www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 13:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Evangelizam
PostPostano: 25 tra 2011 14:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Što znate o njemu i kakvo je vaše mišljenje?

Da li se to treba tolerirati ili odbaciti kao krivi nauk?
Moje mišljenje je da da. Evo i zašto..
Imam 'prijatelja' iz USA, jako pobožan, puno propovijeda o Isusu, Bogu, Duhu Svetom- tek sam nedavno pohvatala da nije
pripadnik Katoličke crkve već Evangelističke. Ono što me malo razjarilo je kad smo počeli diskutirati o našim Crkvama i način kako me je lijepo savjetovao da odmah istupim iz Katoličke crkve jer njihova je jedina ispravna.
Ne moram ni spominjati koliko mi je digo' tlak kad je reko da ne priznaje Majku Božju kao bilo kakav vid spasenja, isključivo Krista. Pa sam mu ja rekla da možda ona nas ne može izravno spasiti, ali nas itekako može privesti tome spasenju, zagovarati za nas. A njih evangeliste to ne zanima. Čak je išao tako daleko da je rekao da sotona djeluje u Medugorju i da su ta ukazanja lažna. E tu je bio svaki prekid diskusije, nisam više htjela s njim polemizirati jer mi je bilo jasno o čem se radi.

Premda su crkva, djeluju mi kao nekakva sekta. Sve temelje isključivo na Bibliji i u svezi s time su strašno isključivi. Ako nešto ne piše u Bibliji ili se ne spominje kao relevantno ne zanima ih. (primjer Majka Božja). Isto tako interesantno mi je i to me najviše zanima kako svi oni posjeduju dar govora u jezicima?!!!! On redovito moli u svojim videima u jezicima ili 'protjeruje duhove'. Znači oni svi manje više javno vrše službe evangelizacije vjerojatno se pozivajući na apostole. Ali zar može svatko biti apostol??Kod njih ispada da svatko može dobiti dar jezika ili neki dr. dar ako to zatraži Duha Svetog.

Ne znam sve mi je to tako jako sumnjivo i čudno...ne znam što misliti. Baš sam se zamislila nad ovime, ali nisam dobila nikakav odgovor u sebi..

Ima možda netko kakva temeljitija saznanja o njima?
I je li ispravno da danas postoji toliko kršćanskih denominacija, je li to na neki način otpad od pravog nauka?od prave i jedine Crkve?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 06:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Courage to je kao da pričaš o mojoj mogu reći bivšoj prijateljici koja je protestant pentekostalac! Baš je i tako kod njih Biblija je isključivi autoritet, ne priznaju Majku Božju, jako su "načitani" i jako puno pričaju o Isusu, Bogu i Duhu Svetomu. A najviše i mene je iritiralo to što imaju jako protiv Katoličke crkve. Više imaju protiv KC nego protiv recimo agnostika ili samih nevjernika. Kipovi, Majka Božja, krunica, Čistilište to za njih ne postoji to je sve izmišljotina sotone i ako mi u to vjerujemo onda se osuđujemo na propast itd. Čaj je to meni ona direktno rekla kada sam odlučila ostati u KC da osuđujem sebe i svoju obitelj na propast tj. na Pakao :(
Uglavnom niti ja baš nisam za takvu vrstu evangelizacije jer se temelji na strahu i mržnji a to definitivno po meni nije od Boga. Ok vjerujem da i kod njih djeluje Duh Sveti i Krist ulazi u njihove živote kao u naše, ali da baš svatko (kao i ona npr.) može primiti dar govora u jezicima ili polagati ruke pa ne znam. Nisam baš sigurna da su svi darova Duha za sve ipak je to nešto posebno šta nije?
Ali šta je je zamisliš oko tih stvari šta ti pričaju jer su dosta rječiti tako da me svatko toliko obilaze napasti i vjeruj mi nije lako!
Baš me zanimaju i ostala mišljenja :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kao pripadnici rimokatoličke crkve ne bismo trebali imati sumnje na ovu temu ili diskutirati ili dovoditi u sumnju objavu.
Uopće nije pitanje treba li to odbaciti kao krivi nauk.
Ako učenje rimokatoličke Crkve u startu ne prihvatimo kao istinito sve ostalo pada u vodu.
A diskutirati treba definitivno s njima.
Nakon svih šutnji, okretanja glave u suprotnom smjeru i pokušaja ljubaznosti u susretu sa tim ljudima po prvi put sam (prije nekoliko mjeseci) počeo "komunicirati".
Dok sam se tramvajem vozio sa svojim djetetom prišla nam je jedna gospođa, uvalila neke novine u ruke i počela pričati o Jehovinim svjedocima (ili nečem drugom, nije toliko niti bitno). Do tada bih se samo zahvalio, uzeo to u ruke i na izlasku iz tramvaja bacio novine; ali u tom trenutku dijete mi je sjedilo u krilu, ta gospođa je pričala o nekim "istinama", a u meni se nešto konačno prelomilo i pomislio sam: "Bože, kakav sam ja licemjer - trudim se biti ljubazan s tom ženom da je ne bih uvrijedio, da ne napravim buku u tramvaju, a sve vrijeme u biti ne mislim na Tebe i prešućujem Tebe. I ovo dijete odgajam kao katolika, a sada Te prešućujem i okrećem glavu na drugu stranu. Kakav mu primjer dajem? Sine, moli se u Crkvi, ministriraj, moli kod kuće, a čim izađeš iz tih "oaza vjere" šuti, samo šuti i ne talasaj."
Okrenuo sam se prema toj ženi i konačno rekao:
"Gospođo, mi smo rimokatolici, mi živimo svoju vjeru, idemo na mise, molimo, dijete mi ministrira... Druga vjera mi nije potrebna..."
Odgovor je bio:
"I ja sam bila, ali tu nije bilo odgovora, bila sam opsjednuta, nitko mi nije pomagao, svećenici su grozni..."
Ja sam joj rekao:
"I svećenici su ljudi, neki bolji neki lošiji. Imali ste mogućnost otići kod bilo kojeg drugoga, a ne radi jednog čovjeka koji Vas je razočarao mijenjati Boga. Umjesto da ih pljujete, trebali ste moliti za njih."
Izgledala je zbunjeno, gotovo se rasplakala, pomazila mog sina po glavi, pozdravili smo se i na prvoj sljedećoj stanici je odmah izašla iz tramvaja.

Dakle, ne sumnjajmo u našu Crkvu. I branimo je. Crkva, uostalom, nisu samo naši svećenici i nije samo njihova dužnost stati u obranu vjere. Mi smo pozvani činiti isto, kad god vidimo da je napadnuta, na koji god način ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 12:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
hrven, sumnja nikad nije bila u RKC ;)
Sumnjamo u ove ostale denominacije....
Ja se tolko uzrujam kad netko napada Crrkvu da mi ponekad škodi, pa krenem u obranu da se pitam nakraju jel to sve ima smisla. Tko želi vidjet vidjeti ce, a onaj tko ne želi naći će 100 razloga za napad. U principu svi koji napadaju Crkvu čine to ne jer su gorljivi borci protiv pedofilije i koječega što se njoj nameće, već zato što im ta ista Crkva remeti miran san jer propagira Kristov nauk koji ne odgovara danasnjem "modernom trendi" čovjeku. ;) Znači udara tamo gdje najviše boli, na njihovu savjest!
No malo sam off, pričamo o evangelistima, najviše me fascinira kako svi "imaju" darove Duha Sv. ? E sad tu ili Krist djeluje ili ne. Ne može na pola. A pošto odbacuju Majku Božju, čistilište itd. odbijam vjerovat da Duh Sv. puše u evangelizmu. Malo sutra. Znači otac laži.

@Rora
Moli za frendicu da napusti taj krivi put kojim je pošla, samo to možeš. Interesantno kako SVI pripadnici razl. crkava,sekti i sl. uvijek pozivaju da se njima pridruzi, vrbuju jer jedino "njihovo valja",a svi ostali su zavedeni. RKC to nikad nije činila, niti će činiti , to je već dokaz da je jedini ispravan put.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 12:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zašto bi ti škodilo?
Već su se mnogi čudili što sam ulazio u gotovo svaku raspravu na tu temu na forumu pa sam im odgovorio kako ja to vidim i zašto to činim:
U svakoj takvoj raspravi postavljam si opet ta ista pitanja, preispitujem se i samim time još više utvrđujem u vjeri i samoizgrađujem. Razmišljanjem na tu temu mogu samo dobiti, nikako izgubiti. A možda i osoba kojoj se obraćam dobije nešto time, osobe koje to čitaju, slušaju...

p.s. Nije točno da Crkva to nije činila. Bilo je nauka o prisilnom pokršatavanju, provođenja toga u djelo... Samo što je Crkva shvatila da tako ne ide i ne može ići ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 13:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
hrvren
znaš teško je kada si slab u vjeri ili malo potkovan (kao i ja recimo) braniti našu RKC jer uvijek mi se čini kako su oni više načitani od nas. Sada bih možda mogla koju riječ reć u obranu katoličke crkve ali cijelu rečenicu ne znam. Ne zato jer joj ne vjerujem nego znam da uz svoje neznanje došla pred zid. Tako da sada čitam, idem svake ned na Misu i molim i sigurno kroz neko vrijeme moći ću kao i ti nekom suputniku u tramvaju ili negdje na ulici reći "Čuj ja sam katolikinja i ja imam dobru i čvrstu vjeru u Boga i ne trebaju mi nikakva druga tumačenja!" ili tako nešto :)

courage
molit ću se za nju ali ona je jaaaaako uvjerena u sve to tako da tu samo On može pomoći!

:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 13:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa ja je ne branim potkovanošću, nego srcem ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 13:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
hrvren napisao:
Pa ja je ne branim potkovanošću, nego srcem ;)


Da tako i treba! Moje srce je osjetilo veliku Milost kada me je Gospodin pozvao nazad i biti ću sve jača u svojoj vjeri sigurna sam u to i znam da je uz mene (ovo je malo off) ali eto i ova tema je jedan putokaz! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Evangelizam
PostPostano: 26 tra 2011 14:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Obojica lijepo zborite!!
Samo pazite da ne ulazite u rasprave u kojima oni stalno napadaju,jer neznamo sve i nismo apologete,ber ne ja da sve znam.
Uvjek se nekako oslonim na svoje svijedočanstvo i govorim o tome,a u mome životu ima napretek,a vjerujem u svačijem,jer protiv svijedočanstva i vjere u to što nam se događa,ne mogu ništa.Tu su nemočni,jer ih naša vjera u sve što nam se događa,posramljuje.I na to odgovora nemaju.
Ovak da cijepaju dlake po kojekakvim povijestima Crkve,nema smisla.
Napadaju našu povijest,koja se je sastojala od gršnih ljudi,i koja je na kraju opstala uz sve te grešne ljude,jer vlastite povijesti nemaju,i zato tu najviše diraju.A gdje su bili prije toliko stoljeća,nemaju pojma!!!
:b112: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr