www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 03:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kršćanin živi za budućnost.On vjeruje i stoga zna da ide u susret vječnom životu,u slobodu gdje ga čeka Isus raširenih ruku.
Naši grobovi nisu znakovi beznađa.
S našim mrtvima opet ćemo se susresti,tamo ćemo biti zajedno.
Da bismo doživjeli sretnu budućnost trebamo već sada izići iz svojih grijeha.
A kad iziđeš nemaš se čega bojati već prepustit se i radovati jer slobodan čovjek se neboji . :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 23:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2008 17:42
Postovi: 139
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne volim više niti reć da je netko "umro"...no dobro, ja samo želim reći da vjerujem da su oni stalno sa nama, i dalje žive kroz nas i naše molitve .. fale nam jaaaako i bolno je, ali jedan prijatelj s foruma mi je rekao...kad ti je teško sjeti se :"kod Isusa je najljepše!" . prvo mi je bilo teško to shvatitii prihvatiti..sad znam da je tako...kod Isusa..kod nas dolje na zemlji..isto je...kad svi smo jedno, kad je Isus uvijek uz nas..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2009 22:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mome mužu je tata umro kada je bio mali i nakon toga se moja svekrva stalno pitala gdje je on sada...i nakon mnogo godina ga je sanjala i vidjela u plamenu svijeće, rekao joj je da mu je lijepo i pitao za djecu...nakon toga se više nije ništa pitala :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2009 22:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne znam...

ako mi netko moze objasniti...pitam se naime odakle i kako je nastao taj nauk o cistilistu? ...jer koliko ja znam u bibliji se ni jednom rijecju ne spominje...

isto tako bi me zanimalo kako mozemo govoriti da su duse vec kod Gospodina ako u bibliji stoji da cemo "spavati" sve do sudnjeg dana?...i tek tad ce se razdvajati kukolj od jecma...duse gore ili duse dolje...

hmm...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2009 22:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
ne znam...

ako mi netko moze objasniti...pitam se naime odakle i kako je nastao taj nauk o cistilistu? ...jer koliko ja znam u bibliji se ni jednom rijecju ne spominje...

isto tako bi me zanimalo kako mozemo govoriti da su duse vec kod Gospodina ako u bibliji stoji da cemo "spavati" sve do sudnjeg dana?...i tek tad ce se razdvajati kukolj od jecma...duse gore ili duse dolje...

hmm...


Nauk o cistilistu nastao je od jedne Crkve. U Bibliji se spominje ta Crkva.
Da su duse vec kod Gospodina mozemo govoriti opet po toj jednoj Crkvi. Mnogi u toj Bibliji koju spominjes ne prepoznaju tu Crkvu, ona je opcinstvo svetih, a sveti su oni i u cistilistu.
Ako Crkvu ne prepoznaju, kako ce prepoznati Duha koji je vodi? A i to se spominje u Bibliji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2009 23:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
ne znam...

ako mi netko moze objasniti...pitam se naime odakle i kako je nastao taj nauk o cistilistu? ...jer koliko ja znam u bibliji se ni jednom rijecju ne spominje...

isto tako bi me zanimalo kako mozemo govoriti da su duse vec kod Gospodina ako u bibliji stoji da cemo "spavati" sve do sudnjeg dana?...i tek tad ce se razdvajati kukolj od jecma...duse gore ili duse dolje...

hmm...



..Ako je Gospodin u VJEČNOSTI I "Ja jesam"
..i ako bi duše "spavale" kod Gospodina...zemaljskim vremenom..
..onda bi i Gospodin bio ...smrtnik...određen zemaljskim vremenom..
..poput njegovih stvorenja..prije nego li se..
..transformiraju u USKRSNUĆU..

..pa se "spavanje" događa "unutar duše" u Vječnom vremenu...

..jer Sve materijalno je uronjeno u Vječnost..i ekstrakt je Duha Gospodnjeg..

..pa se ovo naše vrijeme...kalibrira u rotacijama u odnosu
..na vječno ..Nebesko vrijeme..

..pa se to zbivanje "čistilišta" i "spavanja duša"
..događa u jednoj recimo "crvotočini"..
..između Neba i zemlje..

..pa je recimo...jedan zemaljski insert od x godina..u čistilištu..
..opet u kalibraciji s Nebeskim vječnim vremenom..
..subjektivan doživljaj duše..koja je u procesu ,,čišćenja
..od grijeha...još uvijek vezana uz materijalno..
..a materijalno je onda i vremenski..determinira..

..ne možeš .."uroniti" ništa materijalno u NEBESKO...
.čak ni djelić sekunde i da on tamo traje..
..jer je to NESPOJIVO.. S STATUSOM VJEČNOSTI U USTROJSTVU..

..a opet..u našem materijalnom svijetu Mjenja/promijene..
..mi možemo birati..jer to je naš svijet..koji traje..za nas..

.a opet se sve ..može prorokovati iz UVIDA VJEČNOSTI..

..jer iz UVIDA VJEČNOSTI..

..se u "Isto vrijeme" ..pišu
..sve " tri knjige"

..1.prošlost
..2.sadašnjost
..3.i budućnost..

..pa bi to ovako izgledalo..

..ti si čovjek..
..Bog ti iz Vječnosti NUDI NAJSAVRŠENIJI IZBOR..
..a to je VRŠENJE NJEGOVE VOLJE..
(zbog njegovog kompletnog uvida u BIT USTROJSTVA)

..ti..odlučiš recimo nešto slično..70 % od Idealnog..
..I TO JE TVOJ IZBOR..sve se može mjenjati..

..i tako u svakom trenu...tvoj izbor...
..i IZBORI SVIH LJUDI..se KALIBRIRAJU u ODNOSU NA VJEČNOST..

....i iz UVIDA VJEČNOSTI...se "pišu" "odjednom" sve .
.TRI KNJIGE ,,(prošlost, sadašnjost, budućnost)
..SVIH IZBORA
..SVIH LJUDI..
..KAO NJIHOV IZBOR..


..to ti je SLOBODA I DAR BOŽJI..
..teško shvatiljiv..ali eto ..shvatiljiv...

..tako da sadašnjost nama uvijek izgleda kao posljedica
..budućnost..i slijed događaja..
...a sadašnjost..određuje budućnost..
..što i JEST...ali samo za NAS..u SVIJETU MJENJA..

.a iz UVIDA VJEČNOST...
..SVE TRAJE..U ISTOM "TRENU"
..
..DOBRO SLUŠAJ OVO..

.."JA sam s vama do svršetka svijeta"

..Gospodin ISUS.hodi po sve" tri staze.."

..ODJEDNOM I SVIJET ..SPAŠAVA..

.ulazeći u naša srca i naše duše..
..u naš svijet...
...preko onog što veže podijeljenje svijetove NEBE I ZEMLJE..

..a to je ..vječni duh...u nama ..Dah života iz Vječnosti..

eto malo sam pojednostavio..da skužiš.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2009 11:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Nauk o cistilistu nastao je od jedne Crkve. U Bibliji se spominje ta Crkva.
Da su duse vec kod Gospodina mozemo govoriti opet po toj jednoj Crkvi. Mnogi u toj Bibliji koju spominjes ne prepoznaju tu Crkvu, ona je opcinstvo svetih, a sveti su oni i u cistilistu.
Ako Crkvu ne prepoznaju, kako ce prepoznati Duha koji je vodi? A i to se spominje u Bibliji.


ako je crkva opcinstvo svetih ukljucujuci i one u cistilistu...zasto ta ista crkva onda uopce svece proglasava? ...i to jos dugogodisnjim procesom ispitivanja i istrage...

nadalje mi nije jasno...ako pripadnici crkve...odnosno njihove duse idu izravno ka Gospodinu...o kojim je onda dusama govorio Krist kad je pricao o sudnjem danu?

osim svega toga...zamisli sebe npr. u vremenu pape rodrigo borgia (alexander IV)...mislis da bi vidio Duha Svetog koji crkvu vodi?

lako je zamisliti da ga vidis kod pape kao sto je bio ivan pavao II...ali postojala su i druga vremena...


@naggar...

sve se odvija u istom trenu...proslost, sadasnjost i buducnost...Isus kao dio trojstva hodi na sve 3 staze...ima totalni pregled situacije...sve vidi, sve zna...mi smo uhvaceni u okovima vremena i tecemo zajedno s njim...mi smo fluidni...mi ne vidimo...ok...dotle sve ok i jasno...

a kako objasnit onda ovo: "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac. Bdijte! Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas."

ne zna dakle nitko...samo Otac...sto nas dovodi do pitanja postoji li "rang-lista" unutar trojstva?...postoji li hijerarhija?...kakva je moc Sina bez Oca...ima li je On uopce? je li Duh Sveti podredjen Sinu? ...ili je Sin podredjen Duhu Svetom?...Da li bi Otac bez Sina i Duha Svetog i dalje bio Bog? ...ili samo dio Boga?...jedna trecina? 1/3? kad kazemo "Bog"...mislimo li tad na Oca ili na trojstvo? reci ces "na trojstvo"...kad Isus kaze "Bog" misli li na Oca ili na Oca, sebe i Duha svetog? reci ces "na trojstvo"...a kad Isus kaze "Boze moj!"...na koga tada misli?

hvala tebi sto si "pojednostavio" jer nisam stephen hawking i moje mogucnosti u shvacanju su ogranicene...samo znam da nije tesko izgubiti se u pokusajima abstraktnog objasnjivanja te duhom i umom poletjeti u vise sfere...no kad opet osjetis tlo pod stopalama shvatit ces da si u pravom smislu rijeci prizemljen...

rezime...iz prilozenog je evidentno da sudnji dan ima svoj dan...svoj cas...i svoj trenutak...koji se ocito jos nije dogodio niti se dogadja...ali Sin zna da Otac zna kad ce se dogoditi...pricamo dakle o buducnosti...

bilo bi dobro kad bi se i ti barem privremeno vratio iz vjecnosti i tog stanja levitacije duha pa nam pokusao dati odgovore koji bi bili malo blize pragmaticnoj razini shvacanja...

...ubuduce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2009 14:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="cooperator_veritatis"]
Leo napisao:
Nauk o cistilistu nastao je od jedne Crkve. U Bibliji se spominje ta Crkva.
Da su duse vec kod Gospodina mozemo govoriti opet po toj jednoj Crkvi. Mnogi u toj Bibliji koju spominjes ne prepoznaju tu Crkvu, ona je opcinstvo svetih, a sveti su oni i u cistilistu.
Ako Crkvu ne prepoznaju, kako ce prepoznati Duha koji je vodi? A i to se spominje u Bibliji.


ako je crkva opcinstvo svetih ukljucujuci i one u cistilistu...zasto ta ista crkva onda uopce svece proglasava? ...i to jos dugogodisnjim procesom ispitivanja i istrage...

nadalje mi nije jasno...ako pripadnici crkve...odnosno njihove duse idu izravno ka Gospodinu...o kojim je onda dusama govorio Krist kad je pricao o sudnjem danu?

osim svega toga...zamisli sebe npr. u vremenu pape rodrigo borgia (alexander IV)...mislis da bi vidio Duha Svetog koji crkvu vodi?

lako je zamisliti da ga vidis kod pape kao sto je bio ivan pavao II...ali postojala su i druga vremena...


..samo Gospodin zna ..kad dušu dođe k njemu tko kud ide..
.ne brine se za druge...već za svoju dušicu..

Citat:
@naggar...

sve se odvija u istom trenu...proslost, sadasnjost i buducnost...Isus kao dio trojstva hodi na sve 3 staze...ima totalni pregled situacije...sve vidi, sve zna...mi smo uhvaceni u okovima vremena i tecemo zajedno s njim...mi smo fluidni...mi ne vidimo...ok...dotle sve ok i jasno...


..nismo fludni..mi smo stvarni..ali prolazni..to je razlika..
..postojanje je ..bit života..

Citat:
a kako objasnit onda ovo: "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac. Bdijte! Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas."

ne zna dakle nitko...samo Otac...sto nas dovodi do pitanja postoji li "rang-lista" unutar trojstva?...postoji li hijerarhija?...kakva je moc Sina bez Oca...ima li je On uopce? je li Duh Sveti podredjen Sinu? ...ili je Sin podredjen Duhu Svetom?...Da li bi Otac bez Sina i Duha Svetog i dalje bio Bog? ...ili samo dio Boga?...jedna trecina? 1/3? kad kazemo "Bog"...mislimo li tad na Oca ili na trojstvo? reci ces "na trojstvo"...kad Isus kaze "Bog" misli li na Oca ili na Oca, sebe i Duha svetog? reci ces "na trojstvo"...a kad Isus kaze "Boze moj!"...na koga tada misli?


..Sin je prvo "Uobličenje" Boga..
..koje ne možemo usporediti s " stvoren"
..i ISTOBITAN JE U OCEM U SVEMU...
..osim u onom Božjem "JA JESAM"
..zato ISUS KAŽE "Ja i OTAC smo jedno...tko je vidio Oca , vidio je i mene"

..Sve je SINU dano...
i kao što SIN VRŠI VOLJU OČEVU..
..tako ga OTAC..nadanjujue u ISTOM DUHU SVETOM..

..ali ono "JA JESAM".. SEBSTVO KREATORA..
..ne potiče od SINA..
..već se u SINA UTIČE..

..ta odluka o kraju materijalnog svijeta..
..poteći će iz "JA JESAM " oČEVOG..i po Duhom Svetom..
..Naći se u NJEMU..koji će IZVRŠITI VOLJU OČEVU..
..jer ON I OTAC SU JEDNO..


h
Citat:
vala tebi sto si "pojednostavio" jer nisam stephen hawking i moje mogucnosti u shvacanju su ogranicene...samo znam da nije tesko izgubiti se u pokusajima abstraktnog objasnjivanja te duhom i umom poletjeti u vise sfere...no kad opet osjetis tlo pod stopalama shvatit ces da si u pravom smislu rijeci prizemljen...

rezime...iz prilozenog je evidentno da sudnji dan ima svoj dan...svoj cas...i svoj trenutak...koji se ocito jos nije dogodio niti se dogadja...ali Sin zna da Otac zna kad ce se dogoditi...pricamo dakle o buducnosti...

bilo bi dobro kad bi se i ti barem privremeno vratio iz vjecnosti i tog stanja levitacije duha pa nam pokusao dati odgovore koji bi bili malo blize pragmaticnoj razini shvacanja...

...ubuduce


..mislim da ti ne bi pomoglo ni da ti naslikam..
..jer pejorativa.. o mom "boravku u vječnosti"
..govori gdje su tvoje granice..

..ja sam isto gdje i ti..razlika je u tome..
..što ti nisi ja..a ja nisam ti..
..pa ti neće moja objašnjenja ..ništa vrijediti..
..jer ti si u pitanju svom već našao " svoje odgovore" :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2009 17:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Crkva o kojoj ti govorim pise se sa velikim slovom C, i to nije bez razloga. A ta crkva o kojoj ti govoris doista ne moze uciniti ovo sto ti ja govorim. Ako, dakle, primjenimo tvoj pristup, tada si ti u pravu, u istini si ti a ne ja, i tada i tako crkva nije ni opcinstvo svetih.
S druge strane, Crkva svece proglasava i to dugogodisnjim procesom jer u crkvi se nalaze ljudi koji su gresni. Svi doti jednog. Dakle ne zivotinje, ne uredjaji, ne roboti, ne ljiljani koji su savrseni, ne zivotinje koje su u svojim sposobnostima nepogresive, vec ljudi, od kojih niti jedan nije dobar, vec los, gresan, onakav da smrt mora proci. Da su andjeli u Crkvi koja je na zemlji, oni Bozji sa svetim Mihaelom na celu, vojvodom nebeske vojske, tada bi Crkva bila bez grijeha, bez iti jednog grijeha. Promisli da smo bez grijeha, da je Crkva od svog nastanka, bez pogreske iti jedne, manje ili vece, zar ovo ne bi bilo ostvareno kraljevstvo nebesko na zemlji? A kako nije takva, bez grijeha, znaci li da nije od Boga sagradjena? Ako mislis da nije, kako su ljudi stvoreni od Boga takvi kakvi jesu? I na ljude koji su van Crkve i na Crkvu ista sila udara, sa istim ciljem.
Pitas odredjenim tonom zasto Crkva uopce proglasava svece? Odgovor je jednostavan i veli zato sto tako Gospodin hoce.
Odgovor ti moze biti i pitanje koliko uopce vjerujes u Boga kad na Bozje milosrdje trazis objasnjenje a ne prihvacas ga bez razmisljanja? Je li to vjera ili nesto drugo?
Tebe tako ne interesira istina vec pamet, trazis inteligentni odgovor na pitanje zasto Crkva uopce proglasava svece, ne postujuci ostvarenje Bozje volje da se svijetom kroz povijest radjaju ljudi s posebnim milostima danim direktno po Bogu, koje proglasavamo i nazivamo svecima. Zasto sveci? Da bi pisali biografije o njima i divili se njihoj pameti i sposobnostima ili zato da pomazu ljudima, da svoj zivot kao zrtvu podaju svima na Bozju slavu. Slava Bozja je ljudsko spasenje.
'Ne moze', vjerujes ti, 'ne moze' tu nitko nikoga proglasavati svetim
posebno ne oni koji predstavljaju Crkvu s velikim C. Karikirajuci tako gdje li je onda nestao onaj dio Biblije u kojem ti Bog po ljudima govori o Crkvi, o onoj koja onda nastade i koju nitko ne moze savladati, jasno jer je Duh Sveti vodi. Em sto je Bog vodi, vec Mu je i Zarucnica, i Presvetom Krvlju je sagradjena, cijenom otkupljenja ljudi. Gdje ti je taj dio Biblije promakao? Da te upozorim, skup je taj propust, spoznat ces to usporedis li Crkvu i crkve. Otkrij tko ih je sagradio i cime garantirao.
U Bibliji ti je isto tako receno u koga su kljuci neba i zemlje. Sto to tebi vrijedi sto je proreceno kome kljuci neba i zemlje idu jos po svetom Izaiji, kada ti ne vjerujes ni da je sveti Izaija svetac. Ni Isusu Kristu ni apostolima ne vjerujes, jer da vjerujes bi li sumnjao u njihove rijeci?
Po svome pisanju vidi se da ne poznajes ono o cemu pises, iako vjerujes da poznajes, pa tako velis da ti nije jasno 'ako pripadnici crkve...odnosno njihove duse idu izravno ka Gospodinu...o kojim je onda dusama govorio Krist kad je pricao o sudnjem danu?'
U mojoj Crkvi nije istina i ne uci se da 'pripadnici crkve, odnosno njihove duse idu izravno ka Gospodinu'. Kad bi znao sto Katolicka crkva uci, znao bi da to nije istina. Da je to istina, svi bi presli u moju Crkvu i spasili se. Pripadnicima moje Crkve Bog sudi i jedino Bog garantira spasenje i mnogi pripadnici moje Crkve jesu u cistilistu a znamo i u paklu. Steta sto vjerujes kako je covjeku dovoljno pripadati mojoj Crkvi kako bi mu dusa isla izravno ka Gospodinu. Eh, kao da ides u osnovnu skolu. Mnogi i iz moje Crkve tako vjeruju.
Istina, moja Crkva nije savrsena, vec gresna. No jedina pokajana po onome kojeg spominjes, po svetom Ivanu Pavlu II.
Da te interesira istina otkrio bi kako Alexander IV nije uspio u onome sto je cinio. Znas tko jos nije uspio? Juda, zar ne? Nisu uspjeli ni farizeji ni pismoznanci, nisu ni oni sto su protjerivali i mucenicki ubijali proroke i pravovjerce Starog zavjeta, niti oni koji su velika zla radili ljudima a bili su pape, biskupi, svecenici. A toliko su bili blizu Bogu, na ovaj ili onaj nacin. Govori li ti to ista? Ta druga vremena koja spominjes to jesu ova ista, samo ne u tvojoj crkvi, nego u mojoj Crkvi, i kao i onda i sada se tu vodi najveca borba. Ponekad pomislim je li lakse vama koji to ne znate. Al miloscu Bozjom vjera mi je takva da mi se ta pomisao sve rjedje i rjedje javlja.
Bog te blagoslovio i smilovao ti se da se sprijateljis sa svecima na nebu, da vidis sto mogu uciniti i koliko je veca njihova moc zagovora na nebu nego na zemlji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2009 21:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
"..nismo fludni..mi smo stvarni..ali prolazni..to je razlika..
..postojanje je ..bit života.."


zasto bi fluidnost automatski iskljucivala stvarnost? fluidna je i sava...drava...dunav...drina...fluidne a stvarne. fluidno je i vrijeme...a mi mu se ne mozemo oteti dokle god smo u ovom zivotu...dakle fluidni smo i mi s njim...tecemo...sve tece...heraklit..."panta rhei".
a postojanje je dakle bit zivota? a sto ako postojanje ne postoji? ako samo postoji postajanje i nestajanje koji se istovremeno odvijaju?
ne zove li se mozda upravo zbog toga nas Bog JHWH (ja sam onaj koji jesam)...onaj koji postoji...za razliku od nas...

nije vise ni bitno...kao sto si ti vidio moje granice tako sam i ja u tvom prilogu vidio tvoje...pricao si svasta a rekao nista...odgovor na moja pitanja od tebe nisam dobio...ali izgleda tebi nije ni stalo da nekome das odgovor...tebi je cini mi se najbitnije da ih sam sebi dajes i uzivas u svojim verbalnim nadahnucima...

uostalom ne znam zasto mi uopce repliciras kad nisi explicitno prozvan...ako vec znas da sam toliko ogranicen i da ne mogu shvatiti tvoju genijalnost u odgovorima pa makar mi slikao kao sto kazes...onda cemu tvoje javljanje? samo suvisno pokusavas ponizavati bez ikakvog valjanog efekta...

leo...kod tebe je drukciji slucaj...ti se stvarno potrudis dati odgovor na pitanje i za to sam ti zahvalan...

ali...u svom zadnjem komentaru si mi mnogo toga implicirao sto nikad nisam tako rekao niti se nalazim tu gdje si me ti pozicionirao...

oprosti ali primoran sam djelomicno fragmentirati tvoj komentar jer mi je tako najlakse pojasniti nesporazum...

Leo napisao:
"Crkva o kojoj ti govorim pise se sa velikim slovom C, i to nije bez razloga. A ta crkva o kojoj ti govoris doista ne moze uciniti ovo sto ti ja govorim. Ako, dakle, primjenimo tvoj pristup, tada si ti u pravu, u istini si ti a ne ja, i tada i tako crkva nije ni opcinstvo svetih."


ti si crkvu nazvao opcinstvom svetih...malo sam iritiran jer mi sad nije najjasnije o kojoj si crkvi pricao...ja sam mislio na rimo-katolicku crkvu...zato sam se upitao ako je ta crkva vec sama po sebi opcinstvo svetih...zasto onda treba uopce istrazivati i ispitivati svetost svojih svetaca?

Leo napisao:
"S druge strane, Crkva svece proglasava i to dugogodisnjim procesom jer u crkvi se nalaze ljudi koji su gresni. Svi doti jednog. Dakle ne zivotinje, ne uredjaji, ne roboti, ne ljiljani koji su savrseni, ne zivotinje koje su u svojim sposobnostima nepogresive, vec ljudi, od kojih niti jedan nije dobar, vec los, gresan, onakav da smrt mora proci. Da su andjeli u Crkvi koja je na zemlji, oni Bozji sa svetim Mihaelom na celu, vojvodom nebeske vojske, tada bi Crkva bila bez grijeha, bez iti jednog grijeha. Promisli da smo bez grijeha, da je Crkva od svog nastanka, bez pogreske iti jedne, manje ili vece, zar ovo ne bi bilo ostvareno kraljevstvo nebesko na zemlji? A kako nije takva, bez grijeha, znaci li da nije od Boga sagradjena? Ako mislis da nije, kako su ljudi stvoreni od Boga takvi kakvi jesu? I na ljude koji su van Crkve i na Crkvu ista sila udara, sa istim ciljem."


slazem se...to nikad nije bilo upitno.

Leo napisao:
"Pitas odredjenim tonom zasto Crkva uopce proglasava svece? Odgovor je jednostavan i veli zato sto tako Gospodin hoce.
Odgovor ti moze biti i pitanje koliko uopce vjerujes u Boga kad na Bozje milosrdje trazis objasnjenje a ne prihvacas ga bez razmisljanja? Je li to vjera ili nesto drugo?"


koje Bozje milosrdje ja ne prihvacam bez razmisljanja? mislim da se prvo trebamo sloziti oko toga sto je Bozije milosrdje...jer ono se prvo treba kao takvo prepoznati da bih ga mogao prihvatiti bez razmisljanja...istinska vjera nije zasljepljenost nego cvrsta vjera koja podnosi i preispitivanje iste...jer samo ako vjerujem u istinitost svoje vjere mogu imati i snage suociti se sa svim otvorenim i zatvorenim pitanjima...u suprotnom bih sumnjao u ispravnost svoje vjere a tu sumnju sam sebi ne bih priznavao.

Leo napisao:
"Tebe tako ne interesira istina vec pamet, trazis inteligentni odgovor na pitanje zasto Crkva uopce proglasava svece, ne postujuci ostvarenje Bozje volje da se svijetom kroz povijest radjaju ljudi s posebnim milostima danim direktno po Bogu, koje proglasavamo i nazivamo svecima. Zasto sveci? Da bi pisali biografije o njima i divili se njihoj pameti i sposobnostima ili zato da pomazu ljudima, da svoj zivot kao zrtvu podaju svima na Bozju slavu. Slava Bozja je ljudsko spasenje.
'Ne moze', vjerujes ti, 'ne moze' tu nitko nikoga proglasavati svetim..."


nisam rekao da nitko nikoga ne moze proglasiti svetim...moje pitanje je bilo u kontextu katolicke crkve kao "opcinstvo svetih" sto sam vec gore iznad pojasnio.
mene interesira istina...samo istina...grijesis sto tvrdis nesto drugo.

Leo napisao:
"posebno ne oni koji predstavljaju Crkvu s velikim C. Karikirajuci tako gdje li je onda nestao onaj dio Biblije u kojem ti Bog po ljudima govori o Crkvi, o onoj koja onda nastade i koju nitko ne moze savladati, jasno jer je Duh Sveti vodi. Em sto je Bog vodi, vec Mu je i Zarucnica, i Presvetom Krvlju je sagradjena, cijenom otkupljenja ljudi. Gdje ti je taj dio Biblije promakao? Da te upozorim, skup je taj propust, spoznat ces to usporedis li Crkvu i crkve. Otkrij tko ih je sagradio i cime garantirao."


daleko od toga da mi je taj dio biblije promakao...samo mozda imam drukciju interpretaciju od tvoje...jer vidim da ti crkve dijelis na one s malim i velikim pocetnim slovima...za mene postoji samo jedna crkva Kristova.

Leo napisao:
"U Bibliji ti je isto tako receno u koga su kljuci neba i zemlje. Sto to tebi vrijedi sto je proreceno kome kljuci neba i zemlje idu jos po svetom Izaiji, kada ti ne vjerujes ni da je sveti Izaija svetac. Ni Isusu Kristu ni apostolima ne vjerujes, jer da vjerujes bi li sumnjao u njihove rijeci?"


ne sumnjam ja u njihove rijeci...ne znam odakle ti ta ideja...

Leo napisao:
"Po svome pisanju vidi se da ne poznajes ono o cemu pises, iako vjerujes da poznajes, pa tako velis da ti nije jasno 'ako pripadnici crkve...odnosno njihove duse idu izravno ka Gospodinu...o kojim je onda dusama govorio Krist kad je pricao o sudnjem danu?'
U mojoj Crkvi nije istina i ne uci se da 'pripadnici crkve, odnosno njihove duse idu izravno ka Gospodinu'. Kad bi znao sto Katolicka crkva uci, znao bi da to nije istina. Da je to istina, svi bi presli u moju Crkvu i spasili se. Pripadnicima moje Crkve Bog sudi i jedino Bog garantira spasenje i mnogi pripadnici moje Crkve jesu u cistilistu a znamo i u paklu. Steta sto vjerujes kako je covjeku dovoljno pripadati mojoj Crkvi kako bi mu dusa isla izravno ka Gospodinu. Eh, kao da ides u osnovnu skolu. Mnogi i iz moje Crkve tako vjeruju."


kao prvo u redu je ako ti vidis da ja ne poznajem ono o cemu pisem...ali nije u redu ako tvrdis da ja vjerujem da poznajem...

kao drugo...ti sam si rekao kako po vjerovanju tvoje crkve duse o kojima pricamo nalaze se vec kod Gospodina...ili u cistilistu...ili paklu. na to sam ja onda upitao...o kojim dusama je onda govorio Krist kad je pricao o sudnjem danu i dijeljenjem dusa...sudu nad istim...ponavljam jos jednom pitanje...o kojm dusama je onda On govorio? moja rijec izravno nije trebala znaciti "automatski" nego "prije sudnjeg dana"...jer ti kazes da su duse vec kod Gospodina...znaci njima je vec sudjeno...ili su kod Njega...ili u cistilistu...ili u paklu...medjutim Isus kaze da ce se o tome odlucivati tek na sudnjem danu...zato mi nije jasno...i ne znam...i nemam blage veze...nemam pojma...neznalica sam...ali pitam...shvacas? zato pitam? ...i zato uopce nije potrebno s tvoje strane naglasavati kako nemam pojma jer upravo zato pitam...pitam tebe koji imas pojma...da mi odgovoris na ovo moje pitanje i bio bih zahvalan kad bi to ucinio bez nepotrebnog obrusivanja na mene i spikom o mom neznanju...pomozi mi da naucim...daj mi odgovor...to bi bila konstruktivna krscanska pomoc...sve ostalo je niskim motivima vodjeno.

Leo napisao:
"Da te interesira istina otkrio bi kako Alexander IV nije uspio u onome sto je cinio. Znas tko jos nije uspio? Juda, zar ne? Nisu uspjeli ni farizeji ni pismoznanci, nisu ni oni sto su protjerivali i mucenicki ubijali proroke i pravovjerce Starog zavjeta, niti oni koji su velika zla radili ljudima a bili su pape, biskupi, svecenici. A toliko su bili blizu Bogu, na ovaj ili onaj nacin. Govori li ti to ista?"


da...ali ne znam sto tebi govori...
upitaj se sto bi bilo da je juda uspio...nista se nije dogodilo sto se nije trebalo dogoditi.

Leo napisao:
"Ta druga vremena koja spominjes to jesu ova ista, samo ne u tvojoj crkvi, nego u mojoj Crkvi"


koja je tvoja crkva? koja je moja crkva?

Leo napisao:
"Ponekad pomislim je li lakse vama koji to ne znate. Al miloscu Bozjom vjera mi je takva da mi se ta pomisao sve rjedje i rjedje javlja."


uzvracam ti osmijehom :)

Leo napisao:
"Bog te blagoslovio i smilovao ti se da se sprijateljis sa svecima na nebu, da vidis sto mogu uciniti i koliko je veca njihova moc zagovora na nebu nego na zemlji."


hvala...to bi mi zaista trebalo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 48 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr