www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 09 ožu 2012 10:53 
U kratko: ja sam zivo u fakat gadin i odurnim uvjetima a opet ima ih kojima je i gore i jos dan danas nakon 30 godina vzluku problemi i da tesko je al se ja onda odem pomolit i ocekujem nista samo se lepo pomolim i lakse mi je ali problemi nisu nestali ali budu prije ili kasnije a ja cu izdrzat, uvijek moze biti gore.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 10:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga SAN, koji odgovor!!!! :D :D
Ma svaka ti čast na ljubavi prema bližnjemu!! :D :D


Dragi Pretelo...

..većina nas je prošla ili prolazi ili će opet prolaziti takva stanja.
Mislim da te svi razumijemo.
I ja se ponekad pitam kao i ti..osobito zato jer sam teško došla do vjere...tj. duuugo nisam mogla povjerovati da Bog postoji...i dandanas ponekad pomislim da Ga nema..da je to sama utjeha za nas slabe ljude....
To je moja najveća napast.
No davno sam odlučila kako ću se postaviti kad opet ojača ta napast: ja ću živjeti kao da Isus postoji iako neću moći povjerovati u Njega.
Tako, i kad nemam vjere, ja živim kao da je imam....
Puno je bolje tako nego da živim nekako raspušteno....


Što se tiče neuslišanih molitava...mislim da se to nama većinom samo tako čini...da nema te molitve koju Bog ne usliša na način kako želimo AKO JE ZA NAŠE DOBRO. Ako nije za naše dobro, On je usliši na Njegov način...


Moje je iskustvo ovakvo:
- zaista nakon najteže pustinje (očaja, jada, besmisla, kao da sve ide naopako, sve je toliko isprazno i bljutavo...čini se da Bog ipak ne postoji...) dolazi prelijepo razdoblje..dolazi takav DAR da ZAHVALJUJEŠ na svakom onom danu mučnih mjeseci kad si zadnjim atomima snage pokušavao biti nasmiješen, miran, strpljiv....pa i optimističan....
Nedavno sam imala takvo razdoblje - užasne tuge i nakon toga je stiglo predivno rješenje, stiglo je još puno ljepše nego sam mogla zamisliti u svojoj molitvi.....zaista je premašilo sva moja očekivanja...
To teško razdoblje mi je bilo potrebno jer sam toooliko puno naučila....naučila sam kako dostojanstveno trpjeti...biti strpljiva u teškim okolnostima...tješiti druge kad sami krvarimo....ne biti navezana ni na koga...ne tražiti sreću i radost od čovjeka....prihvatila sam sve.... zaista sve...ali sam IPAK MOLILA DA BUDE ONO ŠTO ŽELIM...
I bilo je. Bilo je točno ono što sam željela.....
Kad bih napisala tu priču, trebalo bi 10 stranica...zaista je bilo kao u najljepšem filmu.....


UVIJEK je na kraju kod Boga "happy end"..... :D ako ostanemo uz Njega....


I sva moja muka i patnja koju sam do sad imala kroz život - većinom sam za sve bila sama kriva...ma uvijek, a ne većinom... Ali predobri i presveti Bog je i iz mojih pogrešaka napravio Dobro.... i svi ti divni razvoji teških situacija u mom životu samo su mi ojačali vjeru da Bog postoji (u Njegovu ljubav nikad nisam sumnjala) jer nijedan čovjek ne bi mogao izvesti takve veličanstvene preokrete nabolje...prava čuda....


Tako da, dragi Pretelo, pokušaj ostati vjeran i dobar, ma kako se beznadnim i besmislenim sve činilo! Nije tako, to je samo privid! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 11:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Drage ela havala Bogu na tvome životu...
Neznam baš jel to ljubav, ajd nek bude, prihvatit ćemo to što ti veliš da jest :D :D , jupi...
Nego i ti uvjek lijepo pišeš, jedan si od članova koje najljepše pišu na TT, ako ne i najljepše, baš se uživiš u pisanje...
Budi mi blagoslovljena u svemu, ma to i jesi...
p.s : Posebno mi budei blagoslovljena da se nađeš u pravom mjestu u pravo vrijeme, i da se sretneš sa muškarcem koji ćete oboriti sa nogu, i kojeg ćeš oboriti sa nogu, i nek vašoj velikoj i obostranoj ljudskoj ljubavi svi zavide, ta Bogu je sve moguće.... :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 11:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ooo, HVALA TI, draga San!!! :D :D :D :grlim te:

Toliko si me blagoslovila i poželjela mi Dobra da sam sigurna da će sa mnom uvijek sve biti u redu, pa makar naizgled izgledalo kao trenutno kod Pretela - nikud nikamo! :wink:

I ti lijepo pišeš - iskreno poput djeteta....i uvijek tvoje postove čitam s osmijehom... :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 12:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Koliko sam primjetio postoji mnogo načina da se dođe do Boga, mnogo je ljudi ovdje sa različitim pričama ali ono što im je svima zajedničko jeste da su svi imali neku patnju u životu (to može biti fizička bol poput bolesti ali i psihička poput depresije, osamljenosti, odbačenosti, neprihvaćanja, siromaštva i sl.), patnja nas koliko god nam je trenutno besmislena ako ju strpljivo trpmo vodi k Bogu, onda smo poput Šimuna Cirenca koji je Isusu pomogao nositi križ, tada ju s nama nosi i sam Isus jer On nam je pokazao smisao i put kroz svoju osobnu patnju, On je to činio samo iz ljubavi prema nama,....a nama bi trebalo biti dovoljno radi našega spasa...jer na kraju krajeva, ovaj život je treptaj oka u usporedi s vječnosti a sam Isus je rekao da nije Njegovo Kraljevstvo od ovoga svijeta...potpuno je jasno da ovim svijetom upravlja nešto što je suprotno ljubavi.

Kažeš da su svi prijatelji koji se mole za nešto razočarani i da nikome ništa nije uslišano....pročitaj postove na ovom forumu i razuvjeriti ćeš se, ovo sam već pisao nekoliko puta ali meni je Bog mnogo puta uslišao molitve....recimo molio sam se za zagovor dušama u čistilištu molitve koje traju mjesec dana....nakon zadnjeg dana dobio sam posao....ali to je samo jedan mali primjer.
Bog uvijek uslišava molitve...ali one nakane koje su korisne za spas naše duše...jer kažem, na kraju krajeva samo je to i bitno, mislim da si često uzimamo zdravo za gotovo da ćemo doživjeti starost i da nam stoga život treba biti ispunjen i sretan...na taj način živimo u budućnosti stalno planirajući te zaboravljamo na sadašnjost i vlastito obraćenje i duhovni rast i onda se razočaramo jer nam život ne ide onako kako smo si zacrtali.

Nemoj se tako tjeskobno brinuti za život nego se veseli malim stvarima, budi tu za svoje bližnje, prijatelje, osobe koje su u potrebi, uvijek daj cijeloga sebe za druge i vidjet ćeš promjene u svojem srcu a s vremenom i u životu, nemoj odustati od molitve jer ona je razgovor s Bogom, a razgovorom se sve može riješiti, ja se često znam moliti bez nekakvog automatskog ponavljanja riječi, jednostavno Mu kažem sve što me muči, ponekada se i posvađam s Njim ali kada me prođu sve te frustracije i zadobijem mir za koji sam molio...vidim da sam za sve svoje frustracije više manje sam kriv.

Ne odustaj od Boga jer On ne odustaje od tebe, Btb :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 12:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 svi 2011 17:50
Postovi: 130
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pretelo napisao:
Stvarno više ne znam u što da vjerujem i kome da vjerujem. Mislim da se nalazim na rubu očaja i da više ne znam sam šta da radim. Od malih nogu nastojim živjeti vjeru, moliti se, imati odnos sa Bogom. Mislim da mi je dragi Bog u mnogim situacijama u životu pomogao i učinio čuda velika. Ali uz sve to mnoge mi stvari nisu jasne... Možda se to sve dogodilo slučajno, pitam se jeli to stvarno pomoč od Boga ili puka slučajnost? Zadnjih nekoliko godina idem na zajednice mladih i družim se sa krščanima. Vidio sam jako puno ljudi koji su jadni, očajni , tužni, koji se mole godinama za nešto pa ne dolazi nikakva pomoč. Vidio sam dosta vjernika koji su non stop po crkvama i od toga su više psihični pukli i postali totalno nenormalne osobe, zašto je to sve tako naopako? Ja molim dugo vremena za nešto pa mi ne dolazi nikakva pomoć. Nikakav odgovor, ništa.... Sad će te vi napisat da to nije Božja volja i slične izmišljotine... Stalno neke molitve, devetnice kad ono ništa, nema pomoci... Ma sve mi to izgleda ka jedna velika izmišljotina, vjerujem da Bog postoji ali siguran sam da nas on uopče ne čuje jer je svit doša toliko iskvaren i naopak tako da smo prepušteni sami sebi... Na rubu sam da odbacim vjeru i živim bezbrižno jer više nemam snage iskreno... Nemam snage više da vjerujem a odgovora nema, patnja, tuga, ispraznost.....

Eh kad god češ čekat, nećeš dočekat, zato se pokreni i analiziraj se i malo se propituj i čitaj; što ti je činiti, što daješ za druge, što ti daješ Bogu, nije sve u molitvi isto, djela će učvrstiti tvoju vjeru! Vjera ti je slaba, strpljivosti ti također nedostaje.. Otvori svoje srce i pusti Krista unutra i naći ćeš odgovor na sva svoja pitanja..Isus je naša snaga, ljubav, naše spasenje! Naš put je njegov put, i treba Ga samo bolje upoznati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 16:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 lip 2009 20:24
Postovi: 31
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ooo kako ste me odmah oraspoložili, hvala vam svima a posebno tebi SAN jer jako lipo pišeš. Mislim da sam danas baš dobio neku snagu i utjehu. Vedro pišeš kao da me poznaješ, nestrpljiv sam a vjera mi ima velike oscilacije. Baš kako ste napisali jedan dan sam presretan i zahvaljujem Bogu, a nekad upadnem u očaj. Največi očaj mi stvaraju upravo vjernici jer tu čovik stvarno može vidit svašta, sami znate da ne pišem.... Moj največi problem je šta nemam sa kim popričat o svojim problemima i nikoga da mi da potporu. Prijatelja baš i nemam, nisam oženjen, živim sam.... Tako da mi često dolaze raznorazne teške misli i strahovi.... Radim i učim tako da i nemam baš slobodnog vremena za nekakve slobodne aktivnosti tipa neki klub, zajednica i sl... Nikome se baš i ne povjeravam jer izgleda da ljudi danas nemaju vremena i ne znaju saslušat nekoga, ne znaju! Na kraju mi izgleda da ima više ljubavi i zajedništva u raznoraznim sektama nego li u crkvi. Nema zajedništva baš više nigdi i to je loše.... Sklon sam suosječati sa drugima i pomagati tako da me ljudi snaju iskorištavati (možda nesvjesno) i tako mi iscrpe zadnji atom snage.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 16:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Bogu hvala brate Pretelo...
Stvarno mi je jako drago da postojiš, a i mnogim drugim ljudima, a i samom Bogu, svjet bez tebe nebi bio isti, da se nisi rodio falio bi tvoj postanak, vidiš brate Pretelo, mnoga su djeca pobačena, i zaista fale njihovi postanci, jer pobačeni su vjerojatno mnogi dobri političari, lječnici, svečenici,časne sestre, fizički radnici, vjerojatno mnogi ljudi koji bi bili dobri u srcu...
Zamilsi dragi brate Pretelo - tvoja majka i otac kako su bili presretni onoga trena kad si se ti rodio, kako ti je veliku ljubav majka dala, kad je radi tebe u svako doba noći ustajala, da te kao bebu nahrani...ti si ljubljeno djete svojih roditelja, ljubljen si i od mnogih drugih ljudi, neki ti se i dive, možda te netko sa strane posmatra i volio bi biti poput tebe, otkud znaš...
Onako kako posmatraš ljude, oni će ti takvi biti, nedaj se, mnogi ljudi bi se sa tobom mjenjali, recimo mnoga djeca koja su prepuštena sama sebi, ili pedofilski zlostavljana...nemaš pojma koliko si samo sretan...
Jupi brate Pretelo što postojiš :D , blaženi Ivan Pavao II neka te zagovara da budeš radostan jer radostan je bio i on...
Btb!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr