www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 08:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 07 ožu 2011 00:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 stu 2010 20:27
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moder: ovaj je post i par idućih, do 8. ožujka, prebačen ovamo
Cesto cujem u drustvu "Bozi plan", "Tako ti je sudeno" itd.
Pa kada nekada razmisljam o tim rijecima imam takvu zbrku u glavi da neznam sto da mislim, ima toliko primjera gdje je se ocitovao Bozi plan za neci zivot kada citamo neke biografije svetaca ili blazenika pa vidimo da su pojedine stvari utijecale toliko da su se potpuno obratili i postali sveti a drugi pomisao me tjera da mislim da je sve u nama i u nasem izboru u pojedinim situacijama zivota.
Pa me zanima dali je nas zivot unaprijed odreden normalno uz slobodnu volju izbora u pojedinim trenutcima ili smo mi ti koji odlucujemo o svome zivotu i kreiramo ga do krajnjih granica?

U jednom djelu o Tobiji i Sari pise kako je Sara bila otprije odredena Tobiji sto po mom misljenju znaci da postoji Bozi plan za nas zivot a ponovno me vuce misao zar bi Bog u svoje planove stavljao zlo koje danas cine ljudi na svakom koraku i tako se moje misli vrte u krug da na kraju znam da nista ne znam :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2011 01:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Moram ti priznati da mnogo znaš,kad znaš da ništa ne znaš. :wink:
Bit će odgovora.Ne sekiraj se.
Božji plan je da svi sa njime završio u vječnosti,ali eto naš slobodna volja je ta koja odlučujue.Ali ako se iskreno želi iči k Ocu ,onda On i naše krive putove ispravlja k Njemu.Samo treba ustrajati,i moliti za Njegovu volju svim srcem...
Ovo je usput napisano.Pa ne zamjeraj!!Do čitanja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2011 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Sve što znamo, što poznamo, što imamo...od Boga nam je ponuđeno, aliter posuđeno. Čak cijeli naš planet Zemlja.
Uz Njegov dar slobode izbora mi SAMI biramo, dakle odlučujemo o sebi.
Činimi se, i unatoč često pogrešno izabranog, krivog opredijeljenja (zbog čega često upadamo i u grijeh) Bog NIKADA ne odustaje.
Pročitao sam da - osim što znamo da je svatko unikat i zato Bogu drag, mio, kao cijeli svemir - sam Bog stalno koristi sva sredstva: ljude oko nas, literaturu...čak zna mijenjati i djeliče nekih svojih (pridodnih) zakona, samo da bi nas (određenu osobu, zalutalog pojedinca) opet POTAKNUO da ponovo razmislimo i izaberemo pravilno.
Time je vidljivo (shvatljivo) da otpada svaka glupost zvana karma, sudbina...usud...da ne spominjemo horoskope i one moderne TV-"proročice".
.
Bog nas je stvorio kao slobodne, takve nas želi imati opet uza se - da mu se SVOJEVOLJNO vratimo. A to onda znači živjeti po savjesti, koristiti znanje koje imamo, sva sredstva - gdje spadaju Evanđelje i sakramenti, molitva i ostalo.
"Na svoju sliku stvori Bog..." (Adama, dakle nas, tebe, Samuela...i Tebe, Marko!
.
ps: dobro si primijetio ono o Božjem utjecaju na pojedince, a sad razmisli i usporedi Hitlera i Einsteina. Einstein NIJE znao da će njegovu E= m * c na kvadrat iskoristi za atomsku bombu, a Hitler(samo kao primnjer svojeglavog strmoglavljenja u vlastitu propast, povlačeći i svoje "suradnike",čineći sve zlo drugima)? Obojica su SVOJOM voljom "radili" svoje...Ali je Einstein radio po savjesti, vjerujući da radi za dobrobit čovječanstva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2011 21:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
viewtopic.php?f=96&t=5921&p=169207&hilit=+sudbina#p169207

Evo ima i ovdje nekih mišljenja o sudbini.Posebo se treba osvrnuti na Bundalov citat o sudbini!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sudbina?
PostPostano: 08 ožu 2011 00:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 stu 2010 20:27
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je presiroka tema za nas na zemlji da bih je dokucili i saznali mi neznamo a jedan zna :)
Na nama je izbor biti dobri ili losi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sudbina?
PostPostano: 22 ožu 2011 15:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2009 13:18
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lalaa napisao:
Dali je u životu sve predodređeno, dakle vjerujete li u sudbinu?


Kad bi bilo sve predodređeno kako bi se mogli spasiti? Kada bi znao da mi suđeno spasiti se, zar se moja grešna duša onda ne bi upitala "koji je smisao trpljenja?". Ako mi predodređeno da umrem Bogu, pa zar se ne bi pitao zašto se truditi više ljubiti i ne griješiti, a opet svejedno umrijeti? Osjećam, ali i vjerujem da mi je suđen jedino put Križa, a to je put kroz suznu dolinu našeg života.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sudbina?
PostPostano: 22 ožu 2011 16:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
imam prijateljicu koja čvrsto vjeruje da joj je sudbina zapisana i unaprijed određena, time ona sa sebe skida odgovornost za svoje postupke i za svoj ne-odnos sa Bogom, jer "ionako će joj bit sta joj je suđeno"..to je sve vjerovanje NEW AGEA koje se promovira kroz priručnike za SAMO-POMOČ... (Samo pomoć a ne uz Božju pomoć)... ali naravno vjeruje u Boga i Isusa i Gospu... :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sudbina?
PostPostano: 22 ožu 2011 18:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 pro 2010 18:54
Postovi: 74
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svako djelovanje ima svoje posljedice. Bog nam je dao izbor, hoćemo li činiti dobro ili zlo. Ako činimo dobro, pa i ljudima koji su zli prema nama, neće li se njihovo djelovanje promijeniti kad tad...Ako smo bolesni, pa se odlučimo liječiti, nećemo li ozdraviti.
Sudbina je samo opravdanje za nečinjenje.
Ako griješimo i činimo zlo, neće li i to zlo imati posljedice koje neće samo osjetiti oni kojima je upućeno, nego će se možda vratiti i nama...
Božji plan bih definirala kao činjenicu da Bog zna sve naše postupke koje smo učinili i koje ćemo učiniti, a to nikako nije sudbina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr