www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 lip 2014 12:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Mata napisao:
why napisao:
Sad pitaš koje su mi vjere roditelji? Katoličke. I tako sam odgojen. A evo vidiš, kad počneš sebi postavljati pitanja o tome što su te odgojili, onda su to pitanja o kojima želiš donijeti vlastiti zaključak, a ne prepisivati tuđi.
Lijepo si to napisal, al još mi je ljepše ovo
why napisao:
Ono što mene okupira, jutros u petak, jest kako da danas budem dobar čovjek, bolji nego sam jučer bio (prema svojim najbližima, prema svojim prijateljima, prema kolegama na poslu, prema onom siromahu koji vidim da kopa po kontejneru pred prozorom moga ureda, prema onim tužnim radnicima koji će danas ostati bez posla ili će završiti kao roblje u outsourcingu)

ja tu vidim direktno utjecaj katoličkog odgoja tvojih roditelja koji su u tvoje srce usadili krščanski svjetonazor, a o kojem Isus govori kroz svoje propovijedanje, ljubi bližnjega svojega. Mislim da tebe (al to se događa svima) muči Crkveno objašnjenje događaja iz Biblije, zapovijedi, i opčenito pokoravanje autoritetu Crkve. Mi (ti) bi htjeli biti dobri bez Boga, hteli bi da nam Crkva prestane govoriti kak da živimo (molitve, korizmena odricanja, odricanja od svjetovnih užitaka itd). Veli sv. Augustin : Ljubi i čini što hočeš. I zbilja je tako, ako ljubiš možeš činiti velike stvari, ljubav uvjek polučuje dobre i ispravne stvari, jer Bog je ljubav. Nisu bitne naše raprave oko točke il zareza, bitno je činiti dobro i ljubiti bližnjega!


Isus u najteološkijem evanđelju, Ivanovom ev. kaže : Ja sam Put , Istina i Život
Tko vjeruje u mene imat će život vječni
Ja sam pastir dobri...ja sam svjetlo svijeta ,,,ja sam vrata ka Ocu
Ja i Otac smo jedno...
Isus kaže ( razmislite u vezi protestanata i reformiranih koji nemaju svetu pričest!.a pogotovo na ateiste koji ju ne mogu ni primiti!!):
Tko jede moje tijelo i pije moju krv , imat će život vječni
i ja ću ga uskrisiti , dati mu život vječni

ja sam kruh nebeski , ja sam kruh života itd...parafraziram i pišem po sjećanju ali uzmite NZ i čitajte ivana poglavlja 1, 6, 10 itd

djela bez vjere u Isusa Krista našeg Otkupitelja su ništa!
ne daju propusnicu za život vječni!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2014 13:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Isus ( BogoČovjek osbno kaže!):

da to je volja Oca mojega-
da tko vjeruje u Sina
ima život vječni
i ja da da ga uskrisim u posljednji dan ( ivan 6, 40)

umrijeti ćete u grijesima svojim
uistina ,ako ne povjerujete da Ja jesam
umrijeti ćete u grijesima svojim ( ivan 8,24)

znači sam Isus - bog i čovjek kaže: da je on Bog i da ako ne vjerujemo u njega da ćemo umrijeti u grijesima svojim!
( zbog iskonskog grijeha adama i eve nitko nije čist i umrijeti će , bez obzira na svoja dobra i plemenita djela!)


kada uzdignete Sina Čovječjega
tada ćete upoznati da Ja jesam
Ivan 8,27)

znači sam Isus za sebe tvrdi da je on Bog!
ako je on Bog onda vjerovati u njega nešto znači!...znači put u raj i život vječni , skupa na nebu sa svecima, anđelima i Isusom koji sjedi s desna Ocu!

zaista vam kažem
prije negoli Abraham posta
Ja jesam ivan 8,57

opet Isus za sebe tvrdi da je izvan ovog vremena tj. da je izvan tjelesnosti njega kao čovjeka koji hoda Judejom 1-33 godine
Isus je stariji od Abrahama, on je otpočetka svijeta , on je utjelovljena vječna Riječ- Logos!
Isus je jedna od božanskih osoba!

to da je utjelovljena vječna Riječ potvrđuje se i u ivan 1 ,14 gdje se kaže:
i Riječ tijelom postade
i nastani se među nama...kao jedinorođenac...od Oca-pun milosti i istine

a da je Riječ Bog kaže se u ivan 1.1-3:

U početku bijaše Riječ
i Riječ bijaše kod Boga
i Riječ bijaše Bog...sve postade po njoj
i bez nje ne postade ništa...u njoj bijaše život
život bijaše ljudima SVJETLO

OSIM TOGA KAŽE SE JOŠ JEDNA VELIKA ISTINA:
DA JE RIJEČ=BOG SVE STVORIO
I DA JE ŽIVOT BOG STVORIO ( A NE PUKI SLUČAJ, STIHIJA, KAOS)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2014 13:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
sluga napisao:


Na znanstvenom predavanju kada se raspravlja,kada
netko ima rijec predstavi se i kaze kojoj znanosti pripada.
Cista kultura.
Tako i kada dodjes na vjerski forum,naravno da nitko ne trazi ime,
ali kulturno je napisati kojoj vjeri pripadas ili si ateist,agnostik.
cisto da se zna sto zastupas kao na znanstvenom skupu ili ovdje u sto vjerujes?

Naravno to jos nisi odgovorio.


katolik,neka sekta,ateist,agnostik,neke istocnjacke?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2014 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Pricao sam sa zidom i cak mi i on odgovorio.

Pitam ga: u sto vjerujes?-JEKA-u sto vjerujes,u sto vjerujes...

Odgovorim u sta pa ga pitam ponovno.

U sto vjerujes zidu? opet JEKA - vjerujes zidu,vjerujem zidu,zidu...

Eto zid znaci vjeruje drugom zidu...valda da se ne srusi ne znam,nisam
prico s njim vise.

Znaci za neke ne vrijedi ni ona kao da pricas sa zidom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2014 15:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
ZA OSOBE KOJE VJERUJU U BOGA,
NIJEDAN DOKAZ NIJE POTREBAN,
ZA OSOBE KOJE NEVJERUJU,
NIJEDAN DOKAZ NIJE DOVOLJAN!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2014 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Samuel napisao:
ZA OSOBE KOJE VJERUJU U BOGA,
NIJEDAN DOKAZ NIJE POTREBAN,
ZA OSOBE KOJE NEVJERUJU,
NIJEDAN DOKAZ NIJE DOVOLJAN!!!!

Za osobe koje "nevjeruju", njima najprije trebamo kupiti hrvtaski pravopis.
Za one koji vjeruju bez da pitaju za dokaze, za takve Hrvatski jezični portal ima sljedeću definiciju:
"lakovjeran = koji lako u sve (po)vjeruje; naivan"
http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2014 11:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
cirenac napisao:
Uglavnom si u pravu Francek, mada mi je ovo malo zanimljivo jer je lik uporan u svojoj
nadobudnosti (gluposti)..

Da je izmlatio poprilično gluposti to je očito. Ako samo pogledaš neke od "bisera" koje je ovde napisao, citiram;

Statisktika kao znanost;

why napisao:
Statistika kao znanost već je odavno omogućila zaključke za koje pitaš: da li djeluje gospodar naši sudbina i koliko je smisleno naše svakodnevno ponašanje u tom smislu?

why napisao:
Da je statistika moćna znanost govori nam to da pomoću nje možemo prognozirati buduće događaje.


Definicija povijesti;

why napisao:
...ima jedno jednostavno pravilo (ne skroz precizno, ali vrlo upotrebljivo) što je to povijest. A što nije povijest. Ono što djeca uče u školi iz predmeta povijest - to je povijest.


Definicija dobra;

why napisao:
Čini drugome što želiš da drugi čine tebi - ne čini drugome što ne želiš da drugi ne čine tebi.


Ovo ne znan kaj je, prosudi sam;

why napisao:
E, pa vidiš, gosp. Fran, obrazovni sustav ovoga svijeta i sveučilišna naobrazba oblikuju produktivne ljude i produktivno mišljenje onih koji su sposobni donositi takve kvalitete zaključaka o kojima ja govorim i djelujem.

why napisao:
Kada čovjek od mjerodavnih vladinih ustanova i strukovnih komora ima licencije za svoje stručne elaboracije i kada kritika njegove stručne javnosti mu daje za pravo, e vidiš to su argumenti na koje se obrazovan čovjek poziva u svom djelovanju i svojem promišljanju; i zato ja s punim pravom se pozivam na činjenice i zaključke jer se oni potvrđuju! (a to sam ti odgovorio na tvoje ponavljano: što je to istina i što je to znanje?) – ono što se potvrđuje u stvarnosti!


Imaginarno pitanje;

why napisao:
Tipično takva tema gdje se diskutanti na kraju ne pomaknu sa samog početka je ovo imaginarno pitanje o postojanju Boga/boga.


To su samo neki od bisera. Dovoljno ti je da to pročitaš i sve ti je jasno.

cirenac napisao:
E, koliko je likova prohujalo, hm, prestao da brojim, u početku su i zanimljivi,
al kasnije "pojedu"sami sebe..

Bilo je bisara, to se mora priznati. A najbolji, ili možda najzanimljiviji su ovakvi nadobudni iza kojih stoji njihovo mišljenje. Zamisli, iza njega stoji njegovo mišljenje.Slika Jaka stvar. Uvik će biti sanjara, ali mene zanima kakva bi to budala morao biti da te neki tip koji piše pod nickom "Why" uvjeri u bilo što? Pogotovo kad pogledaš kakve je "bisere" od izjava ostavio na ovom forumu. Sutra će se pojaviti tip pod nickom "Because", a prekosutra tip pod nickom "Probably", i gle čuda: svaki od njih će imati svoju istinu, vlastitie činjenice, vlastite dokaza o šta ti je znam čemu.

Sad te pitam šta bi se dogodilo da pred toga tipa koji piše pod nickom "Why" postavim Tomu Akvinskoga? Šta bi od njega ostalo kad bi se Toma "razmahao". Uzmi u obzir da je Toma živio u 13. stoljeću. A da stavim pred njega filozofa koji se zvao Severin Boetije, koji je usput rečeno živio u 6. stoljeću. Šta bi ostalo od tog tipa koji piše pod nickom "Why"? A ti ljudi su živili prije poprilično godina. Sad probaj zamislit kakvi su to intelektualci. Na kraju "pojedu" sami sebe kako si napisao, zato jer pišu privatne mudrolije, zato pojedu sami sebe. Nemereš ulaziti u raspravu protiv jednog Kanta, ili možda Tome Akvinkoga sa vlastitim mudrolijama, unapred su osuđen na propast.


Ti Cirenac pišeš, citiram;


cirenac napisao:
kad je na "tankom ledu" biži ko
vrag od svete vode, tj, odgovori su mu nula, zero...itd

Normalno da su mu odgovori nula kad ispred sebe ima takva imena kao što su Toma Akvinski i Severin Boetije. Zato sam i napisao;


Fran26 napisao:
Čekaj samo da ga navučem na prostranstva filozofije, onda je gotov. Kad ga dobijem na prostranstva filozofije, tu je priči kraj.

Ali izgleda da ovaj tip koji piše pod nickom "Why" nema vremena. Ne bum ja raspravljao s njim. Ne, nipošto! Toma Akvinski je taj koji će ga oderati, Toma je taj koji će raskrinkavati njegovo neznanje.

cirenac napisao:
Ovaj , Whu, ignor lista do kraja 2014.

Znači, otkantao si ga. Lol. Slika Iskreno, i ja to isto mislim napraviti. Kad mi dosadi, slijedi ignoriraj lista i to je onda priči kraj. Trenutno me zabavlja pa ga još ne mislim stavljat na listu. :lol:


Hrvoje Hrki napisao:
...otkud znaš da nismo pročitali uvod u krščanstvo ili prijeći prag nade?...ja osobno jesam

Koliko virtualnih godina se poznajemo Hrkane? Reklo bi se poprilično. Zato nemoj lagati zlateko. Da si pročitao nešto od spomenutog, nije uopće bitino šta, da si pročitao nešto od zdrave nauke Katoličke Crkve, ne bi sigurno pisao to šta pišeš. A pročitao sam dosta tvojih bisera. Jel se sićaš šta sam ti napisao na "Pravovjerju" prije dvi godine? Vraga crnoga se sićaš. Lol. Citiram;



...tako dugo dok ćeš imati internet-učitelje virovat ćeš u sve i svašta. Šta ti netko kaže ti viruješ. Ti viruješ u priče Vassule Ryden, viruješ u don Gobbija, viruješ u Mariu Valtortu, ali ujedno viruješ da si tradicionalist, viruješ u plave ili žute knjige, viruješ u eru mira, viruješ u teorije zavjere, u masone i protokole Sionskih mudraca, i u mnogo toga ti viruješ. To ti je greška. Ti si napustio papu Ratzingera. A zeke si to učinio? Zato jer si naivan. Fran "Pravovjerje" 12.10.2012.


Fascinantna stvar je da sam ti na "Pravovjerju" napisao, citiram;

Znaš kako nas ja ovde vidim, naravno, sud donosim jedino na temelju postova, budući da vas uživo ne poznajem. Uglavnom, ja ovde vidim;

...jednu naivnu osobu, osobu koja je veoma pogodna za new age virovanja. Sve šta vidi, šta joj se malo lipše prezentira prihvaća. Viruje u bogove i boginje, vile i vilenjake. Fran "Pravovjerje" 6.3.2012.



A ti na to odgovoraš, citiram;


...valjda sam ja naivan kako tvrdiš, samo se mi ljudi uvijek pokušavamo samozavarat i mislimo da nismo tako naivni , pa ti tako ja dosta vjerujem u te slobodne strijelce, zanesenjake i idealiste
moguće da se mnogi pokušavaju pokazati u boljem svijetlu nego stvarno jesu , ali ja nisam uključio sve osjetilne antene jer na ovom forumu želim biti full coool i relax pa se ne trudim svakoga lovati u laži
pa zato valjda pušim razne priče , ali barem nije dosadno Hrkan "Pravovjerje" 6.3.2012.


Nemoj biti naivan Hrkane. Nemoj biti fejsbuk-katolik, nemoj biti link-katolik.

Hrvoje Hrki napisao:
šta kaže kard. ratzinger glede evolucije ili kreacionizma?
šta kaže službeni nauk KC glede evolucije č.darwina?

Da nisi gubio vrijeme na bitno.hr., mojasudbina.hr., fejsbuk.hr., katolik.hr., i ostale gluposti, nego da si uzeo u ruke nekog od spomenutih autora, znao bi šta Joseph Ratzinger kaže glede evolucije ili kreacionizma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2014 17:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
why napisao:
Samuel napisao:
ZA OSOBE KOJE VJERUJU U BOGA,
NIJEDAN DOKAZ NIJE POTREBAN,
ZA OSOBE KOJE NEVJERUJU,
NIJEDAN DOKAZ NIJE DOVOLJAN!!!!

Za osobe koje "nevjeruju", njima najprije trebamo kupiti hrvtaski pravopis.
Za one koji vjeruju bez da pitaju za dokaze, za takve Hrvatski jezični portal ima sljedeću definiciju:
"lakovjeran = koji lako u sve (po)vjeruje; naivan"
http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search


Kultura:ponasanje nekog pojedinca u odnosu prema drugom(opca kultura)

Onda mi pricas kako je tebi vaznije da budes bolji prema ljudima,sto napraviti za siromahe...
Da je i tako velika je razlika o pomisliti nekome pomoci i to uraditi.
Majka Tereza naprimjer nije razmisljala nego je cinila

vjera se definira kao nesto sto se ne moze znansveno ili filozofski
dokazati.

Tako da ovo sto si stavio kao definiciju lakovjernosti i povezao sa vjerom,je samo dokaz da ti je logika nula,
a i da ne znas sto pises


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2014 21:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Za osobe koje "nevjeruju", njima najprije trebamo kupiti hrvtaski pravopis.
Za one koji vjeruju bez da pitaju za dokaze, za takve Hrvatski jezični portal ima sljedeću definiciju:
"lakovjeran = koji lako u sve (po)vjeruje; naivan"
http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search


O je, da dočekao je!! Dočekao je da pogriješim i da iskoči sa svojim knjigama pravopisa i da me pegla!!
Ma samo ti peglaj, ali nikad nas neš ispeglat kao što je Fran tebe ispeglao.
Ne možeš to preboljeti i proklinješ dan kada si prvi put pročitao ime Fran na portalu!!
Nemoj samo ti govoriti o lakovjernosti!!
Lako je tebi tu nas peglat kada se kriješ iza statistike kao znanosti!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2014 23:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Samuele ne pegla on tu nikoga osim sebe i skace sam sebi u usta.
Kakva statistika i cija?njegova?...pa on nije doslijedan sam sebi.

Prvi put sam ga primjetio kada je se izrugivao jednoj osobi
sto je nesto krivo napisala...poslije citam da je netko nekome
napisao da taj ima katolicastije odgovore od te osobe,ne sjecam se ni tko
ni komu ali onda sam malo citao da procjenim doticnu osobu.

Zakljucak je da moze pisati nekakve moralne forme,formule
ali kada se treba pridrzati neke nema ga nigdje ili se pravi blesav,ne zna
citati,odgovara samo sto mu pase.
Tako da nije ispeglao nikoga,od dosta forumasa nije odgivorio nista.
Da sam za kompom izvukao bi sve ne odgovore koje sam samo ja pratio
pa neka statisticki provjeri koliko zna odgovora ili koliko je pametan.

A o pitanjima i tvrdnjama i tvrdnjama koje je postavio bolje ne pricati.
A sto se tice pravopisa nismo u skoli i ako se samo poziva na skolu kao da me je nesto
bitno naucila osim pisat i matematike a za to mi nije ni potrebna skola.
Praksa je bitna,ima inzinjera isli 16 god u skolu a tudumi,nesto su nauculi
ali u praksi nula.Ostali predmeti danas ucis jedno za 10 god drugo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr