www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 01:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2009 15:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 12:20
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
kako god...ja ne poricem postojanje cistilista i vjerujem takodjer u isto...


Drago mi je zbog toga.

Pozdrav ti brate u Kristu, i svako ti dobro želim ...

Carthusian


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2010 06:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2010 22:26
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Evo da vratimovu temu na početak ,na ono pitanje koje je postavila marija -nada
Tema je otišla u krivom smjeru pa je zato vraćam u život jer i mene ovo pitanje zanima
I meni su se događale i još ponekad dogode ovakvi neobični doživljaju koji su više od sna i šta god ko rekao ja
vjerujem i znam da je to bilo stvarnost a ne san i da je to bila milost Božija jer sam u molitvi od Boga to i tražila
Ne vjerujem u ono što kažu neki ,skoro većina svećanika da je to zamka zloga
Pitam se zašto tumače tako i zašto ne vjeruju da bi naš dobri Otac mogao poslati utjehu kako je i rekao jedan talijanski svećenik
Naravno da se nisam služila ničim drugim nego molitvom Ocu nebeskom da mi bar u snu još jednom pokaže onoga ko je otišao
k NJemu u Kraljevstvo nebesko
Evo ,bilo bi mi drago da nastavimo ovu temu i da pročitam još neki primjer
Pozdrav mariji -nadi i ostalima koji će se javiti :evil: smajlic3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2012 00:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2012 13:27
Postovi: 168
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Da li netko ima određena saznanja,iskustva,mišljenja, o ovoj temi.. ?

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2012 20:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo mog iskustva,..

nedavno sam bila na službenom putu i trebala sam noćiti u tom gradu u kojem sam trebala obaviti posao,..
uglavnom, normalno kao i svugdje do sada trebala sam noćiti u zakazanom hotelu,..
...i tako sanjam pokojnog djeda,..mi smo u nekoj velikoj prostoriji i on u odijelu prolazi, gleda čas u mene pa čas uokolo ali odsutno, vidi se da odudara od drugih ljudi,... i ja pokušavam vikati vidi li ga itko, jer ipak to je moj pokojni djed, ali nitko me ne čuje,..
...i kao daje on meni mobitel, ali izgašen, i kao shvatam da mi jedino može reći šta želi ako osposobim mobitel,.. ja uzimam mobitel, ali ne znam PIN-a,..i ja vičem naokolo,...može li mi itko pomoći, jer imam osjećaj da mi djed nešto veoma važno želi reći,..i ne znam kako.. ja sam unijela odgovarajući PIN i u trenutku u kojem sam vidjela da je mobitel upaljen ja se budim,...
...i što je najzanimljivije,...osjećam da me netko gleda i to točno osjećam iz kojeg dijela sobe dopire pogled,...nikada u životu nisam imala takav ili sličan osjećaj,..i nije me bilo strah, a inače sam strašljiva

...i kažem,..dobro deda, primila sam poruku..molit ću se za tvoju dušu, a sad me molim te pusti da spavam jer sutra me čeka naporan dan... :)

...kad sam došla doma to sam ispričala mami, čiji je otac,..i ona mi je rekla da će mu za mjesec dana biti godišnjica,...koje li slučajnosti jer ja sam baš zaboravila na sve,...odmah sam uplatila misu za njega i pokojnu babu,...i počela molitvu devetnice za duše u čistilištu vlastite obiteljske loze

i sad molim za njega i sve pokojne u obitelji,...volila bih znati da su sveta misa i molitve pomogle,..vjerujem da ću i o tome dobiti spoznaju,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2012 23:18 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 svi 2011 19:18
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zgrozi me,uvijek me zgrozi ovakvo ponasanje,idealna prilika da se uvazi tuđe misljenje koje nije isto nasemu,da pomognemo da razumije nesto sto znamo a druga osoba je zakinuta za to znanje,i sta se desi cak i na ovom forumu gdje svi prvenstveno ljubimo Boga i Isusa,takne li nas se malo u nas ego,malo neka se pokaze ne slaganje sa nasim stajalistima odmah krecu nekakve uvrede i tu je netko skoro pa trazio i OIB na uvidaj
tko zeli odgovore naci ce ih,tko vjeruje vjerovat ce,mir i dobro svima,ja odoh spavati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2013 00:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Peltrasius napisao:
Ako nekome s onoga svijeta odgovara baka ili djed, i to točnim odgovorima, to nisu oni?
To nikada nisu ti baka ili djed, jer Bog je u više navrata u svojoj objavi rekao da su duše pravednika u Božjim rukama i da se njih nitko ne može dotaknuti. Kada se netko “pojavi” ili se čuje nečiji glas, to nikada nije glas onoga koga se zazivlje, nego je to glas zlih duhova koji mogu “znati” mnoge odgovore na postavljena pitanja ili čak prenijeti neku poruku. I vrlo su uspješni u imitaciji glasa osobe koja se zaziva

..podizem temu malo, i mozda nije tekst za ovu temu ali nije ni daleko od nje..

http://www.vecernji.ba/vijesti/fra-smil ... nak-470120


Mala opaska; kad se citira nekog onda je poželjno i staviti njegovo ime, u ovom slučaju je autor gornjeg teksta fra Smiljan Kožul, a ne Peltrasius. :wink: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2013 08:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Evo da se ja malo nadovežem na temu. Znam da mi je baka koja je još uvijek živa pričala kako joj je mama umrla kada je ona bila djevojka. Bolovala je od raka, a primila je sakramente i otišla izmirena sa Gospodinom.
Jako je plakala za njom. Jedne večeri joj je u snu došla mama primila ju za obraz i šapnula da ne plače da je ona dobro.
Očito je Gospodin dozvolio poruku utjehe. Ne mora nešto takvo isključivo biti vezano za vraga.
Druga priča je o mome djedu ili ocu moga oca. Iako kršten i primio sve sakramente nikad nije išao u crkvu niti je mario za Boga. Zadnjih mjesec dana proveo je u ustanovi za bolesne i nepokretne, da bih na kraju umro bez sakramenata.
Dan uoči smrti u posjeti su bili moj otac, majka te njegova kćer i zet. Djed je rekao kako on odlazi i da po njega dolaze ljudi...
Napomenuo je ne ovi koji su samnom ovdje u sobi nego drugi ljudi...
Spomenuo je da je tamo velika vatra...
Da ide daleko...
Za djedu su redovito svete mise, međutim u životu jedna misa vrijedi više nego 1000 kasnije.
Rekao je još nešto ali to nisu razumjeli...
Ja sam molio krunicu za pokojne pretke iz svoje loze.
Danas sam tužan jer je moj otac isti djed. Ne želi čuti za crkvu.
No ja nisam kao on. Otac sam dva sina blizanca i sa suprugom smo redovito na misli.
Ne želim ponavljat greške koje su oni počinili ili čine.
Sakramenti su bitni.
Misa je bitna.
Često puta bih raspravljao sa ocem o Bogu, a kada bi on počeo tupit kako je Bog energija tlak bi mi skočio na 250 pa neznam jel bih bio ljut, očajan ili žalostan što je moj otac, inženjer po struci takav čudak tvrdoglavi.
Niti mi nije jasno zašto su moji dozvolili da djed ode nepripremljen, niti to da poruka starca na samrti, tako slikovita, njemu njegovom sinu nije opomena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2013 09:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Billy, puno te pozdravljam.
Željela bih ti reći da nije definitivno gotovo to što je tvoj djed rekao i što je otišao nepripremljen (bez Sakramenata). Ja nekako sam takva kakva jesam i vjerujem u Božje opraštanje i Milosrđe pa što god na zemlji bilo. Ti i tvoji neznate da li je on u trenutku smrti zamolio Boga za oprost. To nitko nezna doli pokojni i sam Bog.
Ja ne bih gubila nadu :) . Za njega treba moliti i naravno Sv. Mise kako i radite.
Bog zna sve.
Što se tiče oca - moli se za njega - to je jedino što možeš.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2013 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Hvala ti Marija-Nada. Ponekad je riječ utjehe kad čuješ od nekog drugog ono što baš trebaš te si mi ti evo uljapšala porukom dan!
Tješim se time što postoji i čistilišna vatra. Nije samo ona u paklu jedina.
Također, znam i čitao sam o tome da se čovjek ima prilike pokajati pred Gospodinom.
To mi je utjeha po pitanju djeda.
Za oca ću se moliti. Bolje sada dok je živ.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2013 09:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Hvala Bogu. Samo radimo eto malo u Božjem "vinogradu". :)
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr