www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 05:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 stu 2014 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kristian napisao:
Samuel napisao:
:lol: :lol:

Potrudit ću se ne odgovarati vama,provokatorima.
Mogu pitati svi što ih zanima šire o protestantizmu kao takvom,ekumenizam ima za cilj , , , upoznajmo jedni druge pa ćemo imati manje predrasuda!
Ja sam ih imao prema pravoslavcima,na ekumenskom druženju upoznah jednog njihovog svećenika i jako ugodno smo razgovarali!Čovjek je iskreni vjernik i to me veseli!


Nismo mi provokatori ako ukazujemo na bit stvari.
Iskreno, da me zanima nešto o protestantizmu išao bih na neki njihov forum.
Ovdje se držimo one svagdje je lijepo ali doma je najljepše.
Za nas katolike naša vjera je autoput prema spasenju, a sve ostale vjere su sporedni putevi ka istom cilju.
:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 11:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Billy napisao:
Da budem jasan ja poštujem svakog čovjeka.
Bio katolik, protestant, ateista, komunista.... :lol:
Ipak, kad je vjera u pitanju tu treba biti jasan.
Možemo mi biti i najbolji prijatelji, ali razlike postoje, one su prisutne i treba se znati nositi sa njima.
Katolici vrlo često mole krunicu.
Krunica je molitveni vijenac posvećen Blaženoj Djevici Mariji. Mi je štujemo jer je ona posebna.
Marija je u Kani Galijeljskoj na svadbi posredovala kod Isusa kad je nestalo vina.
Danas ona posreduje kod nas u našim problemima i nedaćama.
Nije ona Bog, ali kao što ju je njezin sin Isus poslušao prije 2000.godina, zar je ne bi poslušao danas?
Mi računamo ne njezin zagovor, kao i na zagovor svetaca. Posebno sv. Josipa.
Imamo kipove i slike svetaca, a odogovor da to nije grijeh je ovdje:
http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/marijaisvecimnu/117-smiju-li-se-graditi-kipovi-i-slike-u-crkvama/

Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: "Vina nemaju.
Ivan 2,4 Kaže joj Isus: "Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!
Ivan 2,5 Nato će njegova mati poslužiteljima: "Što god vam rekne, učinite!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 11:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kristian napisao:
Netko je pitao u koju crkvu ja idem.Živim u većem gradu pa mogu birati.Trenutno je moj izbor Baptistička ali mogao bih ići u bilo koju od gore spomenutih(i odem ponekad) osim u adventističku!Ne slažem se sa njihovom naukom o suboti i još par stvari ima koje mi ne pašu inače,pošteni su kao ljudi i ljube Isusa!Možda bih i išao kad nijedne druge nebi bilo!Isto tako,da sam u gradu gdje nema nijedna protestantska crkva išao bih u katoličku.Pa i u pravoslavnu da nema niti katoličke(tu bih se malo teže uklopio!No nisu sve te crkve dobre.To dosta ovisi o pastoru i vjernicima dakako!U neke nebih išao nikad.Od ovih spomenutih!
Isus je rekao:"Gdje su 2 ili 3 sabrana u moje ime,ja sam među njima!"Za mene je to crkva,Isus i nekoliko vjernika.No dobro je da ih je što više!
P S . da sam živio u Samoboru i,vjerovatno bih išao u Tabor.Linić mi je najbolji katolički svećenik bio.


Znaci lijepo izaberes sta ti se svidja! Slobodno trziste. A ti jos freelancer! Svi se trude da te pridobiju, a ti to koristis kako bi moderiro medju njima.

Za tebe je istina ono oko cega se dvojica ili trojica dogovore, pa to nazovu Crkvom. I ukoliko uspiju prosirit tu svoju "istinu" to je jos bolje. Cudo su ti tumacenja...

P.S. Kamo srece da si isao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 11:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Billy napisao:
kristian napisao:
Samuel napisao:
:lol: :lol:

Potrudit ću se ne odgovarati vama,provokatorima.
Mogu pitati svi što ih zanima šire o protestantizmu kao takvom,ekumenizam ima za cilj , , , upoznajmo jedni druge pa ćemo imati manje predrasuda!
Ja sam ih imao prema pravoslavcima,na ekumenskom druženju upoznah jednog njihovog svećenika i jako ugodno smo razgovarali!Čovjek je iskreni vjernik i to me veseli!


Nismo mi provokatori ako ukazujemo na bit stvari.
Iskreno, da me zanima nešto o protestantizmu išao bih na neki njihov forum.
Ovdje se držimo one svagdje je lijepo ali doma je najljepše.
Za nas katolike naša vjera je autoput prema spasenju, a sve ostale vjere su sporedni putevi ka istom cilju.
:roll:

Forum je javna stvar,ta nije to tvoje dvorište!Ako u crkvu može doć svatko kako nebi na forum smio?Ili ćeš mi to zabraniti?Tebe ne zanima,pa tko tebe pita dali te zanima?Nije ovo tvoj forum ali sigurno ima ljudi koje zanima!

Ti reče:"
Za mene kao katolika sveti sakramenti su važni.
Odbaciti vjerovanje u čistilište i ne moliti za siromašne duše koje pate nije nevažno.
Autoritet pape je svakako važan, kao naslijednika svetog Petra.
Štovanje svetaca kao zagovornika na nebu na čelu sa Marijom....

Mi katolici na kraju Vjerovanja molimo Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu Katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha,
uskrsnuće tijela, život vječni. Amen.

Idemo od kraja,,o vjerovanju,sveopće = katolička,,dakle isto je to.
Za protestante su važna samo 2 sakramenta,,,krštenje i pričest kad svi uzmu komadić kruha i svi popiju gutljaj vina!
O čistilištu nema govora u Novom Zavjetu.Čitao sam negdje da je dogma o cistilistu je donesena 1254. godine.Ok,vjeruj ti u njega,ja ne vjerujem.Ja ovo pišem informativno a ne formativno!Nek ljudi znaju sličnosti i razlike!
Autoritet Pape je meni nevažan,on može biti dobar Papa i loš,,,a takvih je bilo!Ako je dobar može mi bit uzor,niš više!Tebi neka bude što hoće!
Sveci isto samo uzor,a i Marija,predivna žena,puna povjerenja u Boga i po meni i danas bi rekla"Činite sve što vam On kaže"Najblaženija je među ženama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 11:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
kristian napisao:
Netko je pitao u koju crkvu ja idem.Živim u većem gradu pa mogu birati.Trenutno je moj izbor Baptistička ali mogao bih ići u bilo koju od gore spomenutih(i odem ponekad) osim u adventističku!Ne slažem se sa njihovom naukom o suboti i još par stvari ima koje mi ne pašu inače,pošteni su kao ljudi i ljube Isusa!Možda bih i išao kad nijedne druge nebi bilo!Isto tako,da sam u gradu gdje nema nijedna protestantska crkva išao bih u katoličku.Pa i u pravoslavnu da nema niti katoličke(tu bih se malo teže uklopio!No nisu sve te crkve dobre.To dosta ovisi o pastoru i vjernicima dakako!U neke nebih išao nikad.Od ovih spomenutih!
Isus je rekao:"Gdje su 2 ili 3 sabrana u moje ime,ja sam među njima!"Za mene je to crkva,Isus i nekoliko vjernika.No dobro je da ih je što više!
P S . da sam živio u Samoboru i,vjerovatno bih išao u Tabor.Linić mi je najbolji katolički svećenik bio.


Znaci lijepo izaberes sta ti se svidja! Slobodno trziste. A ti jos freelancer! Svi se trude da te pridobiju, a ti to koristis kako bi moderiro medju njima.

Za tebe je istina ono oko cega se dvojica ili trojica dogovore, pa to nazovu Crkvom. I ukoliko uspiju prosirit tu svoju "istinu" to je jos bolje. Cudo su ti tumacenja...

P.S. Kamo srece da si isao!

Za mene je istina ono što je Isus učio i Apostoli!Tu istinu slijede i katolici i pravoslavci i protestanti!Ostalo nije toliko bitno,kome je,,nek drži i to!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 11:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Uostalom,nekom neznalici na drugoj temi forumaš Jonny je poslao ovo:

Što se tiče jedinstva i nejedinstva Crkve evo nešto iz Katekizma o tome:

RANE JEDINSTVA

817 No, "u toj jednoj i jedincatoj Bozjoj Crkvi vec od pocetka su se pojavili neki razdori, koje Apostol tesko kori kao vrijedne osude. U kasnijim pak stoljecima javile su se jos vece nesloge i ne male zajednice odvojile su se od punog zajednistva Katolicke Crkve, ponekad ne bez krivnje ljudi na objema stranama". Razdori koji ranjavaju jedinstvo Kristova Tijela (razlikuju se krivovjerje - hereza, otpadnistvo - apostazija i raskol - shizma) nisu se dogodili bez ljudskih grijeha: Gdje je grijeh, tu je mnostvo, tu su raskoli, tu su krivovjerja, tu su razilazenja; a gdje je krepost, tu je jedinstvo, tu je zajednistvo koje cini da svi vjernici budu jedno srce i jedna dusa.

818 Oni koji se danas radjaju u zajednicama koje su proistekle iz takvih raskola "a koji zive vjeru u Krista, ne mogu se okriviti za grijeh podjele, i Katolicka ih Crkva grli bratskim postovanjem i ljubavlju (...). Vjerom opravdani u krstenju, oni su pritjelovljeni Kristu, pa se zato s pravom rese krscanskim imenom, a sinovi ih Katolicke Crkve opravdano priznaju za bracu u Gospodinu".
819 Osim toga, "mnoge se zasade posvecenja i istine" nalaze izvan vidljivih granica Katolicke Crkve: "pisana Bozja rijec, zivot milosti, vjera, nada i ljubav i drugi nutarnji darovi Duha Svetoga i vidljivi elementi". Duh Sveti se tim Crkvama i crkvenim zajednicama sluzi kao sredstvima spasenja, kojima snaga dolazi od punine milosti i istine koju je Krist dao Katolickoj Crkvi. Sva ta dobra proizlaze iz Krista, i k njemu vode i po sebi poticu na "katolicko jedinstvo".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 12:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mnogi katolici koji nemaju nimalo teološkog znanja(a radi se o dosta velikom postotku),misle da su protestanti njima po vjerskom pitanju isto kao i muslimani,židovi,hindusi i sl.Kao da je isto vjerovati u Isusa Krista kao Sina Božjeg i Spasitelja,Boga od Boga ili u nekog tamo Muhameda,Budu ili Konfucija!
Za mnoge smo mi isto što i oni.A sami protestanti ne prizanaju Jehovne Svjedoke za kršćane jer ne vjeruju da je Isus Bog.(kao što ih ne priznaju ni katolici)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
kristian napisao:
Forum je javna stvar,ta nije to tvoje dvorište!Ako u crkvu može doć svatko kako nebi na forum smio?Ili ćeš mi to zabraniti?Tebe ne zanima,pa tko tebe pita dali te zanima?Nije ovo tvoj forum ali sigurno ima ljudi koje zanima!


.ovaj forum nije javna prćiija..iako je otvoren javnosti...na način da se poštuju pravila foruma.
8)
..tako da mislim da će ti karijera ovdje na forumu TEBE TRAŽIM...
..ubrzo završiti... 8)
..jer bojim se da si krvio shvatio bit slobode..
..poput prvog protestanta..
..palog anđela.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 12:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kristian napisao:
Idemo od kraja,,o vjerovanju,sveopće = katolička,,dakle isto je to.
Za protestante su važna samo 2 sakramenta,,,krštenje i pričest kad svi uzmu komadić kruha i svi popiju gutljaj vina!
O čistilištu nema govora u Novom Zavjetu.Čitao sam negdje da je dogma o cistilistu je donesena 1254. godine.Ok,vjeruj ti u njega,ja ne vjerujem.Ja ovo pišem informativno a ne formativno!Nek ljudi znaju sličnosti i razlike!
Autoritet Pape je meni nevažan,on može biti dobar Papa i loš,,,a takvih je bilo!Ako je dobar može mi bit uzor,niš više!Tebi neka bude što hoće!
Sveci isto samo uzor,a i Marija,predivna žena,puna povjerenja u Boga i po meni i danas bi rekla"Činite sve što vam On kaže"Najblaženija je među ženama!


Evo da razbijem tvoju tezu o čistilištu:

10 najčešćih zabluda o čistilištu

1. Čistilište je samo pobožna predaja i nije dio katoličkog nauka.
Netočno, ono je dio svete predaje Crkve, jasno izražene u Svetom Pismu i kroz nauk crkvenih otaca i sabora kroz povijest.

2. U Bibliji se nigdje ne spominje čistilište.
Pogrešno. Iako se riječ „čistilište“ doslovno ne spominje, prisutno je učenje u pogledu čistilišta, recimo u 12. poglavlju 2. knjige o Makabejcima (kada se u Hramu prikazuju žrtve u ime poginulih vojnika koji su počinili grijeh praznovjerja), u 16. poglavlju Evanđelja po Luki (u prispodobi o bogatašu i Lazaru, koji se nakon smrti ne nalaze ni u nebu ni u paklu, nego na posebnom mjestu iščekivanja), u Evanđelju po Mateju 12,32 („neki se grijesi neće oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem“), zatim u Mt 18, 32-35; 1 Pt 3, 18-19 i dr.

3. Prvi kršćani nisu vjerovali u čistilište.
Krivo. Od najranijeg doba liturgije i u istočnim i zapadnim crkvama sadržavaju najmanje jedan memento mori, spomen na pokojne – molitvu da duše umrlih budu pridružene slavi nebesnika. Od crkvenih otaca spominjali su čistilište i sv. Ivan Zlatousti, sv. Augustin, sv. Jeronim, sv. Ambrozije, sv. Ćiril Jeruzalemski i dr.

4. Čistilište je mjesto kamo ljudi idu kako bi im Bog dao „drugu priliku“.
Netočno, duša je već u čistilištu sigurna da će krajnji cilj biti raj.

5. To je mjesto gdje duša radi, zaslužuje ili bilo što drugo čini da joj se Bog smiluje.
Ne, jer sve čišćenje koje se u čistilištu zbiva Bog sam čini duši. Ona nema nikakvih novih „zasluga“ pred njim.

6. Isus je umro na križu zbog naših grijeha, prema tome nitko ne treba u čistilište.
Pogrešno, jer kao posljedica naših grijeha postoje dvije vrste kazni: vječne i vremenite. Vremenite su one posljedice grijeha koje trpimo ovdje na zemlji, a vječne u budućem životu. Međutim, da nije bilo Kristove smrti i uskrsnuća, nitko se ne bi mogao spasiti.

7. Nakon konačnog suda neke će duše iz čistilišta ići u pakao, a neke u raj.
Krivo, iz čistilišta se ne može u pakao, već je ono vrijeme iščekivanja konačne sreće u raju.

8. Činiti zadovoljštinu nema nikakvog teološkog opravdanja.
Pogrešno, osobito u učenju sv. Pavla (u poslanicama) prisutno je vjerovanje kako „zajedništvo u Kristovim patnjama“ donosi spasenje.

9. Za spas duša u čistilištu Crkva traži paljenje svijeća i milodare.
Ono što Crkva predlaže i traži jest ustrajna molitva i djela zadovoljštine (žrtve i odricanja), jer nas je Bog sam trajno združio i povezao s našim pokojnima, čije molitve također uslišava dajući nam tako milosti.

10. Ako se i u čistilištu trpi, onda Bog nije ni velik ni milosrdan.
Prihvaćanje trpljenja i na ovom svijetu i u budućem oslobađa dušu od grješnih sklonosti i privlači je Božjem spasenju. Jedino ljubav daje snagu i smisao da se patnje (i za drugoga) prihvate. Trpljenjem u čistilištu duša se oslobađa navezanosti na grijehe koji ju odvajaju od Boga i Njegovih milosti i ona postaje spremnija sve više na ljubav i milosrđe samo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
O autoritetu pape:
Isus je Petru da vlast i Petar je bio kristov namjesnik. Tradicija papinstva postoji od početka kako je i Krist rekao da ni vrata paklena neće nadvladati.
Zato taj autoritet treba poštivati.
To je bila Isusova volja da bude netko na čelu crkve. Tebi je Lutherova bedastoća draža.

Hoćemo li se moliti Mariji i svecima ili trebamo ići ”direktno na vrh” i moliti se Bogu? Ukratko, katolička vjera naučava da se trebamo klanjati samo Bogu. “Klanjaj se Gospodinu, Bogu svome, i njemu jedinomu služi” (Lk 4, 8), kaže Isus navodeći Ponovljeni zakon” (2096 KKC). Blaženu Djevicu Mariju i svece trebamo štovati, a ne im se klanjati. Međutim, zagovor svetaca može biti vrlo moćan i nasljedovanje njihovih vrlina može nam pomoći na putu za Nebo.
Iz tog razloga zašto ne koristiti sva "sredstva" za spasenje koja su nam na raspolaganju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr