www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 stu 2017 19:08

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 stu 2014 22:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lyra1 napisao:
Tonii nemoguće je otvoriti temu gdje bi se Kristianu postavljala pitanja jer je baniran ali slobodno proleti po temama, posebno po teologiji i dogmatici i naići ćeš na dosta materijala jer smo i prije imali protestante na forumu pa su se razvijale svakakve diskusije. Isto tako, slobodno postavi pitanja i reci što te zanima... ima ovdje dosta forumaša koji će ti na ozbiljan način odgovoriti ili te uputiti linkom na stranice gdje možeš naći odgovore.

Interesiralo me kako on čita sv. Pismo i kako ga tumači. Na žalost ništa od toga.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 12:39 
Odsutan

Vjeroispovjest: Katolik
lyra1 napisao:
Oprostit ćemo se od tebe Kristiane.
Da se razumijemo , nemam ja ništa protiv protestanata kao ljudi, kao i ostatak forumaša niti itko normalan može zaključiti da Bog više voli jednog čovjeka od drugog. Oko tog valjda ne moramo voditi rasprave. Nije niti istina da katolici nisu upoznati s vjerovanjem protestanata, barem što se ovog foruma tiče bilo je i previše prilika da se raspravi i nauči što si i sam vidio po otvorenim temama. Ja osobno imam i prijatelje protestante!
Tebi je sve mi se čini vjera ono što si sam zaključiš čitajući Bibliju, pa malo se s ovima slažeš pa s onima ne, pa malo odeš na katoličku misu pa malo na protestantsku. Kao da je to bitno Isusu u što tko vjeruje... :?
Autoritet mora postojati, Isus nas nije prepustio nama samima jer je dobro znao što će se dogoditi. Protestanti su živi primjer za to.

zbog ovakve isključivosti u KC su i nastali protestanti prije 500ak godina...u što se to izrodilo kasnije, to je već drugi par cipela..

mislim da će se svatko složiti sa mnom da se prodavanjem oprosta naveliko naštetilo katoličkoj crkvi, da ne govorim o nasilnom pokrštavanju indijanaca, križarskim ratovima u kojima je i naš zadar jednom stradao od križara, lomača itd...ovime ne opravdavam protestante, ali možda bi i danas pred ispovjedaonicama brojali eure ukoliko bi željeli biti odriješeni

s ovime se svaki katolik treba suočiti i priznati da to nije bilo u duhu naše vjere

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 13:11 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
IsuseTrebamTe napisao:
lyra1 napisao:
Oprostit ćemo se od tebe Kristiane.
Da se razumijemo , nemam ja ništa protiv protestanata kao ljudi, kao i ostatak forumaša niti itko normalan može zaključiti da Bog više voli jednog čovjeka od drugog. Oko tog valjda ne moramo voditi rasprave. Nije niti istina da katolici nisu upoznati s vjerovanjem protestanata, barem što se ovog foruma tiče bilo je i previše prilika da se raspravi i nauči što si i sam vidio po otvorenim temama. Ja osobno imam i prijatelje protestante!
Tebi je sve mi se čini vjera ono što si sam zaključiš čitajući Bibliju, pa malo se s ovima slažeš pa s onima ne, pa malo odeš na katoličku misu pa malo na protestantsku. Kao da je to bitno Isusu u što tko vjeruje... :?
Autoritet mora postojati, Isus nas nije prepustio nama samima jer je dobro znao što će se dogoditi. Protestanti su živi primjer za to.

zbog ovakve isključivosti u KC su i nastali protestanti prije 500ak godina...u što se to izrodilo kasnije, to je već drugi par cipela..

mislim da će se svatko složiti sa mnom da se prodavanjem oprosta naveliko naštetilo katoličkoj crkvi, da ne govorim o nasilnom pokrštavanju indijanaca, križarskim ratovima u kojima je i naš zadar jednom stradao od križara, lomača itd...ovime ne opravdavam protestante, ali možda bi i danas pred ispovjedaonicama brojali eure ukoliko bi željeli biti odriješeni

s ovime se svaki katolik treba suočiti i priznati da to nije bilo u duhu naše vjere

Mnogi “kriminolozi” Crkvu promatraju samo kroz skandale. No, ukoliko bi na takav način promatrali svaku zajednicu, te samo zbrajali sve moguće zablude, pogrešne putove i zlodjela, mogla bi se tako napisati “kriminalna povijest” Njemačke, Francuske, Engleske, SAD-a ili Hrvatske, a da ne govorimo o čudovišnim zločinima modernih ateista počinjenih u ime božica Uma, Nacije, Rase ili Partije.

S druge pak strane dio kršćana smatra kako vjera u Boga ne bi imala smisla kada Bog ne bi izravno vodio svaki čin Crkve. Negirajući na taj način prisutnost slobode i socioloških zakonitosti u Crkvi, skloni su neracionalnim objašnjenjima i opravdanjima. Međutim, povijest Crkve, baš kao i povijest drugih institucija, je ambivalentna.
Koliko bi se samo tijekom govora o povijesti Crkve moralo priopćiti o djelotvornoj caritas (milosrdnoj ljubavi) bezbrojnih kršćana, o njihovoj brizi za nevoljnike i siromahe. Koliko bi se moralo reći o već zarana organiziranoj njezi bolesnika, o mnoštvu bolnica i onih koji su bili spremni služiti svima po uzoru na Krista, a u pozadini silnih epidemija, kužnih bolesti, gladi i ratova. Koliko pak o brizi za mir i jednakost svih ljudi. Koliko o umjetnosti, romaničkim i gotičkim katedralama, o njihovim kipovima i vitrajima. Koliko pak o kulturi kršćana u najmračnijim srednjovjekovnim godinama, njihovim navikama življenja i umiranja.
No, unatoč svim pogreškama, Katolička je crkva posvuda u svijetu ostala duhovnom velesilom, koju nije mogao uništiti ni nacizam, ni staljinizam, ni maoizam. I bez obzira na golemu organizaciju, ona na svim bojišnicama ovoga svijeta raspolaže jedinstvenom bazom škola, bolnica i socijalnih ustanova, u kojima se, uza sve slabosti, čini enormno mnogo toga dobroga, u kojima se mnogi dušobrižnici svojski trse biti u službi čovjeka, u kojima se bezbroj žena i muškaraca zalaže za stare i mlade, za siromašne, bolesne, prikraćene, shrvane.
Kroz povijest u ime Crkve zlodjela su činili pojedinci, a ne cijela Crkva.
Pravi kršćanin je po evanđelju pozvan uvijek činiti dobro i biti na strani žrtve.
Uza sve loše što se dogodilo kroz povijest Crkve puno više je toga dobroga što se učinilo u ime vjere i Isusa Krista.
Istinska je Crkva mnogo vrjednija od zala koje su pojedinci činili u njeno ime.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 13:37 
Odsutan

Podijelio: 43 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Billy napisao:
Mnogi “kriminolozi” Crkvu promatraju samo kroz skandale. No, ukoliko bi na takav način promatrali svaku zajednicu, te samo zbrajali sve moguće zablude, pogrešne putove i zlodjela, mogla bi se tako napisati “kriminalna povijest” Njemačke, Francuske, Engleske, SAD-a ili Hrvatske, a da ne govorimo o čudovišnim zločinima modernih ateista počinjenih u ime božica Uma, Nacije, Rase ili Partije.

S druge pak strane dio kršćana smatra kako vjera u Boga ne bi imala smisla kada Bog ne bi izravno vodio svaki čin Crkve. Negirajući na taj način prisutnost slobode i socioloških zakonitosti u Crkvi, skloni su neracionalnim objašnjenjima i opravdanjima. Međutim, povijest Crkve, baš kao i povijest drugih institucija, je ambivalentna.
Koliko bi se samo tijekom govora o povijesti Crkve moralo priopćiti o djelotvornoj caritas (milosrdnoj ljubavi) bezbrojnih kršćana, o njihovoj brizi za nevoljnike i siromahe. Koliko bi se moralo reći o već zarana organiziranoj njezi bolesnika, o mnoštvu bolnica i onih koji su bili spremni služiti svima po uzoru na Krista, a u pozadini silnih epidemija, kužnih bolesti, gladi i ratova. Koliko pak o brizi za mir i jednakost svih ljudi. Koliko o umjetnosti, romaničkim i gotičkim katedralama, o njihovim kipovima i vitrajima. Koliko pak o kulturi kršćana u najmračnijim srednjovjekovnim godinama, njihovim navikama življenja i umiranja.
No, unatoč svim pogreškama, Katolička je crkva posvuda u svijetu ostala duhovnom velesilom, koju nije mogao uništiti ni nacizam, ni staljinizam, ni maoizam. I bez obzira na golemu organizaciju, ona na svim bojišnicama ovoga svijeta raspolaže jedinstvenom bazom škola, bolnica i socijalnih ustanova, u kojima se, uza sve slabosti, čini enormno mnogo toga dobroga, u kojima se mnogi dušobrižnici svojski trse biti u službi čovjeka, u kojima se bezbroj žena i muškaraca zalaže za stare i mlade, za siromašne, bolesne, prikraćene, shrvane.
Kroz povijest u ime Crkve zlodjela su činili pojedinci, a ne cijela Crkva.
Pravi kršćanin je po evanđelju pozvan uvijek činiti dobro i biti na strani žrtve.
Uza sve loše što se dogodilo kroz povijest Crkve puno više je toga dobroga što se učinilo u ime vjere i Isusa Krista.
Istinska je Crkva mnogo vrjednija od zala koje su pojedinci činili u njeno ime.

Potpisujem! No....
Nije lako naći iglu u plastu(stogu) sijena, ali kad se to hoće, mnogima to i uspije.
Crkva - to smo svi mi, i oni dobri i loši...Od dobrih...Uvijek pomislim na sv. Benedikta. A na loše ne želim misliti, jer ih možemo samo preporučiti (u molitvama) Božjoj dobroti, milosrđu i svemoći.
Protestant (možda "pristaša reformističkog pokreta"??? :) ) ili katolik - samo zato što je kršten - ne dokazuje ni Bogu ni ljudima baš ništa.
Život - a Isus nam je ipak zajednički, zar ne? - u kojem se držimo svih Isusovih evanđeoskih savjeta, slijedimo li Ga...Njegovi smo! I zato ja opet: "Bog nam je svima Otac".
Nemojmo se ovdje prepucavati, secirati svaki post natenane, ako već ne kanimo jedni drugima biti barem prijatelji, barem to.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 17:06 
Odsutan

Podijelio: 43 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
http://www.bitno.net/vjera/ako-zelite-b ... m-covjeku/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 17:08 
Odsutan

Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 23 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Kristiane neka tebe i tvoje najmilije čuva i blagoslovi dragi Bog.

Fran26 napisao:
Citat:
Evo što je tadašnji kardinal Ratzinger o budućnosti katoličke Crkve svojedobno prorokovao...

Slučajno ili ne, kao što si ti prokomentirao način citiranja, i ja želim komentirati tvoje citiranje. Kad citiraš, pristojno je navesti ime autora i djela.

Hvala ti Fran što si me ispravio. :wink:
Znamo da u životu - iako se to protivi 'zdravom razumu' - nema slučajnosti.
Riječ je o tadašnjem kardinalu Josephu Aloisu Ratzingeru.
Isti je kasnije '05 postao Papa Benedikt XVI.
Nažalost i nakon par minuta istraživanja nisam pronašao
naziv tog njegovog proročanstva.

Samuele, u jednom tvom upisu od 3.11. si bio vulgaran.
Moramo paziti na svaku riječ koja iz naših usta izlazi.

IsuseTrebamTe, evo ti malo dobrog materijala o križarskim ratovima:
https://www.youtube.com/watch?v=oZz16L1cQPI

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Citat:
Hvala ti Fran što si me ispravio. :wink:
Znamo da u životu - iako se to protivi 'zdravom razumu' - nema slučajnosti.
Riječ je o tadašnjem kardinalu Josephu Aloisu Ratzingeru.
Isti je kasnije '05 postao Papa Benedikt XVI.
Nažalost i nakon par minuta istraživanja nisam pronašao
naziv tog njegovog proročanstva.

http://www.bitno.net/vjera/kardinal-rat ... sti-crkve/

Citat:
Samuele, u jednom tvom upisu od 3.11. si bio vulgaran.
Moramo paziti na svaku riječ koja iz naših usta izlazi.

O upisu 3.11. nemam nekog uvida!
To je vjerovatno izadito iz konteksta, a moguće je da sam prepisao citat iz moje nove knjige "Maximum vulgaris"! :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 21:25 
Odsutan

Zahvaljeno je: 49 zahvala
Samuel napisao:
O upisu 3.11. nemam nekog uvida!
To je vjerovatno izadito iz konteksta, a moguće je da sam prepisao citat iz moje nove knjige "Maximum vulgaris"! :D

Ti si Sami lud ko šiba. Lol. Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 21:35 
Odsutan

Zahvaljeno je: 49 zahvala
tonii napisao:
Interesiralo me kako on čita sv. Pismo i kako ga tumači.

Što se babi htilo, to se babi snilo. Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2014 23:01 
Odsutan

Fran26 napisao:
tonii napisao:
Interesiralo me kako on čita sv. Pismo i kako ga tumači.

Što se babi htilo, to se babi snilo. Slika

Vjerovatno je tako. Ponekad promislim da bi možda nešto mogao napisati i onda se recimo protestant zadivljen snagom mojih argumenata vrati u KC :lol: . Oholost uvijek prisutna u meni.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]