www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 ruj 2018 05:25

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 stu 2014 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 44 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Kristiane, jel' bi mogao ubuduće staviti samo taj citat u upisu na koji se oslanjaš?
Tako da ovaj forum liči na nešto kad ga netko bude čitao.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 13:59 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: protestant
Status: U braku
SlijepiPutnik napisao:
kristian napisao:
Evo ispravke.
Uvjeren sam da nas Isus ne djeli,,,na ove ili one!Zašto bi mi?
A razdora je bilo još za života apostola!Pavao piše Korintskoj crkvi:"(10) Zaklinjem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista: svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora, nego budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja. (11) Jer Klojini mi, braćo moja, o vama rekoše da među vama ima svađa. (12) Mislim to što svaki od vas govori: "Ja sam Pavlov", "A ja Apolonov", "A ja Kefin", "A ja Kristov". (13) Zar je Krist razdijeljen? Zar je Pavao raspet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni?!"
Zato ja kad sretnem iskrenog vjernika,bilo katolika bilo pravoslavca,zahvaljujem Bogu za njega!A istovremeno,mnoge protestante ne smatram braćom,,

Divno! Kako me ponosnim cini kada citira Pavla netko tko je izvan Katolicke Crkve! Ali istovremeno zalosti spoznaja da onaj koji koristi Sveto Pismo kao bic prema KC, biva od njega udaren. Zasto? Reci zasto, ne slusas Pavla?
Zasto si se odvojio od KC?

Protiv koga protestiras? Protiv svoje krive predodzbe.

Zar za polaziste iskrenosti vjernika uzimas vlastiti dojam? To sto ti nesto smatras, mislis ili osjecas ne mora imati nikakve veze sa istinom niti stvarnoscu. Samo je ohol stav/vjerovanje da je nasa prosudba ispravna, a nase misljenje/spoznaja istina.
A sta ako sam ja u krivu? Dali je moguce da JA misleci da radim za Krista, sirim dim lazi? Tko bi trebao biti taj kome cu dopustiti da mi kaze da sam u krivu? Ili se meni/tebi to ne moze dogoditi?

Onaj tko sebe uzme za polaziste, prvo izgubi sebe. A Krist je stvarna osoba, Bog i Covjek...nedjeljiv je u sebi. Krist nije ideja koja ovisi kako mi gledamo na Njega. Nego je vazno dali ga mi poznajemo. Dali mi slijedimo stvarnog Krista, a ne nasu ideju/predodzbu o nekom imaginarnom izmisljenom Kristu?
Zajednostvo je moguce samo ukoliko svi stanemo pod zastavu stvarnog Krista, zajednostvo u istini, a ne da sirimo ideju (ideologiju) zajednistva u Kristu kako bi pod taj kisobran stavili "sve" predodzbe, sto je samo po sebi laz, jel se ne odnosi na stvarnog Isusa Krista koji jedostvano "je" (Ja Jesam). Stvarni Krist kojega sam ja sreo u stvarnim sakramentima KC.

Vidis li sada da to nije samo moj Krist? Nego nas! Onaj koji zeli da se svi ljudi spase...
Nemoj ga odbaciti, zbog ideje! Jel to ce ti biti najskuplje placena ideja. Bog bio s tobom!

P.S. Suprotnost oholosti je poniznost. Tj poniznost je istina, a oholost balon od sapunice. Balon koji puca ukoliko se odlucimo na poslusnost...u prvom redu Kristu, a onda onima koje je Krist postavio nama za autoritete (bliznjima). Poslusnost u istini.

Ja se nisam odvojio ni od koga!Nisam ja započeo reformaciju!Protestantizam je započeo prije 500 godina.I već su po brojnosti nadrasli pravoslavce.Ne vjerujem da netko može tupiti da su Amerikanci,Englezi,Skandinavci,Australci ,pola Njemaca (itd)lošiji ljudi i vjernici samo zato jer su protestanti a ne katolici!
Krist je Mesija i pravoslavaca i protestanata.Nemaš ga pravo svojatati!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 14:10 
Odsutan

klasje napisao:
Kristiane, jel' bi mogao ubuduće staviti samo taj citat u upisu na koji se oslanjaš?
Tako da ovaj forum liči na nešto kad ga netko bude čitao.

Imate čudan način citiranja,,obično na forumima boldaš i to bude citirano,,ovdje je to malo smućeno!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 14:15 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: katolička
kristian napisao:

Ja stvarno ne znam kakav bi to bio Bog kojem bi bilo svejedno jeli netko ispunjava ono što je On zapovijedio ili ne. Neću sad ulaziti u nečiju moralnu odgovornost niti razloge zašto je vjere koje jest ali reći da nas Isus ne dijeli na ove ili one implicira da Mu je svejedno koje si vjere, kakav odnos imaš prema sakramentima itd. da ne idemo dalje. Takav stav je em vrlo nepromišljen em vrijeđa katoličku vjeru.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 14:25 
Odsutan

kristian napisao:
Imate čudan način citiranja,,obično na forumima boldaš i to bude citirano,,ovdje je to malo smućeno!

Potrudi se malo! Vidiš da ide.

Katoličko stado može biti malo.
Da sam se ja rodio negdje u Norveškoj bio bih protestant.
Ne bih zbog te činjenice bio lošiji čovjek od brata katolika.
Normalno da Krist nije napustio ni protestante ni pravoslavce.
Iako su ti svi raskoli bili bolni za njega ali i za one koji su
za razliku od svojih ostalih suvremenika plivali protiv struje.
Pravoslavci recimo imaju čudo svetog ognja.
To mi je zanimljivo.

Čudo svetoga ognja dade se stoljećima slijediti u mnogim putopisima i izvješćima o Svetoj zemlji.
Neki ruski svećenik Danijel pomno opisuje god. 1106. ‘čudo svetoga ognja’ u svome putopisu.
Opisuje kako patrijarh ulazi u grobnu kapelicu s dvije neupaljene svijeće. Kleči pred kamenom
na komu je Isus bio položen nakon svoje smrti
, izgovara stanovite molitve nakon kojih se događa čudo s vatrom.
Svjetlo izbija iz samoga kamena - plavičasto svjetlo, koje nakon određenoga vremena pali uljanice
i dvije svijeće u patrijarhovim rukama. Svjetlo Uskrsa je ‘sveti oganj’ koji se onda prenosi svima u svetome prostoru.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 14:44 
Odsutan

klasje napisao:
Katoličko stado može biti malo.

Evo što je tadašnji kardinal Ratzinger o budućnosti katoličke Crkve svojedobno prorokovao:

Nakon današnje krize Crkve sutra će se pojaviti – Crkva koja je mnogo izgubila. Ona će biti mala i morat će početi iznova, više ili manje od početka. Ona više neće moći živjeti u mnogim građevinama koje je izgradila u vrijeme blagostanja. Kako će se broj njezinih pristaša smanjivati, tako će izgubiti mnoge od svojih društvenih povlastica. Za razliku od ranijih vremena, na nju će se gledati puno više kao na dobrovoljno društvo, gdje ljudi ulaze samo slobodnom voljom.
...
No, unatoč svim promjenama koje bi se mogle dogoditi, Crkva će naći svoje utočište iznova i s punim uvjerenjem u onome što je uvijek bilo u njezinom središtu: u vjeri u Trojedinog Boga, u Isusa Krista, Sina Božjega koji je postao čovjekom, u prisutnosti Duha sve do kraja svijeta. U vjeri i molitvi ona će ponovno prepoznati svoje pravo središte i doživjeti sakramente opet kao štovanje Boga, a ne kao predmet liturgijskog učenja.
...
Crkva će postati više duhovna Crkva, ne pretpostavljajući nekakav politički mandat, ne koketirajući niti s lijevim niti desnim strankama. Biti će to teška vremena za Crkvu jer proces kristalizacije i pojašnjenja stajat će je puno vrijedne energije. To će je osiromašiti i uzrokovati da postane Crkva krotkih.

Proces će biti još i teži jer će se morati odustati od crkvene uskogrudnosti pa i od pompozne samovolje. Može se predvidjeti da će za sve ovo trebati vremena. Proces će biti dug i zamoran kao što je bio put od lažnog progresivizma uoči Francuske revolucije – kada se za biskup mislilo da je pametan ako ismijava dogme ili čak da sumnja u samo postojanje Boga – sve do obnove u devetnaestom stoljeću.

No, kada ovaj proces postane dio prošlosti, velika će moć poteći iz ovakve više produhovljene i pojednostavljene Crkve .

Ljudi u potpuno planiranom svijetu naći će se neopisivo usamljeni. Ako su u potpunosti izgubili iz vida Boga, oni će osjećati cijeli užas svog siromaštva. Tada će otkriti malo stado vjernika kao nešto posve novo. Otkriti će ga kao nadu koja je im je namijenjena, odgovor koji su uvijek tražili u tajnosti.

I tako mi se čini da se Crkva suočava s vrlo teškim vremenima. Prava kriza jedva da je počela. Moramo računati na nevjerojatane preokrete. Ali sam isto tako siguran u ono što će ostati na kraju: ne Crkva političkog kulta, koja je umrla još s Gobelom (op. Jean-Baptiste-Joseph Gobel) nego Crkva vjere. Ona možda više i neće biti dominantna društvena sila u mjeri u kojoj je bila sve donedavno, ali će uživati u svježem procvatu i biti prepoznata kao čovjekov dom, gdje će naći i život i nadu nakon smrti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 18:20 
Odsutan

lyra1 napisao:
kristian napisao:

Ja stvarno ne znam kakav bi to bio Bog kojem bi bilo svejedno jeli netko ispunjava ono što je On zapovijedio ili ne. Neću sad ulaziti u nečiju moralnu odgovornost niti razloge zašto je vjere koje jest ali reći da nas Isus ne dijeli na ove ili one implicira da Mu je svejedno koje si vjere, kakav odnos imaš prema sakramentima itd. da ne idemo dalje. Takav stav je em vrlo nepromišljen em vrijeđa katoličku vjeru.

Ono što je Isus zapovjedio,nalazi se u Evanđeljima!Čega tamo nema,zapovjed je crkve ne Isusova!Nema te što vređati,ti drži svoje,protestant nije obavezan držati katoličke dogme!Ali ti ih drži!Neće ti škodit.Ja u njih ne vjerujem.Bar ne u većinu njih!Isus je zapovjedio ,,ljubav prema Bogu i bližnjem!Ja se toga trudim držati!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 20:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Zahvaljeno je: 51 zahvala
klasje napisao:
Evo što je tadašnji kardinal Ratzinger o budućnosti katoličke Crkve svojedobno prorokovao...

Slučajno ili ne, kao što si ti prokomentirao način citiranja, i ja želim komentirati tvoje citiranje. Kad citiraš, pristojno je navesti ime autora i djela.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 21:20 
Odsutan

Podijelio: 20 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
kristian napisao:
SlijepiPutnik napisao:
kristian napisao:
Evo ispravke.
A razdora je bilo još za života apostola!Pavao piše Korintskoj crkvi:"(10) Zaklinjem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista: svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora, nego budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja. (11) Jer Klojini mi, braćo moja, o vama rekoše da među vama ima svađa. (12) Mislim to što svaki od vas govori: "Ja sam Pavlov", "A ja Apolonov", "A ja Kefin", "A ja Kristov". (13) Zar je Krist razdijeljen? Zar je Pavao raspet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni?!"
Zato ja kad sretnem iskrenog vjernika,bilo katolika bilo pravoslavca,zahvaljujem Bogu za njega!A istovremeno,mnoge protestante ne smatram braćom,,

Divno! Kako me ponosnim cini kada citira Pavla netko tko je izvan Katolicke Crkve! Ali istovremeno zalosti spoznaja da onaj koji koristi Sveto Pismo kao bic prema KC, biva od njega udaren. Zasto? Reci zasto, ne slusas Pavla?
Zasto si se odvojio od KC?

Protiv koga protestiras? Protiv svoje krive predodzbe.

Zar za polaziste iskrenosti vjernika uzimas vlastiti dojam? To sto ti nesto smatras, mislis ili osjecas ne mora imati nikakve veze sa istinom niti stvarnoscu. Samo je ohol stav/vjerovanje da je nasa prosudba ispravna, a nase misljenje/spoznaja istina.
A sta ako sam ja u krivu? Dali je moguce da JA misleci da radim za Krista, sirim dim lazi? Tko bi trebao biti taj kome cu dopustiti da mi kaze da sam u krivu? Ili se meni/tebi to ne moze dogoditi?

Onaj tko sebe uzme za polaziste, prvo izgubi sebe. A Krist je stvarna osoba, Bog i Covjek...nedjeljiv je u sebi. Krist nije ideja koja ovisi kako mi gledamo na Njega. Nego je vazno dali ga mi poznajemo. Dali mi slijedimo stvarnog Krista, a ne nasu ideju/predodzbu o nekom imaginarnom izmisljenom Kristu?
Zajednostvo je moguce samo ukoliko svi stanemo pod zastavu stvarnog Krista, zajednostvo u istini, a ne da sirimo ideju (ideologiju) zajednistva u Kristu kako bi pod taj kisobran stavili "sve" predodzbe, sto je samo po sebi laz, jel se ne odnosi na stvarnog Isusa Krista koji jedostvano "je" (Ja Jesam). Stvarni Krist kojega sam ja sreo u stvarnim sakramentima KC.

Vidis li sada da to nije samo moj Krist? Nego nas! Onaj koji zeli da se svi ljudi spase...
Nemoj ga odbaciti, zbog ideje! Jel to ce ti biti najskuplje placena ideja. Bog bio s tobom!

P.S. Suprotnost oholosti je poniznost. Tj poniznost je istina, a oholost balon od sapunice. Balon koji puca ukoliko se odlucimo na poslusnost...u prvom redu Kristu, a onda onima koje je Krist postavio nama za autoritete (bliznjima). Poslusnost u istini.

Ja se nisam odvojio ni od koga!Nisam ja započeo reformaciju!Protestantizam je započeo prije 500 godina.I već su po brojnosti nadrasli pravoslavce.Ne vjerujem da netko može tupiti da su Amerikanci,Englezi,Skandinavci,Australci ,pola Njemaca (itd)lošiji ljudi i vjernici samo zato jer su protestanti a ne katolici!
Krist je Mesija i pravoslavaca i protestanata.Nemaš ga pravo svojatati!

Ja o kruskama ti o jabukama!

Zasto si protestant? Protiv cega protestiras? Jesu li te roditelji odgojili kao protestanta?

Ja ne svojatam nista, ne izvrci :citat" Vidis li sada da to nije samo moj Krist? Nego nas! Onaj koji zeli da se svi ljudi spase..."

Samo sto moj i tvoj Krist nisu isti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 21:48 
Odsutan

Nemaš ti veze ni o kršćanstvu ni o teologiji koju sam ja BTW studirao na Katoličkoj Bogosloviji i to tamo nikome nije smetalo!Dapače,,imao sam divnih prijatelja i braće među katolicima koji su samnom studirali!A protestant bio i ostao!Zašto protestant?Pa rekao sam,izgubio sam vjeru jer sam kao djete i kao tinejdžer bio odgajan u duhu komunizma a pritom imao lošeg (čitaj živčanog ) svećenika i vidio mnoge licemjerne vjernike!Protestanti su mi pomogli da pronađem Krista,da shvatim da Bog postoji(a podosta i katolik Hans Kung,,vjerovatno nisi za njega ni čuo kao ni za njegovu knjigu "Postoji li Bog!"(inače,katolički je svećenik)!Sad odem i na Misu ponekad,ne smetaju mi katolici koji me prihvaćaju samo vuci u ovčjem runu koji su se u Crkvu uvukli kao ti i ovdje neki a od Krista su udaljeni kilometrima,,a na te vuke je Isus upozoravao!Zanimljivo,,jedan se čak i zove "Vuk Efendija"!Ovdje Samuel!Aktivan sam godinama bio u Ekumenizmu,zajednici "Bračni Susreti"(koju vodi Katolički svećenik ) a i čitao nedjeljno čitanje na Misama!Ja nisam antikatolik ali sam protiv avtiprotestanata i antipravoslavaca!

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]