www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 pro 2017 00:33

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 438 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 pro 2014 22:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fileo napisao:
"Tradicionalisti čitaju "vječnu muku" kao "vječno mučenje", ali to nije značenje ove fraze. To Basil Atkinson odlično primjećuje: "Kad se pridjev aionios u značenju 'vječan' u grčkom uzima s imenicom koja označava radnju, onda se odnosi na posljedicu radnje, a ne na postupak. Stoga se fraza 'vječna muka' može usporediti s frazom 'vječni otkup' ili 'vječno spasenje', što su biblijske fraze. Nitko ne zamišlja da bivamo vječno otkupljivani ili spašavani. Krist nas je jednom zauvijek otkupio i spasio s vječnim posljedicama. Isto tako izgubljeni neće zauvijek prolaziti postupak kažnjavanja (mučenja), već će biti kažnjeni jednom zauvijek s vječnim posljedicama. S druge strane imenica 'život' nije imenica radnje, već imenica koja označava stanje. Prema tome, sam život je po sebi vječan."

Znači složili smo se da je život vječan tj. da traje bez kraja i konca. Zato i molimo u Vjerovanju:...." uskrsnuće tijela i život vječni".
Kako si ti konzultirao Basila ja bi se poslužio KKC današnjim i onim od sv. Pia X (oba su valjana):
Prvo sv. Pio X

O dvanaestom članku
■ 246. P. Što nas uči posljednji članak – “život vječni”?
O. Posljednji članak Vjerovanja uči nas da poslije ovog života ima drugi život, koji će biti vječno blažen za izabrane u raju ili vječno nesretan za prokletnike u paklu.
■ 247. P. Možemo li mi shvatiti sreću raja?
O. Ne, mi ne možemo shvatiti sreću u raju, jer ona nadilazi sposobnost našega ograničena uma, a k tome se i dobra ovoga svijeta ne mogu uspoređivati s nebeskim dobrima.
■ 248. P. U čemu se sastoji sreća izabranika?
O. Sreća izabranika sastoji se u tome, što oni vide, ljube i zauvijek posjeduju Boga, koji je izvor svakog dobra.
■ 249. P. U čemu se sastoji nesreća prokletnika?
O. Nesreća prokletnika sastoji se u tome, što su oni zauvijek lišeni gledanja Boga i kažnjeni vječnim mukama u paklu.
■ 250. P. Jesu li rajska dobra i paklena zla ograničena samo na dušu?
O. Rajska dobra i paklena zla odnose se sada samo na dušu, jer su sada samo duše u raju odnosno u paklu. Međutim poslije uskrsnuća tijela ljudi će biti sretni ili će biti na vječnim mukama u punini svoga bića, a to znači u duši i tijelu.
■ 251. P. Hoće li sreća raja i muke pakla biti jednaki za blažene u raju, odnosno za one što su osuđeni na paklene muke?
O. Sreća raja za blažene, odnosno paklene muke za osuđene bit će u biti jednake i vječne. Međutim u mjeri i stupnju one će biti veće ili manje već prema zaslugama odnosno zločinima.

KKC:

1035 Crkva u svom naučavanju potvrđuje opstojnost pakla i njegovu vječnost. Duše onih koji umiru u smrtnom grijehu odmah nakon smrti silaze u pakao,gdje trpe paklene muke, "vječni oganj". Glavna se paklena muka sastoji u vječnom odjeljenju od Boga, u kojemu jedinome može čovjek naći život i sreću, za sto je stvoren i za čime teži.

Ne kužim u tvom postu kakve su vječne posljedice kazne,ako ne vječna muka. Ti ili ja odemo na sud. Sudac nas osudi na kaznu zatvora. Boravak u zatvoru nam je kazna. Trpimo jer nismo slobodni. Družimo se s ljudima koji nam nisu napeti. Maltretira nas upravitelj zatvora. Zar se onda ne mučimo.
Isto tako kad smo u paklu trpimo užasno ,upravitelj je đavao koji nas mrzi, zatvor je ognjeno jezero i traje vječno. Vječne posljedice su vječno trpljenje i muka.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2014 22:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Jedno je vječna kazna a drugo vječno kažnjavanje. Onda kako sam rekao gore ako postoji kutak u svemiru gdje se nalaze sotona i zli grešnici onda zlo postoji vječno. Kraj grijehu sotoni i grešnicima mora doći - bit će uništeni. Biblija na mnogo mjesta govori o tome. Druga smrt je smrt nema te više - a o njoj govori Otkrivenje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 09:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Citat:
Jedno je vječna kazna a drugo vječno kažnjavanje.

Jel tebi inaće ime Lupislav??
I onda se čudim njihovim 40 000 denominacija ko Josipović šahovnici!
Dakle kad te u sudnici osude na zatvor, onda si kažnjen na zatvor, a kad si u zatvoru onda je to što?? Ako nije kažnjavanje??
Čovjek se tješi pa si je napravio razliku između kazne i kažnjavanja!!hehehehe
Tako je majstore, možda budeš samo kažnjen na pakao, a dolje ne bude uopće loše, pogotovo ako je raja dobra, ono naučite neke stvari kao belu, briškulu, gumi-gumi, hokoš-bokoš, i slične stvari pa si tu kaznu prenamjenite u radnje iz koje budete radosni, zeznete Gospodina i prenamjenite svojom protestantskom mudršću pakao kao kaznu u mjesto radosti i igara, pa to bude skoro ko Raj! A čuj ako si kažnjen na pakao, bar si napraviš od njega nekim svoim radnjama mjesto mira, blagostanja i sreće!
Nešto kao u zatvoru, imaš TV kabelsku, teretanu, igralište, ekipu za kartanje, cigara , ko hoće i droge, zbrinut si nit gladan nit ti zima, a imaš i gdje spavati. :b101:
:b101: :b101:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 10:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

I na kraju ispada da je Bog stvorio ljude da ih muči na ražnju cijelu vječnost...ti uživaš u raju a tvoj brat se prži u paklu...zar ne bi rekao Bogu da završi tu agoniju više i da ih pogubi zauvijek....

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 10:51 
Odsutan

fileo napisao:
Još nisi razgulio Samuele...jel tebi ime Tupislav pa još tupiš ovdje...reko sam ti da raspravljam sa toniiem i Franom i ti ko krpelj me slijediš....imaš druge teme i piši tamo....

Pa da, jesam, Tupislav sam, a ne Razgulislav kao što si dobro primjetio!
I neću razguliti, a i zašto bi kad si ti super za zezanciju! Samo mi nisi rekao iz koje točno si sekte??
Prvo si mi stalno odgovarao dok sam stavljao komentare, a čak si bio i uporan, dok nisam počeo odgovarati, a sad me izbjegavaš.
Ponašaš se kao neki napaljenko oko neke zgodne cure, i onda kad napraviš dijete, onda je ignoriraš, tjerašod sebe, govoriš razguli itd!
Eto vidiš kakakv si ti čovek! E ja baš neću, jer dijete je tvoje! :lol: :lol: I ima da se brineš za njega, jes čuo!
Ak si znao se gurat tam đe ti nije mjesto, sad imaš da me trpiš!! :lol: :lol:

Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 11:59 
Odsutan

Zahvaljeno je: 49 zahvala
Kad si napisao ove rečenice, citiram;

fileo napisao:
Ja mogu reći da je i tvoja nauka iskreivljena ali nije mi cilj omalovažavati pojedinca nego samo davati argumente.

fileo napisao:
Imam tekstove tonii ali ne da mi se ovdje raspravljati jer što god napišem u vezi nauka dobit ću epitete heretik - nemam pojma - iako sam i ja 4 godine studirao teologiju.

Pomislio sam da ćeš se više potruditi. Cilj ti je davati argumente, imaš tekstove i iza tebe je 4 godine studiranja teologije. Ipak, krivo sam pomislio. Pogledam šta si pisao i za dvi sekunde skužim da je taj post napisan na nekom od srpskih foruma. Ako je tebi copy/paste posta od nekog anonimca sa još anonimnijeg foruma neki argument, onda se moramo odmah na početku rasprave rastati. Znam, postoji mogućnost da je to tvoj post, da si ga ti napisao na tom forumu, baš kao što si ga ovde napisao. Ali ako bolje pogledaš, to ništa ne mjenja na stvari. Svi smo mi anonimci na ovom forumu, pretpostavljam da se slažeš sa time. Dakle, tvoje i moje mišljenje, nije to baš neki argument, budimo realni, jel? :) Pisao si o argumentima, tekstovima, stvarno sam mislio da ćeš se više potruditi. Ova rasprava je krenula još od onih postova, citiram;

fileo napisao:
Jedno zapažanje. Zlo ima svoj početak i to u nebu kad se Lucifer pobunio i odvukao veliki broj anđela na svoju stranu. Za njih više nema povratka. E sada ako ima neko mjesto u svemiru neki kutak gdje će se zli anđeli i grešnici mučiti zauvijek zlo će postojati zauvijek i ta tamna mrlja će uvijek tu biti da nas podsjeća na zlo. Krist će potpaljivati vatru i sve više i više mučiti zle a ovi će proklinjati njegovo ime i tako zavijek - koji apsurd. Ali Biblija je jasna po tom pitanju. I sotona i njegovi anđeli i grešnici bit će zauvijek uništeni i zla više neće biti. Malahija prorok kaže i korijen i grančice bit će spaljene - psalmista kaže potražih grešnikovo mjesto a njega više nema.

fileo napisao:
Jesi li ti siguran da riječ vječno u Bibliji uvijek znači vjećno bez prekida.

I onda copy/paste ovaj post sa nekog anonimnog foruma još anonimnijeg autora. Znaš kak to izgleda u očima katolika? Smješno. Čudiš se da si ovde ismijavan, ali sam tome doprinosiš. Tvoje pisanje doprinosi tome da te ljudi ismijavaju. Kad pogledam samo ono šta su protestanti pisali na ovom forum, samo na ovom forum, ne idem dalje od toga, dolaze mi ove misli, same od sebe mi se nameću;

Na koljenima zahvaljujem Gospodinu da me je usred tolikog vrenja i pomutnje mozgova i jezika očuvao neozlijeđena. Ali iskustvo pojedinaca te što sam do sada očuvan, za mene je velika opomena da još više bdijem nad svojim utiscima, mislima, osjećajima, nad svojim riječima, nad svim što bi me na bilo koji način moglo dovesti u nepriliku u tom razornom vjetru. Moram uvijek imati pred očima, da Crkva posjeduje u sebi vječnu svježinu istine i Krista, da je ona za sva vremena. Ali Crkva preobrazuje i spašava narode i vremena, a ne oni nju. Prva riznica moje duše je vjera, sveta, čista i iskrena vjera mojih roditelja i mojih dobrih preda. Sa sobom ću biti skrupulozan i strog da nipošto ne bi čistoća moje vjere pretrpjela kakvu štetu. Sv. Ivan XXIII., "Dnevnik duše"

Nisam siguran da je 40 000 protestantskih uvjerenja, ako je sudit po ovom forumu, samo ovde je do sada bilo 1000 protestantskih uvjerenja. Šteta da su banirali onog tipa "Tomek". Kako je Samuel simpatično nazvao temu: "Da li samo Tomek ispravno navješta Riječ Božju!!" Baš se pitam, bi li se Tomek složio sa tvojom naukom? Realno gledajući- teško, s obzirom koliko nauka imate. Imam čitavu lepezu vrsnih umova pred sobom koje ti mogu citirati u svezi ove konkretne rasprave. Počevši od: Karl Rahnera, Hans Urs von Balthasara, Sv. Augustina, Sv. Tome Akvinskog, Sv. Bonaventure, Katoličke enciklopedije, Sv. Ivana Pavala II., Eugene Autexier, Sv. Faustina, Brian Daviesa, William Haskera, Peter Kreefta. Doslovno ne znam za kojim da prije posegnem. Ali postavlja se pitanje: čemu? To je pravo pitanje. Trenutno mi nisu zanimljive takve rasprave gde se ja iživljavam na nekome a za uzvrat dobim post koji je napisan na jednom od bezbroj foruma u ovim bespućima interneta. Da si mi ponudio nešto bolje, ajde, čovjek poželi odgovoriti. Ali ovako? Nemam volje. Doslovno sto stranica imam citirati na ovu temu. Samo od Hans Urs von Balthasara i njegovog bogatog opusa mogu citirati ovde 30 stranica na ovu temu, ali koja korist? Šteta vremena. Jer već sutra će se na ovom forumu pojaviti novi "Fileo" koji pripada jednoj od 40 000 (i više) protestentskih sekta i isto će pisati baš kao i ti. Davat će "argumente" baš kao i ti, imat će "tekstove" baš kao i ti, napisat će da je iza njega 4 godine teologije baš ka što si i ti napisao. Ali za nekog tko iza sebe ima 4 godine teologije, moraš se "vraški" bolje potruditi od ovog, ako hoćeš ispast ozbiljan sugovornik. Ovakvim pisanjem i copy/paste postovima sa drugih foruma, samo ćeš još više izazivati podsmjeh kod drugih forumaša.

Lel. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 12:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Ti su postovi moje djelo ali ih je taj forumaš iskoristio na drugom forumu jer je znao gdje se nalaze - s obzirom da ga poznajem nisam mu ništa prigovorio. I umjesto da vidiš kako ovi citati imaju smisla ti si išao po drugim forumima tražiti otkuda je to....nemam komentara....

Ne zanimaju me ti tvoji filozofi...ja sam ti dao biblijske argumente koje ne možeš poreći ....sami ste tražili da dokažem da riječ vječan ne znači uvijek vječan....i kad sam dao argumente....to je jadno...Biblija je jadna...u pravu su filozofi Karl i ostali....malo sutra .....

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 12:37 
Odsutan

Zahvaljeno je: 49 zahvala
fileo napisao:
Ti su postovi moje djelo...

U tome i jest čitav problem za svakog katolika, što su ti postovi tvoje djelo. U tome jest čitava bit na koju ti pokušavam ukazati. Ti postovi su samo tvoje djelo i ništa više od toga. :)

fileo napisao:
I umjesto da vidiš kako ovi citati imaju smisla ti si išao po drugim forumima tražiti otkuda je to....nemam komentara....

Za dosljednog katolika ima smisla samo ono šta Katolička Crkva ili netko od njenih predstavnika kaže da ima smisla, ako je taj netko od njenih predstavnika jedan on onih gore koje sam spomenuo: "puna šaka brade". :)

fileo napisao:
Ne zanimaju me ti tvoji filozofi...

Zvuči pošteno. :)

fileo napisao:
...ja sam ti dao biblijske argumente koje ne možeš poreći ....sami ste tražili da dokažem da riječ vječan ne znači uvijek vječan...

Za doljednog katolika Crkva daje argumente, Katolička Crkva je ta koja određuje šta to znači "vječan" i kako se riječ "vječan" u svetom pismu mora tumačiti. Također, za svakog dosljednog katolika, Crkva tumači hoće li zlo i pakao biti uništeni ili neće. Vjerovao ili ne, Katolička Crkva je već dala mišljenje po tim određenim pitanjima. :)

Lel. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 12:41 
Odsutan

Citat:
Ti su postovi moje djelo ali ih je taj forumaš iskoristio na drugom forumu jer je znao gdje se nalaze - s obzirom da ga poznajem nisam mu ništa prigovorio. I umjesto da vidiš kako ovi citati imaju smisla ti si išao po drugim forumima tražiti otkuda je to....nemam komentara....

Ti si ovdje samo privremeni Franov pacijent, i zato ti je išao gledati šta piše u arhivi da ti vidi povijest bolesti, i sad ti je ustanovio dijagnozu, a dijagnoza je: Internetis samozvanis laprdatis!
A lijek je strogo mirovanje, Ispovijed i zdrav izvorni katolički nauk!

Citat:
Ne zanimaju me ti tvoji filozofi...ja sam ti dao biblijske argumente koje ne možeš poreći ....sami ste tražili da dokažem da riječ vječan ne znači uvijek vječan....i kad sam dao argumente....to je jadno...Biblija je jadna...u pravu su filozofi Karl i ostali....malo sutra .....

Ne zanimaju te filozofi, ali bi ti druge trebao!
Vi protestanti inaće dajete Biblijske argumente, odatle vas i ima 40 000, i što je najzanimljivije svi vi koristite istu knjigu za argumente, i svi ste u pravu!
I ništa nisi dokazao osim svoje dijagnoze! A taj tvoj argument je u rangu da se sad ovdje prepiremo sa Severinom kad bi ona tvrdila da je moralna djevica dušom i tjelom! :roll: :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2014 12:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Rekao sam da s tobom nemam ništa...uh da hoćeš naletiti na moj forum zvonilo bi ti iza uha ko crkvni sabor a ujedno bi te ovako banirao

Slika

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 438 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]