www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 stu 2017 05:03

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 stu 2014 23:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
zbog ovakve isključivosti u KC su i nastali protestanti prije 500ak godina...u što se to izrodilo kasnije, to je već drugi par cipela..

mislim da će se svatko složiti sa mnom da se prodavanjem oprosta naveliko naštetilo katoličkoj crkvi, da ne govorim o nasilnom pokrštavanju indijanaca, križarskim ratovima u kojima je i naš zadar jednom stradao od križara, lomača itd...ovime ne opravdavam protestante, ali možda bi i danas pred ispovjedaonicama brojali eure ukoliko bi željeli biti odriješeni

s ovime se svaki katolik treba suočiti i priznati da to nije bilo u duhu naše vjere

Kad bi krenuli od početka kršćanstva uvijek bi nalazili na hereze, svađe i tisuću stvari koje nisu u duhu naše vjere. Zato je Bog kroz cijelu povjest podizao svece od kojih su mnogi kasnije proglašeni i naučiteljima Crkve. Uzmi vrijeme sv. Franje asiškog. Misliš li da je onda u Crkvi blistao moral. Po današnjoj logici koja ne priznaje autoritet sv. Franjo je trebao osnovati svoju sektu i izići iz Crkve jer su vremena bila teška i nemoralna i nije se živjelo Evanđelje. Božja logika i mudrost je malo drukčija. Franjevci su ostali i obnovili Crkvu. Sv. Franju nam Crkva daje kao ideal ,a ljude koji su živjeli kontra Evanđelja se danas nitko i ne spominje. Kod protestanata je skroz drukčija stvar. Čim su se odvojili od Crkve (koliko god se to može zbog okolnosti činiti ispravno po ljudsku) počelo je i njihovo iskrivljavanje Nauka, odbacivanja sakramenata i njihovg razjedinjavanja. Ovo što se danas s njima događa je žalosno (žene svećenice, pederi u "braku" ,itd)
Otpali su od Jedine Katoličke i Apostolske Crkve. Posljedice su tu svima vidljive.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2014 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Citat:
zbog ovakve isključivosti u KC su i nastali protestanti prije 500ak godina...u što se to izrodilo kasnije, to je već drugi par cipela..

mislim da će se svatko složiti sa mnom da se prodavanjem oprosta naveliko naštetilo katoličkoj crkvi, da ne govorim o nasilnom pokrštavanju indijanaca, križarskim ratovima u kojima je i naš zadar jednom stradao od križara, lomača itd...ovime ne opravdavam protestante, ali možda bi i danas pred ispovjedaonicama brojali eure ukoliko bi željeli biti odriješeni

s ovime se svaki katolik treba suočiti i priznati da to nije bilo u duhu naše vjere

Da li se je to uistinu zvalo prodavanje oprosta?
Da li su uistinu protestanti nastali zbog isključivosti?
Tko je više lomača napravio katolička Crkva ili protestanti?
Križarski ratu u Zadru, hmhm, ja sam mislio da su oni išli u Jeruzalem, a zašto su išli u Jeruzalem i zašto je nastao Križarski rat ili pohod??
Možda da nam argumentirano odgovoriš na neka pitanja, ovako bezvezno nabacivanje blatom nema smisla!!

Ovako radi Documenta Vesne Teršelić??
Hrvati radili zločine.
Hrvati išli u rat.
Hrvati potjerali Srbe.
Hrvati silovali.
Hrvati palili i rušili.

Dakle sve generalno ispada da su hrvati zločinci i zločinački narod radili sve bez ikakvog povoda, ničim izazavani! Iako ne opravdavam zločine nad nedužnima, pljačku i ostalo! Ali halooo!!!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2014 16:25 
Odsutan

Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Smjesni ste obadvojica...realno gledajucu

i ne kloni kad te on ukori.
Jer kaga Gospodin ljubi,
onoga i stegom odgaja,
šiba sina koga voli.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 10:13 
Odsutan

Vjeroispovjest: Katolik
Billy napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
lyra1 napisao:
Oprostit ćemo se od tebe Kristiane.
Da se razumijemo , nemam ja ništa protiv protestanata kao ljudi, kao i ostatak forumaša niti itko normalan može zaključiti da Bog više voli jednog čovjeka od drugog. Oko tog valjda ne moramo voditi rasprave. Nije niti istina da katolici nisu upoznati s vjerovanjem protestanata, barem što se ovog foruma tiče bilo je i previše prilika da se raspravi i nauči što si i sam vidio po otvorenim temama. Ja osobno imam i prijatelje protestante!
Tebi je sve mi se čini vjera ono što si sam zaključiš čitajući Bibliju, pa malo se s ovima slažeš pa s onima ne, pa malo odeš na katoličku misu pa malo na protestantsku. Kao da je to bitno Isusu u što tko vjeruje... :?
Autoritet mora postojati, Isus nas nije prepustio nama samima jer je dobro znao što će se dogoditi. Protestanti su živi primjer za to.

Mnogi “kriminolozi” Crkvu promatraju samo kroz skandale. No, ukoliko bi na takav način promatrali svaku zajednicu, te samo zbrajali sve moguće zablude, pogrešne putove i zlodjela, mogla bi se tako napisati “kriminalna povijest” Njemačke, Francuske, Engleske, SAD-a ili Hrvatske, a da ne govorimo o čudovišnim zločinima modernih ateista počinjenih u ime božica Uma, Nacije, Rase ili Partije.

S druge pak strane dio kršćana smatra kako vjera u Boga ne bi imala smisla kada Bog ne bi izravno vodio svaki čin Crkve. Negirajući na taj način prisutnost slobode i socioloških zakonitosti u Crkvi, skloni su neracionalnim objašnjenjima i opravdanjima. Međutim, povijest Crkve, baš kao i povijest drugih institucija, je ambivalentna.
Koliko bi se samo tijekom govora o povijesti Crkve moralo priopćiti o djelotvornoj caritas (milosrdnoj ljubavi) bezbrojnih kršćana, o njihovoj brizi za nevoljnike i siromahe. Koliko bi se moralo reći o već zarana organiziranoj njezi bolesnika, o mnoštvu bolnica i onih koji su bili spremni služiti svima po uzoru na Krista, a u pozadini silnih epidemija, kužnih bolesti, gladi i ratova. Koliko pak o brizi za mir i jednakost svih ljudi. Koliko o umjetnosti, romaničkim i gotičkim katedralama, o njihovim kipovima i vitrajima. Koliko pak o kulturi kršćana u najmračnijim srednjovjekovnim godinama, njihovim navikama življenja i umiranja.
No, unatoč svim pogreškama, Katolička je crkva posvuda u svijetu ostala duhovnom velesilom, koju nije mogao uništiti ni nacizam, ni staljinizam, ni maoizam. I bez obzira na golemu organizaciju, ona na svim bojišnicama ovoga svijeta raspolaže jedinstvenom bazom škola, bolnica i socijalnih ustanova, u kojima se, uza sve slabosti, čini enormno mnogo toga dobroga, u kojima se mnogi dušobrižnici svojski trse biti u službi čovjeka, u kojima se bezbroj žena i muškaraca zalaže za stare i mlade, za siromašne, bolesne, prikraćene, shrvane.
Kroz povijest u ime Crkve zlodjela su činili pojedinci, a ne cijela Crkva.
Pravi kršćanin je po evanđelju pozvan uvijek činiti dobro i biti na strani žrtve.
Uza sve loše što se dogodilo kroz povijest Crkve puno više je toga dobroga što se učinilo u ime vjere i Isusa Krista.
Istinska je Crkva mnogo vrjednija od zala koje su pojedinci činili u njeno ime.

Crkva mora biti sposobna priznati i neke svoje greške i zablude, umjesto da ih gura pod tepih, jer jedino tako može ići naprijed. Tu se posebno istakao Papa Ivan Pavao II i razbio mnoge tabue.
Ja sam pisao u kontekstu teme, odnosno nastanka protestantizma i iznošenje nekih loših stvari(ponavljam koje su u kontekstu teme), neće degradirati ulogu i važnost Crkve kroz povijest. S nekim stvarima se treba suočiti, a ne gurati ih pod tepih i ublažavati ovakvim komentarima. Neće Crkva izgubiti kredibilitet ako si pogleda u oči, štoviše, još će više narasti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 10:15 
Odsutan

zdrave napisao:
Billy napisao:
Mnogi “kriminolozi” Crkvu promatraju samo kroz skandale. No, ukoliko bi na takav način promatrali svaku zajednicu, te samo zbrajali sve moguće zablude, pogrešne putove i zlodjela, mogla bi se tako napisati “kriminalna povijest” Njemačke, Francuske, Engleske, SAD-a ili Hrvatske, a da ne govorimo o čudovišnim zločinima modernih ateista počinjenih u ime božica Uma, Nacije, Rase ili Partije.

S druge pak strane dio kršćana smatra kako vjera u Boga ne bi imala smisla kada Bog ne bi izravno vodio svaki čin Crkve. Negirajući na taj način prisutnost slobode i socioloških zakonitosti u Crkvi, skloni su neracionalnim objašnjenjima i opravdanjima. Međutim, povijest Crkve, baš kao i povijest drugih institucija, je ambivalentna.
Koliko bi se samo tijekom govora o povijesti Crkve moralo priopćiti o djelotvornoj caritas (milosrdnoj ljubavi) bezbrojnih kršćana, o njihovoj brizi za nevoljnike i siromahe. Koliko bi se moralo reći o već zarana organiziranoj njezi bolesnika, o mnoštvu bolnica i onih koji su bili spremni služiti svima po uzoru na Krista, a u pozadini silnih epidemija, kužnih bolesti, gladi i ratova. Koliko pak o brizi za mir i jednakost svih ljudi. Koliko o umjetnosti, romaničkim i gotičkim katedralama, o njihovim kipovima i vitrajima. Koliko pak o kulturi kršćana u najmračnijim srednjovjekovnim godinama, njihovim navikama življenja i umiranja.
No, unatoč svim pogreškama, Katolička je crkva posvuda u svijetu ostala duhovnom velesilom, koju nije mogao uništiti ni nacizam, ni staljinizam, ni maoizam. I bez obzira na golemu organizaciju, ona na svim bojišnicama ovoga svijeta raspolaže jedinstvenom bazom škola, bolnica i socijalnih ustanova, u kojima se, uza sve slabosti, čini enormno mnogo toga dobroga, u kojima se mnogi dušobrižnici svojski trse biti u službi čovjeka, u kojima se bezbroj žena i muškaraca zalaže za stare i mlade, za siromašne, bolesne, prikraćene, shrvane.
Kroz povijest u ime Crkve zlodjela su činili pojedinci, a ne cijela Crkva.
Pravi kršćanin je po evanđelju pozvan uvijek činiti dobro i biti na strani žrtve.
Uza sve loše što se dogodilo kroz povijest Crkve puno više je toga dobroga što se učinilo u ime vjere i Isusa Krista.
Istinska je Crkva mnogo vrjednija od zala koje su pojedinci činili u njeno ime.

Potpisujem! No....
Nije lako naći iglu u plastu(stogu) sijena, ali kad se to hoće, mnogima to i uspije.
Crkva - to smo svi mi, i oni dobri i loši...Od dobrih...Uvijek pomislim na sv. Benedikta. A na loše ne želim misliti, jer ih možemo samo preporučiti (u molitvama) Božjoj dobroti, milosrđu i svemoći.
Protestant (možda "pristaša reformističkog pokreta"??? :) ) ili katolik - samo zato što je kršten - ne dokazuje ni Bogu ni ljudima baš ništa.
Život - a Isus nam je ipak zajednički, zar ne? - u kojem se držimo svih Isusovih evanđeoskih savjeta, slijedimo li Ga...Njegovi smo! I zato ja opet: "Bog nam je svima Otac".
Nemojmo se ovdje prepucavati, secirati svaki post natenane, ako već ne kanimo jedni drugima biti barem prijatelji, barem to.

Jedino što sam želio reći je da je nepotrebno tu iglu gurati dublje u plast, jer bi to bilo licemjerno.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 10:23 
Odsutan

Samuel napisao:
Citat:

Da li se je to uistinu zvalo prodavanje oprosta?
Da li su uistinu protestanti nastali zbog isključivosti?
Tko je više lomača napravio katolička Crkva ili protestanti?
Križarski ratu u Zadru, hmhm, ja sam mislio da su oni išli u Jeruzalem, a zašto su išli u Jeruzalem i zašto je nastao Križarski rat ili pohod??
Možda da nam argumentirano odgovoriš na neka pitanja, ovako bezvezno nabacivanje blatom nema smisla!!

Ovako radi Documenta Vesne Teršelić??
Hrvati radili zločine.
Hrvati išli u rat.
Hrvati potjerali Srbe.
Hrvati silovali.
Hrvati palili i rušili.

Dakle sve generalno ispada da su hrvati zločinci i zločinački narod radili sve bez ikakvog povoda, ničim izazavani! Iako ne opravdavam zločine nad nedužnima, pljačku i ostalo! Ali halooo!!!

Da, prodavao se oprost.
Protestantske lomače ne opravdavaju katoličke i sve su jednako jezovite.
Protestantizam je u početku pokrenut kao pokušaj reforme Katoličkoj crkvi, ali kao što sam rekao, ono u što se poslije razvio je nešto drugo.
Da, križari su 1202.god. u svome 4. križarskom pohodu učinili Zadru isto što i Srbi u nedavnom ratu, čak i gore stvari. Malo edukacije neće škoditi. Ili se ne smije to spominjat, iako je povijesna činjenica. To što si ti needuciran i što znanstveno utvrđenu povijesnu činjenicu uspoređuješ s Documentom Vesne Teršelić je isključivo tvoja sramota.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 16:47 
Odsutan

Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 23 zahvala
Vjeroispovjest: rk
klasje napisao:
Normalno da Krist nije napustio ni protestante ni pravoslavce.
Iako su ti svi raskoli bili bolni za njega ali i za one koji su
za razliku od svojih ostalih suvremenika plivali protiv struje.

Ispričavam se dragom Bogu. Piše se 'za Njega'.

IsuseTrebamTe napisao:
Da, križari su 1202.god. u svome 4. križarskom pohodu učinili Zadru isto što i Srbi u nedavnom ratu, čak i gore stvari. Malo edukacije neće škoditi.

Ovo je jako opasno što pišeš.
Moraš nam napisati kakva je uloga Pape u Vatikanu bila u tome.
Srednji vijek je bio pun ratova i pustošenja.
Jesi siguran da je Vatikan naredio pustošenja krščanskih gradova?

IsuseTrebamTe napisao:
...da ne govorim o nasilnom pokrštavanju indijanaca...

Jesi čitao o Gospi iz Guadalupe i kako je ona preko Meksikanca tj 'Indijanca'
Juana Diega obratila milijune domorodaca u Meksiku?
Što je tu molim te lijepo bilo nasilno!?
Onaj broj ljudi koje je Katolička Crkva
zbog reformacije izgubila je bio nadoknađen.

Netko je ovdje negdje napisao da je Luther htio reformirati Crkvu.
Luther je - za razliku od svetog Franje - polazio od neke svoje privatne ideje.
Nije ostao vjeran katehizmu.

Što mislite o Tarabićima? Da li su njihove vizije vjerodostojne?
Čitao sam da su bili neuki pastiri koji su prakticirali svoju pravoslavnu vjeru.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 18:48 
Odsutan

Podijelio: 43 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Status: U braku
Ona dvojica, stric i nećak iz Kremna?
Čitao sam ju davno...Vrlo interesantna knjiga ("Kremansko proročanstvo", tako nekako, zar ne?).
U biti, preporučio bih ju. Ima dosta već ostvarenih "predviđanja" (neću baš proročanstava). Osim toga ima i zanimljivu vjersku pozadinu...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 10:53 
Odsutan

klasje napisao:
klasje napisao:

IsuseTrebamTe napisao:
Da, križari su 1202.god. u svome 4. križarskom pohodu učinili Zadru isto što i Srbi u nedavnom ratu, čak i gore stvari. Malo edukacije neće škoditi.

Ovo je jako opasno što pišeš.
Moraš nam napisati kakva je uloga Pape u Vatikanu bila u tome.
Srednji vijek je bio pun ratova i pustošenja.
Jesi siguran da je Vatikan naredio pustošenja krščanskih gradova?

IsuseTrebamTe napisao:
...da ne govorim o nasilnom pokrštavanju indijanaca...

Jesi čitao o Gospi iz Guadalupe i kako je ona preko Meksikanca tj 'Indijanca'
Juana Diega obratila milijune domorodaca u Meksiku?
Što je tu molim te lijepo bilo nasilno!?
Onaj broj ljudi koje je Katolička Crkva
zbog reformacije izgubila je bio nadoknađen.

Netko je ovdje negdje napisao da je Luther htio reformirati Crkvu.
Luther je - za razliku od svetog Franje - polazio od neke svoje privatne ideje.
Nije ostao vjeran katehizmu.

Što mislite o Tarabićima? Da li su njihove vizije vjerodostojne?
Čitao sam da su bili neuki pastiri koji su prakticirali svoju pravoslavnu vjeru.

jedino što je opasno je da se ti imaš problem suočiti s istinom..prouči 4. križarski rat. jedino opasno je negirati povijest i mijenjati joj kontekst.
Gospa od Guadalupe je obratila milijune u Meksiku, ali to ne demantira nasilno pokrštavanje indijanaca.

ne znam zašto se nekima teško suočiti s činjenicom da je kroz povijest u Crkvi bilo ljudi koji su više naštetili Crkvi, nego joj pomogli. to ne daje Crkvi manju vrijednost, nego upravo suprotno, sposobnost da se suoči i sa malim djelićem negativnog kroz povijest.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 11:17 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
zdrave napisao:
Ona dvojica, stric i nećak iz Kremna?
Čitao sam ju davno...Vrlo interesantna knjiga ("Kremansko proročanstvo", tako nekako, zar ne?).
U biti, preporučio bih ju. Ima dosta već ostvarenih "predviđanja" (neću baš proročanstava). Osim toga ima i zanimljivu vjersku pozadinu...

Kremansko proročanstvo:
https://mega.co.nz/#!lJIHVYqD!7JrqSOqHOObnueMdH-ce8Wq7n13JK6sfKAFINOVdw2s
:lol:

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]