www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 20:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
sorry sto zachatavam ali marko je zaista jedan dobar momak i blagog karaktera... takav je na meni dojam ostavio... trenutno mu ovo sto pise cini ispravnim ne shvacajuci da hoda krivim putevima... no tu ce pomoci nase molitve pa ce ga vec Gospodin u sili Duha Svetoga "kopkati" da se vrati u Katoličku Crkvu...

jer napadajuci Crkvu napada Krista... jer u Bibliji pise:

Dj 9,5 napisao:
On upita: "Tko si, Gospodine?" A on će: "Ja sam Isus kojega ti progoniš!


a svi znamo da je tada Savao progonio krscane jer su za njega bili heretici... a Krist je rekao da Njega progoni... tako da napadati Crkvu znaci napadati Krista... valjda sam dobro objasnio :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 20:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Ela, Aleluja, Lordek i svi koji poznajete Marka naravno da je dobar kako i kažete za njega,nije Marko ništa drugačiji nego mi,svi smo mi nikud nikam.Pa to je tak jasno,nemamo šta glumiti jedni pred drugima Gospodin nas poznaje i zna da smo sami po sebi nesposobni za bilo šta.
Sve je milost Bogom dana.
Nemojmo se odvajati svi smo mi Marko i Janko i Belko i Bolta jel :lol:
Svi griješimo i svi smo djeca Božja i sve nas Gospodin jednako voli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mario23 napisao:
Nisi shvatila, sorry.
To govorim u šali da Marko tako misli, ne ja..


oprosti Mario ti meni! :grlim te:
jer sam ostala PAF!!! Šta i ovaj???? Nespojivo! pa sam reagirala kako sam reagirala! :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Doris napisao:
Mario23 napisao:
Nisi shvatila, sorry.
To govorim u šali da Marko tako misli, ne ja..


oprosti Mario ti meni! :grlim te:
jer sam ostala PAF!!! Šta i ovaj???? Nespojivo! pa sam reagirala kako sam reagirala! :lol:


Doris :u215: :u215:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 20:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Fran26 napisao:
Ela, Aleluja, Lordek i svi koji poznajete Marka naravno da je dobar kako i kažete za njega,nije Marko ništa drugačiji nego mi,svi smo mi nikud nikam.Pa to je tak jasno,nemamo šta glumiti jedni pred drugima Gospodin nas poznaje i zna da smo sami po sebi nesposobni za bilo šta.
Sve je milost Bogom dana.
Nemojmo se odvajati svi smo mi Marko i Janko i Belko i Bolta jel :lol:
Svi griješimo i svi smo djeca Božja i sve nas Gospodin jednako voli.


slazem se sa tobom Fran upotpunosti :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 20:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Fran26 napisao:
Doris napisao:
Mario23 napisao:
Nisi shvatila, sorry.
To govorim u šali da Marko tako misli, ne ja..


oprosti Mario ti meni! :grlim te:
jer sam ostala PAF!!! Šta i ovaj???? Nespojivo! pa sam reagirala kako sam reagirala! :lol:


Doris :u215: :u215:

smajlic18 smajlic18 smajlic18

no dobro...a di je naša mareZd :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 15:48 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 lip 2009 14:08
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ah, evo mene :)
Ovih dana mi nije bilo do ničeg pa eto..
Nego, drago mi je što ste se potrudili i odgovarali mi na pitanja što ste najbolje mogli..
Vidin da je većinu zbunjivalo ovo "židov".. Mislila san na vjeru, ne na narod, ali shvatili se vidin :)
Svi ste mi jako puno pomogli, pogotovo Doris koja mi je to najbolje približila :) Hvala
I još nešto, kažemo da je jedan Bog (Otac), a tri božanske osobe.. Koja je razlika?
I htjela bih još samo dodati da me čudi kako to jedna cura sa teologije nije znala, takve stvari samo povećaju moj skepticizam prema Crkvi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 16:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
mareZd napisao:
I htjela bih još samo dodati da me čudi kako to jedna cura sa teologije nije znala, takve stvari samo povećaju moj skepticizam prema Crkvi..


sad ako jedna cura koja studira teologiju nije znala odg ne znaci da i ostali koji studiraju neznaju... ne treba to tako gledat...

to je kao da kad cujes da je jedna osoba ubila i kazes da smo svi ubojice...

neka te blagoslovi svemoguci Bog :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
mareZd napisao:
I još nešto, kažemo da je jedan Bog (Otac), a tri božanske osobe.. Koja je razlika?


draga moja, tu se radi o Presvetom Trojstvu!
i to najveća tajna Boga...
to je nedokučiva i jedna Stvarnost i Ljubav Oca, Sina i Duha Svetoga!
i naša moć shvaćanja je ograničena po tom pitanju!
no evo ti jedan link, između ostalih... koji će ti pomoći, nadam se! :grlim te:

http://www.glas-koncila.hr/portal.html? ... 9&act=show


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 23:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2009 23:46
Postovi: 12
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marko1984 napisao:
Doris napisao:
Marko1984 napisao:
Fran26 napisao:
Marko1984 napisao:
Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


Pozzz brate :)
Ako možeš ovo malo pojasnit šta time misliš :?:


Recimo.... kada Pavao u poslanici govori da će doći lažni učitelji koji će zabraniti ženidbu svećenicima!!! Tko su ti lažni učitelji i zavodljivi svećenici??? Koliko ja znam Rabinima je dopuštena ženidba!
Zašto se subota ne svetkuje ako ju je Gospod uspostavio(podsjetnik na stvaranje zemlje u 6 dana)....jeli subota zamjenjena sa nedjeljom- SUNday...u poganskom Rimu poznatom kao "dan Boga sunca" samo da bi se pod svoju vlast stavilo što više pogana? Mislim....dali se pogane treba pozivati ili im se ulizivati i prilagođavati?....Što radi onaj obelisk na sred Trga Svetog Petra u Vatikanu...koji predstavlja najveći poganski simbol...koji je donešen iz Egipta(najokultnijeg mjesta na planetu)....Bog govori da mrzi "stupove" jer simboliziraju Bala(sotonu).....Vatikan obiluje stupovima i ostalim đinđama!
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!! Znamo da je Bog sakrio Mojsijev grob...piše "sakrio zato da se ludi "naokultizirani" narod još nebi počne klanjati kostima. Vatikan sve to dopušta! Pavao u poslanicama piše.... nemojte se "nadimati"..."ja sam Pavlov, ja sam Timotejev"...upozorava da se ne vežemo uz ikakva imena jer je bitnije "obrezati srce" nego praviti ceremonije a danas su oformljeni mnogi nadimci i ceremonije koji nemaju veze sa Svetim Pismom! ...Katolici,pravoslavci,protestanti,advetisti,jehovini....,ovi,oni..itd.!!! Čemu svi ti smišljeni nadimci kada je Gospod već sve smislijo prije nego je stvorio zemlju i ljude. Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Bog u svetom pismu jasno daje do znanja kako će se svetkovati praznici i vršiti obredi a u novom zavjetu imamo nadopunu kod Pashe(spomen na Isusa prilikom blagovanja). Biblija bi nam trebala biti vodić a "crkva" tj. svećenici imuni sustav naroda, oni koji nas upozoravaju na sotonine zamke a ne oni koji se samo smješkaju i govore Bog je ljubav,ljubav,ljubav...a u crkvu kad dođeš na sve strane uske majčice, strše mišići,"bekemice"....frcaju tangice,hlače bi najradije pukle po šavovima, a grudi samo što ne izlete iz grudnjaka(koda sam u nekom narodnjačkom klubu) a ne u domu molitve.....babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! I onda još pročitam ovo i padne mi mrak na oći: Benedikt XVI. ustvrdio da je ludost suprotstavljati evoluciju i stvaranje. http://www.radiovaticana.org/cro/Articolo.asp?c=242439
Bježi Vatikane sto kilometara od mene i vodi Dalajlamu sa sobom i ostale "duhovne vođe".... neke tamo "krišne" i ostale "Balove" sljedbenike!
I da ti na kraju odgovorim na pitanje....pod onim zatamnjenim mislim da je Vatikan onaj "mali rog koji ima lice čovječje" ..iz otkrivenja... i mislim da prodaju "patku" naivnom narodu a narod je svu snagu usmjerio na euharistiju a djeca se pored toga duhovno razvaljuju... a oni "patkaroši" iz vatikana letaju avionom vamo tamo i kao fol nose poruku mira koju "nasotonizirani narod" (tv ekranima) nemogu razumjet kao što nemogu skužit ni da je TV sotonin oltar! Volio bih da iskomentiraš ovo jer vidim da ti ide teologija.


ništa nego, ajme brate šta je ovooooo :lol:
brzoplet, šta li... kao što si već tamo rekao...


Hvala što si mi odgovorila u vezi mjesta Petrove smrti! Volio bih kada bi mi razsvjetlila i ostale moje zablude i nejasnoće!


ajd, vidio sam da je na pitanja odgovoreno i vidim da su neki napisali da si katolik. U prvi mah sam pomislio napisati da li si Adventist jer si baš napisao sve temelje na kojima je nastao adventizam!
Samo si još zaboravio zabranu svinjetine, al ostalo od riječi do riječi, nadam se da su oni odgovori gore ti dobro došli, meni jesu još prije. Mučila su me slična pitanja, no ne muče me.
Čak više ni ne proučavam toliko, samo se trudim držati LJUBAVI.
Drž se toga...

evo da dodam samo još...
Inače, Od Isusa se sve živo događa nedjeljom, eto jedina stvar koja se događala subotom je Pavlov odlazak u sinagogu (jel su se židovi okupljali subotom) a i on je tamo otišao jer da ode u nedjelju nebi bilo baš toliko ljudi tako da je efekt bolji u subotu. Od kada se Pavle maknuo od židova subota nije bila bitna. Sastajanje za milosrđe i lomljenje kruha je bilo nedjeljom

Al pamti, samo je ljubav bitna!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr