www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 11:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 lip 2012 19:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
naggar napisao:
...jer ..kao vidite.".kao koliko sam ja pametan..a malo vas to razumije.."


Ne radi se o tome, naggare, a ovo što je napisano, nije lijepo. Kao što i sam kažeš, znanje ljudsko jeste dar Božji i, kao što je kod svih darova, nije jednako dano svim ljudima. To ne znači da je jedan dar veći od drugog, ali se nijedan ne bi smio potratiti. Postoje ljudi koji se zadovolje sa srednjoškolskim znanjem - i to je dobro. Ali postoje oni kojima ni stupanj akademika (ako ćemo to uzeti kao relevantan pokazatelj znanja) ne zadovoljava žeđ - i to je dobro. Želja za poznavanjem svog Spasitelja, ma kako se ona manifestirala, bi trebala ukazivati na ljubav prema Njemu, zar ne? Ako se moja želja trenutno manifestira kao želja za poznavanjem regula, ja ipak ne vidim tu ništa loše, sve dok to vodi ka Isusu.
A opet, i 10 Zapovijedi su regule, pa složit ćemo se da ih treba znati, ne?

naggar napisao:
"LJUBITE JEDNI DRUGE KAO ŠTO SAM JA LJUBIO VAS"

.ljubiti tako je spasonosno...i to znati...jest :D SAVRŠENO ZNANJE..


A zar će nas znanje spriječiti da ljubimo jedni druge? IMO, znanje itekako može oplemeniti dušu. Al ja ću ovaj tvoj post uzeti kao opomenu u ljubavi upućenu :b112: i hvala na tome.

P.S. Discipula, željno iščekujem trenutak kad ćeš "nakeljit" taj prijevod "ovđeka" :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2012 21:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
1. Svaki je čovjek od prirode željan znanja; ali što koristi znanje bez straha Božjega?
Zaista je bolji ponizan seljak, koji Bogu služi, nego ohol mudrac, koji zanemaruje sebe, a promatra tok zvijezda.
Tko sama sebe dobro poznaje, sam pred sobom gubi cijenu i ne vesele ga ljudske pohvale.
Kad bih znao sve što je u svijetu, a ne bih imao kršćanske Ijubavi, što bi mi to pomoglo kod Boga, koji će me osuditi po djelima?

2. Smiri se i ne teži pretjerano za znanjem, jer ćeš se jako rastresti i prevariti.
Učeni hoće se rado pokazivati i nazivati mudrim.
Mnogo je toga u znanju, što malo ili nikako ne koristi duši.
A vrlo je nerazborit onaj, koji se brine za što drugo osim za ono, što mu služi za vlastito spasenje.
Množina riječi ne zasićuje duše; ali krepostan život osvježuje duh, a čista savjest ulijeva veliko pouzdanje u Boga.

3. Što više i bolje znaš, toliko će ti se strože suditi, ako ne budeš živio svetije.
Ne ponosi se, dakle, bilo kojom vještinom ili znanjem, nego se više plaši danoga ti znanja.
Ako ti se čini, da mnogo znaš i odlično shvaćaš, ipak znaj, da ima daleko više čega ne znaš.
»Ne žudi za oholim znanjem«,(Rim 11, 20) već radije priznaj svoje neznanje.
Što se želiš nametnuti nekomu, kad ima mnogo učenijih i vještijih od tebe?
Ako hoćeš, da nešto korisna znaš i naučiš, tad nastoj, da budeš nepoznat, i da nitko do tebe ništa ne drži.

4. Najvažnije je i najkorisnije znanje: točno poznavati sama sebe i prezirati samoga sebe.
Veoma, je mudro i savršeno, ako do sebe ništa ne držiš, a o drugima uvijek dobro i plemenito misliš.
Kad bi vidio drugoga, gdje očito griješi i gdje teško griješi, ti se ne bi smio držati boljim; ne znaš, naime, kako ćeš dugo ustrajati u dobru.Svi smo mi slabi, ali ti nemoj nikoga držati slabijim od sebe.


Primjena i molitva.

Znanje nam škodi, ako težimo za ljudskom slavom i ako drugoga preziremo, gledajući svoje tobožnje prednosti. Što smo ponizniji, tim smo bliže savršenosti. Sve naše vrline daje nam Bog, a svako zlo je od nas, pa čemu da se oholimo?
Poniznost je dragulj iz riznice Isusova života; ona je znanje svetaca i plemeniti ures kršćanske duše, a nije slaba strana u značaju.

Isuse krotki i ponizni Srcem, učini srce naše po Srcu svojem!


Toma Kempenac - Nasljeduj Krista


:P 8) :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2012 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Pia napisao:
naggar napisao:
...jer ..kao vidite.".kao koliko sam ja pametan..a malo vas to razumije.."


Ne radi se o tome, naggare, a ovo što je napisano, nije lijepo. Kao što i sam kažeš, znanje ljudsko jeste dar Božji i, kao što je kod svih darova, nije jednako dano svim ljudima. To ne znači da je jedan dar veći od drugog, ali se nijedan ne bi smio potratiti. Postoje ljudi koji se zadovolje sa srednjoškolskim znanjem - i to je dobro. Ali postoje oni kojima ni stupanj akademika (ako ćemo to uzeti kao relevantan pokazatelj znanja) ne zadovoljava žeđ - i to je dobro. Želja za poznavanjem svog Spasitelja, ma kako se ona manifestirala, bi trebala ukazivati na ljubav prema Njemu, zar ne? Ako se moja želja trenutno manifestira kao želja za poznavanjem regula, ja ipak ne vidim tu ništa loše, sve dok to vodi ka Isusu.
A opet, i 10 Zapovijedi su regule, pa složit ćemo se da ih treba znati, ne?

naggar napisao:
"LJUBITE JEDNI DRUGE KAO ŠTO SAM JA LJUBIO VAS"

.ljubiti tako je spasonosno...i to znati...jest :D SAVRŠENO ZNANJE..


A zar će nas znanje spriječiti da ljubimo jedni druge? IMO, znanje itekako može oplemeniti dušu. Al ja ću ovaj tvoj post uzeti kao opomenu u ljubavi upućenu :b112: i hvala na tome.

P.S. Discipula, željno iščekujem trenutak kad ćeš "nakeljit" taj prijevod "ovđeka" :b101:


.pia...već si u grijehu...zbog znanja korištenog u ovom postu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2012 22:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
naggar napisao:
.pia...već si u grijehu...zbog znanja korištenog u ovom postu...


Kako? :shock: Zbog čega? smajlic25


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2012 22:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Dalmatinac napisao:
1. Svaki je čovjek od prirode željan znanja; ali što koristi znanje bez straha Božjega?
Zaista je bolji ponizan seljak, koji Bogu služi, nego ohol mudrac, koji zanemaruje sebe, a promatra tok zvijezda.
Tko sama sebe dobro poznaje, sam pred sobom gubi cijenu i ne vesele ga ljudske pohvale.
Kad bih znao sve što je u svijetu, a ne bih imao kršćanske Ijubavi, što bi mi to pomoglo kod Boga, koji će me osuditi po djelima?

2. Smiri se i ne teži pretjerano za znanjem, jer ćeš se jako rastresti i prevariti.
Učeni hoće se rado pokazivati i nazivati mudrim.
Mnogo je toga u znanju, što malo ili nikako ne koristi duši.
A vrlo je nerazborit onaj, koji se brine za što drugo osim za ono, što mu služi za vlastito spasenje.
Množina riječi ne zasićuje duše; ali krepostan život osvježuje duh, a čista savjest ulijeva veliko pouzdanje u Boga.

3. Što više i bolje znaš, toliko će ti se strože suditi, ako ne budeš živio svetije.
Ne ponosi se, dakle, bilo kojom vještinom ili znanjem, nego se više plaši danoga ti znanja.
Ako ti se čini, da mnogo znaš i odlično shvaćaš, ipak znaj, da ima daleko više čega ne znaš.
»Ne žudi za oholim znanjem«,(Rim 11, 20) već radije priznaj svoje neznanje.
Što se želiš nametnuti nekomu, kad ima mnogo učenijih i vještijih od tebe?
Ako hoćeš, da nešto korisna znaš i naučiš, tad nastoj, da budeš nepoznat, i da nitko do tebe ništa ne drži.

4. Najvažnije je i najkorisnije znanje: točno poznavati sama sebe i prezirati samoga sebe.
Veoma, je mudro i savršeno, ako do sebe ništa ne držiš, a o drugima uvijek dobro i plemenito misliš.
Kad bi vidio drugoga, gdje očito griješi i gdje teško griješi, ti se ne bi smio držati boljim; ne znaš, naime, kako ćeš dugo ustrajati u dobru.Svi smo mi slabi, ali ti nemoj nikoga držati slabijim od sebe.


Primjena i molitva.

Znanje nam škodi, ako težimo za ljudskom slavom i ako drugoga preziremo, gledajući svoje tobožnje prednosti. Što smo ponizniji, tim smo bliže savršenosti. Sve naše vrline daje nam Bog, a svako zlo je od nas, pa čemu da se oholimo?
Poniznost je dragulj iz riznice Isusova života; ona je znanje svetaca i plemeniti ures kršćanske duše, a nije slaba strana u značaju.

Isuse krotki i ponizni Srcem, učini srce naše po Srcu svojem!


Toma Kempenac - Nasljeduj Krista


:P 8) :lol:


Srce razumno nabavi sebi mudrost; uho mudroga teži za znanjem. Mudre izreke, 18:15.

Mislim, ak ćemo se sad naganjat ovako, nećemo završiti do sudnjeg dana 8) prema tome :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2012 00:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pia napisao:
Srce razumno nabavi sebi mudrost; uho mudroga teži za znanjem. Mudre izreke, 18:15.

Mislim, ak ćemo se sad naganjat ovako, nećemo završiti do sudnjeg dana 8) prema tome :a1430:


Možemo tko nam brani.Bogu fala imam municije, naoružan sam ko Dračevac.Slika

"Svaki je put čovjeku pravedan u vlastitim očima, a Jahve ispituje srca" Izr 21, 2


Ipak su moji citati noviji, ispravniji. 8) :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2012 05:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Pia napisao:
naggar napisao:
.pia...već si u grijehu...zbog znanja korištenog u ovom postu...


Kako? :shock: Zbog čega? smajlic25


:D :D
:a1490: :a1407: :a1490: :b112:

:D :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2012 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
ama naggare...Slika :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2012 11:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Pia napisao:
ama naggare...Slika :D :D


0010010100010001
1100100101001001
0100101010110010 :a1490: :a1490: :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2012 12:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
naggar napisao:
0010010100010001
1100100101001001
0100101010110010 :a1490: :a1490: :b101:


jel to neki binarni kod? :l30: hm...Slika... :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr