www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 13:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 stu 2010 17:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"bit će dobro": Kako ova rasprava napreduje, moram prizati da sve više uviđam kako tvoja stajališta sve više odstupaju od nauka Crkve, i kako mi se ne sviđaju ovi pokušaji da se stvari prikažu naizgled slične ali ipak drugačije, jer to znatno utječe na mnoge stvari koje su usko povezane sa ovom tematikom.

Dakle,

NE, čovijek nije "duhovno biće", nego je čovjek "duhovno, tjelesno i duševno biće". I takvo će ostati i nakon smrti. Ljudi nikada neće postati anđeli, jer anđeli nemaju tjelo. Čovjek ima i duh i dušu i tijelo. I kada umre, ostaje čovjek, ne postaje "čisto" duhovno biće, jer mi katolici molimo u vjerovanju: "Vjerujem u Duha Svetoga, Svetu Crkvu Katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela, život viječni, amen!"


NE, zmija u Edenskom vrtu NISU čovjekovi životinjski porivi, nego je to jasno i glasno Sotona koji je tu da čovjeka iskušava i dovodi u napast, vrbuje i okreće protiv Gospodina, navodi na zlo.
Čovjek NIJE životinja. Možda je to od mene oholo(?), ali mislim da bih se usudio reći da je izjednačavanje životinjskog poriva čovjeka (koji nije životinja) sa Sotonom, koji je OSOBA(!!) jedno veliko krivovjerje.
Sam papa Ivan Pavao II upozorava jasno i glasno na neprestane pokušaje novog doba da Sotonu zamjene sa bilo čime (energijom, nagonom, hormonima, itd.) samo da ga se ne promatra kao osobu koja to jest. Sotona je osoba, i nije nikakav nagon. Tvrditi suprotno značilo bi suprostavljati se priznatim istinama Katoličke Crkve, što otvara vrata svakojakim herezama.

Prema tome, NE, ne mogu se složiti sa tim stavovima jer mi to brani nauk Majke Crkve.

Primi moju poruku s ljubavlju kako je i napisana, u Kristu Gospodinu.

Mir s tobom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 20:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lovre napisao:
"bit će dobro": Kako ova rasprava napreduje, moram prizati da sve više uviđam kako tvoja stajališta sve više odstupaju od nauka Crkve, i kako mi se ne sviđaju ovi pokušaji da se stvari prikažu naizgled slične ali ipak drugačije, jer to znatno utječe na mnoge stvari koje su usko povezane sa ovom tematikom.

Dakle,

NE, čovijek nije "duhovno biće", nego je čovjek "duhovno, tjelesno i duševno biće". I takvo će ostati i nakon smrti. Ljudi nikada neće postati anđeli, jer anđeli nemaju tjelo. Čovjek ima i duh i dušu i tijelo. I kada umre, ostaje čovjek, ne postaje "čisto" duhovno biće, jer mi katolici molimo u vjerovanju: "Vjerujem u Duha Svetoga, Svetu Crkvu Katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela, život viječni, amen!"


NE, zmija u Edenskom vrtu NISU čovjekovi životinjski porivi, nego je to jasno i glasno Sotona koji je tu da čovjeka iskušava i dovodi u napast, vrbuje i okreće protiv Gospodina, navodi na zlo.
Čovjek NIJE životinja. Možda je to od mene oholo(?), ali mislim da bih se usudio reći da je izjednačavanje životinjskog poriva čovjeka (koji nije životinja) sa Sotonom, koji je OSOBA(!!) jedno veliko krivovjerje.
Sam papa Ivan Pavao II upozorava jasno i glasno na neprestane pokušaje novog doba da Sotonu zamjene sa bilo čime (energijom, nagonom, hormonima, itd.) samo da ga se ne promatra kao osobu koja to jest. Sotona je osoba, i nije nikakav nagon. Tvrditi suprotno značilo bi suprostavljati se priznatim istinama Katoličke Crkve, što otvara vrata svakojakim herezama.

Prema tome, NE, ne mogu se složiti sa tim stavovima jer mi to brani nauk Majke Crkve.

Primi moju poruku s ljubavlju kako je i napisana, u Kristu Gospodinu.

Mir s tobom.



u redu a ako je sotona osoba( osoba je nešto što postoji, nešto konkretno, dakle konkretno zlo, tj. potpuno zla osoba) kako to da je zlo onda manjak dobra tj nešto što ne postoji samo za sebe kao entitet. ne tvrdim ja da je sotona nagon nego čovjek koji je podlegao nagonima na zemlji kao i poslije smrti. nisam ni rekla da je čovjek duhovno biće nego da je osoba duhovna kategorija dakle nešto tj netko tko traje vječno. Nema potrebe da se ispričavaš ja samo pokušavam svome mozgu činjenicama dokazati postavljenu teoriju a ne uzeti je zdravo za gotovo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 20:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bit će dobro napisao:
u redu a ako je sotona osoba( osoba je nešto što postoji, nešto konkretno, dakle konkretno zlo, tj. potpuno zla osoba) kako to da je zlo onda manjak dobra tj nešto što ne postoji samo za sebe kao entitet.


Pa ako je Sotona pali anđeo koji je odabrao odsustvo Boga, samim time je sebe postavio u onu suprotnost koju nazivamo zlo, njome se "ispunio".
Čudno je reći da se može ispuniti odsustvom nečega, ali logički tu nema pogreške.
Moguće je posudu "napuniti" ničim, barem u teoriji - savršeni vakuum ( u praksi malo teže :) ).
Ako ništa u njemu nije dobro, znači da je sve u njemu zlo, dakle, čisto zlo.
Možda ovo na prvi pogled nema smisla, ali kao što sam rekao, ograničava nas način razmišljanja na koji smo navikli.

bit će dobro napisao:
ne tvrdim ja da je sotona nagon nego čovjek koji je podlegao nagonima na zemlji kao i poslije smrti.


Čak i ako je to tvoja tvrdnja, to i dalje ne može biti istinito prema nauku RKC, jer je čovjek jedno posebno biće, stvoreno u kontekstu zla i dobra, stvoreno kako bi se opredjelilo za ili protiv Boga. Nije mogao biti stvoren bez toga preduvjeta, jer onda niti ne bi imao mogućnost izbora i slobodne volje, jer izbor apriori nije ni postojao ako pretpostavimo da će postati tek njegovom odlukom. Za koju u prvom redu nema mogućnost. Vidimo da se tu vrtimo u krug, rekurzivno se izlažu činjenice, i došli smo do logičkog besmisla.
Ako ti je već potrebno razumski shvatiti (koliko je to moguće).

Ali kao što je sveti Augustin rekao:
"Nije nam shvatiti da bi povjerovali, nego povjerovati kako bi shvatiti."

bit će dobro napisao:
nisam ni rekla da je čovjek duhovno biće nego da je osoba duhovna kategorija dakle nešto tj netko tko traje vječno


Tu se dakle slažemo. Samo onda u tom kontekstu nemojmo previše nade polagati u "životinjsko" u čovjeku pri objašnjavanju istina naše vjere.

Mir s tobom :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ukoliko Isus nije govorio o tome, ne mora značiti da to nije istina. Naime naš dragi Isus je rekao da je došao nadopuniti, ne ukinuti.


Da nebi došli do zaključka da sotona ne postoji, već da je to samo nekakav oblik zla, nešto apstraktno. Evo video gdje Gabriel Amorth egzorcist moli. Prevrtite na 5:00.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 21:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije mi baš jasno zašto ovo snimaju, zar ne misle na dostojanstvo osoba koje su opsjednute/posjednute...
Nije bez razloga što Crkva slične slučaje nastoji držati u što većoj skrovitosti.
U svakom slučaju, postoji cijeli niz sličnih snimaka, a Amorth je sudjelovao u jednom dokumentarcu gdje priča o ovoj temi i također se prikazuje dio egzorcizma u kojem se jasno vidi ponašanje posjednute osobe...

Iako moram priznati da nisam pobornik takvih metoda "uvjeravanja" u postojanje Sotone, vrlo je lako moguće da bi upravo to kod nekoga izazvalo pitanja koja bi ga mogla dovesti do Istine.

Svako dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 21:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ako nekog boli bubreg, zar će ta osoba biti obilježena i izgubiti dostojanstvo ako ljudi oko nje saznaju za njenu bolest. Smatram da bi ljudi trebali znati za ovo, i da bi barem malo trebalo pokazati javnosti, ali stati na tome malo. Mnogo ljudi će vidjevši egzorcizam zaista se zapitati i povjerovati u postojanje "nečeg što ne vidimo" i opasnosti od sotone i zla.

Kad je izašao u kina film Egzorcist 70-tih godina, mnogi ljudi su krenili na ispovijed i prebacili se na Katoličku vjeru vidjevši samo film, kaže redatelj ili pisac knjige u dokumentarcu koji sam stavio u temu "Egzorcizam".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 00:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Neznam sad točno,ali mislim da je i sam Krist istjerivao đavle pred mnoštvom,nije ga bilo briga tko što misli,nego mu je bilo do istine i do čovjeka za vječno spasenje...Što ljudi prije shvate s kim imaju posla,prije će se naoružavati s onim što im jedino pomaže,a to su milosti od Boga kao molitva,post,pokora,sakramenti i puno darova koje stoje neuporijebljeni zbog naše nemarnosti.Đavao kad se pokaže,tad je pobjeđen i tad ga se treba najmanje bojati,ali je najopasniji kad radi tajnovito,a danas smo mnogi kao kao slijepe ovce među vukovima!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 08:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Ako nekog bori bubreg, zar će ta osoba biti obilježena i izgubiti dostojanstvo ako ljudi oko nje saznaju za njenu bolest. Smatram da bi ljudi trebali znati za ovo, i da bi barem malo trebalo pokazati javnosti, ali stati na tome malo. Mnogo ljudi će vidjevši egzorcizam zaista se zapitati i povjerovati u postojanje "nečeg što ne vidimo" i opasnosti od sotone i zla.

Kad je izašao u kina film Egzorcist 70-tih godina, mnogi ljudi su krenili na ispovijed i prebacili se na Katoličku vjeru vidjevši samo film, kaže redatelj ili pisac knjige u dokumentarcu koji sam stavio u temu "Egzorcizam".



da zaista savršen razlog da se prijeđe na katoličku vjeru a ja nivna mslila da je potrebna ljubav prema Bogu i čovjeku! dakle bitno je da imamo što veći broj"vjernika" nije bitno to što to oni nisu, bitno je da se pišu da jesu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 08:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lovre napisao:
bit će dobro napisao:
u redu a ako je sotona osoba( osoba je nešto što postoji, nešto konkretno, dakle konkretno zlo, tj. potpuno zla osoba) kako to da je zlo onda manjak dobra tj nešto što ne postoji samo za sebe kao entitet.


Pa ako je Sotona pali anđeo koji je odabrao odsustvo Boga, samim time je sebe postavio u onu suprotnost koju nazivamo zlo, njome se "ispunio".
Čudno je reći da se može ispuniti odsustvom nečega, ali logički tu nema pogreške.
Moguće je posudu "napuniti" ničim, barem u teoriji - savršeni vakuum ( u praksi malo teže :) ).
Ako ništa u njemu nije dobro, znači da je sve u njemu zlo, dakle, čisto zlo.
Možda ovo na prvi pogled nema smisla, ali kao što sam rekao, ograničava nas način razmišljanja na koji smo navikli.

bit će dobro napisao:
ne tvrdim ja da je sotona nagon nego čovjek koji je podlegao nagonima na zemlji kao i poslije smrti.


Čak i ako je to tvoja tvrdnja, to i dalje ne može biti istinito prema nauku RKC, jer je čovjek jedno posebno biće, stvoreno u kontekstu zla i dobra, stvoreno kako bi se opredjelilo za ili protiv Boga. Nije mogao biti stvoren bez toga preduvjeta, jer onda niti ne bi imao mogućnost izbora i slobodne volje, jer izbor apriori nije ni postojao ako pretpostavimo da će postati tek njegovom odlukom. Za koju u prvom redu nema mogućnost. Vidimo da se tu vrtimo u krug, rekurzivno se izlažu činjenice, i došli smo do logičkog besmisla.
Ako ti je već potrebno razumski shvatiti (koliko je to moguće).

Ali kao što je sveti Augustin rekao:
"Nije nam shvatiti da bi povjerovali, nego povjerovati kako bi shvatiti."

bit će dobro napisao:
nisam ni rekla da je čovjek duhovno biće nego da je osoba duhovna kategorija dakle nešto tj netko tko traje vječno


Tu se dakle slažemo. Samo onda u tom kontekstu nemojmo previše nade polagati u "životinjsko" u čovjeku pri objašnjavanju istina naše vjere.

Mir s tobom :b112:



Čovjek nije stvoren u kontekstu zla i dobra čovjek je stvoren u kontekstu dobra jer Bog ne može stvoriti nešto što ima i točkicu od zla on stvara samo dobro i apsolutno ne poznaje zlo stoga ni anđeli čija spoznaja ovisi direktno o Bogu nisu se mogli odlučiti protiv njega jer ne poznaju negaciju. čovjeku je data mogućnost stvaranja on je ravnopravan Božji partner i po tome je različit od sveg drugog stvorenja po mogućnosti stvaranja i razvoja, dakle mogao je stvoriti zlo.
ja ne polažem apsolutno nikakvu nadu u životinjsko u čovjeku ja polažem svu nadu u ono božansko u čovjeku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2010 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zašto si tako ljuta?


Po meni bi se i ja pribacija na Katoličanstvo kad shvatiš da Sotona postoji, i da Katolici imaju obred po kojem se istjeriva Belzebub već tisuću godina. :D
Zar ti nebi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr