www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 13:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 pro 2011 10:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ne.
Bog nam ne govori prvenstveno preko Crkve i Pape jer ima nepokretnih baba koje ne mogu otići do Crkve i nemaju para za autobus do Vatikana. :lol:
Bog nam govori u srcu svaki dan 1 na 1. Svaki Oče naš mi govorimo Bogu i Bog nama govori.
Svaka Zdravo Marijo mi govorimo Gospi i Ona nama govori.
Svaki put kad osjetimo ljubav i kad smo ganuti nam Duh Sveti govori.

E moj obični momče, imaš ti još puno teološke literature za pročitat da bi shvatio vjeru. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 13:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
običan momak napisao:
tako je.A Bog nam prvenstveno govori preko Pape i Crkve.Sjeti se Faustine Kowalske kad joj se Isus ukazao i rekao joj da nešto učini a duhovnik(ili ispovjednik,više se ne sjećam) joj je rekao da to ne učini.Bila je na kušnji koga da posluša,Isusa koji joj se ukazao ili svećenika.I na kraju je ipak poslušala svećenika a Isus je zbog toga pohvalio i rekao joj je da je to bila kušnja


Da..sjećaš se da je sv .Faustina rekla i da se sotona može zaogrnuti plaštom poniznosti ali ne zna nositi plašt poslušnosti. :D
Ako vjerujemo da je Faustinin dnevnik djelo koje je nadahnuo sam Isus, a autorica je osoba koja je svojim životom i djelom posvjedočila svetost, i govori kako je važno biti poslušan onda ne možemo istovremeno vjerovati i privatnim "objavama" koje govore upravo suprotno; da napustimo Crkveno vodstvo jer nam ne treba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 13:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Privatna objava koja traži da se napusti crkveno vodstvo je lažna.

Privatna objava koja proziva crkveno vodstvo ne mora biti lažna.

Dokaz? Objava Svetoj Brigiti Švedskoj di je ona imala viđenja dijela klera kao zaklanih prasaca koje vrag okreće na ražnju.

Nitko nije siguran od vječne propasti, čak štoviše, crkvena mantija koliko god da je blagoslov ujedno je i prokletstvo ako se zloupotrijebi. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 14:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Privatna objava koja traži da se napusti crkveno vodstvo je lažna.

Privatna objava koja proziva crkveno vodstvo ne mora biti lažna.

Dokaz? Objava Svetoj Brigiti Švedskoj di je ona imala viđenja dijela klera kao zaklanih prasaca koje vrag okreće na ražnju.

Nitko nije siguran od vječne propasti, čak štoviše, crkvena mantija koliko god da je blagoslov ujedno je i prokletstvo ako se zloupotrijebi. 8)

crkveno vodstvo je zabranilo širenje Vassulinih poruka,ti ih i dalje širiš


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 14:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Nije ih zabranilo nego pozvalo na oprez. 8)
Veoma sam oprezan. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 14:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Privatna objava koja traži da se napusti crkveno vodstvo je lažna.

Privatna objava koja proziva crkveno vodstvo ne mora biti lažna.

Dokaz? Objava Svetoj Brigiti Švedskoj di je ona imala viđenja dijela klera kao zaklanih prasaca koje vrag okreće na ražnju.

Nitko nije siguran od vječne propasti, čak štoviše, crkvena mantija koliko god da je blagoslov ujedno je i prokletstvo ako se zloupotrijebi. 8)


Ako Isus proziva dio klera, proziva ga zbog njihovog grešnog života, jer im je mnogo dano pa će se puno od njih i tražiti. Ali to su njihovi osobni grijesi koji nemaju veze s Crkvenim autoritetom (koji im je dan Duhom Svetim).Za naše spasenje su važni sakramenti, ne privatne objave i to je ono što zlu smeta zato kroz neke privatne objave donosi neki novi nauk koji nije Crkven, i tako čitajući između redaka dovodi u pitanje Crkveni nauk tj. rad Duha Svetoga. tako da si u pravu kad kažeš:
ANTE KATOLIK napisao:
Privatna objava koja traži da se napusti crkveno vodstvo je lažna.


A to traži svaka objava koja se nije podvrgnula autoritetu Crkve, jer to svojim djelom i pokazuje. i onda se opet vraćamo na onu da sotona ne može nositi plašt poslušnosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 14:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Nije ih zabranilo nego pozvalo na oprez. 8)
Veoma sam oprezan. :D

hrvren napisao:
Uglavnom ne želim se prepucavati jer doista nema smisla i odlutali smo o teme - Vassula; a i Ante počinje odlutavati u vrijeđanje pa da rezimiramo:

Službeni stav Crkve:

Grčka ortodoksna:
Ekskomunicirali su je i zabranili primanje sakramenata.

Rimokatolička:
Zaključak Kongregacije je da u njenom pisanju nema ništa nadnaravnog, ali radi ustrajanja u tvrdnjama da ima zabranjen joj je rad i biskupima naloženo da upozore svoje vjernike na nju i spriječe širenje njenog djelovanja. Ova odluka je ponovno razmotrena i nakon toga je potvrđen već ranije donesen zaključak i preporuke.


koliko sam uspio pročitati na ovoj temi nigdje nisi demantirao ovo što je hrvren napisao da joj je Crkva zabranila rad i širenje njenog djelovanja.Kad već tvrdiš da joj nije zabranjen rad hajde ovdje napiši tu crkvenu odluku.Usput i ti si u sukobu s Kongregacijom i u neposluhu si jer se oglušuješ na tu njihovu odluku o zabrani širenja Vassulinih poruka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 14:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
momče imaš na vassulinoj stranici cijeli prijepis vatikanskih dokumenata. nemoj me zamarat. 8)

da te ne zamaram?Jel ima i onaj dio gdje joj je zabranjen rad ili je to propustila staviti na svoju stranicu jer joj se ne sviđa?Čini mi se da tu vrijedi ona narodna Što je babi milo to joj se i snilo.

No njen problem i svih onih koji se skupa s njom oglušuju na odluke Kongregacije za nauk vjere postupajući suprotno odredbama Kongregacije.

Eto nemoj mi zamjeriti što sam te malo zamarao s ovim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2011 14:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ma dobro ja sam heretik, ti izbjegavaj vassulu i mirna bosna.
jel dogovoreno? :D a ako smatraš da je potrebno prijavi me josipu bozaniću. spreman sam na mučeništvo. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ožu 2012 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Reci protiv proroka bio on pravi ili lazan je hula protiv Duha Svetog i taj grijeh nikada nece biti oprosten.
Vau.Kome ovo ide u prilog?
Napisao sam pravi ili lazan bas iz razloga jer se po ovome ne smije reci nista protiv nikakvog proroka jer eto mozes slucajno
reci protiv pravoga.A tko bi riskirao toliko?
Jer kazes li slucajno nesto protiv pravog po ovome taj ti se grijeh nece oprostiti,sta kada netko u proucavanji shvati da je ta osoba protiv koje je rekao ipak pravi prorok,nista mu ne preostaje.
Po ovome bi se trebalo pustiti svakoga da blebece sto hoce.
Jer mogao bi netko u dobroj namjeri napraviti neoprostiv grijeh,naravno u namjeri da upozori na laznog proroka.

Jadni svi onda oni ljudi sto su rekli nesto protiv sv.Faustine,od obicnih ljudi,casnih sestara pa do svecenika.
Oni stvarno nisu imali sanse.

Da bi ovo imalo smisla netko mora biti 100% siguran da preko proroka govori Duh Sveti,
iako siguran on svojevoljno nijece Duha Svetoga iako je 100% siguran.
ovo tek moze biti hula protiv Duha Svetoga,ako ga netko svjesno nijece.

Kako bi se otkrilo tko je pravi a tko lazni ako nebi bilo prosuđivanja,prepreka,iznosenja svoga misljenja.

Za Vasulu ne znam sto je,ali govoriti sama za sebe tko joj ne vjeruje da huli protiv Duha Svetog,cini mi se kao da ucjenjuje da se mora vjerovati njoj.
Isus nas je upozoravao da se pazimo laznih proroka.
Ako joj se Isus stvarno objavljuje,zar nema povjernja u njega da ce on omoguciti da njegova rijec dođe do ljudi.
Cini mi se ako joj se Isus i ukazuje da ona zeli i na svoju ruku nekoga uvjerirti u to.

Ja o njoj znam skoro pa nista,ali znam da je Crkvu Duh Sveti vodio od pocetka i vodi je i danas.
Da nije bilo Duha Svetoga ne bi crkva izdrzala 2 tisucljeta,zato Isus i zeli poslusnost Crkvi,jer je vodi Duh Sveti.
Sta bi ostalo bez poslusnosti,kada bi svatko radio sto hoce,to je lako zakljuciti i vidjeti.
Bez poslušnosti crkva se razdvaja,zato i ima toliko krscanskih religija,sve je to produkt ne poniznosti i ne poslusnosti.

Crkva ce po Duhu Svetome donjeti konacni sud o njoj.
Volio bi da se to desi sto prije tako da budemo sigurni koji duh i nju vodi.

Mozda je sto ona pise 99% istina ali 1% hereze moze napraviti puno stete.
Zato imamo Crkvu koja ce nac taj 1% ako postoji


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 56 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr