www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: nije mi jasno..
PostPostano: 29 lip 2009 18:21 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 lip 2009 14:08
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nedavno san pričala s prijateljem i baš smo pričali o vjeri i onda me on upita neka pitanja koja ja nisan znala odgovorit pa me zanima..evo što me pita: zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov? zašto mi i dalje "virujemo" u pakao i svo zlo u obliku sotone ako je Isus potjerao sotonu nazad u pakao? znan da je sve malo smotano, ali eto..
bajdvej, pitala san ovo jednu curu koja studira teologiju pa mi ni znala odgovorit..
fala :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2009 19:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svi smo mi Kristovi...Židovi, Njemci, Portugalci, Talijani.....Kristovi i ništa drugo...
A živiš tamo gdje je on za tebe misto pripravio...
A što se tiče pakla....mislim da smo mi svojim ponašanjem uspjeli sotonu vratiti na svijet...
Volila bi da ti naš Naggar malo o tome priča...
Ja sam ka Petar Pan još....ali sam i Kristova...

BTB sestro


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2009 20:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2008 06:21
Postovi: 36
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mareZd napisao:
Nedavno san pričala s prijateljem i baš smo pričali o vjeri i onda me on upita neka pitanja koja ja nisan znala odgovorit pa me zanima..evo što me pita:zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov?


Tko kaže da nismo? Pitaj tog svog prijatelja dali on misli.... "zašto nemamo Izraelsku putovnicu ako je Isus bio Izraelac?.... ili misli na nešto drugo"?
Inače "Izrael" označava "karakter" ili onog ko vrši volju Božiju. Mi krštenjem prihvaćamo uvjete koje je Bog dao potomcima Jakovljevim i odlučujemo se živjeti po Božjem učenju....time sklapamo savez s Bogom i postajemo Izraelci iliti Kršćani.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2009 21:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 21:09
Postovi: 92
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Izrael znači "borac Božji", bio on poganin ili Židov, jer Krist je predan
za sve narode i sva pokoljenja, a vjera te čini Izraelcem.

Nije Isus potjerao Sotonu natrag u pakao, jer ovaj nije iz njega ni došao,
već mu je pripravljen nakon pobune protiv Boga.
Tada ga je Arkanđel Mihael zbacio s nebesa, i od tad mu je pakao prebivalište, a
Zemlja boravište...
Sotona će tek nakon Posljednjeg suda biti zauvijek bačen u pakao, a
sada je knez ovoga svijeta i služe mu koji žele, svojom voljom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2009 22:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 lip 2009 14:08
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pod židov mislim na vjeru, na judaizam..znamo da je Isus štovao subotu ko sveti dan molitve i odmora ko što su židovi to radili i rade..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 07:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2008 06:21
Postovi: 36
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mareZd napisao:
pod židov mislim na vjeru, na judaizam..znamo da je Isus štovao subotu ko sveti dan molitve i odmora ko što su židovi to radili i rade..


Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 08:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marko1984 napisao:
mareZd napisao:
pod židov mislim na vjeru, na judaizam..znamo da je Isus štovao subotu ko sveti dan molitve i odmora ko što su židovi to radili i rade..


Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


tzv.subotari


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2009 11:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
mareZd napisao:
Nedavno san pričala s prijateljem i baš smo pričali o vjeri i onda me on upita neka pitanja koja ja nisan znala odgovorit pa me zanima..evo što me pita: zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov? zašto mi i dalje "virujemo" u pakao i svo zlo u obliku sotone ako je Isus potjerao sotonu nazad u pakao? znan da je sve malo smotano, ali eto..
bajdvej, pitala san ovo jednu curu koja studira teologiju pa mi ni znala odgovorit..
fala :)


Draga sestro prije svega lipi pozdrav! :grlim te:
Pitaš ovo pitanja,da probam odgovorit.
Ako nije znala odgovorit ova cura koja studira teologiju onda nije ni nama lako odgovorit koji smo obični lajbeki lol. :b101:

Mi nismo Židovi jer je Isus svojim dolaskom na zemlju osnovao Crkvu jel?(čuli smo jučer to čitanje lol) Mt 16,18 Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Prije nego Isus odlazi na nebo daje zapovjed prvoj Crkvi:Mt 28,19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.
Dakle svi narodi i svi ljudi sada pripadaju Crkvi.
Sad više nema ovaj ili onaj jel tako?Pavao to jasno govori i to na više mista.

Gal 3,28 Nema više: Židov - Grk! Nema više: rob - slobodnjak! Nema više: muško - žensko! Svi ste vi Jedan u Kristu Isusu!

Kol 3,11 Tu više nema: Grk - Židov, obrezanje - neobrezanje, barbar - skit, rob - slobodnjak, nego sve i u svima - Krist.

1 Kor 12,13 Ta u jednom Duhu svi smo u jedno tijelo kršteni, bilo Židovi, bilo Grci, bilo robovi, bilo slobodni. I svi smo jednim Duhom napojeni.

Mislin da ovo daje odgovor na tvoje pitanje zašto nismo Židovi.
Još prorok Izaija navješćuje da će svi narodi biti s Gospodinom,jer ipak smo svi Božji bilo ljevi ili desni :)

Iz 25,6-10 I Jahve nad Vojskama spremit će svim narodima na ovoj gori gozbu od pretiline, gozbu od izvrsna vina, od pretiline sočne, od vina staložena. Na ovoj gori on će raskinuti zastor što zastiraše sve narode, pokrivač koji sva plemena pokrivaše i uništit će smrt zasvagda. I suzu će sa svakog lica Jahve, Gospod, otrti - sramotu će svog naroda na svoj zemlji skinuti: tako Jahve reče. I reći će se u onaj dan: "Gle, ovo je Bog naš, u njega se uzdasmo, on nas je spasio; ovo je Jahve u koga se uzdasmo! Kličimo i veselimo se spasenju njegovu, jer ruka Jahvina na ovoj gori počiva!"

Crkva koju nam je ostavio Gospodin sada se odnosi na sve narode.Isus i sam to priča kad kaže; Mt 8,11 A kažem vam: Mnogi će s istoka i zapada doći i sjesti za stol s Abrahamom, Izakom i Jakovom u kraljevstvu nebeskom.Eto upravo se to odnosi na nas koji nismo Židovi.

A odgovor na tvoje drugo pitanje dao ti je brat Jone.Kako ne bi vjerovali u Sotonu kad se Sotona spominje od prvih do posljednjih stranica biblije.E sad ono gdje se sada Sotona nalazi dobro ti je rekao brat Jone.Pismo govori o tome;Iv 14,30 Neću više s vama mnogo govoriti jer dolazi knez svijeta. Protiv mene ne može on ništa.
Ili kako nas upozorava knjiga otkrivenja;Otk 12,9. Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Đavao, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi. Zato veselite se, nebesa i svi nebesnici! A jao vama, zemljo i more, jer Đavao siđe k vama, gnjevan veoma, znajući da ima malo vremena!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 11:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Marko1984 napisao:
Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


Pozzz brate :)
Ako možeš ovo malo pojasnit šta time misliš :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2009 16:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Fran26 napisao:
mareZd napisao:
Nedavno san pričala s prijateljem i baš smo pričali o vjeri i onda me on upita neka pitanja koja ja nisan znala odgovorit pa me zanima..evo što me pita: zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov? zašto mi i dalje "virujemo" u pakao i svo zlo u obliku sotone ako je Isus potjerao sotonu nazad u pakao? znan da je sve malo smotano, ali eto..
bajdvej, pitala san ovo jednu curu koja studira teologiju pa mi ni znala odgovorit..
fala :)


Draga sestro prije svega lipi pozdrav! :grlim te:
Pitaš ovo pitanja,da probam odgovorit.
Ako nije znala odgovorit ova cura koja studira teologiju onda nije ni nama lako odgovorit koji smo obični lajbeki lol. :b101:

Mi nismo Židovi jer je Isus svojim dolaskom na zemlju osnovao Crkvu jel?(čuli smo jučer to čitanje lol) Mt 16,18 Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Prije nego Isus odlazi na nebo daje zapovjed prvoj Crkvi:Mt 28,19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.
Dakle svi narodi i svi ljudi sada pripadaju Crkvi.
Sad više nema ovaj ili onaj jel tako?Pavao to jasno govori i to na više mista.

Gal 3,28 Nema više: Židov - Grk! Nema više: rob - slobodnjak! Nema više: muško - žensko! Svi ste vi Jedan u Kristu Isusu!

Kol 3,11 Tu više nema: Grk - Židov, obrezanje - neobrezanje, barbar - skit, rob - slobodnjak, nego sve i u svima - Krist.

1 Kor 12,13 Ta u jednom Duhu svi smo u jedno tijelo kršteni, bilo Židovi, bilo Grci, bilo robovi, bilo slobodni. I svi smo jednim Duhom napojeni.

Mislin da ovo daje odgovor na tvoje pitanje zašto nismo Židovi.
Još prorok Izaija navješćuje da će svi narodi biti s Gospodinom,jer ipak smo svi Božji bilo ljevi ili desni :)

Iz 25,6-10 I Jahve nad Vojskama spremit će svim narodima na ovoj gori gozbu od pretiline, gozbu od izvrsna vina, od pretiline sočne, od vina staložena. Na ovoj gori on će raskinuti zastor što zastiraše sve narode, pokrivač koji sva plemena pokrivaše i uništit će smrt zasvagda. I suzu će sa svakog lica Jahve, Gospod, otrti - sramotu će svog naroda na svoj zemlji skinuti: tako Jahve reče. I reći će se u onaj dan: "Gle, ovo je Bog naš, u njega se uzdasmo, on nas je spasio; ovo je Jahve u koga se uzdasmo! Kličimo i veselimo se spasenju njegovu, jer ruka Jahvina na ovoj gori počiva!"

Crkva koju nam je ostavio Gospodin sada se odnosi na sve narode.Isus i sam to priča kad kaže; Mt 8,11 A kažem vam: Mnogi će s istoka i zapada doći i sjesti za stol s Abrahamom, Izakom i Jakovom u kraljevstvu nebeskom.Eto upravo se to odnosi na nas koji nismo Židovi.

A odgovor na tvoje drugo pitanje dao ti je brat Jone.Kako ne bi vjerovali u Sotonu kad se Sotona spominje od prvih do posljednjih stranica biblije.E sad ono gdje se sada Sotona nalazi dobro ti je rekao brat Jone.Pismo govori o tome;Iv 14,30 Neću više s vama mnogo govoriti jer dolazi knez svijeta. Protiv mene ne može on ništa.
Ili kako nas upozorava knjiga otkrivenja;Otk 12,9. Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Đavao, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi. Zato veselite se, nebesa i svi nebesnici! A jao vama, zemljo i more, jer Đavao siđe k vama, gnjevan veoma, znajući da ima malo vremena!"


eee Fran brate, lajbek :?: :roll: brzo upiši teologiju, ovo je ozbiljno, znaš već :lol:

mareZd napisao:
zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov?


Da, Isus je bio židov, pa mi ne možemo biti židovi kad smo hrvati... :lol: ili netko drugi neki drugi narod!
Ovdje se ima po tom pitanju puno toga sagledati... no evo ukratko...
Pretpostavljam da po tim misliš na židovsku vjeru a ne na narodnost.
Dakle, Isus je rođen u židovskom narodu, poslan od Boga na ovu zemlju da nas spasi...
obdržavao je židovske zakone... često se i suprostavljao, kao kod obdržavanja subote...npr. ozdravljenja subotom...
pa Isus kaže:»Subota je stvorena radi čovjeka a ne čovjek radi subote» Mt 2, 23-28
subota je u židovstvu sveti dan, dan Gospodnji koji podrazumijeva suzdržavanje od bilo kakvog rada pa bio to i čovjek u nevolji, židovstvo gleda na zakon, ne na čovjeka...
zato Isus nailazi na neslaganja... u mnogim židovskim zakonima...sve dotle da su ga i na smrt osudili...
Da, Bog šalje svoga Sina, Mesiju, Spasitelja, Krista... da pokaže put spasenja za svakog čovjeka...
No židovi se protive Isusovom naučavanju, ne prihvaćaju Ga, velika većina... :(
oni još uvijek očekuju Mesiju, Spasitelja... a mi smo Ga prepoznali i prihvatili u Isusu Kristu!
I zato smo mi kršćani a ne židovi! Jer vjerujemo u Isusa Krista Spasitelja... :D
kao što to i piše u Svetom Pismu, mnogi povjerovaše Isusu... dadoše se krstiti u Njegovo Ime, ( usp. Dj 11, 19-26),
nastade i prva kršćanska zajednica, u Antiohiji... ( usp. Dj 11, 26 ) i to pretežno od obraćenih pogana i dakako, i nekih židova...
Isus iz Nazareta, kojega kršćani priznaju i prihvaćaju za svojega Spasitelja tj. Krista (Mesija-Pomazanik), Židovi odbacuju.
Dakle, židovstvo je religija koja prihvaća samo Stari Zavjet u Bibliji, iščekujući još uvijek obećanog Mesiju,
al ne i Novi Zavjet koji govori o Isusovom rođenju, životu, smrti u uskrsnuću.
«Bog je uskrisio svoga Sina i učinio ga Gospodinom i Kristom» Dj 2, 24.36
Krist = Pomazanik, Spasitelj, Mesija= ispunjenje starozavjetnih proročanstava... :D
a Židovi Ga ne prihvatiše... u tom je bit :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr