www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2009 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
..a ja sam naggar..tomislav iz kutine.. Laughing 100%
...frajerčina..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2009 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Cooperante pobro vjerujem kako je najpametnije da, ako te doista interesira nauk Katoličke crkve o Čistilištu ili o svim drugim stvarima, pogledaš Katekizam naše Crkve. Ako tamo sve nije pojašnjeno, nije onda nigdje.
Ja ti ne bih ubuduće oko ove teme odgovarao na tvoja pitanja jer više od toga želim izbjeći ružne riječi i epitete i pridjeve drugima, tebi i meni, koji se eto ponavljaju.
Naggara dugo poznajem i preko neta a i uživo smo se družili i ako išta znači nisi čovjeka prepoznao niti upoznao.
Istina je da sam i grubo reagirao prema tebi i iznova te molim da mi oprostiš, a za to su postojali razlozi sto sam tako reagirao, jer si po mom uvjerenju udario na jedino sto imam i jedino na sto sam ponosan.
Dakle, ako ti je do istine, istina te čeka i lako je doći do nje.
Stoj dobro u Gospodinu našem Isusu Kristu i blagoslovila te preljubljenja Zarucnica Duha Svetoga - Marija Bogorodica.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2009 15:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
baš ste se razvukli...
al, moram priznati..naggar,malo si pretjerao...
ovo ko da je ring...pa izazviš, "di si, tko si, ne postojiš"...
prije svega, pa ovo je forum...i na forumu stoje nickovi..a ne puna imena, prezimena....
moga si naggar onda stavit nick T.?., a ne naggar..
a ona "zzzz"...čovik bi pomislio da si zmija pa stalno zzzz-ćeš
il ljuta osa, pa zujiš


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2009 16:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
vox napisao:
baš ste se razvukli...
al, moram priznati..naggar,malo si pretjerao...
ovo ko da je ring...pa izazviš, "di si, tko si, ne postojiš"...
prije svega, pa ovo je forum...i na forumu stoje nickovi..a ne puna imena, prezimena....
moga si naggar onda stavit nick T.?., a ne naggar..
a ona "zzzz"...čovik bi pomislio da si zmija pa stalno zzzz-ćeš
il ljuta osa, pa zujiš


.judo... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2009 16:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 tra 2008 17:32
Postovi: 48
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ZLATKO SUDAC
Razgovori
TAJ DODIR BOGA-TREBA LI SVJEDOČITI DRUGIMA ILI NE
Nekada da nekada ne.Jer je Isus rekao;ne bacajte,biserje pred svinje.Nekima koje je ozdravio je rekao idi se pokaži svečenicima,ovima ili onima.A nekima je rekao da šute.
Isus govori po tome što je znao.Po kriteriju unutrašnjeg nahođenja da se neke stvari ne bace i ne govore ljudima za koje osjeća da puca iznad glave.Danas se mi često zapletemo u to.I riskiramo da ljudi pogaze to što je nama sveto.Neću se dakle izlagati.Neću,ako vidim da nema poziotivne reakcije,efekta.Onda ću radije šutjeti.Jer,ili će me krivo shvatiti pa ću učiniti veče zlo,ili će me ismijati.Nekad smo u životiu toliko izazvani da moramo biti kao Krist.I ismijani,i sve drugo,jer istina mora biti istina.Ali to samo kad smo izazvani da moramo birati ili...ili.E tad biram makar to nekome bila ludost.Za svinje.A to svinje ne kuže.Ali onda sam ko Isus Krist,pa nek me ismiju radiKrista.Ili neka me ne shvate kao što nisu ni njega shvatili.Ali kažem to tek kad sam izazvan u životu.Dakle kad druge okolnosti životne to od mene traže,i Bog me dovede u tu situaciju.Ali ne kad ja to po svom nahođenju želim.......




naggar je ok...čovijek kao i svi mi...svjestan svojih dobrih i loših...a i njegova djela su na forumu vidljiva....
Cooperante je isto ok...ima svoje mišljenje...treba ga poštivati kao što držimo i poštivamo svoje...

Bog vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2009 22:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Cooperante je isto ok...ima svoje mišljenje...treba ga poštivati kao što držimo i poštivamo svoje...



..evo ti primjera kako npr..poštiva mene..

Citat:
naggarenac...s tobom se uopce nema smisla raspravljati jer ne shvacas koliko si
penetrantan i u zabludi...ne znam sto se guras u svaku temu...sto zelis? nikad nista nisi doprinio konstruktivnoj raspravi nego samo znas svojim
djecijim mesicevskim vicevima terorizirati jadni narod...kako ne mozes shvatiti da je nekad dobro
i zacepiti svoje blebetalo?...pricas non stop
nekakve nebuloze koje su van svake pameti pa tako i ova najnovija...tko je mene kad banirao?
sta je tebi covjece?
jesi li ti priseban?
sta ja to o sebi tajim? sta? sve sto sam bio upitan odgovorio sam...sta je tvoj problem?
imas li dusevnih problema? ne podnosis kad ti se ne posvecuje dovoljno paznje? je li to?...pa reci tako i razgovarat cemo i o tome...
pokusat cu te savjetovati i pomoci ti...ali covjece...prestani baljezgati gluposti...


krajnje je vrijeme da prestanes s tim paranojama...a i ovo bi moglo biti moje zadnje obracanje tebi jer blizu sam uvjerenja kako kod tebe nesto nije u redu...psihicki ili duhovno...ali nesto tu cini mi se nije u redu...
:lol:


..vidiš tonela.. što čovjek može raditi "iza zastora"..
..skrivajući svoj identitet...

..a ti to zoveš pravo na mišljenje..,. :lol:


..mogu i ja odgovarati u tom stilu..ali čemu...

..čovjek se je sam...analizirao....

.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 svi 2009 13:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 12:20
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
"Onaj će Dan pokazati jer će se u ognju očitovati. I kakvo je čije djelo, oganj će iskušati. Ostane li djelo, primit će plaću onaj tko ga je nazidao. Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj."
(1 Kor 3, 13-15)


ako vjerujemo da ovaj citat govori o cistilistu kako onda objasniti ovo "on ce se sam spasiti"?

zasto onda placamo mise i molimo se za te duse u cistilistu?

sad sam malo u zurbi i nije mi jasno u kojem kontextu je pavao ovo govorio...procitat cu pa ti dati opsirniji odgovor...

isto vazi i za knjigu makabejaca...

mir i dobro


Stvar semantike, konotacije, pače koncepcije :lol: … nisi shvatio – on će se spasiti (on sam) … rečenica nema konotaciju koja bi označavala da on dalje (u Čistilištu) išta može raditi na svojem napredovanju prema Raju.
Ali to i nije poanta. Poanta je ovo: "ali kao kroz oganj". Oganj Čistilišta.

Redak 15-i ovako glasi na engleskom:

If it is burned up, he will suffer loss; he himself will be saved, but only as one escaping through flames.

Dakle ne "by himself", već samo "himself". Spasit će se.
Ali to nije poanta. Poanta je ovo: "through flames".

Mir i dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 svi 2009 13:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 12:20
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U čekanju obećanog opširnijeg odgovora, samo ću c/p tekst iz KKC-a (sa linka koji je dala Doris).

III. Konacno ciscenje ili Cistiliste

1030 Oni koji umru u milosti i prijateljstvu s Bogom, a nisu potpuno cisti, iako su sigurni za svoje vjecno spasenje, moraju se poslije smrti podvrgnuti ciscenju, kako bi postigli svetost nuznu za ulazak u nebesku radost.
1031 To konacno ciscenje izabranih, koje se posve razlikuje od kazne osudjenih, Crkva naziva Cistilistem. Nauk vjere s obzirom na Cistiliste Crkva je jasno izrazila posebno na Firentinskom i Tridentskom saboru. Crkvena predaja, pozivajuci se na neka mjesta Svetog pisma, govori o cistilisnoj vatri: Sto se tice nekih lakih pogresaka, treba vjerovati da prije opceg suda postoji cistilisna vatra, prema onome sto potvrdjuje Onaj koji je Istina, govoreci da onome tko izgovori hulu protiv Duha Svetoga nece biti oprostena ni na ovom ni u buducem svijetu (Mt 12,31). Prema toj pouci mozemo zakljuciti da se neke pogreske mogu oprostiti na ovom svijetu, a neke druge u buducem svijetu.
1032 Taj se nauk takodjer oslanja na molitvenu praksu za pokojne, o cemu govori Sveto pismo: "Zato je (Juda Makabejac) za pokojne prinio zrtvu naknadnicu, da im se oproste grijesi" (2 Mak 12,46). Crkva je, od prvih vremena, castila spomen mrtvih i za njih prinosila molitve, poglavito misnu zrtvu, da bi, ocisceni, mogli prispjeti k blazenom gledanju Boga. Crkva takodjer preporucuje milostinju, oproste i djela pokore u korist pokojnika: Pruzajmo im pomoc i obnavljajmo im spomen. Ako su Jobovi sinovi bili ocisceni zrtvom svog oca, zasto bismo sumnjali da ce nasi prinosi za pokojne tim pokojnicima pruziti neku utjehu? Ne oklijevajmo pruzati pomoc onima koji su preminuli i prikazivati za njih svoje molitve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: hmmmmmm
PostPostano: 04 svi 2009 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i cudim se da je dosta bilo bez prozivanja.. hehe o ljudi moji daleko je Kraljevstvo Njegovo od nas ako uvijek upiremo prstom jedni u druge, a sebe mimoilazimo ... BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2009 13:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ah...odakle poceti...

obecanje je obecanje pa se stoga obracam tebi carthusian...

vjeruj mi...nakon sto sam sve ove komentare procitao koji su se naredali od mog posljednjeg posta...ne osjecam zelju za nastavkom dijaloga...to s tobom nema nikakve veze i ne znam koliko me mozes shvatiti...ali i ja sam na kraju krajeva ipak samo covjek od krvi i mesa koji neke stvari podnosi samo do odredjene granice...

no ok...kao sto vec rekoh...obecanje je obecanje pa cu se ipak osvrnuti ponovno na tvoj pismeni doprinos...ne tolko opsezno kao sto bi nekom dugom prilikom ucinio ali ipak...tek da odrzim rijec...

ta tvoja 3 citata su mi naravno i prije bila poznata kao temeljni argumenti katolicke crkve pro-cistiliste...to mi je bilo poznato ali uz svu zelju ne vidim tu tezinu tumacanja kao sto je vjerojatno ti vidis.

"kao kroz oganj" je za tebe dokaz i opis cistilista...ne zelim iskljuciti tu mogucnost ali ne vidim tu jasnocu koju ti ili crkva vidite kako je ovdje govor o cistilistu....jer tih "kao" je puna biblija...puna je sintagmi i paralalela...kao ovo...kao ono...kad bi iza svakog "kao" vidjeli neke buduce svijetove, medjusvijetove, druge, trece, cetvrte dimenzije...gde bi nam onda bio kraj..."kao sto kosuta zudi za izvorom tako moja dusa cezne za Tobom"...govori li nam ovo da je nasa dusa zivotinjskog karaktera?...

si citao ezekijela?

kod njega je jako puno tih "kao"...crkva nas uci da je imao viziju...a on nam govori kako mu se ukazala silina Gospodina...opisuje sve jako detaljno...4 bica koj imaju krila...sa nogama kao sjajni cimbal...na dnu nogu nesto kao tocak...koji se moze okretati na sve 4 strane...buka koju je stvarala "silina Gospodina" je bila kao grmljavina tisucu vodopada...na vrhu siline Gospodina nesto kao sjajni safir...kad ga je Gospodin uzdigao sa sobom osjetio je pritisak na grudima...vidio je s visine nesto kao veliki grad...itd itd itd...

znas u sto su skoro svi exegezi osim onih vjernika uvjereni?

uvjereni su kako ezekijel uopce nije imao viziju nego je imao susret s vanzemaljcima...odnosno svemirskom letjelicom.

bivsi boss od NASA je uzeo ezekijelov detaljni opis i skicirao po njemu opisano...na papiru se pojavila slika koja nesumnjivo izgleda kao svemirska letjelica.

to ti pricam onako usput...i nemoj automatski misliti kako je to ujedno i moje misljenje...ja samo imam otvorena pitanja...pitam se npr. od cega to da se cistimo ako polazimo od toga da je Isus otkupio nase grijehe smrcu na krizu?...ne umanjuje li to nase vjerovanje u Isusovu uspjesnu zrtvu za nas?

kako god...ja ne poricem postojanje cistilista i vjerujem takodjer u isto...ali ne prvenstveno zbog ona 3 biblijska citata nego iz drugih razloga.

ok...

sad bih trebao svakom odgovoriti pojedinacno...ali...necu...

ne bih htio ulaziti u to koliko iza tvog komentara vikinze postoji dobra namjera i objektivan sud...ne znam zasto si vadio moje recenice i rijeci iz kontexta...ne znam zasto si presao preko silnih uvreda i predbacivanja naggara meni prije nego sto sam mu se ja obratio jasnim rijecima iza kojih stojim...ne znam zasto si previdio moje popustanje i prelazenje preko tih naggarovih provokacija gdje mu se uopce nisam vise obracao nego nastavio voditi rasprau s leom...ne znam zasto si previdio njegovo opetavono ubacivanje i provociranje...ne znam zasto mi se predbacuje sto na internetu koristim nick i zasto ne svakom tko zatrazi ne objelodanim svoj zivotopis sa svim mogucim privatnim podacima...ma kako bezobrazno i drsko za to pitao...ne znam zasto mi govoris kako me ne citas...kao da meni nesto znaci citas li me ti ili ne citas...ja sam od tebe jedan post procitao i vise nista...sta sam ja sad trebao? ubacivati se u neke tvoje topice i govoriti ti "hey viking, samo da znas ja tebe ne citam"...sto ti dakle takva djetinjasta izjava treba znaciti? da su moji komenti bezvrijedni jer ih eto ti ne citas? ...smijesan i proziran pokusaj...tim smijesnija je i tvoja teatralna zavrsnica u stilu: mir, mir, mir....nitko nije kriv. ali dobro...ako si s tom tvojom mirotvornom misijom uspio pobrati jos koji bod k svetosti forumasa...neka bude i preko mojih ledja...i will survive ;)

a da..jos nesto...meni nije bitno sto vi sebe i uzivo poznajete...vidim da je za vas to vec razlog stati na stranu "poznanika"...jer who the f*** is cooperator veritatis?...samo jedan prolaznik vise...a naggara cemo opet sresti...i vidjeti...i rukovati se...zato bi bilo dobro pruziti potporu bez obzira na objektivnost i savjest...ajde de...nek vam bude...ako je to vase shvacanje iskrenog medjusobnog odnosa onda ok...ja osobno od cestita covjeka a osobito od prijatelja ocekujem nesto drugo...ockujem da mi kazu kad sam u krivu umjesto da se lazno i iz niskih motiva demostrativno stavljaju na moju stranu.

leo...na kraju svega...kad bi se samo malo mogao postaviti u moj polozaj i pogledati na ovo iz moje perspektive...shvatio bi koliko je sve na neki bizaran nacin tragikomicno.

ali ni to vise nije od vaznosti...ako je ikada i bilo...zelim jos samo na ovom mjestu izraziti moje iskreno zaljenje ako su moje rijeci povrijedile tvoje vjerske osjecaje ali u istom dahu ti kazem da stojim iza svake svoje rijeci jer su kompatibilne s evandjeljima, naukom crkve i mojom savjesti.

svima drugima koji budu citali zelim jos jednom ponoviti...

nisam nikad prije bio na ovom forumu pod nekim drugim nickom...ovo je jedini nick kojeg uopce koristim na internetu.

nisam pripadnik nikakve drugo vjere li crkve do rimokatolicke.

nisam dosao na ovaj forum da bi ikog provocirao...dosao sam slucajno...ako slucajnost postoji...trazeci preko google jednu poemu s. s. kranjcevica...koju sam ovdje nasao...postavljenu od korisnice s nickom "uzdanica".

odlucio sam se bio ostati jer sam tad osjecao potrebu za nekom malom virtualnom oazom mira gdje mogu razgovarati o temama koje me zanimaju i pokrecu..gdje mogu i nesto nauciti...medjutim...nisam...nisam to nasao...

vox...tebi hvala na dosljednosti i objektivnosti...obradovao me tvoj komentar...ne iz razloga sto mi donekle dajes za pravo...nego zato sto pokazuje civilnu kurazu...u ovom vremenu sad i vremenu koje dolazi...kad (ce) mas-mediji i ljudi na visokim foteljama odlucuju/odlucivati u sto trebamo vjerovati, sto govoriti, sto ciniti, kog slusati...u vremenu kad ce sve vise "pogodnih" upirati prstom na "nepogodne"...one...sto se nisu stopili s masovnim inplantiranim misljenjem...sto su ostali po strani...etiketirani svim mogucim pogrdnim pridjevima...u takvim vremenima...osobe kao ti su zlata vrijedne.

toliko od mene...oslobadjam vas svojih dugih komentara i svoje nazocnosti zauvijek.

zbogom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr