www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 vel 2014 23:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
MarinaM napisao:
Niti jedan Splićo i da odseli u Zanzibar nikada neće složiti rečenični niz u skladu s "pravopisanim" zakonima,iz čistog dišpeta,ljubavi prema svom da ne nabrajam..


Eh, eh, eh, čemu ove predrasude, kužim, šala je (ili nije?!) al je predrasuda... de mi reci oklen je ono otac hrvatske književnosti; pa da, mora bit da je iz Zagreba :b101:

:wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2014 23:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
fiat napisao:
MarinaM napisao:
Niti jedan Splićo i da odseli u Zanzibar nikada neće složiti rečenični niz u skladu s "pravopisanim" zakonima,iz čistog dišpeta,ljubavi prema svom da ne nabrajam..


Eh, eh, eh, čemu ove predrasude, kužim, šala je (ili nije?!) al je predrasuda... de mi reci oklen je ono otac hrvatske književnosti; pa da, mora bit da je iz Zagreba :b101:

:wink:

Ma zezam se samo.Bratić mi je iz Splita predivan čovjek,to su njegove riječi koje sam posudila,on je u Australiji neće znati :b101:
Ja volim smjeh,i a i Boga volim,mislim da ni on ne voli "kisele limune" :D
Otac Hrvatske književnosti je sigurno iz 'Ercegovine,by the way to bi moj tata rekao ziher :D
Ali ubišmo way-ovu temu,ubit će me Ovčica,pa mod,pa ..bolje da malo nestanem :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2014 23:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ma kužim, nisam ni shvatila zlonamjerno, al toliko se često dalmatinci nađu na tapetu (ne mislim na forumu nego općenito), a na to sam nekako posebno osjetljiva ( smajlic24 ) pa moram reagirat, to je jače od mene :lol:
a ne bi bilo dobro ni da why pomisli da ga netko diskriminira na forumu zato šta je splićanin, k tome se još ne deklarira ko katolik, auuuu koja kombinacija... (al ne, sad ozbiljno, ponekad može ispast da umjesto i/ili u nedostatku argumenata dijelimo etikete)
al, neću više začatavat, primite isprike svi koje je ova moja/ naša digresija omela u praćenju teme :lol:
:) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 11:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2012 23:56
Postovi: 96
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni je nejasno slijedece:

a) Kako netko moze otkupiti nase grijehe? Prebaciti ih na nekog nevinog? To mi se cini krajnje nepravedno, i nije nesto na sto bih pristao. Moji grijesi su moji, ne zelim da nevini ispastaju zbog njih.

b) Zasto je potrebna nasilna krvava zrtva nevinog da bi nas se otkupilo? Cemu nasilje i smrt kao otkupljenje? Zasto savrsena krvava zrtva nevinog, a ne, recimo, iskrena cista isprika nevinog? Ja osobno ne trazim da se nekog nevinog zakolje da bih oprostio, zasto bog da?

c) Kako je pravedno da grijeh nasih predaka treba NAMA otkupiti? Bog je ocito sposoban uciniti da se ljudi rode bez istocnog grijeha (Marija, majka Isusova), tako da nije jasno zasto je to otupljenje uopce potrebno.

Ovo pitam s iskrenom znatizeljom o tome kako sebi u glavi (ili crkva sluzbeno) odgovarate na ova pitanja. Ako je odgovor nesto u smislu "to je misterij iznad ljudskog razuma i shvacanja", razumijete li zasto ljudima koji nisu katolici ovakva pitanja mogu smetati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
musavi napisao:
Meni je nejasno slijedece:

a) Kako netko moze otkupiti nase grijehe? Prebaciti ih na nekog nevinog? To mi se cini krajnje nepravedno, i nije nesto na sto bih pristao. Moji grijesi su moji, ne zelim da nevini ispastaju zbog njih.

b) Zasto je potrebna nasilna krvava zrtva nevinog da bi nas se otkupilo? Cemu nasilje i smrt kao otkupljenje? Zasto savrsena krvava zrtva nevinog, a ne, recimo, iskrena cista isprika nevinog? Ja osobno ne trazim da se nekog nevinog zakolje da bih oprostio, zasto bog da?

c) Kako je pravedno da grijeh nasih predaka treba NAMA otkupiti? Bog je ocito sposoban uciniti da se ljudi rode bez istocnog grijeha (Marija, majka Isusova), tako da nije jasno zasto je to otupljenje uopce potrebno.


a) ne razumiješ to jer ne razumiješ Božju ljubav
b) objasnila sam ti zašto prije u postovima.. zbog ljubavi..
c) potrebno je jer imamo posla sa Sotonom, a ako vjerujemo u Isusa koji je pobjednik nad Sotonom, imamo zaštitu i mir..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2012 23:56
Postovi: 96
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
musavi napisao:
Meni je nejasno slijedece:

a) Kako netko moze otkupiti nase grijehe? Prebaciti ih na nekog nevinog? To mi se cini krajnje nepravedno, i nije nesto na sto bih pristao. Moji grijesi su moji, ne zelim da nevini ispastaju zbog njih.

b) Zasto je potrebna nasilna krvava zrtva nevinog da bi nas se otkupilo? Cemu nasilje i smrt kao otkupljenje? Zasto savrsena krvava zrtva nevinog, a ne, recimo, iskrena cista isprika nevinog? Ja osobno ne trazim da se nekog nevinog zakolje da bih oprostio, zasto bog da?

c) Kako je pravedno da grijeh nasih predaka treba NAMA otkupiti? Bog je ocito sposoban uciniti da se ljudi rode bez istocnog grijeha (Marija, majka Isusova), tako da nije jasno zasto je to otupljenje uopce potrebno.


a) ne razumiješ to jer ne razumiješ Božju ljubav
b) objasnila sam ti zašto prije u postovima.. zbog ljubavi..
c) potrebno je jer imamo posla sa Sotonom, a ako vjerujemo u Isusa koji je pobjednik nad Sotonom, imamo zaštitu i mir..


Nisam siguran da je time odgovoreno na pitanja :)

a) Ljubav onoga koji zeli preuzeti tudje grijehe nije upitna, vec pravednost tog cina. To nije uredu i nije nesto na sto bih pristao - da nevini ispastaju zbog mojih grijeha. Pa makar oni pristali to uciniti za mene, ja ne bih.

b) Upravo ta ljubav mi se cini nespojiva sa otkupljenjem u obliku krvave zrtve nevinog. Ljubavi treba samo njezna isprika, ako i to, da bi oprostila.

c) Ko sto rekoh, na primjeru Djevice Marije, rodjene bez istocnog grijeha prema dogmi crkve, ne treba nam Isus da bi nas se oslobodilo od Adamovog nasljeđa.


Neovisno o tome smatras li da si mi dobro odgovorila, mozes li razumijeti zasto me ova pitanja muce?


Zadnja izmjena: musavi; 17 vel 2014 12:12; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
musavi napisao:

Nisam siguran da je time odgovoreno na pitanja :)

a) Promasujes pitanje, ljubav onoga koji zeli preuzeti tudje grijehe nije upitna, vec pravednost tog cina. To nije uredu i nije nesto na sto bih pristao - da nevini ispastaju zbog mojih grijeha. Pa makar oni pristali na to, ja ne bih.

b) Upravo ta ljubav mi se cini nespojiva sa otkupljenjem u obliku krvave zrtve nevinog. Ljubavi treba samo njezna isprika, ako i to, da bi oprostila.

c) Ko sto rekoh, na primjeru Djevice Marije, rodjene bez istocnog grijeha prema dogmi crkve, ne treba nam Isus da bi nas se oslobodilo od Adamovog nasljeđa.


a) Ko kaže da nije u redu, ti, a ti naravno znaš bolje od Boga kako stvari funkcioniraju, zanemarimo činjenicu da je Bog Stvoritelj i Izvor svega ti znaš bolje.

b)Tebi se čini tako, a šta ako si u krivu???

C) Nisi dobro shvatio dogmu da je BDM rođena bez istočnog grijeha, pročitaj šta Crkva kaže o tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hahaha.. nježna isprika.. hajd ti tako nježno u egzorcizam.. fino zamoli sotonu da napusti osobu.. onak, najnježnije..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2012 23:56
Postovi: 96
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5, moguce je da sam u krivu, naravno, i voljan sam cut objasnjenje. Ali ne htjeti da nevini ispastaju zbog mojih gresaka, i ne traziti krvnu osvetu da bi se oprostilo mi se ne cine kao neobicne tvrdnje, nego vrlo humane i u skladu s onime sta razumijemo pod ljubav i pravednost u ostalim stvarima. Mislis li drugacije?

Rado bih da mi pojasnis c).

I konacno, niste odgovorili: neovisno o tome sto se ne slazete, mozete li razumijeti da su ove stvari drugima kamen spoticanja kod prihvacanja Isusove zrtve?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jer i Židovi znake ištu i Grci mudrost traže, a mi propovijedamo Krista raspetoga: Židovima sablazan, poganima ludost.........

vece ljubavi nitko nema od ove: da tko zivot svoj polozi za svoje prijatelje

Pametnome dosta! ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr