www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 ožu 2011 00:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 ožu 2011 00:26
Postovi: 15
Lokacija: daleko od kuce
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidim da je tema malo stala, no mozda ju ozivimo.

Mislim da se stajalista tradicionalista uglavnom iskrivljuju. (ne govorim o grupama kao sto su SSPX ili sedevakantisti i sl.) Nije tu pitanje da su za ili protiv II V. Koncila nego utemeljena zabrinutost radi svakakvih inovacija, prekrsaja i gubitka katolickog identiteta koji je nastupio nakon koncila. Naravno, ima tradicionalista koji smatraju da je koncil direktno doveo do situacije koju imamo danas, no drugi ovu situaciju vide kao dijelom sire intelektualno-duhovne krize koja je zahvatila zapadni svijet u 20 st i u koju je upala i crkva.
Osobno smatram da je koncil sam po sebi kontinuitet ali da je ono sto se iz njega razvilo nazalost lom. Cudna situacija koju ocito nije lako objasniti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Tragedija je šta su napravili od Svete Mise. Tragedija. Jutarnja Misa na koju ja idem svako jutro traje ukupno 15 minuta. Ponavljam, 15 minuta. Tijelo Kristovo se dijeli kao koštice i kikiriki. Krv Kristova se zadržava. Pola ljudi za vrijeme prikazanja kleči, pola ne....i ako su to plodovi 2. Vatikanskog konicila onda je Sotona glavom i bradom blagoslovio taj Vatikanski koncil.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 19:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Tragedija je šta su napravili od Svete Mise. Tragedija. Jutarnja Misa na koju ja idem svako jutro traje ukupno 15 minuta. Ponavljam, 15 minuta. Tijelo Kristovo se dijeli kao koštice i kikiriki. Krv Kristova se zadržava. Pola ljudi za vrijeme prikazanja kleči, pola ne....i ako su to plodovi 2. Vatikanskog konicila onda je Sotona glavom i bradom blagoslovio taj Vatikanski koncil.

I ovakvih izjava ima na ovom forumu :?: Tribalo bi uvest neka pravila protiv ovakvih izjava ili kako? Zato san ti i jednom napisao Katolik da mi se od početka ne sviđaš, vidim da se nisan pravario.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Fran prijatelju,nisi mogo dočekat,za drugi žuti,jel??
Ti ko policajac!!
Nije Ante takav kakav misliš da je,vjeruj mi.
Ima izleta,kao što je ovaj.Ali on je tek počeo ulaziti u sve to.I kad bi malo pojasnio neke stvari,iz svoje hrpetine knjiga koje ti potpisuje B.Lujić :lol: ,sigurno bi Ante shvatio i povukao ručnu.
A ti Ante,malo lakše.Nije problem u koncilu,već u ljudima.Da se i sto koncila održi i uvede neznam ja što,opet je komercijalizam i ovaj svijet privlačniji,jer naša osijetila puno lakše reagiraju na kojekakve uživancije.
Fran potegni malo s nekim citatima o temi pa povuci ostale.
Ja osobno neznam o tome previše.Samo znam da bi jako volio prisustvovati tradicionalnoj Misi.
Ante nije od onik koji će se do beskonačnosti pretjerivati i kad vidi da je pogriješio,u to sam se uvjerio ovdje na forumu.I to se treba cijeniti,ali i opomenuti.A ne odmah nalijepiti etiketu na čelo "otpisan"!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 20:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
A šta sam ja krivo napisao? Di sam se zaletio?

Stojim iza onoga što sam napisao i to ću svakome u facu reć s dužnim poštovanjem!
Bio sam u više crkvi i nigdi nije bila Misa kako Bog zapovida! NIGDI! I to vam ja tvrdim koji nisam 28 godina bio na Misi nit me bilo briga za Misu!
A sada mi suze na lice idu kad vidim s kakvim nepoštovanjem, ravnodušnošću i s podcjenjivanjem ljudi i svećenici prikazuju istu!
Izbifla se ono nakon čitanja Biblije da ne može brže i onda trk podijelit pričest i to na ruke, a kalež na oltaru?!
Bogu za plakat!

Ja ne kažem da taj 2. Vatikanski koncil nije počeo iz svetih namjera i iz dobre volje ali kako je završio je očito!
Po mom mišljenju, ko to podržava, nije nikakav kršćanin, NIKAKAV, pa sad vi udrite po meni, ovo šta sam napisao, napisao sam iz srca!
A valjda imam pravo reć svoje mišljenje, ako nemam, onda napišite službeno mišljenje a ja ću potvrdit sa da druže komesaru. :oops:

Da sam ja ovlašten, Sveta Misa bi trajala sat i po minimum, ljudi bi klečali od početka do kraja, svi bi pivali kad je pjesma-SVI, žene bi pokrivale glave, a muški bi dolazili normalno obučeni.
Pričešćivali bi se svi klečeći i to Tijelom i Krvi kako Bog zapovijeda pa makar to trajalo 5 sati.
Dolazilo bi 5 puta manje ljudi nego sada jer se ljudima ne bi dalo toliko gubit dana, ali to bi bila Misa Bogu na čast i slavu! Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 21:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
A šta sam ja krivo napisao? Di sam se zaletio?

Stojim iza onoga što sam napisao i to ću svakome u facu reć s dužnim poštovanjem!
Bio sam u više crkvi i nigdi nije bila Misa kako Bog zapovida! NIGDI! I to vam ja tvrdim koji nisam 28 godina bio na Misi nit me bilo briga za Misu!
A sada mi suze na lice idu kad vidim s kakvim nepoštovanjem, ravnodušnošću i s podcjenjivanjem ljudi i svećenici prikazuju istu!
Izbifla se ono nakon čitanja Biblije da ne može brže i onda trk podijelit pričest i to na ruke, a kalež na oltaru?!
Bogu za plakat!

Ja ne kažem da taj 2. Vatikanski koncil nije počeo iz svetih namjera i iz dobre volje ali kako je završio je očito!
Po mom mišljenju, ko to podržava, nije nikakav kršćanin, NIKAKAV, pa sad vi udrite po meni, ovo šta sam napisao, napisao sam iz srca!
A valjda imam pravo reć svoje mišljenje, ako nemam, onda napišite službeno mišljenje a ja ću potvrdit sa da druže komesaru. :oops:

Da sam ja ovlašten, Sveta Misa bi trajala sat i po minimum, ljudi bi klečali od početka do kraja, svi bi pivali kad je pjesma-SVI, žene bi pokrivale glave, a muški bi dolazili normalno obučeni.
Pričešćivali bi se svi klečeći i to Tijelom i Krvi kako Bog zapovijeda pa makar to trajalo 5 sati.
Dolazilo bi 5 puta manje ljudi nego sada jer se ljudima ne bi dalo toliko gubit dana, ali to bi bila Misa Bogu na čast i slavu! Amen!

Pametnome dosta. :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 21:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Glupome nedosta. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2011 22:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Antimone dragi opet sam se sada svačeg načitala ovdje i niš te ne shvatila. smajlic10
Pa sada je prisutnija pričest pod obje prilike nego prije II.vatikanskog koncila :!:
15 minuta jutarnja misa.. moram priznat da sam rijetko bila na jutarnjoj misi. Ali sam čula negdje da se jedan dečko bio žalio kako jedan svećenik drži kratko misu kao da je stavio kuhati jaja pa se žuri natrag.
Ali Ante dragi, moram priznati da mi je drago da nije po tvom da misa traje sat i pol (jel sat i pol, il ono još reče da je to minimum?). Mislim da bi jako teško biti recimo jednoj majci toliko vremena svaki dan izdvojiti. :roll: Kažeš da bi tako dolazili oni pravi jer im se ne bi dalo "gubiti toliko vremena". A ja mislim da takvi i ovako ne dolaze onda niti na tih 15 minuta dnevno, da bi im i to onda bilo gubljenje vremena.
Za vrijeme prikazanja se kleči tko god može, i ako je to u tom mjestu prikladno. A onomu tko nemože ja ne bih uskratila pričest. :a1163: A što ti znaš razloge? Bitno je ono iznutra, Ante, ono izvanjsko treba biti samo vanjski pokazatelj nutarnjeg. Naravno, problem je ako to stajanje znači nepoštivanje i nepriznavanje tajne pretvorbe!
Potom kažeš kako svi moraju pjevati za vrijeme mise! :shock: Ovo još manje razumijem.
Ne razumijem niti kako smatraš da muškarci trebaju dolaziti normalno obučeni: da svećenik ne smije imati "halju", ili da muškarci moraju imati svi haljine ili što..
Kažeš kako nikad nisi bio na "misi kako Bog zapovijeda"! A kako po tebi Ante Bog zapovijeda misu? I kako ti znaš kako Bog zapovijeda? Ono što ja znam je po Bibliji i po predaji Crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2011 09:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Dobro, svatko ima svoj mišljenje, nije do mene, nit mene iko išta pita...

Pogledajte malo u Stari Zavjet s kakvim strahopoštovanjem su se Židovi odnosili i prilazili svojoj Svetinji nad Svetinjama! A mi katolici imamo puno, puno, puno više od Židova!
Ako se klanjamo u presvetom oltarskom sakramentu koliko više se moramo klanjat kada prilazimo i primamo jednoga Boga!
Ustvari, uzalud je pričat, ili to osjećaš u sebi ili ne osjećaš, ali zato je tu Crkva da nam posvjesti to i podsjeti nas!

Ja čekam treći Vatikanski koncil koji će vratit onaj prvi ako Bog dade, ako ne, opet dobro, činit ćemo pokoru!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2011 11:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 ožu 2011 00:26
Postovi: 15
Lokacija: daleko od kuce
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Tragedija je šta su napravili od Svete Mise. Tragedija. Jutarnja Misa na koju ja idem svako jutro traje ukupno 15 minuta. Ponavljam, 15 minuta. Tijelo Kristovo se dijeli kao koštice i kikiriki. Krv Kristova se zadržava. Pola ljudi za vrijeme prikazanja kleči, pola ne....i ako su to plodovi 2. Vatikanskog konicila onda je Sotona glavom i bradom blagoslovio taj Vatikanski koncil.



Ante, ne stoji u tvom profilu gdje zivis. U slucaju da si u zagrebu sad je krenula tradicionalna misa svake nedjelje i blagdanom. Ako si u inozemstvu vjerojatno ju mozes negdje naci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr