www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 stu 2018 01:11

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 stu 2014 21:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
kristian napisao:
Nemaš ti veze ni o kršćanstvu ni o teologiji koju sam ja BTW studirao na Katoličkoj Bogosloviji i to tamo nikome nije smetalo!Dapače,,imao sam divnih prijatelja i braće među katolicima koji su samnom studirali!A protestant bio i ostao!Zašto protestant?Pa rekao sam,izgubio sam vjeru jer sam kao djete i kao tinejdžer bio odgajan u duhu komunizma a pritom imao lošeg (čitaj živčanog ) svećenika i vidio mnoge licemjerne vjernike!Protestanti su mi pomogli da pronađem Krista,da shvatim da Bog postoji(a podosta i katolik Hans Kung,,vjerovatno nisi za njega ni čuo kao ni za njegovu knjigu "Postoji li Bog!"(inače,katolički je svećenik)!Sad odem i na Misu ponekad,ne smetaju mi katolici koji me prihvaćaju samo vuci u ovčjem runu koji su se u Crkvu uvukli kao ti i ovdje neki a od Krista su udaljeni kilometrima,,a na te vuke je Isus upozoravao!Zanimljivo,,jedan se čak i zove "Vuk Efendija"!Ovdje Samuel!Aktivan sam godinama bio u Ekumenizmu,zajednici "Bračni Susreti"(koju vodi Katolički svećenik ) a i čitao nedjeljno čitanje na Misama!Ja nisam antikatolik ali sam protiv avtiprotestanata i antipravoslavaca!

De mi preporuči svog dobavljača!! Ovakav post ne možeš napisati nenadrogiran. Pa tebe čovječe Goran Bare nosi iz sažaljenja!! :b101:
Čitao na Misama a protestant!
De mi reci iskreno, jer ti kad odeš na wc, pa se posvađaš sam sa sobom zato jer ne znaš jel bi kakio, piškio ili prdno!????

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 22:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: protestant
Status: U braku
Sa osobama na metadonskoj terapiji više ne razgovaram!

Da čitao pajdo,,u Rukavcu i Kostreni,,na Misama!

Tamo svećenici nisu bili bivši narkići!
A sad,,ajmo,,vozi čim dalje od mene!
Da sam bezobrazan rekao bih "duhovna bjedo" ali nisam pa neću!
Jer dok sam ja na ratištu branio Hrvatsku,ti si u pelene pišao!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 22:08 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
kristian napisao:
Sa osobama na metadonskoj terapiji više ne razgovaram!

Da čitao pajdo,,u Rukavcu i Kostreni,,na Misama!

Tamo svećenici nisu bili bivši narkići!
A sad,,ajmo,,vozi čim dalje od mene!
Da sam bezobrazan rekao bih "duhovna bjedo" ali nisam pa neću!
Jer dok sam ja na ratištu branio Hrvatsku,ti si u pelene pišao!

Kak da vozim dalje kad metadon neće da sluša, a i ti si došao kod mene!
Dobro da nisi bezobrazan i da mi nisi rekao "duhovna bjedo"!
I super da si čitao na Misama, a jel to bilo iz protesta, ili!??

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 22:29 
Odsutan

Podijelio: 20 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
kristian napisao:
Nemaš ti veze ni o kršćanstvu ni o teologiji koju sam ja BTW studirao na Katoličkoj Bogosloviji i to tamo nikome nije smetalo!Dapače,,imao sam divnih prijatelja i braće među katolicima koji su samnom studirali!A protestant bio i ostao!Zašto protestant?Pa rekao sam,izgubio sam vjeru jer sam kao djete i kao tinejdžer bio odgajan u duhu komunizma a pritom imao lošeg (čitaj živčanog ) svećenika i vidio mnoge licemjerne vjernike!Protestanti su mi pomogli da pronađem Krista,da shvatim da Bog postoji(a podosta i katolik Hans Kung,,vjerovatno nisi za njega ni čuo kao ni za njegovu knjigu "Postoji li Bog!"(inače,katolički je svećenik)!Sad odem i na Misu ponekad,ne smetaju mi katolici koji me prihvaćaju samo vuci u ovčjem runu koji su se u Crkvu uvukli kao ti i ovdje neki a od Krista su udaljeni kilometrima,,a na te vuke je Isus upozoravao!Zanimljivo,,jedan se čak i zove "Vuk Efendija"!Ovdje Samuel!Aktivan sam godinama bio u Ekumenizmu,zajednici "Bračni Susreti"(koju vodi Katolički svećenik ) a i čitao nedjeljno čitanje na Misama!Ja nisam antikatolik ali sam protiv avtiprotestanata i antipravoslavaca!

Znam ja sam da sam jadni gresnik. I ne smatram se boljim od tebe. Niti ja moram tebi ista dokazivat.
Ali tebi su ocito potrebne reference kako bi imalo smisla to sto pises. Upisat i zavrsit nije isto.
Ti da znas tko je Kristu blizu ili daleko? Koja oholost. Zalim te u tolikom slijepilu. Da mozda sam ja vuk...pa sam dosao tu medju svoje nesto propovjedati. Sacuvaj me Boze od mene samog.

Aktivan si svuda...ocito imas puno slobodnog vremena. Na braniku stojis...a vuci te napadaju.

Ti furas svoju pricu!

Nikako da napises kojoj organizaciji pripadas? Osim da si dobar vjernik koji brani krscane od krscana...i da dobro prepoznajes vukove.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 13:06 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: katolička
Oprostit ćemo se od tebe Kristiane.
Da se razumijemo , nemam ja ništa protiv protestanata kao ljudi, kao i ostatak forumaša niti itko normalan može zaključiti da Bog više voli jednog čovjeka od drugog. Oko tog valjda ne moramo voditi rasprave. Nije niti istina da katolici nisu upoznati s vjerovanjem protestanata, barem što se ovog foruma tiče bilo je i previše prilika da se raspravi i nauči što si i sam vidio po otvorenim temama. Ja osobno imam i prijatelje protestante!
Tebi je sve mi se čini vjera ono što si sam zaključiš čitajući Bibliju, pa malo se s ovima slažeš pa s onima ne, pa malo odeš na katoličku misu pa malo na protestantsku. Kao da je to bitno Isusu u što tko vjeruje... :?
Autoritet mora postojati, Isus nas nije prepustio nama samima jer je dobro znao što će se dogoditi. Protestanti su živi primjer za to.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 22:42 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lyra1 napisao:
Da se razumijemo , nemam ja ništa protiv protestanata kao ljudi, kao i ostatak forumaša niti itko normalan može zaključiti da Bog više voli jednog čovjeka od drugog. Oko tog valjda ne moramo voditi rasprave. Nije niti istina da katolici nisu upoznati s vjerovanjem protestanata, barem što se ovog foruma tiče bilo je i previše prilika da se raspravi i nauči što si i sam vidio po otvorenim temama. Ja osobno imam i prijatelje protestante!
Tebi je sve mi se čini vjera ono što si sam zaključiš čitajući Bibliju, pa malo se s ovima slažeš pa s onima ne, pa malo odeš na katoličku misu pa malo na protestantsku. Kao da je to bitno Isusu u što tko vjeruje... :?
Autoritet mora postojati, Isus nas nije prepustio nama samima jer je dobro znao što će se dogoditi. Protestanti su živi primjer za to.

Ja nemam prijatelje protestante i ne poznajem ni jednog jedinog. Nešto malo znam o njima. Kristijan je na jednoj temi rekao da je on sve shvatio. Postoji li mogućnost da se recimo otvori tema npr. "Kristianov kutak" i onda da mi koji nismo nikad upoznali uživo ni jednog protestanta možemo bar ovako virtualno uputiti Kristijanu pitanja o temama koje nas zanimaju.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2014 17:18 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: katolička
tonii napisao:
lyra1 napisao:

Ja nemam prijatelje protestante i ne poznajem ni jednog jedinog. Nešto malo znam o njima. Kristijan je na jednoj temi rekao da je on sve shvatio. Postoji li mogućnost da se recimo otvori tema npr. "Kristianov kutak" i onda da mi koji nismo nikad upoznali uživo ni jednog protestanta možemo bar ovako virtualno uputiti Kristijanu pitanja o temama koje nas zanimaju.

Tonii nemoguće je otvoriti temu gdje bi se Kristianu postavljala pitanja jer je baniran ali slobodno proleti po temama, posebno po teologiji i dogmatici i naići ćeš na dosta materijala jer smo i prije imali protestante na forumu pa su se razvijale svakakve diskusije. Isto tako, slobodno postavi pitanja i reci što te zanima... ima ovdje dosta forumaša koji će ti na ozbiljan način odgovoriti ili te uputiti linkom na stranice gdje možeš naći odgovore.

Vrh
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od zdrave na 06 stu 2014 12:31.
PostPostano: 06 stu 2014 12:54 
Odsutan

Podijelio: 46 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Jesu li tu na forumu LJUDI? Ne pitam jesu li kršćani...
Mislim da je predivno napisati Čovjek s velikim "Č"... Ako to dista jesmo, dajte "Čovjeki", spustite nosove, izdignite se, ali iznad sebe, iznad svoga ega...
Ovo je apolitički forum i tu se ne skupljaju poeni izjavama "Jer dok sam ja na ratištu branio Hrvatsku, ti si u pelene pišao!"
Blaćenjem se pokazuje samo svoj karakter, ne blati se onaj kome je "blato" namijenjeno.
Kako kaže ona narodna "Svi smo mi braća, a Bog nam je Čaća"...Priznali mi to ili ne tako je i uvijek će biti.
1. Ako vjerujemo u istoga Boga, što smo?
2. Ali ako mrčimo jedan na drugoga, bez obzira kakav odgovor dali na pitanje iznad - NISMO, ne samo braća, nego...(zaključak se sâm nameće što smo)!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2014 15:00 
Odsutan

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
zdrave napisao:
Jesu li tu na forumu LJUDI? Ne pitam jesu li kršćani...
Mislim da je predivno napisati Čovjek s velikim "Č"... Ako to dista jesmo, dajte "Čovjeki", spustite nosove, izdignite se, ali iznad sebe, iznad svoga ega...
Ovo je apolitički forum i tu se ne skupljaju poeni izjavama "Jer dok sam ja na ratištu branio Hrvatsku, ti si u pelene pišao!"
Blaćenjem se pokazuje samo svoj karakter, ne blati se onaj kome je "blato" namijenjeno.
Kako kaže ona narodna "Svi smo mi braća, a Bog nam je Čaća"...Priznali mi to ili ne tako je i uvijek će biti.
1. Ako vjerujemo u istoga Boga, što smo?
2. Ali ako mrčimo jedan na drugoga, bez obzira kakav odgovor dali na pitanje iznad - NISMO, ne samo braća, nego...(zaključak se sâm nameće što smo)!

:b112:

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]