www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 lip 2014 21:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Prilično nedavno održana katolička kreacionistička konferencija u londonskoj katoličkoj katedrali: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Katolička kreacionistička konferencija: http://www.iiculture.org/images/ID-CONF-BRO-FINAL.pdf

Katolička kreacionistička konferencija u Rimu: http://www.ewtn.com/vnews/getstory.asp?number=98421

Zbornik radova sa katoličke kreacionističke konferencije kojoj je osobno papa Benedikt XVI. dao svoj službeni apostolski blagoslov: http://www.kolbecenter.org/store/#!/~/p ... d=13975900 :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Vi morate shvatiti da je ovaj pod imenom "why", nesretna duša koja stalno traži neke dokaze jer je nesiguran. A kada mu netko nešto i da, onda je to nazvao "smiješno", iako nema pojma zašto je to smiješno, valjda tako misli svojom glavom (?)!!
I još nešto morate shvatiti, on sada vraća samopouzdanje preko vas ovdje, jer ga je Fran poderao ko peder playboy, i sada mora ponovno sam sebi dokazati kako je pametan!! On je pametan, samo u tome da postavlja pitanja, i sada očekuje da mu vi sve date na pladnju!!
Preporučujem vam da ga otkantate, i ne trošite vrijeme na iskompleksiranu osobu koja bježi od Frana i njegovih citata, ko vrag od tamjana!!
Pa nije mu slučajno nick "why", a dokle way "way"!?!?
:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 01:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Fran26 napisao:
...



Pravo je čudo kako vas "voza" ovaj tip koji piše pod nickom "Why".

--- Fran, neki nasjednu. Ali ja sam misljenja da on sam sebe voza. Zato nema smisla ulaziti u neku dublju raspravu.
U svemu ovdje vidim neku drugu prednost. Da se odgovori ne odnose samo na why-a vec i na ostale koji se bore sa nekim stereotipima i krivim predodzbama sto ih prijeci u prihvacanju istine- u potpunosti nauka Katolicke crkve, a ne samo onoga sto im se svidja.
On je samo sredstvo u Bozjim rukama. Nekima kusnja, a nekima "why?"

A još mi je veće čudo kako slabo poznajete službene stavove Katoličke Crkve. :l30: A znate zake je to tako? Zato jer se "napajate" na izvorima kao što su: bitno.hr., katolik.hr., mojasudbina.hr., fajsbuk.hr., ivopavić.hr i ostalo. Kako je današnji katolik postao fejsbuk-katolik? Kako je postao link-katolik? To je za mene pravo pitanje. Nemerem to odgonetnuti. :l30:

--- 100% si u pravu :b112: ali opet i to moze biti pocetak.

Katolik danas ne želi uzeti u ruke npr. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo" ili Ivan Pavao II. "Prijeći prag nade", ne želi uzeti u ruke pokoju encikliku ili možda Tomine "bisere": "Summa contra Gentiles" i "Summa Theologiæ". Ali ponudi mu fejsbuk.hr., ponudi mu privatne mudrolije nasuprot službenog stava Katoličke Crkve, budi siguran da će se odlučiti za privatne mudrolije. :l30:

---Rijetki su procitali i katekizam...ali opet samo procitati nista ne znaci.
Lakse je birati- ovo mi se svidja a ovo nije bas za mene. Brza rjesenja, cuda, objave i sta ti ja znam. Ta "duhovna" beletristika upitne istinitosti koja dovodi do stava da se Crkva treba mjenjati, a ne ja. Svi se osjecaju pozvanima obracati druge, a sami se ne mjenjaju.

Bog je taj koji mijenja ljude. Sta mogu ja gresan?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 07:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Pravo je čudo kako vas "voza" ovaj tip koji piše pod nickom "Why". A još mi je veće čudo kako slabo poznajete službene stavove Katoličke Crkve. :l30: A znate zake je to tako? Zato jer se "napajate" na izvorima kao što su: bitno.hr., katolik.hr., mojasudbina.hr., fajsbuk.hr., ivopavić.hr i ostalo. Kako je današnji katolik postao fejsbuk-katolik? Kako je postao link-katolik? To je za mene pravo pitanje. Nemerem to odgonetnuti. :l30:

Katolik danas ne želi uzeti u ruke npr. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo" ili Ivan Pavao II. "Prijeći prag nade", ne želi uzeti u ruke pokoju encikliku ili možda Tomine "bisere": "Summa contra Gentiles" i "Summa Theologiæ". Ali ponudi mu fejsbuk.hr., ponudi mu privatne mudrolije nasuprot službenog stava Katoličke Crkve, budi siguran da će se odlučiti za privatne mudrolije. :l30:


Ajde Fran nemoj da te puca oholost i sveznanje
pa ako mi loše pariramo što mu ti "sveznalica" ne kontriraš? ..što šutiš?
šta fali bitno.net , katolik.hr, ivopavić.hr isl. ?? to su po mnei odlične katoličke stranice ...možda i najbolje...predloži ti neke bolje

otkud znaš da nismo pročitali uvod u krščanstvo ili prijeći prag nade?...ja osobno jesam

šta kaže kard. ratzinger glede evolucije ili kreacionizma?
šta kaže službeni nauk KC glede evolucije č.darwina?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
veggietales napisao:
Prilično nedavno održana katolička kreacionistička konferencija u londonskoj katoličkoj katedrali: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Katolička kreacionistička konferencija: http://www.iiculture.org/images/ID-CONF-BRO-FINAL.pdf

Katolička kreacionistička konferencija u Rimu: http://www.ewtn.com/vnews/getstory.asp?number=98421

Zbornik radova sa katoličke kreacionističke konferencije kojoj je osobno papa Benedikt XVI. dao svoj službeni apostolski blagoslov: http://www.kolbecenter.org/store/#!/~/p ... d=13975900 :b112:


Vidim tebe baš zanima taj kreacionizam, ajde de lijepo da vidim da i u katoličkoj Crkvi postoje oni koji brane kreacionizam što je u prošlosti bila default pozicija Crkve. I da dobro si pitanje postavio, Crkva je uvijek učila da je smrt posljedica grijeha, kako to spojiti s evolucijom, to treba pitati moderne teologe. Dosad sam većinom vidio protestante da se s tim bave, vrijeme je da se i katolici počnu s tim bavit, a ne da Dawkins radi budalu od kardinala na TV-u pred svima.


veggietales napisao:
Vjerovao ili ne, osobno poznajem prof. dr. sc.-a sa Veterinarskog fakulteta u ZG koji je dobro upoznat s ovim istraživanjima koje sam kratko spomenuo. Kao što napisah, to u africi neki kandidati rade kao dio doktorskog studija iz zoologije. Zainteresirani profesionalci itekako znaju za to, a onima koji svjesno odabiru nezainteresiranost i neznanje ionako je sve uzalud.


I šta onda bude s tim lavovima, jesu pitomi tipa da moš normalno proć kraj njih bez da te napadnu il su svejedno opasni mada su biljojedi???

Hrvoje Hrki napisao:
Ajde Fran nemoj da te puca oholost i sveznanje
pa ako mi loše pariramo što mu ti "sveznalica" ne kontriraš? ..što šutiš?
šta fali bitno.net , katolik.hr, ivopavić.hr isl. ?? to su po mnei odlične katoličke stranice ...možda i najbolje...predloži ti neke bolje

otkud znaš da nismo pročitali uvod u krščanstvo ili prijeći prag nade?...ja osobno jesam

šta kaže kard. ratzinger glede evolucije ili kreacionizma?
šta kaže službeni nauk KC glede evolucije č.darwina?


Katolik hr je vrhunska stranica, bez sumnje, obogatila je virtualni prostor u Hrvata, a bitno. net je odlična, tu nema nikakve dileme.

Nego da te pitam, ak se sjećam ti si obiteljski čovjek, imaš djecu, e sad pošto si sam napisao da ne vjeruješ u starost zemlje od par milijuna godina, da li ćeš ti svojoj djeci ić tumačit kreacionističke teorije kad u školi počnu učit o tome na geografiji i povijesti???
Hoćeš im reć da je evolucija samo teorija koja ne drži vodu il se nećeš petljat u ono šta uče u školi???

why napisao:
Nije bilo smrti kod čovjeka ili uopće i kod drugih živih bića nije bilo umiranja?
Je li bilo promjene životne dobi, starenja?
A podmlatka je li bilo?
Ne shvati ovo kao provociranje. Nego budući da se postavljaš da vladaš nekim spoznajama, evo da ih čujem iz prve ruke.


Sad si me sjetio, nedavno je na jednoj katehezi svećenik na javnom prostoru držao propovijed, i dotakao se teme stvaranja i čovjekovog pada, istočnog grijeha, i rekao je stručnjaci, teolozi, kažu da je prije pada Adam imao sposobnost da razumije životinje, razumio je njihov jezik, i zato kaže ona priča da Sotona dolazi u obliku zmije te počne konverzaciju. Moram priznat da sam to prvi put čuo, al da ti malo razmišljanja.

Kako je sve izgledalo prije pada, ko će znat, treba konzultirat literaturu da se vidi šta su prije nabadali, mada sumnjam da se Crkva dogmatski oglasila oko detalja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 09:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
johnny 5 napisao:
veggietales napisao:
Prilično nedavno održana katolička kreacionistička konferencija u londonskoj katoličkoj katedrali: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater


Katolik hr je vrhunska stranica, bez sumnje, obogatila je virtualni prostor u Hrvata, a bitno. net je odlična, tu nema nikakve dileme.

Nego da te pitam, ak se sjećam ti si obiteljski čovjek, imaš djecu, e sad pošto si sam napisao da ne vjeruješ u starost zemlje od par milijuna godina, da li ćeš ti svojoj djeci ić tumačit kreacionističke teorije kad u školi počnu učit o tome na geografiji i povijesti???
Hoćeš im reć da je evolucija samo teorija koja ne drži vodu il se nećeš petljat u ono šta uče u školi???

why napisao:
Nije bilo smrti kod čovjeka ili uopće i kod drugih živih bića nije bilo umiranja?
Je li bilo promjene životne dobi, starenja?
A podmlatka je li bilo?
Ne shvati ovo kao provociranje. Nego budući da se postavljaš da vladaš nekim spoznajama, evo da ih čujem iz prve ruke.


Sad si me sjetio, nedavno je na jednoj katehezi svećenik na javnom prostoru držao propovijed, i dotakao se teme stvaranja i čovjekovog pada, istočnog grijeha, i rekao je stručnjaci, teolozi, kažu da je prije pada Adam imao sposobnost da razumije životinje, razumio je njihov jezik, i zato kaže ona priča da Sotona dolazi u obliku zmije te počne konverzaciju. Moram priznat da sam to prvi put čuo, al da ti malo razmišljanja.

Kako je sve izgledalo prije pada, ko će znat, treba konzultirat literaturu da se vidi šta su prije nabadali, mada sumnjam da se Crkva dogmatski oglasila oko detalja.


Naravno da je učim istinama
Al da ti pravo kažem ovu modernu djecu koja koriste samo 2-3 prsta za stiskanje po smartfonima , njih baš za sada barem, još ne zanimaju velike životne istine ili još manje podvale u službenim kurikulima svjetovnog obrazovanja
tako da sam ja za nju vjeroj. konzerva koja tjera svoje...ali vremenom kad je prođe faza zaigranosti i stisne je život i nepravda doći će valjda do faze da propituje dublje o životu općenito, pa vjerujem i o vjeri i nauku KC

DA , ZANIMLJIVO je ovo što si naveo da je neki svećenik ( DA NIJE DON STOJIĆ?)spomenuo da prije pada adama i eve , su ti prvi ljudi pričali s životinjama
moguće da je tako bilo , jer su valjda u tom stanju bez iskonskog grijeha možda bili kadri pričati s životinjama, bili su recimo u većem suglasju s prirodom i životom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 11:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
za našeg znastvenika whya jedan zanimljiv članak sa bitno.net koga fran26 baš ne cijeni:

http://www.bitno.net/lifestyle/znanost- ... 5mFN8u9Spo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 12:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
Da. Nije bilo smrti. Tek pojavom grijeha pojavljuje se SMRT.

Kada si već krenuo u raspravu onda nije fer zaboraviti na pitanja. I dalje želim pročitati tvoj teološki odgovor na sljedeće:
Nije bilo smrti kod čovjeka ili uopće i kod drugih živih bića nije bilo umiranja?
Je li bilo promjene životne dobi, starenja?
Je li bilo podmlatka?
Nadalje, kako teologija odgovara na pitanje: da li je bilo seksa u tom prvom raju? Da li je seks postojao uopće i da li je bio reproduktivan?
Ponavljam, pitanja nemaju nikakvu provokativnu dimenzijju. Seriozno su upućena nekome tko se postavlja da ima neke odgovore. Pa evo izvoli, želio bi ih pročitati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 13:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
why napisao:
Kada si već krenuo u raspravu onda nije fer zaboraviti na pitanja. Pa evo izvoli, želio bi ih pročitati.


Nije fer pozivati se na nesto cega se sam ne pridrzavas.
Takodjer si krenuo u raspravu i nisi dao nikakve odgovore.

Ne mozes samo dobivati u zivotu moras nesto i dati.
Tako i u raspravi,prijateljstvu,ljubavi.
Ako nisi znao a cini mi se da nisi,eto moja dobra volja kako ces
ti to shvatiti je na tebi.

Mene zanima u kojoj si vjeri rodjen,tj sto su ti vjerovali roditelji
ili deklarirali se kao takvi?
Kojoj si vjeri ti najblizi?Uzmimo i da je ateizam vjera.

Cisto da vidim imas li kulture odgovoriti na pitanje bez okolisanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2014 13:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
why napisao:
SlijepiPutnik napisao:
Da. Nije bilo smrti. Tek pojavom grijeha pojavljuje se SMRT.

Kada si već krenuo u raspravu onda nije fer zaboraviti na pitanja. I dalje želim pročitati tvoj teološki odgovor na sljedeće:
Nije bilo smrti kod čovjeka ili uopće i kod drugih živih bića nije bilo umiranja?
Je li bilo promjene životne dobi, starenja?
Je li bilo podmlatka?
Nadalje, kako teologija odgovara na pitanje: da li je bilo seksa u tom prvom raju? Da li je seks postojao uopće i da li je bio reproduktivan?
Ponavljam, pitanja nemaju nikakvu provokativnu dimenzijju. Seriozno su upućena nekome tko se postavlja da ima neke odgovore. Pa evo izvoli, želio bi ih pročitati.


jes čitao onaj članak sa bitno.net ...ima dosta o Einsteinu

ajnštajn je vjerovao u Boga samo na panteistički i deistički način
za njega Bog nije mogao imati ljudske osobine
ja sam mišljenja da Bog nije samo hladni entitet nego da ima osjećaje , da ljubi svoje stvorenje itd

ajnšatajn je dobro rekao da svemir i život ukazuju na ogromnu harmoniju i da ta harmonija nija nastala slučajno
Bog po Albertu nije kockar

često ateistima postavljam pitanje ili im pokušavam dokučiti da tako složen svemir ili još složeniji život nije mogao nastati pukim slučajem, spontano

evo da ti pojasnim, ako nisi čitao o tome na drugim forumima

da li kompjuter ili auto ili vlak ( ili neki drugi složeni stroj) može nastati pukim slučajem, randomski, stihijski
može li mobitel nastati slučajnim djelovanjem sila u prirodi i svemiru, pa neka im damo i milijune godina za to?
vjerujem da i sam ne vjeruješ da to može nastati slučajno... za to je potreban intiligentni tvorac- stvoritelj, koji prvo zamisli, dizajnira i na kraju proizvede zamišljeno

tako i svemir koji je milijune puta složeniji od mobitela, ili živa stanica, život ( biljke, životinje, ljudi) koji su milijarde puta složeniji od mobitela ne mogu nastati sami od sebe, slučajno
sve to nastaje tako da Logos, vječna Riječ ( Bog- Stvoritelj- Sila) nešto zamisli, dizajnira i naposlijetku stvori

ukoliko vjeruješ da laptop, ili bager može astati slučajno pukim djelovanjem svemirskih sila, možeš li nam to malo pojasniti...kako, zašto i odakle ti takvo razmišljanje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr