www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 lip 2014 14:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Replika Arke u punoj veličini plovi po rijekama: http://www.cbc.ca/news/world/noah-s-ark ... -1.1289548 :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 14:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
veggietales napisao:
Replika Arke u punoj veličini plovi po rijekama: http://www.cbc.ca/news/world/noah-s-ark ... -1.1289548 :b112:

Ne bih imao vremena nadmudrivat se sa šaljivdžijama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 14:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
Previdio si mogucnost grijeha...opisano se odnosi na vrijeme prije grijeha. Grijeh/zlo dovodi do odredenih promjena.

Aha, znači lavovi su do Adamova prvoga grijeha jeli povrće, a nakon toga su postali mesožderi i ubijali nevine životinje.
Kako razgovarati o bilo čemu kada je tebi kao u bajci sve moguće, a ničim to što tvrdiš ne možeš potvrditi.

Nešto drugo si pitao, o teriji evolucije i kako nema baš dokaza za nju.
Evo vidiš u čemu je prednost ljudi koji tumače utemeljenost teorije evolucije. A i ja sam među njima:
Ja ću tebi sada priznati da teorija evolucije možda nije dobro zamišljena, da ima dosta sumnji i nedostataka. To je moja prednost da mogu sumnjati u nju. Dok se bolje ne dokaže.
A sada ti. Da li ti smiješ sumnjati u biblijski izvještaj o stvaranju? Da li dopuštaš da bi taj izvještaj bio pogrešan?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 16:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
why napisao:
SlijepiPutnik napisao:
Previdio si mogucnost grijeha...opisano se odnosi na vrijeme prije grijeha. Grijeh/zlo dovodi do odredenih promjena.

Aha, znači lavovi su do Adamova prvoga grijeha jeli povrće, a nakon toga su postali mesožderi i ubijali nevine životinje.
Kako razgovarati o bilo čemu kada je tebi kao u bajci sve moguće, a ničim to što tvrdiš ne možeš potvrditi.

Nešto drugo si pitao, o teriji evolucije i kako nema baš dokaza za nju.
Evo vidiš u čemu je prednost ljudi koji tumače utemeljenost teorije evolucije. A i ja sam među njima:
Ja ću tebi sada priznati da teorija evolucije možda nije dobro zamišljena, da ima dosta sumnji i nedostataka. To je moja prednost da mogu sumnjati u nju. Dok se bolje ne dokaže.
A sada ti. Da li ti smiješ sumnjati u biblijski izvještaj o stvaranju? Da li dopuštaš da bi taj izvještaj bio pogrešan?


Da. Nije bilo smrti. Tek pojavom grijeha pojavljuje se SMRT.

Prednost nemoze biti vjerovanje u nesto bez dokaza, i jos to nazivati znanoscu.
Ovako je sve relativno dok se ti ne uvjeris u suprotno...samo iskljucivanje jedne od mogucnosti nam povecava sansu da smo krivo odabrali.
Upitna logika...onda imamo istina koliko i misljenja. Pa nismo ni ja, a ni ti upravu. Sto isto moze biti subjektivna opcija.

Tko mi brani da sumnjam? Ali to sto ja nesto nemogu razumjeti/prihvatiti ne znaci da sam u pravu.
"Tragicno je sto su glupani toliko sigurni, a mudri puni sumnje" B.Russell

-------------------------------------------------------

"Dusa ce najbolji uvid u znanje imati spoznavanjem vlastite nistavnosti" sv. Angela Foligno

"Ipak reci mi Isuse, cemu taj nutarnji glas sto ga trajno cujem: Gdje je sad Tvoj Bog?; nasto ja iz straha da bih lagao ne mogu nista odgovoriti." Padre Pio

"Nista ne moze zadovoljiti onoga tko zadovoljstvo ne nalazi u Bogu." sv. A. Liguori

-----------------------------------------------------
Ja sam svoje dokaze nasao. Ti i dalje trazi...nemoj odustati. Samo ti hocu reci da nemozes pronaci nesto sto si iskljucio kao opciju.
Samo mi je neshvatljivo prozivat katolike iracionalnima...a svoj identitet stvarati na negaciji katolickog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 17:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
Da. Nije bilo smrti. Tek pojavom grijeha pojavljuje se SMRT.

Nije bilo smrti kod čovjeka ili uopće i kod drugih živih bića nije bilo umiranja?
Je li bilo promjene životne dobi, starenja?
A podmlatka je li bilo?
Ne shvati ovo kao provociranje. Nego budući da se postavljaš da vladaš nekim spoznajama, evo da ih čujem iz prve ruke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Pravo je čudo kako vas "voza" ovaj tip koji piše pod nickom "Why". A još mi je veće čudo kako slabo poznajete službene stavove Katoličke Crkve. :l30: A znate zake je to tako? Zato jer se "napajate" na izvorima kao što su: bitno.hr., katolik.hr., mojasudbina.hr., fajsbuk.hr., ivopavić.hr i ostalo. Kako je današnji katolik postao fejsbuk-katolik? Kako je postao link-katolik? To je za mene pravo pitanje. Nemerem to odgonetnuti. :l30:

Katolik danas ne želi uzeti u ruke npr. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo" ili Ivan Pavao II. "Prijeći prag nade", ne želi uzeti u ruke pokoju encikliku ili možda Tomine "bisere": "Summa contra Gentiles" i "Summa Theologiæ". Ali ponudi mu fejsbuk.hr., ponudi mu privatne mudrolije nasuprot službenog stava Katoličke Crkve, budi siguran da će se odlučiti za privatne mudrolije. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 20:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Fran26 napisao:
Pravo je čudo kako vas "voza" ovaj tip koji piše pod nickom "Why". A još mi je veće čudo kako slabo poznajete službene stavove Katoličke Crkve. :l30: A znate zake je to tako? Zato jer se "napajate" na izvorima kao što su: bitno.hr., katolik.hr., mojasudbina.hr., fajsbuk.hr., ivopavić.hr i ostalo. Kako je današnji katolik postao fejsbuk-katolik? Kako je postao link-katolik? To je za mene pravo pitanje. Nemerem to odgonetnuti. :l30:

Katolik danas ne želi uzeti u ruke npr. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo" ili Ivan Pavao II. "Prijeći prag nade", ne želi uzeti u ruke pokoju encikliku ili možda Tomine "bisere": "Summa contra Gentiles" i "Summa Theologiæ". Ali ponudi mu fejsbuk.hr., ponudi mu privatne mudrolije nasuprot službenog stava Katoličke Crkve, budi siguran da će se odlučiti za privatne mudrolije. :l30:


Uglavnom si u pravu Francek, mada mi je ovo malo zanimljivo jer je lik uporan u svojoj
nadobudnosti (gluposti)...., i hrani je naša površno znanje, a kad je na "tankom ledu" biži ko
vrag od svete vode, tj, odgovori su mu nula, zero...itd
E, koliko je likova prohujalo, hm, prestao da brojim, u početku su i zanimljivi,
al kasnije "pojedu"sami sebe, i postanu otužni i bljutavi (ako se sol baci na zemlju i ljudi po
njoj gaze, obljutavi...), ovaj gazi sam sebe......
Osobno , kad mi nešto nije jasno , konzultiram don Damira,malo dočekam odgovor,
i dobijem iscrpan potkrepljen ...
Ovaj , Whu, ignor lista do kraja 2014.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 21:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ispitivanje sigurnosti modela Noine Arke izrađenog prema podacima iz Knjige Postanka testirao i poznati koreanski institut - Korea Research Institute of Ships and Engineering (KRISO), koji se dana zove Maritime & Ocean Engineering Research Institute (MOERI) http://www.moeri.re.kr/eng/intro/history.html

O istraživanju KRISO (MOERI) instituta: http://creation.com/safety-investigatio ... n-a-seaway

Zaključak istraživanja ovog brodarskog instituta: "These results also showed that the Ark had superior safety compared to the other hull forms. In conclusion, the Ark as a drifting ship, is thus believed to have had a reasonable-beam-draft ratio for the safety of the hull, crew and cargo in the high winds and waves imposed on it by the Genesis Flood. The voyage limit of the Ark, estimated from modern passenger ships’ criteria reveals that it could have navigated sea conditions with waves higher than 30 metres."

http://creation.com/noahs-ark-questions-and-answers

http://creation.com/the-large-ships-of-antiquity


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Što se tiče pojave smrti, Učiteljstvo Katoličke Crkve uči u Katekizmu Katoličke Crkve 1008: "Smrt je posljedica grijeha. Kao vjerodostojni tumač nauka Svetog pisma i Predaje, crkveno Učiteljstvo uči da je smrt ušla u svijet zbog ljudskog grijeha. Iako čovjek posjeduje smrtnu narav, Bog je odredio da ne umre. Smrt je dakle protivna naumu Boga Stvoritelja; ona je ušla u svijet kao posljedica grijeha. "Tjelesna smrt, od koje bi čovjek bio posteđen da nije sagriješio", postala je tako čovjekov "posljednji neprijatelj", koji treba biti pobijeđen."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 21:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
why napisao:
veggietales napisao:
Lav vegetarijanac: http://creation.com/the-lion-that-wouldnt-eat-meat

Lavica papa paradajze, zeleno povrće i tjesteninu: http://creation.com/lea-the-spaghetti-lioness

Inače, u afričkim zemljama profesori zoolozi zajedno sa studentima vole opasne mesojede pomalo dovoditi do potpuno vegetarijanske prehrane. Ubrzo se dobije potpune biljojede. To se radi i kao teme za doktorske disertacije.

Evo, prijatelju, naš te veterinarski fakultet čeka raširenih ruku. Oni tamo kukavni nikako da riješe te anatomske gluposti u životnja i to s njihovom prehranom, pa požuri da im predaš važne informacije. Šteta da ih zadržiš samo za sebe.


Vjerovao ili ne, osobno poznajem prof. dr. sc.-a sa Veterinarskog fakulteta u ZG koji je dobro upoznat s ovim istraživanjima koje sam kratko spomenuo. Kao što napisah, to u africi neki kandidati rade kao dio doktorskog studija iz zoologije. Zainteresirani profesionalci itekako znaju za to, a onima koji svjesno odabiru nezainteresiranost i neznanje ionako je sve uzalud.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr