www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 13:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 stu 2011 14:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Obični momče, ne uzrujavaj se - Anti je samo dosadno jer mu je na forumu Pravovjerje već jasno dano do znanja što Crkva misli na ovu temu (Vassula):

1. Zabranili joj djelovanje tj. tiskanje knjiga
2. Nakon "razgovora" s njom ublažili to stajalište jer je ona ustvrdila kako nije riječ o viđenju, nego njenoj interpretaciji stvari.

Ne sjećam se samo je li Timotej ili Kleofa stavio obje izjave i potvrde od strane Crkve.
Koliko je besmisleno o tome raspravljati govori i sama činjenica da mu tamo nitko nije odgovorio na istoimenu temu, postavljenu točno 2 minute prije nego što je istu otvorio i ovdje.

Zašto je besmisleno:
1. Ako ustvrdimo da Vassulu ne treba čitati - Ante će sasuti paljbu jer "hulimo protiv Duha Svetoga".
2. Ako ustvrdimo da je slična preporuka Crkve na tu temu - onda Crkva griješi...

...kako god bilo da bilo rasprava bi se otegla unedogled, a bez ikakvog ploda jer - Ante je uvijek u pravu :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
hrvren napisao:

...kako god bilo da bilo rasprava bi se otegla unedogled, a bez ikakvog ploda jer - Ante je uvijek u pravu :b112:


Pa kad sam u Vassulinoj sekti koja je nepogrešiva. :mrgreen:

Kao što rekoh, šutnja je zlato, suvo zlato! 8)

A šta se tiče Timoteja i Kleofe i oni su pohulili ali vjerujem da ipak ne neoprostivo i da će omekšat otvrdnulo srce kao i ti i običan momak! :D

Bože, pokaži se!!! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 16:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Vassula:
Ako čovjek ima problem u prihvaćanju privatnih ili proročkih objava, čiji plodovi ukazuju da je Duh Svet njihov Tvorac, najbolja stvar je onda to ostaviti na miru, kao što je u Didaché rečeno. Ti ljudi moraju biti poslušni onomu što je Krist rekao u Svetom pismu i ne suditi (Mt 7, 1-2) nego razaznati drvo po njegovim plodovima kao što je rečeno u Mt 7, 18-20.


8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 18:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Po meni je veće huljenje (ako ga je uopće moguće definirati kao veće i manje) stavljati mišljenje i izjave vidjelice ispred pape i Crkve te u skladu s tim ustvrditi da oni nisu u pravu tj. ne govore istinu, a baš ona je ta koja daje tu istinu.

...pogotovo ako se deklariraš kao rimokatolik (naglasak na rimo jer vidjeli smo da je neposlušnost papi i nepriznavanje njega kao apostolskog nasljednika na zemlji jedan od razloga nastanka pravoslavlja).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 19:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ti imaš pravo na svoje mišljenje kojeg uvažavam i cijenim ali ga ne smatram istinitim. :mrgreen:
Poslušnost Papi je velika krepost, ali je poslušnost Bogu još veća!
Zamisli, javi se Isus Krist Vassuli i ona mu kaže: Isuse nemoj mi ništa govorit, Papa mi ne da! :lol:

Šalu na stranu, ispitivanja i umne diskusije još traju kao i kod Međugorja pa opet i ponovno pozivam na mudru šutnju da ne bi bilo poslije posipanja pepelom i udaranja u prsa! :b130:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 19:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Ti imaš pravo na svoje mišljenje kojeg uvažavam i cijenim ali ga ne smatram istinitim. :mrgreen:


Pa koliko cijeniš i uvažavaš tuđe mišljenje pokazuješ samom činjenicom da onima koji ne priznaju Vassulu govoriš da hule protiv Duha Svetoga:
osobe na forumu, biskupe i papu.

ANTE KATOLIK napisao:
Poslušnost Papi je velika krepost, ali je poslušnost Bogu još veća!


I ovdje opet indirektno poručuješ da bi vjerovati u Vassuline riječi bilo "poslušnost Bogu" tj. da papu ne treba slušati, nego vidjelicu

ANTE KATOLIK napisao:
Zamisli, javi se Isus Krist Vassuli i ona mu kaže: Isuse nemoj mi ništa govorit, Papa mi ne da! :lol:


Žena je nakon zabrane knjiga išla na razgovore i osobno potvrdila da nije riječ o viđenjima. Nemoj se praviti da nisi pročitao to što su ti odgovorili na Pravovjerju.

ANTE KATOLIK napisao:
Šalu na stranu, ispitivanja i umne diskusije još traju kao i kod Međugorja pa opet i ponovno pozivam na mudru šutnju da ne bi bilo poslije posipanja pepelom i udaranja u prsa! :b130:


Nije riječ o mudroj šutnji, nego o činjenici da ti sve neistomišljenike odmah optužuješ za nešto; a prvi si koji javno poziva na neposlušnost biskupima i papi. Po tome ispada da nam nije potreban niti papa niti biskupi niti sama Crkva. Dovoljno je da neka vidjelica nešto kaže i mi trebamo povjerovati u to.
Ako stvari tako stoje, zar bismo trebali vjerovati svakome tko kaže da mu se objavio Isus, BDM...???
A ako ne trebamo vjerovati svakome i u stanju si priznati da postoji velik broj prevaranata - tko bi trebao biti taj autoritet koji će sugerirati kome/čemu vjerovati, a kome ne (jer ako to nisu biskupi i papa, ne vidim nikoga drugog)???
A ako smatraš da ne treba poslušati biskupe i papu nego sam prosuditi i raditi po svojoj volji i savjesti reci mi po čemu se onda razlikujemo od protestanata, Jehovinih svjedoka...???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
hrvren napisao:
[

Žena je nakon zabrane knjiga išla na razgovore i osobno potvrdila da nije riječ o viđenjima. Nemoj se praviti da nisi pročitao to što su ti odgovorili na Pravovjerju.

[


Da si pažljivo čitao prepisku vidio bi da je Vassula demantirala tu bezočnu laž i podmetanje koju je podmetnuo jedan poznati kardinal, inače član poznate sekte slobodnih zidara! :a1407:

A šta se tiče ostalog, vjerujem da si dovoljno inteligentan pa možeš sam zaključit koliko ima struja i frakcija u Vatikanu i koliko politike...ali koliko god bilo nereda, toliko i još više se Gospa i Isus ukazuju, jer kad bi narod oponašao neke iz vrha hijerarhije, davno bi sve kvragu otišlo...ali da sad ne ulazimo dalje u te urote, uskoro će svima postat bjelodano šta ja pričam i da ne laprdam bezveze iz guzice nego da govorim istinu. truth truth and nothing bat the truth. :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 21:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Da si pažljivo čitao prepisku vidio bi da je Vassula demantirala tu bezočnu laž i podmetanje koju je podmetnuo jedan poznati kardinal, inače član poznate sekte slobodnih zidara! :a1407:


Da se ne praviš da se ne sjećaš koje ti je službene dokumente izdane od strane Crkve na Pravovjerju postao Timotej u odgovoru; vidio bi da je i nakon razgovora s Vassulom ostala preporuka zabrane tiskanja, tj. ne bi ovdje tjerao mak na konac jer većina "publike" ovdje nije pročitala prepisku na Pravovjerju, nego bi priznao da je Crkva i dalje ne odobrava. E, druga je već stvar što ti smatraš da je jedna vidjelica vjerodostojnija od cijele Crkve, pape i biskupa.

ANTE KATOLIK napisao:
A šta se tiče ostalog, vjerujem da si dovoljno inteligentan pa možeš sam zaključit koliko ima struja i frakcija u Vatikanu i koliko politike...ali koliko god bilo nereda, toliko i još više se Gospa i Isus ukazuju, jer kad bi narod oponašao neke iz vrha hijerarhije, davno bi sve kvragu otišlo...ali da sad ne ulazimo dalje u te urote, uskoro će svima postat bjelodano šta ja pričam i da ne laprdam bezveze iz guzice nego da govorim istinu. truth truth and nothing bat the truth. :D :D :D


Zanimljiva diskusija u kojoj nisi odgovorio niti na jedno od postavljenih pitanja:

Ako stvari tako stoje, zar bismo trebali vjerovati svakome tko kaže da mu se objavio Isus, BDM...???
A ako ne trebamo vjerovati svakome i u stanju si priznati da postoji velik broj prevaranata - tko bi trebao biti taj autoritet koji će sugerirati kome/čemu vjerovati, a kome ne (jer ako to nisu biskupi i papa, ne vidim nikoga drugog)???
A ako smatraš da ne treba poslušati biskupe i papu nego sam prosuditi i raditi po svojoj volji i savjesti reci mi po čemu se onda razlikujemo od protestanata, Jehovinih svjedoka...???

I zanimljivo je kako i dalje inzistiraš na činjenici da moramo vjerovati (jer inače hulimo) u Vassuline izjave, mada je isto tako jasno rečeno (od strane iste te Crkve, biskupa i pape koje ne priznaješ) - da su privatne objave neobvezujuće i ne mogu donijeti ništa novo, nego samo nadopuniti postojeće. Dakle - one po svojoj prirodi mogu biti samo dodatno objašnjenje, pa mi je i logično da nisu nužne kada sve možeš dobiti u Svetom Pismu. Iz toga isto tako slijedi da nemaš pravo nekoga osuđivati i prozivati ako ne vjeruje u njih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 21:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 lis 2010 18:26
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bio sam ove godine na seminaru oca Jamesa Manjackala i on je striktno naglasio da je Vasula lažna proročica i da zavađa ljude...kao prvo ona nema veze sa katoličanstvom, drugo pitam ja tebe Ante da li ti znadeš s kim živi ta gospođa Vasula koliko muževa ima i koliko brakova iza sebe...kaj opet nije po evanđelju...e pa da se naš Gazda javlja nekome samo tako...Crkava se izričito izjasnila da ta gospođa nema čiste namjere...Malo više čitati Pismo i katekizam katoličke crkve a ne nečije objave.....ako imaš odnos s Stvoriteljem ne trebaju ti tuđe objave, slušaj ga u srcu kaj ti govori, jer govori baš tebi...te navodne objave su mnogo opasne brate mili, puno hereze i tak dalje...Ajd ti danas u tišinu i pitaj Ga kaj On misli o tome... :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2011 22:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
E ovo za oca Manjcakala nisam znao...eto kako i dobar i svet čovjek može bit zaveden...sotona digne jednog lažnog svjedoka, onda netko povjeruje u njegovu laž pa prenese trećemu pa ovaj četvrtome itd itd...šta reć, tužno, muka i razdor. :cry:

Ma sam sebi sam dosadan i naporan, i stvarno ću odustat, ali Vassule se neću nikad odreć jer je to žena preko koje Duh Sveti djeluje i Isus Krist daje svoju RIJEČ.
A Isusova riječ nikad, ali baš nikad ne može bit nešto nebitno. Ko to tvrdi, taj ne zna šta priča makar bio preprepreuzvišeni nadbiskup svih biskupa sa 582 fakulteta!
Ja svojim životim svjedočim za Vassulu i volio bi to svjedočit ne samo preko interneta nego bi volio i posao i kuću izgubit radi nje, jer bi ih izgubio bi ih radi ISTINE, RADI BOGA a a od toga nema veće slave!

Kako je tužno da ljudi prije povjeruju u laž, u klevetu nego u istinu, koja je to tragedija...
Žena koju pljuju i gaze njezini pravoslavci jer im govori da se moraju podložit Papi, a u isto vrijeme je i katolici ne vole jer je pravoslavka i jer se ne odriče svog pravoslavlja a ni protestantima nije baš draga jer im govori da mole krunicu i da je Gospa Majka Božja...niko je zapravo ne voli osim Boga i još nas par tisuća koji smo doživili Božje čudo i Božji prst preko Isusovih poruka njoj danih!

A ja odustajem i još jednom vas molim da prestanete hulit jer kad se Crkva počne uskoro raspadat i kad postane pijun novog svjetskog poretka više nećete imati oslonca i vaša vjera ne u Boga nego u čovjeka će se raspast ko kula od karata!
Ovo sada zvuči kao riječ pripitog i nadobudnog idiota, ali već iduće godine će zvučat malo drugačije...bili živi pa vidjeli! :b41: smajlic3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 53 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr