www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 ruj 2018 04:40

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 stu 2014 09:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 44 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Vjeroispovjest: rk
kristian napisao:
Moj savjet ti je(ako ti nešto znači) ne šalji novce tim TV propovjednicima,većina njih je ,,kaj god!Pogotovo onaj Benni Hinn!

Ima dosta pouzdanih organizacija kojima nije u interesu da što više za sebe iz fondova izvuku.
Mary's Meals - a simple solution to world hunger je jedna od takvih.
Danas se svatko može na internetu informirati.

kristian napisao:
Sakramenti????Pa Isus reče jednom tražitelju istine:"Ljubi Boga i bližnjeg svoga".
U tomu je spasenje,ne u sakramentima!

Sveta ispovijed je sakrament po kojem nam Bog preko svećenika oprašta grijehe!
Na sam dan uskrsnuća, uvečer, Gospodin Isus ukaza se apostolima i reče im:
“Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se;
kojima zadržite, zadržani su im” (Iv 20,22-23).

Ispričao bih ti jednu zgodu. Otišao sam na ispovijed da se izmirim s Bogom.
Na kraju je svećenik položio ruke na mene.
Izašao sam iz crkve. Odjednom sam osjetio kako me ispunjava jedan neopisivi,
blaženi mir. Nisam to priželjkivao. Nije mi bila ni prva ispovijed.
Bog, Isus briše u ispovijedi sve naše grijehe ako su valjano ispovijedeni.
Ne mora se uvijek nešto osjetiti. Sa tim izvanrednim iskustvima Bog samo
podupire vjernike da ustraju u vjerskom životu i u življenju sa svetim sakramentima.

Još jedna anegdota. Priđe jednog dana jedan protestant časnoj Angelici (osnivačica EWTN-a).
Veli on njoj: "Rado bih se pridružio Katoličkoj Crkvi ali ona je... puna licemjera!"
Odgovori mu sestra Angelica: "Nema veze. Dođite slobodno k nama. Imamo dovoljno mjesta za još jednog."

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 11:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
klasje napisao:

Pa Johnny nisam tada još znao da postoji jedna EWTN.
Nisam tada ni imao duhovnog voditelja.
Gledao sam GodTV. Imali su i Osteena. Da, da.
Sumnjao sam dakako u Evanđelja (materijalnog) bogatstva.
Možda je to nekim menađerima bilo primamljivo.
Uplatiš 1.000 pa dobiješ 1.000.000 u nekom biznisu.
Normalno da to ne može biti jedini smisao Isusove poruke .
A i vidio sam jedan intervju na youtube-u sa Joel Osteenom
u kojem je voditelj bio dosta kritičan prema njemu.
Creflo Dollar mi je također ostao u pamćenju.
Tko bi to prezime mogao zaboraviti?
Pohvalno je ipak što djeluju karitativno i što
šire Evanđelje.

Šta imaš duhovnog voditelja, kak to ide, u nekoj si molitvenoj zajednici pa imate svi duhovnika ili???

Citat:
Dragi čovječe,tog padanja ima na svim seminarima fra Pavića,Radigovića,Kožula i sličnih!Meni je to bez veze!Jer sam bio na sličnima,,i protestantskim i katoličkim!
Dakle,nije to samo protestantski đir nego i katolički!Luther,,pa on je bio katolički svećenik,pobunio se protiv indulgencije i izbacili ga iz crkve!
Imao je teških nebuloza u svom slijeđenju Krista,ali i dobrih stvari!Recimo,,bio je antisemit!To je grdo!Pa i neki Pape su to bili!Niš čudno!
Unas je protestantizam margina,u svjetu nije!Ima više protestanata nego pravoslavaca!Nisu jedinstveni,poput katolika,nažalost!No,pročitaj malo Pavlove poslanice ili,,početak knjige Otkrivenja!Već tada nisu bili jedinstveni!A kako bi bili sada!

Istina ima toga i na katoličkim duhovnim obnovama. Pročitao sam i Pavlove poslanice i Otkrivenje čak i više puta, ko bi reko.

Što se tiče jedinstva i nejedinstva Crkve evo nešto iz Katekizma o tome:

RANE JEDINSTVA

817 No, "u toj jednoj i jedincatoj Bozjoj Crkvi vec od pocetka su se pojavili neki razdori, koje Apostol tesko kori kao vrijedne osude. U kasnijim pak stoljecima javile su se jos vece nesloge i ne male zajednice odvojile su se od punog zajednistva Katolicke Crkve, ponekad ne bez krivnje ljudi na objema stranama". Razdori koji ranjavaju jedinstvo Kristova Tijela (razlikuju se krivovjerje - hereza, otpadnistvo - apostazija i raskol - shizma) nisu se dogodili bez ljudskih grijeha: Gdje je grijeh, tu je mnostvo, tu su raskoli, tu su krivovjerja, tu su razilazenja; a gdje je krepost, tu je jedinstvo, tu je zajednistvo koje cini da svi vjernici budu jedno srce i jedna dusa.

818 Oni koji se danas radjaju u zajednicama koje su proistekle iz takvih raskola "a koji zive vjeru u Krista, ne mogu se okriviti za grijeh podjele, i Katolicka ih Crkva grli bratskim postovanjem i ljubavlju (...). Vjerom opravdani u krstenju, oni su pritjelovljeni Kristu, pa se zato s pravom rese krscanskim imenom, a sinovi ih Katolicke Crkve opravdano priznaju za bracu u Gospodinu".
819 Osim toga, "mnoge se zasade posvecenja i istine" nalaze izvan vidljivih granica Katolicke Crkve: "pisana Bozja rijec, zivot milosti, vjera, nada i ljubav i drugi nutarnji darovi Duha Svetoga i vidljivi elementi". Duh Sveti se tim Crkvama i crkvenim zajednicama sluzi kao sredstvima spasenja, kojima snaga dolazi od punine milosti i istine koju je Krist dao Katolickoj Crkvi. Sva ta dobra proizlaze iz Krista, i k njemu vode i po sebi poticu na "katolicko jedinstvo".

PREMA JEDINSTVU

820 Od pocetka je Krist svojoj Crkvi podario jedinstvo, koje kako vjerujemo, "neizgubivo postoji u Katolickoj Crkvi i nadamo se da ce danomice rasti sve do svrsetka svijeta". Krist daje uvijek Crkvi dar jedinstva, ali Crkva mora uvijek moliti i raditi da bi sacuvala, ucvrstila i usavrsila jedinstvo koje joj Krist zeli. Za to je sâm Krist u casu svoje muke molio i ne prestaje moliti za jedinstvo svojih ucenika: "(...) da svi budu jedno kao sto si ti, Oce, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu jedno, da svijet uzvjeruje da si me ti poslao" (Iv 17,21). Zelja da ponovno dodje do jedinstva svih krscana Kristov je dar i poziv Duha Svetoga.

821mDa se na to prikladno odgovori, potrebno je:
trajno obnavljanje Crkve u vecoj vjernosti njezinu pozivu: to je obnavljanje snaga pokreta prema jedinstvu;
obracenje srca "za cistije zivljenje po Evandjelju" jer je uzrok podjelama nevjernost udova Kristovu daru;

zajednicka molitva, jer "obracenje srca i svetost zivota, zajedno s privatnim i javnim molitvama za krscansko jedinstvo, valja smatrati dusom svega ekumenskog gibanja i s pravom se to moze nazvati duhovnim ekumenizmom";
medjusobno bratsko poznavanje;
ekumenski odgoj vjernika, a napose svecenika;265

dijalog medju teolozima i susreti krscana razlicitih Crkava i zajednica;
medjukrscanska suradnja na razlicitim podrucjima sluzenja ljudima. 822 Briga za obnovu jedinstva "tice se sveukupne Crkve, vjernika i pastira". Ali, "treba imati svijest da ta sveta nakana - izmirenje svih krscana u jedinstvu jedne jedincate Kristove Crkve - nadilazi ljudske snage i sposobnosti". Stoga svu svoju nadu polazemo "u Kristovu molitvu za Crkvu, u Ocevu ljubav prema nama i u moc Duha Svetoga".

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2014 16:43 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: protestant
Status: U braku
klasje napisao:
kristian napisao:
Moj savjet ti je(ako ti nešto znači) ne šalji novce tim TV propovjednicima,većina njih je ,,kaj god!Pogotovo onaj Benni Hinn!

Ima dosta pouzdanih organizacija kojima nije u interesu da što više za sebe iz fondova izvuku.
Mary's Meals - a simple solution to world hunger je jedna od takvih.
Danas se svatko može na internetu informirati.

kristian napisao:
Sakramenti????Pa Isus reče jednom tražitelju istine:"Ljubi Boga i bližnjeg svoga".
U tomu je spasenje,ne u sakramentima!

Sveta ispovijed je sakrament po kojem nam Bog preko svećenika oprašta grijehe!
Na sam dan uskrsnuća, uvečer, Gospodin Isus ukaza se apostolima i reče im:
“Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se;
kojima zadržite, zadržani su im” (Iv 20,22-23).

Ispričao bih ti jednu zgodu. Otišao sam na ispovijed da se izmirim s Bogom.
Na kraju je svećenik položio ruke na mene.
Izašao sam iz crkve. Odjednom sam osjetio kako me ispunjava jedan neopisivi,
blaženi mir. Nisam to priželjkivao. Nije mi bila ni prva ispovijed.
Bog, Isus briše u ispovijedi sve naše grijehe ako su valjano ispovijedeni.
Ne mora se uvijek nešto osjetiti. Sa tim izvanrednim iskustvima Bog samo
podupire vjernike da ustraju u vjerskom životu i u življenju sa svetim sakramentima.

Još jedna anegdota. Priđe jednog dana jedan protestant časnoj Angelici (osnivačica EWTN-a).
Veli on njoj: "Rado bih se pridružio Katoličkoj Crkvi ali ona je... puna licemjera!"
Odgovori mu sestra Angelica: "Nema veze. Dođite slobodno k nama. Imamo dovoljno mjesta za još jednog."

Nažalost,licemjera ima u svim crkvama!
Nemam ništa protiv ispovjedi,,,
No ja kad sam i kad nisam svjestan nekih grijeha,kažem osobno Bogu:"Oprosti mi!"
Tako da i ja i ti dobivamo oproštenje,svatko na svoj način!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 00:22 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: Solo
kristian napisao:
Protestanata ima više nego katolika.

Nije istina.

Katolika ima više nego protestanata.

Katolika ima više od 1.200.000.000

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 11:26 
Odsutan

Podijelio: 44 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Vjeroispovjest: rk
johnny 5 napisao:
Šta imaš duhovnog voditelja, kak to ide, u nekoj si molitvenoj zajednici pa imate svi duhovnika ili???

Ne baš. Donedavno nisam ni znao da jedan laik može biti duhovnik drugom laiku.
Začudio sam se kad sam pročitao da je laik Rajko Bundalo duhovnik drugim laicima.
Mislio sam da je duhovno vodstvo rezervirano isključivo za svećenike.
Ali klanjanje Presvetom oltarskom sakramentu daje puno plodova. To sam iskusio.
Imao sam za to priliku tri dana zaredom.
U Međugorju i Šurkovcu još nisam bio ali sam zato već obišao Trsat i Altötting. :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 13:19 
Odsutan

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Medolino napisao:
kristian napisao:

Nije istina.

Da milijardu i 200 milijuna, ako se do tog broja došlo ko i do onih 90% katolika u RH, onda nije dobro, a najvjerojatnije je tako.

Šta koristi bit statistički katolik a živjeti kao poganin i završiti u Paklu??? Taj broj nema veze s istinom, budimo realni. :wink:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 22:19 
Odsutan

Medolino napisao:
kristian napisao:

Nije istina.

Ako sam tako napisao,greška je,mislio sam na pravoslavce!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 22:25 
Odsutan

kristian napisao:
Tomatino napisao:
kristian napisao:
Moje pitanje je,,dali se moramo,,trebamo ,približiti jedni drugima u svjetu gdje sve više ima ateista i agnostika,potaknuti onom Isusovom moiitvom !"Da svi jedno budu(velikosvećeničkom) sve više sekta,,antikršćana,,,,jesmo li braća u vjeri ili neprijatelji?"Ljubi bližnjega svoga",,kaže Bog!
A oni pitaju"Gospodine,tko je naš bližnji!"??
Tko je naš bližnji,,pitam se?

Trebamo biti otvorena srca jedni prema drugima, ali s protestantima se ne može govoriti o zbližavanju u vjeri.
Za razliku od pravoslavaca čija vjera (čitaj teologija) nema bitne razlike u odnosu na našu katoličku, protestanti, iako kršćani, su zapravo heretici pa ustvari njima treba obraćenje.

klasje napisao:
Čovjek se pita kako to da Duh Sveti nijednom takvom protestantu/pentekostalcu ne da spoznaju da postoji Čistilište???

Daje njima Duh Sveti takvih spoznaja, dobar primjer je Ulf Ekman, ugledni protestant koji se obratio i postao katolik http://www.bitno.net/vijesti/jedan-od-najutjecajnijih-pentekostalnih-propovjednika-u-europi-obratio-se-na-katolicanstvo/

Heretici znači,,,krivovjerci!Što je krivo u vjerovanju protestanata?
Navedi!
Ulf,,,uhhhh,,,krivo bilo ono prije,njegova vjere je faith teaching,,,pokret vjere,,,kaj god!Krivovjerje definitivno.I takav odjednom , okrene se za 180!
Neka,bolje biti katolik nego fejtovac!Bar po meni!
Protestanata ima više nego pravoslavaca.Jesi li to znao?Nisi,,priznaj!Poznaš li neke vjernike protestante?Njihov život i moral?Ne,,pretpostavljam!Poznaš li pravoslavce,,njihov život i moral?Da,pretpostavljam!Što ti se čini?Jesu li moralni?Pravi vjernici?Koliko ih znam,nisu!A znam puno Amera,Engleza,Šveđana itd koji jesu,,i moralni i pravi kršćani!Ja znam puno mojih Hrvata koji sa vjerom nemaju veze!Od Boga su udaljeni kilometrima!Apostolsko vjerovanje je temelj,,a iznad njega Novi Zavjet,,i još više iznad,,Isus!Protestanti su tu negdje,kao i katolici i pravoslavci,slijede ili ne učenje Isusovo i Apostolsko!Mi protestanti smo čak po dogmatizmu,u nekim stvarima vama bliže!Božić i Uskrs slavimo isti dan,,,ha ha!Nebitno-šala mala!

Evo ispravke.
Uvjeren sam da nas Isus ne djeli,,,na ove ili one!Zašto bi mi?
A razdora je bilo još za života apostola!Pavao piše Korintskoj crkvi:"(10) Zaklinjem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista: svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora, nego budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja. (11) Jer Klojini mi, braćo moja, o vama rekoše da među vama ima svađa. (12) Mislim to što svaki od vas govori: "Ja sam Pavlov", "A ja Apolonov", "A ja Kefin", "A ja Kristov". (13) Zar je Krist razdijeljen? Zar je Pavao raspet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni?!"
Zato ja kad sretnem iskrenog vjernika,bilo katolika bilo pravoslavca,zahvaljujem Bogu za njega!A istovremeno,mnoge protestante ne smatram braćom,,

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 12:53 
Odsutan

Podijelio: 20 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
kristian napisao:
Evo ispravke.
Uvjeren sam da nas Isus ne djeli,,,na ove ili one!Zašto bi mi?
A razdora je bilo još za života apostola!Pavao piše Korintskoj crkvi:"(10) Zaklinjem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista: svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora, nego budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja. (11) Jer Klojini mi, braćo moja, o vama rekoše da među vama ima svađa. (12) Mislim to što svaki od vas govori: "Ja sam Pavlov", "A ja Apolonov", "A ja Kefin", "A ja Kristov". (13) Zar je Krist razdijeljen? Zar je Pavao raspet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni?!"
Zato ja kad sretnem iskrenog vjernika,bilo katolika bilo pravoslavca,zahvaljujem Bogu za njega!A istovremeno,mnoge protestante ne smatram braćom,,

Divno! Kako me ponosnim cini kada citira Pavla netko tko je izvan Katolicke Crkve! Ali istovremeno zalosti spoznaja da onaj koji koristi Sveto Pismo kao bic prema KC, biva od njega udaren. Zasto? Reci zasto, ne slusas Pavla?
Zasto si se odvojio od KC?

Protiv koga protestiras? Protiv svoje krive predodzbe.

Zar za polaziste iskrenosti vjernika uzimas vlastiti dojam? To sto ti nesto smatras, mislis ili osjecas ne mora imati nikakve veze sa istinom niti stvarnoscu. Samo je ohol stav/vjerovanje da je nasa prosudba ispravna, a nase misljenje/spoznaja istina.
A sta ako sam ja u krivu? Dali je moguce da JA misleci da radim za Krista, sirim dim lazi? Tko bi trebao biti taj kome cu dopustiti da mi kaze da sam u krivu? Ili se meni/tebi to ne moze dogoditi?

Onaj tko sebe uzme za polaziste, prvo izgubi sebe. A Krist je stvarna osoba, Bog i Covjek...nedjeljiv je u sebi. Krist nije ideja koja ovisi kako mi gledamo na Njega. Nego je vazno dali ga mi poznajemo. Dali mi slijedimo stvarnog Krista, a ne nasu ideju/predodzbu o nekom imaginarnom izmisljenom Kristu?
Zajednostvo je moguce samo ukoliko svi stanemo pod zastavu stvarnog Krista, zajednostvo u istini, a ne da sirimo ideju (ideologiju) zajednistva u Kristu kako bi pod taj kisobran stavili "sve" predodzbe, sto je samo po sebi laz, jel se ne odnosi na stvarnog Isusa Krista koji jedostvano "je" (Ja Jesam). Stvarni Krist kojega sam ja sreo u stvarnim sakramentima KC.

Vidis li sada da to nije samo moj Krist? Nego nas! Onaj koji zeli da se svi ljudi spase...
Nemoj ga odbaciti, zbog ideje! Jel to ce ti biti najskuplje placena ideja. Bog bio s tobom!

P.S. Suprotnost oholosti je poniznost. Tj poniznost je istina, a oholost balon od sapunice. Balon koji puca ukoliko se odlucimo na poslusnost...u prvom redu Kristu, a onda onima koje je Krist postavio nama za autoritete (bliznjima). Poslusnost u istini.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 13:14 
Odsutan

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
kristian napisao:
Nemam ništa protiv ispovjedi,,,
No ja kad sam i kad nisam svjestan nekih grijeha,kažem osobno Bogu:"Oprosti mi!"
Tako da i ja i ti dobivamo oproštenje,svatko na svoj način!

"..Ne OPRAŠTAM TI ..NISI SE ISKRENO POKAJAO " 8)

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]