www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 16:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 stu 2010 09:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bit će dobro napisao:
Čovjek nije stvotern u kontekstu zla i dobra čovjek je stvoren u kontekstu dobra jer Bog ne može stvoriti nešto što ima i točkicu od zla on stvara samo dobro i apsolutno ne poznaje zlo stoga ni anđeli čija spoznaja ovisi direktno o Bogu nisu se mogli odlučiti protiv njega jer ne poznaju negaciju. čovjku je data mogućnost stvaranja on je ravnopravan Božji partner i po tome je različit od sveg drugog stvorenja po mogućnosti stvaranja i razvoja, dakle mogao je stvoriti zlo.
ja ne polažem apsolutno nikakvu nadu u životinjsko u čovjeku ja polažem svu nadu u ono božansko u čovjeku.

[/quote]

Gledaj, ja sam se potrudio maksimalno kako bih približio nauk RKC o ovoj temi,
ali vidim da ti jednostavno ne odustaješ od svojih zabluda i tjeraš dalje po svome.
Djeluješ mi kao osoba koja nije otvorena nauku, i ustraješ u svojem viđenju stvari, iako se protive priznatim istinama Katoličke Crkve.
Osim toga vidim da krivo tumačiš neke pojmove kao što je "kontekst".

Osjećam potrebu da ti još jednom kažem kako ovakvo razmišljanje vodi u neku "vlastitu, privatnu" duhovnost, koja nije u skladu sa službenim naukom RKC. Ako je to ono što želiš onda nema problema, imamo slobodu vjerovati u što želimo.
Ali ukoliko vjeruješ da je Majka Crkva čuvarica punine Istine, onda bi se trebala potruditi otvoriti svoje srce i razum spoznaji tih istina.

Svako dobro u Kristu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 09:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Lovre napisao:
Gledaj, ja sam se potrudio maksimalno kako bih približio nauk RKC o ovoj temi,
ali vidim da ti jednostavno ne odustaješ od svojih zabluda i tjeraš dalje po svome.
Djeluješ mi kao osoba koja nije otvorena nauku, i ustraješ u svojem viđenju stvari, iako se protive priznatim istinama Katoličke Crkve.
Osim toga vidim da krivo tumačiš neke pojmove kao što je "kontekst".

Osjećam potrebu da ti još jednom kažem kako ovakvo razmišljanje vodi u neku "vlastitu, privatnu" duhovnost, koja nije u skladu sa službenim naukom RKC. Ako je to ono što želiš onda nema problema, imamo slobodu vjerovati u što želimo.
Ali ukoliko vjeruješ da je Majka Crkva čuvarica punine Istine, onda bi se trebala potruditi otvoriti svoje srce i razum spoznaji tih istina.
Svako dobro u Kristu!


Ako je Majka Crkva čuvarica punine Istine da li su te istine nepromjenjive ili su promjenjive??? Crkva je prije naučavala da nekrštena djeca idu u Pakao i to je bilo to, onda se govorilo o limbu kao mjestu gdje idu nekrštena djeca, a danas se spekulira o Raju???
Mada je to izjava teološke komisije a ne Crkve.

Ajd sad ti objasni nekome tu zavrzlamu, dakle Crkva je nučiteljica Istine i čuvarica Istine pa kako to da ispada da Istina nije stalna nego se malo mijenja kroz stoljeća???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 10:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Limb nije nikada bio definiran kao dogma.
To je teološka spekulacija, ostavljena na slobodu da se u nju vjeruje ili ne.
I iako je odavna sugestirano od strane Crkve da se u limb vjeruje, a danas je ta sugestija promjenjena, to i dalje ne znači nepotpunost Istine u Crkvi, jer se ne radi o prepoznatim istinama KC potvrđenim dogmom.

U ovim se postovima govori o naravi Sotone, a Katolička Crkva dogmom potvrđuje istinitost postojanja Sotone kao osobe, i ta se istina nikada neće i ne može promjeniti.

Veliki dio toga ostavljen je na slobodno tumačenje i teologiziranje pod uvjetom da ne izlazi iz okvira nauka koji je prepoznat kao Istinit.

Na primjer, ja mogu tvrditi da anđeli mogu u isto vrijeme biti na više mjesta, ti možeš reći da oni to ne mogu.
I nitko ne bi bio u pravu/krivu, jer o tome ne znamo za sigurno, i ostavljeno nam je na slobodu kako ćemo misliti o stvarima koje ne utječu na vjeru i moral.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 10:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A druga je stvar što netko stavlja svoj razum i svoje rasuđivanje o stvarima na prvo mjesto, ne shvaćajući da nikada neće imati dovoljan uvid u stvari kako bi mogao o nekim stvarima rasuđivati.

Druga strana medalje je vjera koja vodi u razumjevanje iz prihvaćanja svoga neznanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2010 10:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lovre napisao:
A druga je stvar što netko stavlja svoj razum i svoje rasuđivanje o stvarima na prvo mjesto, ne shvaćajući da nikada neće imati dovoljan uvid u stvari kako bi mogao o nekim stvarima rasuđivati.

Druga strana medalje je vjera koja vodi u razumjevanje iz prihvaćanja svoga neznanja.

a sto ako netko recimo stavi pravednost na prvo mjesto? svi jednaki nismo, jer neki su izgleda dobili dar vjere, a neki ne. ta cinjenica nije pravedna sa ljudskog aspekta, i kako da se netko kome je pravednost na prvom mjestu postavi prema tome?

Bogu je sve moguce. platiti ce na nebesima, i pravedan ce biti na sudu. ali ako je ako je pravda izvan ovog svijeta, postavlja se pitanje, zasto se uopce truditi i uvoditi bilo kakvog reda na zemlji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2010 07:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
Lovre napisao:
A druga je stvar što netko stavlja svoj razum i svoje rasuđivanje o stvarima na prvo mjesto, ne shvaćajući da nikada neće imati dovoljan uvid u stvari kako bi mogao o nekim stvarima rasuđivati.

Druga strana medalje je vjera koja vodi u razumjevanje iz prihvaćanja svoga neznanja.

a sto ako netko recimo stavi pravednost na prvo mjesto? svi jednaki nismo, jer neki su izgleda dobili dar vjere, a neki ne. ta cinjenica nije pravedna sa ljudskog aspekta, i kako da se netko kome je pravednost na prvom mjestu postavi prema tome?

Bogu je sve moguce. platiti ce na nebesima, i pravedan ce biti na sudu. ali ako je ako je pravda izvan ovog svijeta, postavlja se pitanje, zasto se uopce truditi i uvoditi bilo kakvog reda na zemlji?


krivo! Svi su dobili dar vjre samo neki su prihvatili neki ne!
Pravda nije van ovoga svijeta, pravda se postiže i zarađuje na ovome svijetu a u drugome se uživaju plodovi pravde. ne postoji pravedan čovjek samo čovjek koji teži prema dobroti istini ljepoti i ljubavi. U svakom slučaju ljubav je n aprvom mjestu, nema pravde bez ljubavi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2010 21:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Bit će dobro: -"čovjeku je data mogućnost stvaranja on je ravnopravan Božji partner i po tome je različit od sveg drugog stvorenja po mogućnosti stvaranja i razvoja, dakle mogao je stvoriti zlo."
-1.Samo je jedan Stvoritelj koji stvara. Čovjek PREOBLIKUJE. Stvoriti znači iz ničega nešto načiniti.
2.slijedom toga čovjek NE MOŽE stvoriti zlo, samo činiti zla djela, jer razbije li nekome glavu on čini zlo djelo, ZLU STVAR/čin, ne i ono Zlo(s velikim "z") koje je OSOBA. Djelo je glagol, Zli, Zlo je imenica (:
.
Bit će dobro:-"Znamo da čovjek živi i poslije smrti jer jedanput stvoren život ne može se uništiti, tako čovjek postaje lutajuća, prokleta duša koja onda iz svoje zloće nastoji i ostale povući sa sobom. naravno ovo je samo moja teorija, ukratko!"
-Sreća pa je teorija...Na drugim mjestima spominješ što Isus jeste, što nije govorio, pa....i o "škrgutu", jauku, plaču...nije li? A za Judu: "Bolje da se nije ni rodio" - da ne mora "šetati"? I po tvome i sada Juda za sobom povlaći druge?
Onda Lucifer i svi ostali pali anđeli/vradovi nemaju duigog posla, jer imaju zamijenu u ljdskom liku?
Vrati se na str. (1) pa idi opet po redu, što također savjetujem i Johnyu (:
.
Bit će dobro:-"krivo! Svi su dobili dar vjere samo neki su prihvatili neki ne!".
-I ja kažem KRIVO, barem neprecizna tvrdnja.
Ono pleme otkriveno u šumama Latinske Amerike(Amazona) - koji je to dar vjere dobilo?
Ono što su dobili kao dar jeste SAVJEST i MORALNI ZAKON - koji i ti i ja i svi ovdje imamo, a to nema veze s vjerom. Ipak i takvi,( zar divljaci ?), koji nikad nisu čuli za Boga, Evanđelje...za ništa o čemu mi ovdje mlatimo, ako žive po, od Boga usađeninm im Zakonima(prirodnim), ako žive u skladu s "pravilima" plemena i svojoj savjesti - zbog toga što je Bog LJUBAV - bit će spašeni. A o daru vjere...pa ti sad "študiraj" kakav bi to oblik vjere bio u njih...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2010 21:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Dragi naš Lovro, da Mihael nije razumio ZAŠTO Bog traži ono(što si citirao) Bog ne bi postigao cilj.
Dok si bio dijete zar te mama kaznila mada je shvaćala da još nisi sposoban razumjeti?
Mislim da bi trebalo zabraniti predavanja tog, citiranog studentskog kapelana Damira Stojića u Zagrebu. Zašto? Zbog Mihaelovog: "Znaš ne kužim Bože zašto, ali ako ti kažeš...".
.
Bog je morao svim anđelima točno, precizno i jasno DATI DO ZNANJA i ŠTO i ZAŠTO to nešto od njih traži.
SamoTAKO, tj. tek tada se s PUNOM svijesti time i ODGOVORNOŠĆU može nešto odlučiti.
Ne vjerujem u Boga koji bi anđelima ponudio izbor:
"`Oš nalivo il` nadesno? A šta je tamo, što te briga. Hajd`˛ biraj"!
.
Lovre:-"Na primjer, ja mogu tvrditi da anđeli mogu u isto vrijeme biti na više mjesta, ti možeš reći da oni to ne mogu. I nitko ne bi bio u pravu/krivu, "
*Ne, anđeli NE MOGU biti na više mjesta jer je svaki anđeo unikat(kao svaki čovjek), svjesno biće, pa time ima i samospoznaju i svoj JA, a ništa od svega toga se ne može nalaziti na više mjesta ISTOVREMENO.
I, Lovro, da ne ispada kako se kitiš tuđim perjem ubuduće odmah ispod teksta koji si djelomice kopirao stavi odakle ili koga, važi? I to vrijedi i za sve nas ovdje, zar ne?
.........
Johny, što je nadpakao, što limb?
Isus je po duše pravednika sišao nad pakao ili u limb? Ja radije kažem u PODRAJ - mjesto/stanje ispod raja.
Raj nije jer ne mogu gledati Boga, n pakao jer se čeka susret s Njim, i nema, samo ono iščekivanja susreta duše pune nade, pa to ne može biti ni kao u čistilištu, stoga je Crkva napravila ovaj kompromis - nadpakao.
..
Mario23, ti bi se "prebacija" na katoličanstvo, kad shvatiš neke stvari, ha? A kad to ti ne želiš?
Pazi da ti ne bude malo prekasno...kad shvatiš?
Vidiš...to se Luciferu dogodilo, a ti čekaj svoju priliku...da bi "svatija" - prekasno?
-------
I pitanje svima:
Zar DOISTA niste doživjeli "zahvat" svoga anđela čuvara u vašim životima? Ako jeste - tada prihvatite i postojanje onog OD KOGA vas štiti vaš Čuvar...barem potičući maštu na dobro...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 11:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Prije svega lipi pozdrav Zdrave prijatelju! :grlim te:

Vidin da si aktivan ovde, lipo je to vidit. Možda si dobio neku bržu vezu za net? Ako jesi veselin se tome.
Moram priznati da mi je teško iz tvog citiranja shvatit šta je tko kome napisao. A da koristiš opciju citiraj koja ovde nije bezveze postaljvena? Jel lol. :lol:

zdrave napisao:
Mario23, ti bi se "prebacija" na katoličanstvo, kad shvatiš neke stvari, ha? A kad to ti ne želiš?
Pazi da ti ne bude malo prekasno...kad shvatiš?
Vidiš...to se Luciferu dogodilo, a ti čekaj svoju priliku...da bi "svatija" - prekasno?

Opet si počeo? :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 pro 2010 20:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"Prije svega lipi pozdrav Zdrave prijatelju!" - PRIJATEČJU?
Koje licemjerje!!!!!!!!!!!!!
.
a) Legalna pravednost upravlja sva djela građanina zajedničkom dobru društva.
b) Religija upravlja svim djelima čitavog čovjeka vrhovnom dobru, koje je zajedničko svakom biću, te je na ljestvici naravne moralne čestitosti krepost religioznosti na samome vrhu"(Bezić).
.
"Glavni zadatak umovanja je istina, a izvor i mjerilo svake, ponajviše vječite istine, pače i sama Istina jeste Bog....A svoje obrazovanje treba usmjeriti i koristiti u prvom redu da izgradimo svoj duhovni lik. Prava mudrost traži da poštujemo tuđa uvjerenja, ali da živimo po svojima...i prosuđujemo pod vidom vječnosti"(Ž.Bezić)
.
Ma koliko se netko uzdizao, ako znamo da su anđeli čuvari sudionici u svim našim dobrim djelima - pošto je ta "dobrota" fikcija samo određenih pojedinaca - anđeli takvih pojedinaca doslovce plaču, jer su isključeni u kreiranju ovog portala.
Iznad anđela, iznad nas, portala...iznad svega stoji ipak Bog, koji upravlja svime. Pa, koliko se poštuje tuđe mišljenje, toliko se poštuje i osobna savjest, savjeti anđela čuvara, time i Bog.
Vrijeme će pokazati tko je tu dobrica, tko skriva lice iza vela "svetosti", čednosti i pravoljublja i religioznosti.
.
*Pljuj po onome za koga tvrdiš da pljuje* - Genijalna zamisao, dopustiva na tt-forumu! Ostat će mi kao originalno anti-geslo, kojeg se treba čuvati.
Brisati/opomenuti Antu zbog sitnice, a žmiriti na prostakluke drugih, po nekome je pravda? Da, ljudska. Živjeli!
Bilo mi je ugodno...ali STARKELJA sam, pa već radi toga djelujem odbojno i nisam pogodan i "podoban"? OK, zato pa-pa svima!
.
U svakom slučaju neka svima Novorođeni Kraljić donese mir u srca...barem u ove Božićne dane!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 44 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr