www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 stu 2017 16:29

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 stu 2014 07:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Osim što tvrde da je Isus visio na drvenom stupu, Marija da je obična žena ne priznaju ni Presveto Trojstvo. Upravo zbog toga iako sebe smatraju kršćanima nitko od kršćana ne smatra ih kršćanima.
Na svijetu ih ima oko 8 milijuna.
Ima još nebuloza da je Isus uskrsnuo samo kao duhovna osoba, a ne i tijelom.
Duša nije besmrtna i nada za vječni život je uskrsnuće.
Samo 144000 ljudi će se u konačnici spasiti.
Ima još tih razlika ali stvarno se sada ne mogu sjetiti.
Vrlo često obilaze okolo i nude "Kulu stražara" ili stoje na prometnim mjestima i drže taj časopis u nadi da će ih netko nešto pitati.
Što god napravili, obratiti ih na kršćanstvo nećemo.
Izuzetno dobro poznaju Bibliju.
Ova fora sa krunicom je odlična. :b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 stu 2014 16:42 
Odsutan

Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Vjeroispovjest: rimokatolička
Billy napisao:
O
Izuzetno dobro poznaju Bibliju.
:b112:

Greška, oni poznaju "svoju" Bibliju, a to je sebi prilagođen prijevod prijevoda prevednog prijevoda.

Prenosim iz Glasa Koncila:
Osnivač sljedbe je Charles Taze Russell (1852.--1916.), podrijetlom iz redova prezbiterijanaca koji se u 18. godini susreo s grupicom odcijepljenih adventista koji su očekivali 1874. Kristov konačni dolazak. Kad se 1879. oženio adventističkom spisateljicom, zajedno su te godine utemeljili časopis »Kula stražara«, a dvije godine kasnije i svoju tvrtku (WTB) koja je prerasla u religiozni koncern.
Godine 1907. rastavio se od svoje žene, a za 1914. najavio je propast svih kraljevstava na zemlji i doslovno oživljavanje Abrahama, Izaka i drugih biblijskih likova. Kad se to nije dogodilo, pomicao je na sljedeće godine 1915., 1916., pa 1918., no on je umro 1916. a naslijedio ga je nakon borbe za vlast odvjetnik Joseph Franklin Rutherford (1869.-1942.) koji je oživljavanje Abrahama - za kojega je, kako je tvrdio, sagradio vilu u San Diegu - najavio za 1925.
Godine 1931. dao je sljedbi ime »Jehovini svjedoci«, a 1941. napisao je knjigu »Djeca« u kojoj je mladim pripadnicima sljedbe zabranio sklapanje braka jer samo što nije došao kraj svijeta pa će moći djecu rađati u zemaljskom raju. Godine 1942. umro je u Abrahamovoj vili, a naslijedio ga je Nathan Homer Knorr (1905.-1977.), izvrstan organizator, koji je osnovao misijsku školu (Gileadovu školu) koja je godišnje »proizvodila« gotovo 2000 novih članova, tako da je sljedba od 150.000 narasla za njegova vodstva na 2.240.000.
Kad se najavljeni kraj svijeta za 1975. opet nije dogodio, stotine tisuća članova sljedbe se razočaralo. Godinu dana kasnije došlo je do reorganizacije u vodstvu Jehovinih svjedoka te je vrhovnim autoritetom sekte postalo Upravno tijelo koje sačinjava nekoliko istaknutih starijih članova.
Prema njihovim podacima Jehovini su svjedoci 2006. godine imali 6,7 milijuna aktivnih članova.
Sljedba je osnovana pod imenom »Ozbiljni istraživači Biblije« i članovi sljedbe čitaju Bibliju, no ne prihvaćaju ozbiljan, znanstveni studij Biblije, nego su naučeni tako se koristiti Biblijom kako ih tumači i navodi vodstvo »Kule stražara«. Napravili su i svoj vlasti prijevod Biblije nazvan »novi svijet - prijevod«, a koji je na mnogim mjestima prilagođen odnosno čak i promijenjen da bi mogao biti unesen u njihovo učenje. Pozivajući se na 2 Tim 3,16, oni Bibliji pristupaju na temelju osobne inspiracije. Zapravo, za njih nije važna Biblija, nego literatura WTB-a, koja je za njih Božja istina za sadašnji čas. Smatraju se jedinim kršćanima, jedinima koji kršćanstvo naučavaju i žive.

Neću komentirati, sve je jasno, no na žalost, imaju uspjeha kod ljudi koji imaju religiozne potrebe, a netko ili nešto im se kod nas rimokatolika zamjerilo...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 stu 2014 18:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 120 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
Ja sam dobar s Jehovinim svjedocima jer su mi susjedi a poznajem neke od djetinjstva..
..razlikujem čovjeka od njegove vjerske doktrine.( s kojom se ne slažem..iz objektivnih razloga)...
.i volim pričati s njima. često su to ..dobri ljudi..uredni..paze na obitelj i odgoj djece..

..kad su napravili prije 10 g.svoju zgradu..u mojoj ulici..
..dođe jedan talijan jehovin svjedok,Marko dobro je pričao hrvatski i pita me
"Tomislav imate malo vremena .." ja kažem kako da ne...
..i tako ja i Marko pričamo o vjeri...i odjedanput se MARKO..počelo žuriti..i ode.
..nakon toga ..ja kad sam ga vidio na ulici , poviknem "Hej Marko " a on magla..na drugu stranu ulice pobjegne.. :D
..i tako par...puta...čovjek se doslovno uplašio kad me vidi.. :D

,,pa je došao ...bračni par...koji su vodili ..tu Kuću Jehovinih svjedoka..
..isto smo si lijepo popričali..i nisu više dolazili. :D .

..nakon par mjeseci...dođu opet..neki klinci..počnu prilčati..a ja njih pitam..
..i onda su rekli ..da će poslati nekog drugog.. i pobjegnu i klinci.. :D

..za par dana dolaze 2 starija čovjeka nisam ih do tada vidđao vjerovatno nisu bili iz našeg mjesta.
..vidim ovi su glavni... i opet ispočetka..
"Tomislave imate li malo vremena .." ja kažem..."Pa kako ne bi imao"
..sjednimo mi..kaže jedan..."Tomislave uzmite svoju Bibliju" ja kažem da ne trebam..
..a oni otvore svoju Bibliju i počnu..iznositi doktrinu..
..ja odgovaram..i pitam ih jel se strogo držimo Biblije..oni KAŽU da...ja kažem dobro..
..pričamo mi jedno sat vremena ..sve iskre frcaju..i kaže jedan od njih da će raj biti na zemlji..
..napredak medicini...će biti velik..ljudi neće umirati..
..ja pitam dali će raj onda biti na zemlji.??..kažu da...a ja im onda kažem da mi pročitaju 22 ivan otkrivenje
..i oni čitaju i .onak malo problijede..
na ovom dijelu.... Noći više biti neće i neće trebati svjetla od svjetiljke ni svjetla sunčeva: obasjavat će ih Gospod Bog i oni će kraljevati u vijeke vjekova
..i onda jedan od njih uzme bibliju i nađe nešto iz biblije da bi mi dokazao suprotno( ne mogu se točno sjetiti što je čitao, onaj dio gdje se kaže da će se svijet ,sklopiti poput svitka -role )
..i počne čitati i skroz problijedi jer je to što je čitao . bilo je u prilog ovom stavku 22. u otkrivenju.. :D
..i ja kažem...e dečki eto vidite kako to lijepo piše..
..a jedan kaže "Tomislave nemojte baš doslovno shvaćati..kao sad je to poezija.. " a ja kažem "Čekajte , kad ste krenuli na početku bilo je da shvaćam ono što piše kao činjenice .. a sad ne, sad je poezija..Kako onda da se dogovorimo da shvaćam Bibliju" .
..i onda je počelo "Znate Tomislave , sad je dosta, malo nam se žuri, doći ćemo drugi put " :D
..ja sam rekao da nema problema, i ako treba..da ću doći do njih "
..NITKO mi više nije došao..niti su me zvali..

a volio bih malo otići, malo s gitarom otpjevati koju pjesmu , malo porazgovarati..
..pa to su naša braća..ljudi...
..malo su možda na krivom putu...
..a tko je savršen ..? ko da i mi kršćani ne radimo bedstoće..

22(IVAN.OTKRIVENJE)
12I pokaza mi rijeku vode života, bistru kao prozirac: izvire iz prijestolja Božjeg i Jaganjčeva. 2 Posred gradskoga trga, s obje strane rijeke, stablo života što rodi dvanaest puta, svakog mjeseca svoj rod. A lišće stabla za zdravlje je narodima. 3 I neće više biti nikakva prokletstva. I prijestolje će Božje i Jaganjčevo biti u gradu i sluge će mu se njegove klanjati 4 i gledati lice njegovo, a ime će im njegovo biti na čelima. 5 Noći više biti neće i neće trebati svjetla od svjetiljke ni svjetla sunčeva: obasjavat će ih Gospod Bog i oni će kraljevati u vijeke vjekova. 6 I reče mi: "Ove su rije?i vjerne i istinite jer Gospod Bog, nadahnitelj proroka, posla svoga an?ela da on pokaže slugama njegovim što se ima dogoditi ubrzo. 7 I evo, dolazim ubrzo! Blago onomu koji ?uva rije?i proroštva ove knjige!" 8 Ja, Ivan,

..po doktrini Jehovin svjedoka...raj će biti na zemlji...

..ovdje u otkrivenje piše da neće biti svjetla sunčeva..
..ako neće biti svjetla sunčeva. neće biti niti SUNCA.. ako neće biti SUNCA..
..onda neće niti biti ovakvog materijalno svijeta mjenja...gdje su SUNCA..tj zvijezde..energetske točke na kojima počiva
..vidljivi materijalni svijet...

..Pitanje...Jehovinm svjedocima...Gdje će biti RAJ..ako neće biti..materijalnog svijeta..? a sami tim niti materijalne zemlje..?

..pa ima jop i ovo
Matej 24,35 Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti

..14(I.Otkrivenje)
14I vidjeh: gle, Jaganjac stoji na gori Sionu, a s njime sto četrdeset i četiri tisuće - na čelima im napisano ime njegovo i ime Oca njegova! 2 I začujem s neba glas, kao šum voda mnogih i tutnjavu silna groma; glas taj koji začuh bijaše kao glas citraša što sviraju na citrama. 3 Pjevali su pjesmu novu pred prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama. Nitko ne mogaše naučiti te pjesme doli one sto četrdeset i četiri tisuće - otkupljeni sa zemlje. 4 Ti se ne okaljaše sa ženama, djevci su! Oni prate Jaganjca kamo god pođe. Otkupljeni su od ljudi kao prvine Bogu i Jaganjcu;

..144.000. otkupljeni od ljudi kao prvine Bogu i Jaganjcu... SU PRATNJA POSEBNA PRATNJA..
... a ne jedini spašeni..
...Jehovinih svjedoka ima oko 8 miliona na svijetu..ako će samo 144,000...biti spašeno po njihovih doktrini..
..onda ih je 7.856.000 Uzalud u članstvu--- :D

..evo našo sam neki link..malo pedantniji..

http://www.svjedocanstva.com/opasnosti/ ... 7-164.html

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 09:28 
Odsutan

Podijelio: 43 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
To, Naggar, tako je najispravnije postaviti se prema tim ljudima… Skužio sam da i među njima ima fanatičnih, ali to su izuzeci. I principu, čini se, "ulicama hodaju" novaci… :) - Da se dokažu? Otkuda znam…Zadnjih godina idu udvoje…A kad mi dođu na vrata, pozovem ih na trijem…I lijepo, uz kavicu se popričamo.
Treba ih pustiti. Neka se "ispucaju". Meni je čak zanimljivo slušati tre njihove konstrukcije.
Oni jedini znaju kad će kraj svijeta… Jedini razumiju Bibliju, jedini znaju opravo ime Boga…
Pa OK! Meni je dobar i engl. Lord, i islamski Alah, i indijanski Manitu…Samo neka je riječ o ISTOM TVORCU…
E…Tu nastaju kratki spojevi… Ali ja bih nešto, ne o njihovoj "doktrini", nego o osobama koje ulaze u tu sljedbu.
Eto, moja pokojna tetka je okrenula leđa katoličanstvu… I mada je sama, uz to i moga tatu i drugu tetku nekako natjerala da još u ranoj mladosti obave devet prvih petaka, ta tetka se okrenula - ušla u Jehoviste. Zašto?
Ispitivao sam okolnosti…Iskristaliziralo se da je ona težila perfekciji. Razočarana u svoje, u župnika…? Tko će ga znati u što sve - otišla je kao ono "trbuhom za kruhom".
Uspjela je - srećom samo jednog sina - uvesti u sektu. Ali…
Vratila se ona u krilo katoličke crve - nekoliko mjeseci prije svoje smrti. Zašto?
U dubini duše i srca je znala da je pogriješila.
I tako, kad mi dođu Jehovisti ja se s njima pogodim: oni meni daju svoj "prospekt", a ja njima jednu od svojih brošura (Biti uvijek spreman, Korak po kotrak…). Bace li ju čim izađu? Vjerojatno, no TE OSOBE, više nikad ne pozvone na moje zvonce. Dođu, ali druge osobe…Sad ih nije bilo dvije godine. Ali se sretnemo na ulici…
Naggar je u pravu. Ima jako dobrih ljudi među njima. Jednako među svim sljedbama, kao u ovom slučaju sa jednim PENTEKOSTALCEM, s kojim, mada starijim od mene, sam bio jako dobar.
Stojimo nas dvojica pred starim Komitetom. Izlaze "komunjare", a ja:
-Uf, crveni gadovi! - onako, šištavim glasom. A pentekostalac šuti. Ja raspalio po "komunjarama", ali on ni riječi. Kad sam se ispucao, on će blago:
-Ali Isus je i za njih umro…
Koja je to šamarčina bila - smatrao sam prilijepljena meni!
Kolike duboke istine…U tom starom srcu čovjeka kojeg sam smatrao da je šteta što se nije rodio u katoličkoj obitelji. Ali JA JESAM. Pa tko je bio bolji Isusov učenik tom zgodom, on ili ja?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 09:34 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Sviđa mi se Naggarov pristup.
Jednostavno ih je zgazio. Razrušio njihove argumente pa su morali se povući. Pobjeći.
Zanima me samo Zdrave o kojoj to brošuri govoriš? Što daš jehovima?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 10:02 
Odsutan

Podijelio: 43 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Buš videl preko e-maila! :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 18:56 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Status: Solo
naggar napisao:
..sjednimo mi..kaže jedan..."Tomislave uzmite svoju Bibliju" ja kažem da ne trebam..
..ja odgovaram..

Ovo je super! :b112: Ali ovako moze samo netko tko stvarno jako dobro poznaje Bibliju. Ja se nadam da cu jednog dana doci i do toga... :P

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 19:02 
Odsutan

Surfajuci malo po netu naisla sam na jednu stranicu na kojoj jedan bivsi clan Jehovinih svjedoka govori o njima i njihovim vjerovanjima, kratko i zanimljivo je za procitati i poslusati...ima i videe na youtube-u...
http://www.jwtruth.org/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 19:09 
Odsutan

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2014 19:11 
Odsutan

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 120 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
Maina napisao:
naggar napisao:
..ja odgovaram..

Ovo je super! :b112: Ali ovako moze samo netko tko stvarno jako dobro poznaje Bibliju. Ja se nadam da cu jednog dana doci i do toga... :P

--greška--
..ma ne poznajem ja Bibliju toliko da je ne trebam čitati..
..već su baš potrefili moje područje.. :D

..a ja sam samo slušao njih..
..a kad netko..ne tumači dobro..Istinu iz Biblije..
..onda je s njim lako--- :D

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]