www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 srp 2013 12:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
hoće li duši koja je za života na Zemlji bila maksimalno revna u vjeri i ljubavi, biti jednog dana u Raju bolje nego da je bila napola od toga revna (a mogla je biti revnija samo nije htjela)? Ili će toj osobi biti jednako dobro bez obzira bila mlaka ili revna? Od nekih sam čuo da je to svejedno dok neki misle kako će nekoj duši nagrada i blaženstvo u Raju biti veće ako je na Zemlji bila revna koliko je mogla nego da je bila mlaka iako je mogla biti revnija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
zanimljivo...na prvu slozil bi se s tim da je svejedno, buduci da je duša u raju. a u Raju je sve savršeno 8) 8) .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 15:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Hm... Razmišljao sam i ja o tome. S obzirom da je u Raju savršeno, možda je malo čudno da ja gledam tebe (ili ti mene) u nekom većem savršenstvu ?? Možda bi se i tu pojavila mala klica zavisti (što mi nije prikladno za Raj). Ma samo glasno razmišljam . . . to će ostati tajna dok ne odemo !?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 17:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
U knjizi "Sve o anđelima" koju upravo čitam nalazi se odgovor na ovo pitanje.
Tamo je pitanje tko će zauzeti mjesto palih anđela?
Tamo autor navodi da će ta mjesta ostati onima koji zasluže. Ljudi mogu slobodno težiti tako visokim mjestima na nebu.
Tako da ljudi koje je Bog pripravio mnogim milostima i uzdigao na visok stupanj svetosti dobit će ona prijestolja koja su trebali dobiti veliki serafini i kerubini koji su pali.
Navodi Majku Božju koja je kao čovjek uzdignuta iznad anđela i svih stvorenja, a opet je niža od Boga.
Sveti Josip je odmah iza nje.
Autor navodi legendu o svecu koji je imao viđenje nebeske slave i jedno visoko prijestolje koje je prazno. To je Luciferovo prijestolje rekao mu je Anđeo, a sada kako je Lucifer propao na njega će sjesti sveti Franjo Asiški.
Prema tome tko je na ovome svijetu bolji i u vječnosti bude uživao veću slavu.
http://verbum.hr/knjige/sve-o-andelima-4532/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 18:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 sij 2012 19:56
Postovi: 110
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
hoće li duši koja je za života na Zemlji bila maksimalno revna u vjeri i ljubavi, biti jednog dana u Raju bolje nego da je bila napola od toga revna (a mogla je biti revnija samo nije htjela)? Ili će toj osobi biti jednako dobro bez obzira bila mlaka ili revna? Od nekih sam čuo da je to svejedno dok neki misle kako će nekoj duši nagrada i blaženstvo u Raju biti veće ako je na Zemlji bila revna koliko je mogla nego da je bila mlaka iako je mogla biti revnija


a čija su to mjerila? Da sada ne tražim citate, ali ide onako: ljubi Gospodina Boga svoga svom dušom svojom, svim umom svojim... stoga

...a inače kako biti pa siguran da je nečija duša u raju ili se samo možemo nadati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 18:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Billy napisao:
U knjizi "Sve o anđelima" koju upravo čitam nalazi se odgovor na ovo pitanje.
Tamo je pitanje tko će zauzeti mjesto palih anđela?
Tamo autor navodi da će ta mjesta ostati onima koji zasluže
. Ljudi mogu slobodno težiti tako visokim mjestima na nebu.
Tako da ljudi koje je Bog pripravio mnogim milostima i uzdigao na visok stupanj svetosti dobit će ona prijestolja koja su trebali dobiti veliki serafini i kerubini koji su pali.
Navodi Majku Božju koja je kao čovjek uzdignuta iznad anđela i svih stvorenja, a opet je niža od Boga.
Sveti Josip je odmah iza nje.
Autor navodi legendu o svecu koji je imao viđenje nebeske slave i jedno visoko prijestolje koje je prazno. To je Luciferovo prijestolje rekao mu je Anđeo, a sada kako je Lucifer propao na njega će sjesti sveti Franjo Asiški.
Prema tome tko je na ovome svijetu bolji i u vječnosti bude uživao veću slavu.
http://verbum.hr/knjige/sve-o-andelima-4532/

znači ipak nije svejedno jel neko bio revan ili mlak, po ovome što si naveo oni revniji će biti više uzdignuti. Meni to itekako ima smisla jer kako piše u Poslanicama Volja Božja je naše posvećenje. Znači neko se može više posvetiti a neko manje, ovisno o koliko je surađivao s Božjom milošću i nimalo nije svejedno u kojoj je mjeri izvršio Volju Božju tj. odgovorio na milosti koje mu je dao Bog.

Zapravo meni se čini da smo mi ovdje zato da bi jednog dana u Nebu imali više i da bi nam bilo bolje nego što je bilo prije nego nas je Bog poslao na Zemlju.

U Raju je možda sve savršeno ali nije sve isto, izgleda da ima viših i nižih stupnjeva svetosti i blaženstva i mislim da ovisno o tome koliko je ko odgovorio na Božju milost i izvršio Volju Božju, da ga gore čeka veće blaženstvo i veće milosti. Jer za sve spašene čistilište će proći i jedino ostaje ono malo dobroga što ga je pojedinac učinio na zemlji i ljubav koliko se ko uspio posvetiti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 18:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
any1 napisao:

a čija su to mjerila? Da sada ne tražim citate, ali ide onako: ljubi Gospodina Boga svoga svom dušom svojom, svim umom svojim... stoga

...a inače kako biti pa siguran da je nečija duša u raju ili se samo možemo nadati?

polazim od onih koji su spašeni, ne ulazim u to ko je spašen a ko nije.

A mjerila, stvar je da o tome ne znam puno i zato sam otvorio temu. Malo sam o tome čuo govoriti, nigdje nisam pročitao kakav stav o tome ima Crkva, sve ostalo je moje razmišljanje.

Ako imaš kakve citate molio bi te da nešto napišeš, zanima me sve vezano uz to


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 sij 2012 19:56
Postovi: 110
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
any1 napisao:

a čija su to mjerila? Da sada ne tražim citate, ali ide onako: ljubi Gospodina Boga svoga svom dušom svojom, svim umom svojim... stoga

...a inače kako biti pa siguran da je nečija duša u raju ili se samo možemo nadati?

polazim od onih koji su spašeni, ne ulazim u to ko je spašen a ko nije.

A mjerila, stvar je da o tome ne znam puno i zato sam otvorio temu. Malo sam o tome čuo govoriti, nigdje nisam pročitao kakav stav o tome ima Crkva, sve ostalo je moje razmišljanje.

Ako imaš kakve citate molio bi te da nešto napišeš, zanima me sve vezano uz to


citate za mjerila nemam, već se to odnosilo na: ljubi Gospodina Boga svoga svom dušom svojom, svim umom svojim... stoga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 18:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
any1 napisao:

citate za mjerila nemam, već se to odnosilo na: ljubi Gospodina Boga svoga svom dušom svojom, svim umom svojim... stoga

ok, onda što s onima koji su Ga ljubili s pola duše i uma, dovoljno da se spase ali ipak nisu htjeli ljubiti svom dušom i umom iako su mogli, znači o spašenima. Nemojmo ulaziti u problematiku ko je spašen a ko nije nego govorimo o onima koji su spašeni ali su mlako ljubili Gospodina iako su mogli više ali nisu htjeli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"U Raju je možda sve savršeno ali nije sve isto, izgleda da ima viših i nižih stupnjeva svetosti i blaženstva i mislim da ovisno o tome koliko je ko odgovorio na Božju milost i izvršio Volju Božju, da ga gore čeka veće blaženstvo i veće milosti. Jer za sve spašene čistilište će proći i jedino ostaje ono malo dobroga što ga je pojedinac učinio na zemlji i ljubav koliko se tko uspio posvetiti!
(Običan momak)

.
Koliko vrsta biljaka ima na livadi? Je li kopriva dobiva manje ili više sunca od pirike, a tratinčica sigurno manje?
Sve te travke na livadi grije ISTO sunce! Sve one žive kupane ISTIM suncem!
Sve su "zadovoljne" i ne zavide onoj visokoj biljci...onoj tamo, koja je najviša i eto, nekako bliža suncu. SVIMA je jednako - žive od svjetla jednoga sunca!
Tako je i u Raju.
Zar je jedan evanđelista...npr. Matej, možda sretniji od raskajanog razbojnika; je li sv. Leopold Mandić manje ili više sretan od Ivana Pavla II?
Ta, SVI su uronjeni u jednoga Boga, SVI su u njemu JEDNO, po Kristu, S Kristom i U Kristu povezani, jer da se Isus nije utjelovio i uskrsnuo, NIKAD nitko ne bi Trojedinoga Boga mogao "iskusiti" na onaj način na koji je to sam Trojedini prvobitno zamislio / odredio, a Istočni grijeh narušio.
"Tko mene vidi, vidi Oca" - Isusove su riječi. A vidjeti Boga, doživjeti tu uronjenost u Boga - koje li blaženo gledanje! To je blaženstvo !!!
Stoga mi se čini bespredmetnim "vagati" tko će biti VIŠI u Raju...Kao oni apostoli (tko će biti veći u Kristovom kraljevstvu).
.
I...U raj - pod pretpostavkom da smo mogli doseći viši stupanje savršenstva na Zemlji, ali nismo to željeli (kako kaže Običan momak) - duša neće "ravno" u nj nego prvo u ČISTILIŠTE, gdje će se morati naučiti ljubiti…
(Sažeo sam...A nema citata jer imam problema s netom, točnije s TT-om)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr