www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 14:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Samo rič dvi da dodam na ovo šta sestra D. piše o židovima i ostalim narodima.

Ima knjiga koje bi ti sigurno mogla puno toga reči,odgovorit na sva tvoja pitanja,pa ako te zanima pročitaj :)
http://www.verbum.hr/?show=14016&id=14016

A i u knjizi "Isus iz Nazareta" Joseph Ratzinger papa se dotaknuo toga pitanja odnos Židova i Crkve.

Doris napisao:
zato Isus nailazi na neslaganja... u mnogim židovskim zakonima...sve dotle da su ga i na smrt osudili...
Da, Bog šalje svoga Sina, Mesiju, Spasitelja, Krista... da pokaže put spasenja za svakog čovjeka...
No židovi se protive Isusovom naučavanju, ne prihvaćaju Ga, velika većina... :(
oni još uvijek očekuju Mesiju, Spasitelja... a mi smo Ga prepoznali i prihvatili u Isusu Kristu!
I zato smo mi kršćani a ne židovi! Jer vjerujemo u Isusa Krista Spasitelja... :D
Isus iz Nazareta, kojega kršćani priznaju i prihvaćaju za svojega Spasitelja tj. Krista (Mesija-Pomazanik), Židovi odbacuju.
Dakle, židovstvo je religija koja prihvaća samo Stari Zavjet u Bibliji, iščekujući još uvijek obećanog Mesiju,
al ne i Novi Zavjet koji govori o Isusovom rođenju, životu, smrti u uskrsnuću.
Krist = Pomazanik, Spasitelj, Mesija= ispunjenje starozavjetnih proročanstava... :D
a Židovi Ga ne prihvatiše... u tom je bit :wink:


Da kako nam Ivan piše;Iv 1,11 K svojima dođe i njegovi ga ne primiše.
Židovi ga jednostavno nisu spoznali,i još sad ga čekaju Pomazanika,Spasitelja.
Opet davno je Bog po proroku Izaiji rekao da će drugi narodi upoznati Boga;Iz 65,1 Potražiše me koji ne pitahu za me, nađoše me koji me ne tražahu; rekoh: "Evo me! Evo me!" narodu koji ne prizivaše ime moje.

Ali nemojmo graditi neke zidove između nas i židova to nema smisla;Rim 10,12 Nema uistinu razlike između Židova i Grka jer jedan je Gospodin sviju, bogat prema svima koji ga prizivlju.

Bog je jedan i On je Bog sviju nas i židova i muslimana i rusa i turka i azarbeđana ili kako se već sve zove turkmenistana svi smo mi isti.
Bog nas sve želi bili mi rusi ili Jemenčani : :lol:

Mudr 1,13-14 Jer Bog nije stvorio smrt niti se raduje propasti živih. Već je sve stvorio da sve opstane.
Bog traži prije svega ljubav prema bližnjemu i prema njemu a onda sve ostalo.
Iz prispodobe se vidi da i pogani mogu biti itakako veći vjernici od onih koji se busaju u prsa svojom vjerom jel??? (usp.Lk 10,30-37).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 22:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2008 06:21
Postovi: 36
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran26 napisao:
Marko1984 napisao:
Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


Pozzz brate :)
Ako možeš ovo malo pojasnit šta time misliš :?:


Recimo.... kada Pavao u poslanici govori da će doći lažni učitelji koji će zabraniti ženidbu svećenicima!!! Tko su ti lažni učitelji i zavodljivi svećenici??? Koliko ja znam Rabinima je dopuštena ženidba!
Zašto se subota ne svetkuje ako ju je Gospod uspostavio(podsjetnik na stvaranje zemlje u 6 dana)....jeli subota zamjenjena sa nedjeljom- SUNday...u poganskom Rimu poznatom kao "dan boga sunca" samo da bi se pod svoju vlast stavilo što više pogana? Mislim....dali se pogane treba pozivati ili im se ulizivati i prilagođavati?....Što radi onaj obelisk na sred Trga Svetog Petra u Vatikanu...koji predstavlja najveći poganski simbol...koji je donešen iz Egipta(najokultnijeg mjesta na planetu)....Bog govori da mrzi "stupove" jer simboliziraju Bala(sotonu).....Vatikan obiluje stupovima i ostalim đinđama!
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!! Znamo da je Bog sakrio Mojsijev grob...piše "sakrio zato da se ludi "naokultizirani" narod još nebi počne klanjati kostima. Vatikan sve to dopušta! Pavao u poslanicama piše.... nemojte se "nadimati"..."ja sam Pavlov, ja sam Timotejev"...upozorava da se ne vežemo uz ikakva imena jer je bitnije "obrezati srce" nego praviti ceremonije a danas su oformljeni mnogi nadimci i ceremonije koji nemaju veze sa Svetim Pismom! ...Katolici,pravoslavci,protestanti,advetisti,jehovini....,ovi,oni..itd.!!! Čemu svi ti smišljeni nadimci kada je Gospod već sve smislijo prije nego je stvorio zemlju i ljude. Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Bog u svetom pismu jasno daje do znanja kako će se svetkovati praznici i vršiti obredi a u novom zavjetu imamo nadopunu kod Pashe(spomen na Isusa prilikom blagovanja). Biblija bi nam trebala biti vodić a "crkva" tj. svećenici imuni sustav naroda, oni koji nas upozoravaju na sotonine zamke a ne oni koji se samo smješkaju i govore Bog je ljubav,ljubav,ljubav...a u crkvu kad dođeš na sve strane uske majčice, strše mišići,"bekemice"....frcaju tangice,hlače bi najradije pukle po šavovima, a grudi samo što ne izlete iz grudnjaka(koda sam u nekom narodnjačkom klubu) a ne u domu molitve.....babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! I onda još pročitam ovo i padne mi mrak na oći: Benedikt XVI. ustvrdio da je ludost suprotstavljati evoluciju i stvaranje. http://www.radiovaticana.org/cro/Articolo.asp?c=242439
Bježi Vatikane sto kilometara od mene i vodi Dalajlamu sa sobom i ostale "duhovne vođe".... neke tamo "krišne" i ostale "Balove" sljedbenike!
I da ti na kraju odgovorim na pitanje....pod onim zatamnjenim mislim da je Vatikan onaj "mali rog koji ima lice čovječje" ..iz otkrivenja... i mislim da prodaju "patku" naivnom narodu a narod je svu snagu usmjerio na euharistiju a djeca se pored toga duhovno razvaljuju... a oni "patkaroši" iz vatikana letaju avionom vamo tamo i kao fol nose poruku mira koju "nasotonizirani narod" (tv ekranima) nemogu razumjet kao što nemogu skužit ni da je TV sotonin oltar! Volio bih da iskomentiraš ovo jer vidim da ti ide teologija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 22:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marko1984 napisao:
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!!


brate, ne, nego kosti sv. Pavla!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 22:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2008 06:21
Postovi: 36
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Doris napisao:
Marko1984 napisao:
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!!


brate, ne, nego kosti sv. Pavla!


Oprosti...brzopletost!! Ali poanta je ista!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 22:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marko1984 napisao:
i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!!

da ne bude brzopletosti zaviri http://www.zupa-svkriz.hr/kalendar/novi ... vao629.htm
a istaknut ću ovaj tekst da bude brz odgovor,
Treće je mjesto Petrova i Pavlova susreta bio Rim. Ondje su za Neronova progonstva poginula oba apostola.

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 22:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marko1984 napisao:
Fran26 napisao:
Marko1984 napisao:
Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


Pozzz brate :)
Ako možeš ovo malo pojasnit šta time misliš :?:


Recimo.... kada Pavao u poslanici govori da će doći lažni učitelji koji će zabraniti ženidbu svećenicima!!! Tko su ti lažni učitelji i zavodljivi svećenici??? Koliko ja znam Rabinima je dopuštena ženidba!
Zašto se subota ne svetkuje ako ju je Gospod uspostavio(podsjetnik na stvaranje zemlje u 6 dana)....jeli subota zamjenjena sa nedjeljom- SUNday...u poganskom Rimu poznatom kao "dan Boga sunca" samo da bi se pod svoju vlast stavilo što više pogana? Mislim....dali se pogane treba pozivati ili im se ulizivati i prilagođavati?....Što radi onaj obelisk na sred Trga Svetog Petra u Vatikanu...koji predstavlja najveći poganski simbol...koji je donešen iz Egipta(najokultnijeg mjesta na planetu)....Bog govori da mrzi "stupove" jer simboliziraju Bala(sotonu).....Vatikan obiluje stupovima i ostalim đinđama!
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!! Znamo da je Bog sakrio Mojsijev grob...piše "sakrio zato da se ludi "naokultizirani" narod još nebi počne klanjati kostima. Vatikan sve to dopušta! Pavao u poslanicama piše.... nemojte se "nadimati"..."ja sam Pavlov, ja sam Timotejev"...upozorava da se ne vežemo uz ikakva imena jer je bitnije "obrezati srce" nego praviti ceremonije a danas su oformljeni mnogi nadimci i ceremonije koji nemaju veze sa Svetim Pismom! ...Katolici,pravoslavci,protestanti,advetisti,jehovini....,ovi,oni..itd.!!! Čemu svi ti smišljeni nadimci kada je Gospod već sve smislijo prije nego je stvorio zemlju i ljude. Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Bog u svetom pismu jasno daje do znanja kako će se svetkovati praznici i vršiti obredi a u novom zavjetu imamo nadopunu kod Pashe(spomen na Isusa prilikom blagovanja). Biblija bi nam trebala biti vodić a "crkva" tj. svećenici imuni sustav naroda, oni koji nas upozoravaju na sotonine zamke a ne oni koji se samo smješkaju i govore Bog je ljubav,ljubav,ljubav...a u crkvu kad dođeš na sve strane uske majčice, strše mišići,"bekemice"....frcaju tangice,hlače bi najradije pukle po šavovima, a grudi samo što ne izlete iz grudnjaka(koda sam u nekom narodnjačkom klubu) a ne u domu molitve.....babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! I onda još pročitam ovo i padne mi mrak na oći: Benedikt XVI. ustvrdio da je ludost suprotstavljati evoluciju i stvaranje. http://www.radiovaticana.org/cro/Articolo.asp?c=242439
Bježi Vatikane sto kilometara od mene i vodi Dalajlamu sa sobom i ostale "duhovne vođe".... neke tamo "krišne" i ostale "Balove" sljedbenike!
I da ti na kraju odgovorim na pitanje....pod onim zatamnjenim mislim da je Vatikan onaj "mali rog koji ima lice čovječje" ..iz otkrivenja... i mislim da prodaju "patku" naivnom narodu a narod je svu snagu usmjerio na euharistiju a djeca se pored toga duhovno razvaljuju... a oni "patkaroši" iz vatikana letaju avionom vamo tamo i kao fol nose poruku mira koju "nasotonizirani narod" (tv ekranima) nemogu razumjet kao što nemogu skužit ni da je TV sotonin oltar! Volio bih da iskomentiraš ovo jer vidim da ti ide teologija.


ništa nego, ajme brate šta je ovooooo :lol:
brzoplet, šta li... kao što si već tamo rekao...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 srp 2009 00:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
mareZd napisao:
Nedavno san pričala s prijateljem i baš smo pričali o vjeri i onda me on upita neka pitanja koja ja nisan znala odgovorit pa me zanima..evo što me pita: zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov? zašto mi i dalje "virujemo" u pakao i svo zlo u obliku sotone ako je Isus potjerao sotonu nazad u pakao? znan da je sve malo smotano, ali eto..
bajdvej, pitala san ovo jednu curu koja studira teologiju pa mi ni znala odgovorit..
fala :)



"
Citat:
zašto mi nismo židovi ako je i Isus bija židov ?"

..narod i vjera su dvije različite stvari..
..Kršćanstvo je nastalo po KRISTU..
..a mnogi narodi su ga prihvatili..pa i mnogo ljudi ..i narodi u ono doba..
..apostoli...i mnoštvo drugih..recimo židova..mnogi pogani..

..Isus kao sin Božji utjelovio se i postao čovjekom u utrobi
..bezgriješno začete Djevice Marije..silom Duha Svetog..

..pa je i eto reći da je ISUS..židov.samo.djelomično točno..
..on je MESIJA..rođen voljom BOŽJOM..kao čovjek..
..i tu ..ljudsko nema..nikakvog uticaja..

..čak je i sama Marija..posebno ..pripremljena za taj SVETI ČIN..
..njena velika zasluga je to što je rekla "EVO SLUŽBENICE GOSPODNJE
..I PRIHVATILA BOŽJU VOLJU..
..i tako postala NOVA I PRAVA I ČISTA EVA..
..onako kako je Bog..planirao sa svim ljudima..
..ali dogodio se pad....pod obmanom prvog pobunjenika..
..palog anđela...

..ISUS JE kao MESIJA..uvijek je govorio da su SVI LJUDI BRAĆA..

..zašto je izabrani narod..odbio prihvatiti ISUSA kao Mesiju je druga..
..priča..
..i židovi kao narod..ne zaslužuju zbog toga..nekakvu posebnu OSUDU..

...jer ISUS dođe da učini "Sve novo"..i za izabrani i za sve narode zemlje..

-------------------
Citat:
zašto mi i dalje "virujemo" u pakao i svo zlo u obliku sotone ako je Isus potjerao sotonu nazad u pakao?


.."ljubav je tamo gdje si ti..".često znaju reći zaljubljeni..
..pa je tako i u dobru ..ali i zlu..

..pa je pakao i tamo gdje je zlo..i u paklu....ali i na zemlji..
..jer SVE NIJE ISPUNJENO...PISMA NISU JOŠ ISPUNJENA..

.ČITAV LJUDSKI POTENCIJAL...I ROĐENI I NEROĐENI..
..SU PADOM PRVIH LJUDI..MOGLI BITI..BAČENI U VJEČNI OGANJ..
..KAO ROBA S FELEROM..

..jer što će Bogu..takvo društvo..
..NO BOG SE SMILOVAO ČOVJEKU..
..i dao nam svima šansu..

..da sami JOŠ JEDNOM..ODLUČIMO SVOJEVOLJNO..

.HOĆEMO LI PRIZNATI BOGA KAO JEDINOG GOSPODARA..
..ili sotonu...

..mjesto događanja..Zemlja..onečišćena kao i ljudi..prvim grijehom
..likovi..prognani ljudi..
..cilj..kvalificirati se za NOVO NEBO I NOVU ZEMLJU..
..kako..Djelima ljubavi..
..problem...To što se klica zla..grijehom prvih ljudi..usadila u svakog čovjeka..
..kako je ..izbaciti.. ZEMALJSKOM SMRĆU..I USKRSNUĆEM..

..eto a sve između se zove Život... :lol:

--da ne bi bili sami u ovoj dolini suza..
..svaki čovjek dobiva i zaštitu..anđela..a njegova moć..je samo ...
...u našoj snazi vjere i našim zazivima..
..da bi bili Jaki..ISUS se u EUHARISTIJI nudi...čovjeku..
..kao KRUH ŽIVOTA..Vječnog..još i na zemlji...

...OBMANA zlog " DAT ĆU TI SVA BOGATSTVA OVOG SVIJETA, AKO MI SE POKLONIŠ".. na tom su pala mnoga kraljevstva,.i mnogi ljudi..
..i dan danas padaju...vjerujući da je MOĆ...i SILA..Bogatsva zemaljskog
..zauvijek..a NIJE
" NIJE MOJE KRALJEVSTVO OD OVOGA SVIJETA " kaže ISUS.

..ali eto..i zemaljski život..koji je pod logikom
..VRŠENJE BOŽJE VOLJE KAO NAJSAVRŠENIJEG IZBORA..
..zna bit..u PUNINI..
..ali NITKO SE NE MOŽE VEZATI UZ ZEMALJSKO BLAGO..
..i POLETJETI PREMA NEBU..
..jer Gdje mu je Blago ..tamo mu je i srce..
..a nije moje srce uz dijamante i zlato..
..moje BLAGO JE TAMO GDJE JE MOJE ZLATO..
..A MOJE ZLATO JE ..ISUS.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 06:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2008 06:21
Postovi: 36
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Doris napisao:
Marko1984 napisao:
Fran26 napisao:
Marko1984 napisao:
Ako čitaš "poslanice" vidjet ćeš da se najavljuju "krivi učitelji" koji će izokrenuti blagdane tj. praznike koje je Bog naredio da se svetkuju....i koji će izokrenuti još mnogo,mnogo toga....e sad kad bih nabrajao što je to....sablaznio bih debelu većinu na ovom forumu!!! To ti je kao kad bih došao u Indiju i tvrdio da krava nema veze s Bogom.


Pozzz brate :)
Ako možeš ovo malo pojasnit šta time misliš :?:


Recimo.... kada Pavao u poslanici govori da će doći lažni učitelji koji će zabraniti ženidbu svećenicima!!! Tko su ti lažni učitelji i zavodljivi svećenici??? Koliko ja znam Rabinima je dopuštena ženidba!
Zašto se subota ne svetkuje ako ju je Gospod uspostavio(podsjetnik na stvaranje zemlje u 6 dana)....jeli subota zamjenjena sa nedjeljom- SUNday...u poganskom Rimu poznatom kao "dan Boga sunca" samo da bi se pod svoju vlast stavilo što više pogana? Mislim....dali se pogane treba pozivati ili im se ulizivati i prilagođavati?....Što radi onaj obelisk na sred Trga Svetog Petra u Vatikanu...koji predstavlja najveći poganski simbol...koji je donešen iz Egipta(najokultnijeg mjesta na planetu)....Bog govori da mrzi "stupove" jer simboliziraju Bala(sotonu).....Vatikan obiluje stupovima i ostalim đinđama!
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!! Znamo da je Bog sakrio Mojsijev grob...piše "sakrio zato da se ludi "naokultizirani" narod još nebi počne klanjati kostima. Vatikan sve to dopušta! Pavao u poslanicama piše.... nemojte se "nadimati"..."ja sam Pavlov, ja sam Timotejev"...upozorava da se ne vežemo uz ikakva imena jer je bitnije "obrezati srce" nego praviti ceremonije a danas su oformljeni mnogi nadimci i ceremonije koji nemaju veze sa Svetim Pismom! ...Katolici,pravoslavci,protestanti,advetisti,jehovini....,ovi,oni..itd.!!! Čemu svi ti smišljeni nadimci kada je Gospod već sve smislijo prije nego je stvorio zemlju i ljude. Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Bog u svetom pismu jasno daje do znanja kako će se svetkovati praznici i vršiti obredi a u novom zavjetu imamo nadopunu kod Pashe(spomen na Isusa prilikom blagovanja). Biblija bi nam trebala biti vodić a "crkva" tj. svećenici imuni sustav naroda, oni koji nas upozoravaju na sotonine zamke a ne oni koji se samo smješkaju i govore Bog je ljubav,ljubav,ljubav...a u crkvu kad dođeš na sve strane uske majčice, strše mišići,"bekemice"....frcaju tangice,hlače bi najradije pukle po šavovima, a grudi samo što ne izlete iz grudnjaka(koda sam u nekom narodnjačkom klubu) a ne u domu molitve.....babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! I onda još pročitam ovo i padne mi mrak na oći: Benedikt XVI. ustvrdio da je ludost suprotstavljati evoluciju i stvaranje. http://www.radiovaticana.org/cro/Articolo.asp?c=242439
Bježi Vatikane sto kilometara od mene i vodi Dalajlamu sa sobom i ostale "duhovne vođe".... neke tamo "krišne" i ostale "Balove" sljedbenike!
I da ti na kraju odgovorim na pitanje....pod onim zatamnjenim mislim da je Vatikan onaj "mali rog koji ima lice čovječje" ..iz otkrivenja... i mislim da prodaju "patku" naivnom narodu a narod je svu snagu usmjerio na euharistiju a djeca se pored toga duhovno razvaljuju... a oni "patkaroši" iz vatikana letaju avionom vamo tamo i kao fol nose poruku mira koju "nasotonizirani narod" (tv ekranima) nemogu razumjet kao što nemogu skužit ni da je TV sotonin oltar! Volio bih da iskomentiraš ovo jer vidim da ti ide teologija.


ništa nego, ajme brate šta je ovooooo :lol:
brzoplet, šta li... kao što si već tamo rekao...


Hvala što si mi odgovorila u vezi mjesta Petrove smrti! Volio bih kada bi mi razsvjetlila i ostale moje zablude i nejasnoće!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 08:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Prije svega lipi pozdrav brate Marko1984 :)

Marko1984 napisao:
Hvala što si mi odgovorila u vezi mjesta Petrove smrti! Volio bih kada bi mi razsvjetlila i ostale moje zablude i nejasnoće!

Mislin da se neće sestra D. ljutiti ako probam je nešto napisat umisto nje.
A i ja sam prozvan da odgovorim,ako se ne varam. :)

Za početak uzeo bi ove divne misli koje nam je izrekao Gospodin Isus Krist;Lk 14,7-10 Promatrajući kako uzvanici biraju prva mjesta, kaza im prispodobu: "Kada te tko pozove na svadbu, ne sjedaj na prvo mjesto da ne bi možda bio pozvan koji časniji od tebe,te ne dođe onaj koji je pozvao tebe i njega i ne rekne ti: 'Ustupi mjesto ovome.' Tada ćeš, postiđen, morati zauzeti posljednje mjesto. Nego kad budeš pozvan, idi i sjedni na posljednje mjesto pa, kada dođe onaj koji te pozvao, da ti rekne: 'Prijatelju, pomakni se naviše!' Bit će ti to tada na čast pred svim sustolnicima.
Šta misliš o ovoj prispodobi,puna je mudrost jel?Neka nam ta prispodoba bude temelj na ovo razmišljanje o papi, Vatikanu,Dalajlami,Balovim sljedbenicima,babama koje mole,mladima koji dolaze obučeni kao da su na cajkama itd.

Možda bi bilo najbolje da kažeš kojoj vjeri ti pripadaš???
Naveo si ovde sto pitanja,tko bi to odgovorio (Naggarito u pomoć lol) :lol:
Kroz ovaj tekst nemogu se oteti dojmu ali brate ti si pun osuđivanja,a to nije dobro.
Brdo optužba na Svetog Oca,svečenike,vjernike,pogane dakle Crkvu opčenito,pa i šire.Zato me zanima kojoj zajednici pripadaš jer tako strogo sudiš Crkvu.
Na dva mista spominješ sveto pismo kao autoritet jel?Znači onda se toga moramo u potpunosti držati sa svime što piše tamo.
Marko1984 napisao:
Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Biblija bi nam trebala biti vodić...

Da slažem se čemu pusta mudrovanja kad Bog traži samo ljubav.Draža mu je ljubav "glupana" nego pusta mudrovanja koje ostaju samo na riječima.Pismoznanci su znali stari zavjet na pamet pa koja korist od toga?Nikakva.Vrednije je kratko razmatranje poniznosti i jedan jedini ponizni čin nego sve znanje svijeta.Sv.Terezija Avilska

Biblija se ionako svodi samo na dvi zapovjedi;Mt 22,37-40 "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci."
Ovakvim pisanjem i još gore razmišljanjem vršiš li ove dvi zapovjedi?
Ako pogledamo sveto pismo onda vidimo da nas pismo upozorava protiv stava osuđivanje i uzdizanja nad drugima,jer nas to odvaja od Boga i vodi u propast.
Šalio san se sa jednom sestrom sa tt-a da ćemo si napisat na ćelo Sir 1,30 pa kad se ujutro dignemo prvo šta ćemo viditi u ogledalu je Sir 1,30 a šta nam kaže taj famozni Sir 1,30?Sir 1,30 Ne uznosi se, da ne padneš i da se ne osramotiš, jer Gospod će otkriti tvoje tajne i poniziti te pred svim zborom.Svi mi ljudi smo šaka jel tako?Nadan se da se sa time slažeš ili smatraš da nije tako?Ps 62,10 Sinovi su ljudski samo dašak,laž su djeca čovječja:svi da stanu na tezulju,od daha bi lakši bili.Dakle svi smo mi u biti jadnici i papa i pogani i oni koji štuju Balove,bludnici,pijanci,ljenčine,sveci na kraju krajava i ti a i ja.Lk 17,10 Tako i vi: kad izvršite sve što vam je naređeno, recite: Sluge smo beskorisne! Učinismo što smo bili dužni učiniti!

Neznan koje kreposti trenutačno posjeduješ ali nemoj zaboraviti dvi stvari;da su ti te kreposti čisti dar od Gospodina,dakle nisi ih zaradio nego su ti darovane (usp.Ef 2,1-10) i druga stvar ovakvim pisanjem a još gore razmišljanjem mogao bi vrlo brzo izgubiti te kreposti,pa bi postao kao ili još gori od onih koje sudiš.Izr 16,18 Pred slomom ide oholost i pred padom uznositost.
Dakle napisao si stotinu optužba na sve što ima veze sa Crkvom pa i šire.
Marko1984 napisao:
Mislim....dali se pogane treba pozivati ili im se ulizivati i prilagođavati?....Što radi onaj obelisk na sred Trga Svetog Petra u Vatikanu...koji predstavlja najveći poganski simbol...koji je donešen iz Egipta(najokultnijeg mjesta na planetu)....Bog govori da mrzi "stupove" jer simboliziraju Bala(sotonu).....Vatikan obiluje stupovima i ostalim đinđama!
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije i koliko ja znam nigdje nepiše da je Petar umro u Rimu!! Znamo da je Bog sakrio Mojsijev grob...piše "sakrio zato da se ludi "naokultizirani" narod još nebi počne klanjati kostima. Vatikan sve to dopušta! Pavao u poslanicama piše.... nemojte se "nadimati"..."ja sam Pavlov, ja sam Timotejev"[/b]...upozorava da se ne vežemo uz ikakva imena jer je bitnije "obrezati srce" nego praviti ceremonije a danas su oformljeni mnogi nadimci i ceremonije koji nemaju veze sa Svetim Pismom! ...Katolici,pravoslavci,protestanti,advetisti,jehovini....,ovi,oni..itd.!!! Čemu svi ti smišljeni nadimci kada je Gospod već sve smislijo prije nego je stvorio zemlju i ljude. Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Bog u svetom pismu jasno daje do znanja kako će se svetkovati praznici i vršiti obredi a u novom zavjetu imamo nadopunu kod Pashe(spomen na Isusa prilikom blagovanja). Biblija bi nam trebala biti vodić a "crkva" tj. svećenici imuni sustav naroda, oni koji nas upozoravaju na sotonine zamke a ne oni koji se samo smješkaju i govore Bog je ljubav,ljubav,ljubav...a u crkvu kad dođeš na sve strane uske majčice, strše mišići,"bekemice"....frcaju tangice,hlače bi najradije pukle po šavovima, a grudi samo što ne izlete iz grudnjaka(koda sam u nekom narodnjačkom klubu) a ne u domu molitve.....babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! I onda još pročitam ovo i padne mi mrak na oći: Benedikt XVI. ustvrdio da je ludost suprotstavljati evoluciju i stvaranje. http://www.radiovaticana.org/cro/Articolo.asp?c=242439
Bježi Vatikane sto kilometara od mene i vodi Dalajlamu sa sobom i ostale "duhovne vođe".... neke tamo "krišne" i ostale "Balove" sljedbenike!
I da ti na kraju odgovorim na pitanje....pod onim zatamnjenim mislim da je Vatikan onaj "mali rog koji ima lice čovječje" ..iz otkrivenja... i mislim da prodaju "patku" naivnom narodu a narod je svu snagu usmjerio na euharistiju a djeca se pored toga duhovno razvaljuju... a oni "patkaroši" iz vatikana letaju avionom vamo tamo i kao fol nose poruku mira koju "nasotonizirani narod" (tv ekranima) nemogu razumjet kao što nemogu skužit ni da je TV sotonin oltar!


Ako ne priznaješ Crkvu očito da ne,jer smatraš da svi krivo rade od pape pa do baba koje citiram "babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! " vratimo se onda na ono šta priznaš a to je sveto pismo.

Sveto pismo nas uči ovako jel?Rim 2,1 Zato nemaš isprike, čovječe koji sudiš, tko god ti bio. Jer time što drugoga sudiš, sebe osuđuješ: ta to isto činiš ti što sudiš. Shvaćaš li ti brate da sam sebe osuđuješ????Nije li sramotno drugoga suditi za ono što sam činim?Koliko mi je to veći grijeh?Jel?Kaže pismo;Lk 6,40 Nije učenik nad učiteljem.
Sad se sitim kako piše jedan sveti čovik;Kada dakle,Učitelj još ne sudi,kako se ti usuđuješ donositi osudu?On nije došao suditi svijet nego mu se smilovati.Stoga i tebi ponavlja:Kad ja ne sudim,nemoj suditi ni ti koji si učenik!Možda si ti više kriv od onoga kojeg sudiš,a kako se toga ne stidiš??Tu je istu misao Gospodin izrazio i drugom slikom;Lk 6,41 Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Sv.Ćiril Aleksandrijski "Razmatranja crkvenih otaca"

Ili;Rim 2,3 Misliš li da ćeš izbjeći sudu Božjemu, ti čovječe što sudiš one koji takvo što čine, a sam to isto činiš?

Neznan koju školu si završio ali za mene uz naravno Gospodina imaju veći autoritet papa i svečenici nego npr ti. Tako da mi je ipak važnije šta mi kaže papa ili svečenik nego ti(bez uvrede).Ako mi Gospodin kaže ne sudi onda tako to i jest ne sudi.U tvojem postu ima stotine pitanje koje nemaju veze sa stvarnošću,nije to ni sad bitno ali važno je da ne sudiš i da si ne stvaraš "privatnog Boga" da ne skreneš s pravoga puta.Dobro neznan koje si vjere pa možda zato tako pišeš,Crkva ti nema autoritet,znaći ili si druge vjere ili imaš svojeg "privatnog Boga".A to nije ispravan način vjere znamo da je samo Crkvi i jedino Crkvi naš Gospodin Isus Krist dao garanciju da neće biti nadvladana.Nitko drugi nije dobio garanciju osim Crkve usp.Mt 16,18.

Pojediac izvan Crkve nema izgleda da dugo ostane nezahvačen zlom.Zato brate vrati se u Crkvu ispovidi i ljubi svoju braću pogane i vjernike,ljeve i desne krive i prave ma kakvi oni bili.Jel ti ljubiš Gospdina???A kako ga ljubiš na koji način?Tako sigurno ne kad osuđivaš sve od pape do citiram:"babe kleče pred kipovima i mole se daj mi ovo i ono! " Ako kažeš;
Marko1984 napisao:
Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Biblija bi nam trebala biti vodić...
onda bi i ovo trebalo imati uvik na pameti: 1 Iv 4,20 Rekne li tko: "Ljubim Boga", a mrzi brata svog, lažac je. Jer tko ne ljubi svoga brata kojega vidi, Boga kojega ne vidi ne može ljubiti. Ljubiš li ti brat svoga?Ljubiš li ti onoga koji je moralno posrnuo??Ljubiš li ti nekog narkomana ili nekog bludnika/cu jel??

Tebi je to odvratno ne želiš imati sa tim posla???Protjerao bi Dalajlamu i pogane,ni sviđaju ti se ovi sa bekemicama i cure odjevene kao da su na cajkama?Ovakvim pisanjem a još gore razmišljanjem mogao bi i ti začas postati poput ili gori od njih.Njima ne treba suđenje nego molitva.Sjeti se da je i farizejima bilo odvratno vidjeti bludinicu ili nekog "grešnika" a koji odgovor su dobili od Gospodina?Mt 21,31 Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje!

Pusti tv sotonin oltar,papu,bekemice,hlače,grudnjake,Petrove ups Pavlove kosti :) ovakve onakve nego se pokaj i prihvati braću jer svi smo isti.Nema pod ovim suncem čovika koji nešto vridi,sve je dar i sve je milost Božja šta god da smo primili.Svi smo mi bludnici,carinici,grešnici,pijanci i nikud nikam i da nema Božje milosti i ljubavi prema čoviku davno bi propali u zemlju.Bog ne voli čovjeka jer je dobar,Bog voli čovjeka jer je čovjek.Tomislav Ivančić

Zato još jednom(od viška glava ne boli) Sir 1,30 Ne uznosi se, da ne padneš i da se ne osramotiš, jer Gospod će otkriti tvoje tajne i poniziti te pred svim zborom.Pa ako treba zapisat ćemo si taj citat na ćelo i neka nam to bude podsjetnik svako dan da smo jedno veliko ništa.
Izmiri se sa Bogom i svitom brate i ne sudi nego pruži milosrđe svakom bratu i sestri Lk 6,36 Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan.

Dugo godina mrzio sam srbe,bogataše,političare ove one isto tako osuđivao tako dugo dok nisan shvatio da san sto puta gori od njih koje sudim.Viruj mi da takve misli ne dolaze od Gospodina nego od Zloga.Pomoli se uzmi krunicu u ruke i zavoli braću svoju.Kojoj god crkvi da pripadaš,pokretu,vjeri imaj ljubavi za braću svoju.Čovik koji sudi jednostavno je sam osuđen na ništa,duhovni pomak mu je nula.Ako se uzdižem nad druge Gospodin će me sniziti u to budimo sigurni.Snizit će me jer je to za moje dobro.

Na kraju krajeva nemojmo zaboravit;Iz 2,11 Ohol pogled bit će skršen i bahatost ljudska ponižena.

:b41:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 09:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Fran :D

Marko1984 napisao:
Koliko ja znam Rabinima je dopuštena ženidba!

Ti si još u Starom Zavjetu!???
Rabini se žene... da očito, ali mi nismo u židovstvu!


Marko1984 napisao:
Zašto se subota ne svetkuje ako ju je Gospod uspostavio(podsjetnik na stvaranje zemlje u 6 dana)....jeli subota zamjenjena sa nedjeljom- SUNday...u poganskom Rimu poznatom kao "dan Boga sunca" samo da bi se pod svoju vlast stavilo što više pogana? Mislim....dali se pogane treba pozivati ili im se ulizivati i prilagođavati?...

Sunday? ajme majko! Brate dragi, nedjelja je Dan Gospodnji-dan Isusova uskrsnuća jedino i samo zato!!!

No evo: 1. Nauk Crkve - iz KKC-a

DAN GOSPODNJI
1166 "Crkva svetkuje vazmeno otajstvo svakog osmog dana, koji se s pravom
naziva danom Gospodnjim ili nedjeljom. To biva prema apostolskoj predaji
koja potječe od samog dana uskrsnuća Kristova".Dan Kristova uskrsnuća u isti
je mah "prvi dan tjedna", spomen-čin prvog dana stvaranja, i "osmi dan" u
koji Krist, poslije "počinka" velike subote, započinje dan "što ga ucini
Gospodin", "dan koji ne pozna zalaza".

DAN USKRSNUĆA: NOVO STVARANJE
2174 Isus je uskrsnuo od mrtvih "prvi dan u tjednu" (Mt 28,1; Mk 16,2; Lk
24,1; Iv 20,1). Kao dan Kristova uskrsnuća, "prvi dan", doziva u pamet prvo
stvaranje, a kao "osmi dan", koji slijedi po suboti, označuje novo
stvaranje, započeto Kristovim uskrsnućem. Za kršćane je postao prvi među
svim danima, blagdan nad blagdanima, dan Gospodnji ...

NEDJELJA - ISPUNJENJE SUBOTE
2175 ... Uistinu, Zakonsko je bogoslužje pripravljalo Otajstvo
Kristovo: što se u njem vršilo označavalo je unaprijed neki vid Kristova
otajstva:Oni koji su živjeli u starom poretku stvarî krenuli su prema novoj
nadi, ne obdržavajuci više subotu, nego dan Gospodnji, dan u kojem se,
milošću Gospodina i po njegovoj smrti, pojavio naš život.

Zar si stvarno još u SZ :?: :?:

Možda još, da ja ne napišem neke krive stvari, upoznaj malo! :lol:
http://www.srce-isusovo.com/index.php?m ... ti&news=27

Marko1984 napisao:
Što radi onaj obelisk na sred Trga Svetog Petra u Vatikanu...koji predstavlja najveći poganski simbol...koji je donešen iz Egipta(najokultnijeg mjesta na planetu)....Bog govori da mrzi "stupove" jer simboliziraju Bala(sotonu).....Vatikan obiluje stupovima i ostalim đinđama!

Obelisk koji je danas na "Trgu Svetog Petra" je na to mjesto donesen iz Neronovog cirkusa, a izvorno potječe iz Heliopolisa u današnjem Egiptu.
Prema predaji, u istom cirkusu je razapet sv. Petar naglavačke, te je pokopan u blizini, gdje je danas "Bazilika Sv. Petra"
sve ima svoj smisao!!! :lol:

Marko1984 napisao:
Pavao u poslanicama piše.... nemojte se "nadimati"..."ja sam Pavlov, ja sam Timotejev"...upozorava da se ne vežemo uz ikakva imena jer je bitnije "obrezati srce" nego praviti ceremonije a danas su oformljeni mnogi nadimci i ceremonije koji nemaju veze sa Svetim Pismom! ...


Pa da, nismo ni Timotejevi, ni Pavlovi... A Pavao povjerova Isusu Kristu... postade veliki APOSTOL NARODA... i svi smo mi Kristovi... jedino na Njemu temeljimo svoj život...
lažni učitelji... ???? Jedan je vaš učitelj – Krist Gospodin...
Ni vođama nedajte da vas zovu... jedan je vaš vođa-Krist Gospodin...usp. Mt 23, 8-12
"Vi pak ne dajte se zvati "Rabbi’"- Učitelj moj. Ta jedan je Učitelj vaš, a svi ste vi braća. Ni ocem ne zovite nikoga na zemlji. Ta jedan je Otac vaš - onaj na nebesima. I ne dajte se da vas zovu vođama, jer je jedan vaš vođa - Krist. Najveći među vama neka vam, bude poslužitelj." (23, 8-12)

Marko1984 napisao:
...Katolici,pravoslavci,protestanti,advetisti,jehovini....,ovi,oni..itd.!!! Čemu svi ti smišljeni nadimci kada je Gospod već sve smislijo prije nego je stvorio zemlju i ljude. Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve.

Katolici, pravoslavni, protestanti... svi mi bijasmo i jesmo Kristovi = KRŠĆANI... no spletom povijesnih okolnosti i nesuglasica i «mudrovanja» ljudskih... dođe do raskola... pogledaj malo Povijest Crkve... da sad tu ne duljim... info!!!! :lol:
Marko1984 napisao:
Čemu sve to filozofiranje kada u Svetom pismu piše sve. Bog u svetom pismu jasno daje do znanja kako će se svetkovati praznici i vršiti obredi a u novom zavjetu imamo nadopunu kod Pashe(spomen na Isusa prilikom blagovanja).

praznici, svetkovanja :?: No bit je u Isusovom USKRSNUĆU kojeg mi slavimo kako ti kažeš "kao praznik"
Pasha...???!!! Da Isus ustanovi te veceri prije svoje muke... SPOMEN NA NJEGA... SVETU MISU... gdje ostaje s nama zauvijek pod prilikama kruha i vina !
Vidi malo: Mt 26, 26-29 – Mk 14, 17-21 – Lk 22, 19-20

Marko napisao:
I da ti na kraju odgovorim na pitanje....pod onim zatamnjenim mislim da je Vatikan onaj "mali rog koji ima lice čovječje" ..iz otkrivenja... i mislim da prodaju "patku" naivnom narodu a narod je svu snagu usmjerio na euharistiju a djeca se pored toga duhovno razvaljuju... a oni "patkaroši" iz vatikana letaju avionom vamo tamo i kao fol nose poruku mira koju "nasotonizirani narod" (tv ekranima) nemogu razumjet kao što nemogu skužit ni da je TV sotonin oltar!

bježin da mi se ne zamrači nad ovim riječima :roll:

no još ovo :lol:
Marko1984 napisao:
Danas je papa objavio da su analizirane kosti iz Petrovog groba i da je ustanovljeno da su stare oko 2000 god..mnogima će to biti povod da se dođu pokloniti pred kostima. (kao da je to bitno jesu li to Petrove kosti).....koliko ja znam,Bog zabranjuje ikakve relikvije

da radi se o sv. Pavlu, to smo "riješili" :)

Klanjati se kostima???? ovdje mislimo nadam se na svece!
Jedinom Bogu klanjaj se i služi...Mt 4, 10
"Odlazi, Sotono!" reče mu Isus. "U Svetome pismu piše:
"Klanjaj se samo Bogu i njemu jedinome služi!''

info!!! Sveci su nam primjeri služenja, predanja i vlastitig života za vjeru u Isusa Krista, koji su svoj život dali radi Riječi Božje, a koliki krvlju zapečatili svoju vjernost Isusu Kristu!
Štovanje svetaca, njihovih kostiju i relikvija je primjer i pomoć u nasljedovanju Isusa!
Tolikac!!! :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr