tlačenje siromaha? Kako bi Bog mogao sve to odstraniti, ako ne ukoliko bi činom spriječio čovjeka u slobodnu vršenju njegove volje.
Zar Bog ne bi imao nadrazumijevnja ljudske volje tako da spriječi zlo bez prisile ljudske volje i bez oduzimanja čovjeku slobode djelovanja?
Sve do kraja to sve neće biti moguće.
Dokle god živimo ovdje , čovječja sloboda nije sloboda savršenog pristanka uz Boga, ostaje nam mogućnost da činimo zlo kao i dobro. .....


Oprosti speranza, zavede me ono ispod nicka ''stručnjak''.
A što se moga pitanja tiče - uzmi to kao da si s nekim na kavi i kao vjernik ti postavi, na temelju svojeg razočaranja, pitanje: Zašto to Bog dopušta, zašto ne intervenira?
Pustimo sad Habakuka i razne navode iz Biblije koje mi možemo izreči kao opravdanje, kao apologeti, ali takva jednostavna pitanja si vjernici svakodnevno postavljaju i traže jasan i jednostavan odgovor.. Znaš one izraze: ''iz tvojih usta u Božje ušu'', ili ''Bog ne plaća svake subote'', ili kad se nešto dogodi: ''Ima Boga!''
Imamo dva kontradiktorna stanovišta po tom pitanju, a ti si ih oboje paralelno iznijela: Kao, Bog se ne želi uplitati jer bi time umanjio našu slobodu, pa i morao bi mijenjati prirodne zakone koje je stvorio; a s druge strane govorimo o čudesima u koje ljudi vjeruju i tvrde da se događaju. Tako, po njima Bog mijenja ne samo prirodne zakone, nego i tijek povijesti, a time i direktno ograničava ljudsku slobodu.
Uostalom i sama znaš koliko je zla počinjeno u prošlom ratu. U Bosni su poklani dobri i plemeniti ljudi, djeca, starci i nitko ih nije zaštitio. A gle sad čuda: Netko ode u Lurd, popije malo vodice, zapali svijeću i prohoda. Na nekim karizmatičkim okupljanjima uz malo više ''svete buke'' ljudi ozdravljaju, đavli izbezumljeni traže svoja skloništa? I da ne nabrajam....
Na ta pitanja treba vjernik dati jednostavno, smislen odgovor ili bolje da šuti. Barem tako ja mislim.
Reci ti to meni onako jednostavno kao da smo na kahafi. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 20:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dragi Amadeus,
ne mogu pustiti Habakuka jer sam ga baš izabrala za ovo razmišljanje. Biblija Stari i Novi Zavjet je sveta knjiga preko koje nam govori sam Bog.

Mislim da nema osobe koja u svom životu nija kazala: " Bože zašto?" ili " Bože gdje si?" I ja sam jedna od tih osoba.

To je više nego normalno. Svi smo mi slabi i tražimo da nas Bog sluša , da nam odmah pomogne , da kazni osobe koje čine zlo.

Na Božnju šutnju, nemamo odgovor.
Ja uvijek mislim na onaj prelijepi perzijski tepih sa predivnim šarama koji je naopako ružan sa puno uzljeva. Tako je i naš život sa puno patnje, sa bolestima sa trpljenjem koje sada nemožemo shvatiti ali jednog dana će nam biti jasno i imati će mo odgovor. Dok smo god ovdje na zemlji NE MOŽEMO imati odgovore. To je MISTERIUM FIDEI! No imamo vjeru i znamo da je naš BOG LJUBAV i da je ISUS DAO ŽIVOT ZA NAS za naše otkupljenje. Prema tome i onda kada nam je najteže on je s nama i daje nam snagu da podnesemo svako zlo i unatoč patnji ostanemo mu vjerni. To je naša vjera!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 sij 2009 07:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
speranza napisao:
Dragi Amadeus,
ne mogu pustiti Habakuka jer sam ga baš izabrala za ovo razmišljanje. Biblija Stari i Novi Zavjet je sveta knjiga preko koje nam govori sam Bog.

Mislim da nema osobe koja u svom životu nija kazala: " Bože zašto?" ili " Bože gdje si?" I ja sam jedna od tih osoba.

To je više nego normalno. Svi smo mi slabi i tražimo da nas Bog sluša , da nam odmah pomogne , da kazni osobe koje čine zlo.

Na Božnju šutnju, nemamo odgovor.
Ja uvijek mislim na onaj prelijepi perzijski tepih sa predivnim šarama koji je naopako ružan sa puno uzljeva. Tako je i naš život sa puno patnje, sa bolestima sa trpljenjem koje sada nemožemo shvatiti ali jednog dana će nam biti jasno i imati će mo odgovor. Dok smo god ovdje na zemlji NE MOŽEMO imati odgovore. To je MISTERIUM FIDEI! No imamo vjeru i znamo da je naš Bog LJUBAV i da je ISUS DAO ŽIVOT ZA NAS za naše otkupljenje. Prema tome i onda kada nam je najteže on je s nama i daje nam snagu da podnesemo svako zlo i unatoč patnji ostanemo mu vjerni. To je naša vjera!


:( Perzijski tepih veliš, onaj najsitnije tkan od svile. To je tepih koji je pravljen rukama male dječice, malih robova. Za siću po danu.

Onomu kojega je život ranio i satro, bacio ga u očajanje, reči Bog je LJUBAV. Ili: ISUS JE DAO ŽIVOT ZA NAS, ne samo da ništa ne znači nego će te prezrivo pitati: A gdije je ta ljubav? Daj mi ju pokaži!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 sij 2009 09:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Amadeus vidi se da je tebe nešto strašno ranilo i ti bi htjeo da ti netko pokaže samoga Boga. Ne brini doći će momenat kada ćeš se i ti naći pred njegovim licem. Ja ti ga ne mogu pokazati. Mogu ti pokazati na Bibliju , mogu ti pokazati na patnju i smrt našega Spasitelja ali i dati nadu u Uskrsnuće. Mogu te zagrliti , mogu moliti za tebe ali milost vjere moraš sam tražiti.

Znam da su često tepisi rađeni rukama male dječice ali i crijepovi , znam da već mala djeca oteta od roditelja idu u rat i ubijaju, znam da su več mala djeca silovana od pokvarenih pedofila, znam da evropska gospoda idu u turizam u siromašne zemlje gdje je organiziran sex sa malodobnom djecom.
Znam ja dragi moj brate u Kristu koliko zla ima u svijetu i u svakome od nas.
No za to zlo nemojmo kriviti Boga . Svi smo mi dopustili da se zlo širi. Svi mi štujemo lažna božanstva i kada nas stegne zlo onda kažemo pa Bože gdje si? Vidiš koliko god bio dug naš život ovdje na zemlji, prema vječnosti je ništa. Kao što kaže molitva "Zdravo Kraljice " ovo je suzna dolina. Život je isprepleten lijepim i sretnim momentima ali i tužnim a nekada i tragičnim. Vjera u Boga nam daje snagu da sve to prebrodimo. Ja sam vidjela sve moje bližnje na samrti ( više nemam nikoga) i shvatila sam da je čitav naš život priprema za taj veliki čas kada će mo se naći pred svjetlom Ljubavi ali i Pravednim sudom. Onda će nam biti jasni svi odgovori na pitanja koja sada ostaju bez odgovora.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 sij 2009 19:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Speranza, svi smo mi na neki način ranjeni i osobno i iskonskim grijehom, pa nam je pogled zamućen a odgovora često nema kad nam je najpotrebniji.
Nije to samo moj problem, možda čak manji nego kod drugih.
Moja su pitanja bila upućena tebi i onima koji u dobroj namjeri daju retoričke odgovore i propovjednička rješenja koja lijepo zvuče, ali onima koji imaju problema s vjerom ne znače ništa.
Hvala ti što ćeš moliti za mene. To nam uvijek treba, a i dobra si duša, pa kroz tvoju dobrotu probija više svjetla nego kroz pojašnjenja (oprosti), ali to je veliki dar.
Postoje dva temeljna vida na koje treba uputiti one koji se pitaju gdije je Bog i zašto ne intervenira.
1. Čovjek treba znati svoje mjesto i svoju ograničenost.
2. Samo čvrsta vjera u vječni život može dati konačni smisao našim patnjama, Božjoj šutnji i odsutnosti.
Mi ničim nismo zaslužili Božju ljubav, ona je milosni dar. Daje se svakomu, samo ne na isti način.
Božja logika nije naša, ljudska logika. Ona je često paradoksalna i u suprotnosti s našim tijekom razmišljanja.
Jedan od paradoksa je i iskušana Božja pedagogija: Koga ljubi toga napušta!.....
Eto, speranza, ovako bi nekako išlo objašnjenje Božje šutnje i odsutnosti. To su iskustva onih velikana koje mi zovemo sveti. A tu među nama ima onih koji mi osporavaju vjeru u njihovu ozbilnost i vjerodstojnost.
Istina, sve u svom redu da ne bude zabune.
Hvala ti još jednom za molitve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2009 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
amadeus napisao:
Speranza, svi smo mi na neki način ranjeni i osobno i iskonskim grijehom, pa nam je pogled zamućen a odgovora često nema kad nam je najpotrebniji.
Nije to samo moj problem, možda čak manji nego kod drugih.
Moja su pitanja bila upućena tebi i onima koji u dobroj namjeri daju retoričke odgovore i propovjednička rješenja koja lijepo zvuče, ali onima koji imaju problema s vjerom ne znače ništa.
Hvala ti što ćeš moliti za mene. To nam uvijek treba, a i dobra si duša, pa kroz tvoju dobrotu probija više svjetla nego kroz pojašnjenja (oprosti), ali to je veliki dar.
Postoje dva temeljna vida na koje treba uputiti one koji se pitaju gdije je Bog i zašto ne intervenira.
1. Čovjek treba znati svoje mjesto i svoju ograničenost.
2. Samo čvrsta vjera u vječni život može dati konačni smisao našim patnjama, Božjoj šutnji i odsutnosti.
Mi ničim nismo zaslužili Božju ljubav, ona je milosni dar. Daje se svakomu, samo ne na isti način.
Božja logika nije naša, ljudska logika. Ona je često paradoksalna i u suprotnosti s našim tijekom razmišljanja.
Jedan od paradoksa je i iskušana Božja pedagogija: Koga ljubi toga napušta!.....
Eto, speranza, ovako bi nekako išlo objašnjenje Božje šutnje i odsutnosti. To su iskustva onih velikana koje mi zovemo sveti. A tu među nama ima onih koji mi osporavaju vjeru u njihovu ozbilnost i vjerodstojnost.
Istina, sve u svom redu da ne bude zabune.
Hvala ti još jednom za molitve.


Amadeuse nakon svega nisi rekao ništa novo, ponovio si ono što sam
i ja rekla samo što sam se ja raspisala i oslonila na jednu knjigu SZ
a SZ je često tvrdi orah za probaviti.
Tema nije stavljena ovdje da bude rješenje na ljudsku patnju.
Ne postoji pilula niti lijek koji možemo popiti i patnja je nestala. nestala su razaranja i tlačenja.
Prema tome vračamo se na milost vjere.
Što se tiče velikana Crkve tj. svetih mislim da se trebamo ugledati na njih
i slušati ih i slijediti njihov primjer, osim toga što je općinstvo svetih ?

Ne znam kako si došao do toga da sam ja dobra duša? Hvala ti, iako se ja ne osjećam baš tako ali bih to željela biti.

:roll: :grlim te: :wink:


Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2009 14:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:lol: Je, je, ti si dobra duša. A ovo o čemu smo govrili moglo bi se preformulirati kao smisao života.
Možeš proučiti svu mudrost ovoga svijeta i ništa, ali kada pogodiš onu čarobnu tipku koja je ključna i kojom se otvaraju vrata smislu: tada ni jedna žrtva nije preteška.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr