www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 lis 2018 18:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy napisao:
kopitar napisao:
Želiš reći da Marija nije na nebu u proslavljenom uskrslom tijelu nego u ovom propadljivom.


Zanimljiva mi je tvoja logika.
Kako na Nebu može biti nešto propadljivo?
Ja nisam teolog.
Uzmi katekizam i kreni čitati. Tamo su svi odgovori koji su potrebni da znaš.
Kada savladaš KKC onda kreni čitati. Objavio sam svoju knjižnicu u PDF formatu sa oko 40gb knjiga. Sigurno budeš pronašao nešto korisno. Link je u kategoriji besplatne knjige.


:b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 18:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
Billy napisao:
kopitar napisao:
Želiš reći da Marija nije na nebu u proslavljenom uskrslom tijelu nego u ovom propadljivom.


Zanimljiva mi je tvoja logika.
Kako na Nebu može biti nešto propadljivo?
Ja nisam teolog.
Uzmi katekizam i kreni čitati. Tamo su svi odgovori koji su potrebni da znaš.
Kada savladaš KKC onda kreni čitati. Objavio sam svoju knjižnicu u PDF formatu sa oko 40gb knjiga. Sigurno budeš pronašao nešto korisno. Link je u kategoriji besplatne knjige.


:b101:


Znaš kako se kaže da se najslađe smije onaj tko se zadnji smije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 20:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Zelim upozoriti clanove ovog foruma da se ne upustaju u nikakve rasprave s osobom koja pise pod nickom 'kopitar'. On nesto pokusava dokazati,a ni sam ne zna sto. Zeli nam tumaciti vjeru,a ne moze obuzdati svoje nagone. Cini se da je pravoslavac koji se lazno predstavlja kao katolik. U svakom slucaju mracna osoba koju treba izbjegavat,sklona izrugivanju i veoma bezobrazan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 20:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Kopitar koje si ti vjeroispovijesti?
Već sam pitao a ti ignoriraš.
Vidim da i dalje tjeraš po svom.
Koji je tvoj motiv što si ovdje na forumu?
Jedno znam odgovore ne tražiš jer ti imaš svoje odgovore.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Bonifacije napisao:
Zelim upozoriti clanove ovog foruma da se ne upustaju u nikakve rasprave s osobom koja pise pod nickom 'kopitar'. On nesto pokusava dokazati,a ni sam ne zna sto. Zeli nam tumaciti vjeru,a ne moze obuzdati svoje nagone. Cini se da je pravoslavac koji se lazno predstavlja kao katolik. U svakom slucaju mracna osoba koju treba izbjegavat,sklona izrugivanju i veoma bezobrazan.


Slažem se.
Primijetio sam da je čudak.
Neznam da je pravoslavac ili možda čak pentakostalac.
Ujedno provokator je, krivovjerac i koliko sam u ovo kratko vrijeme uočio nije baš inteligentan.
Nešto napišem, a on postavi tezu onoga što nisam napisao, ali po svojoj nekoj logici on tumači da je tako.
Daljnja rasprava sa njim je gubljenje vremena jer ne prihvaća katolička objašnjenja i vješto plasira svoja heretička mišljenja krivim tumačenjem svetih pisama što je obilježje protestantskih provokatora.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 23:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Dobro si to shvatio,Billy,i na lijepi nacin izrekao. Skidam ti kapu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy napisao:
Bonifacije napisao:
Zelim upozoriti clanove ovog foruma da se ne upustaju u nikakve rasprave s osobom koja pise pod nickom 'kopitar'. On nesto pokusava dokazati,a ni sam ne zna sto. Zeli nam tumaciti vjeru,a ne moze obuzdati svoje nagone. Cini se da je pravoslavac koji se lazno predstavlja kao katolik. U svakom slucaju mracna osoba koju treba izbjegavat,sklona izrugivanju i veoma bezobrazan.


Slažem se.
Primijetio sam da je čudak.
Neznam da je pravoslavac ili možda čak pentakostalac.
Ujedno provokator je, krivovjerac i koliko sam u ovo kratko vrijeme uočio nije baš inteligentan.
Nešto napišem, a on postavi tezu onoga što nisam napisao, ali po svojoj nekoj logici on tumači da je tako.
Daljnja rasprava sa njim je gubljenje vremena jer ne prihvaća katolička objašnjenja i vješto plasira svoja heretička mišljenja krivim tumačenjem svetih pisama što je obilježje protestantskih provokatora.


To mi pričate vi što " držite svijeće " ljudima u spavaćim sobama i plašite paklom.. Halloween je za vas mila majka

A što se tiče hereza:
1. Tvrdio si da je preobraženje IK bila vizija a Mojsije i Ilija utvare.

2. Za tim si rekao da niko nije prije ni poslije Krista uskrsnuo što je i
točno jer je On prvenac od mrtvih.

Onda sam te pitao što sa Djevicom Marijom.

3.i onda ide vrhunac tvoje hereze jer si rekao da Djevica Marija nije na nebu u proslavljenom i uskrslom tijelu nego u smrtnom ili propadljivom.

4. Sjećam se još iz prošli rasprava gdje si podržavao adventističke kreacionizam premda je osuđen od strane crkve .

Ja sam sve ove teme postavio da bi ljude potaknuo na razmišljanje pri tome poštujući crkveno učiteljstvo , zato je vrhunac vaše limitiraniosti kad tvrdite da nisam katolik i sl. premda se iz mog pisanja to nigdje ne vidi no vi se pozivate valjda na vidovitost jer vi vidite dalje od jasno predočenig teksta i prepoznajete zavjere i obmane.

Takvi kršćani su sramota za crkvu i da sam admin udaljio bi vas sa foruma jer kršite najosnovnija pravila pristojne komunikacije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 12:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
Billy napisao:
Bonifacije napisao:
Zelim upozoriti clanove ovog foruma da se ne upustaju u nikakve rasprave s osobom koja pise pod nickom 'kopitar'. On nesto pokusava dokazati,a ni sam ne zna sto. Zeli nam tumaciti vjeru,a ne moze obuzdati svoje nagone. Cini se da je pravoslavac koji se lazno predstavlja kao katolik. U svakom slucaju mracna osoba koju treba izbjegavat,sklona izrugivanju i veoma bezobrazan.


Slažem se.
Primijetio sam da je čudak.
Neznam da je pravoslavac ili možda čak pentakostalac.
Ujedno provokator je, krivovjerac i koliko sam u ovo kratko vrijeme uočio nije baš inteligentan.
Nešto napišem, a on postavi tezu onoga što nisam napisao, ali po svojoj nekoj logici on tumači da je tako.
Daljnja rasprava sa njim je gubljenje vremena jer ne prihvaća katolička objašnjenja i vješto plasira svoja heretička mišljenja krivim tumačenjem svetih pisama što je obilježje protestantskih provokatora.


To mi pričate vi što " držite svijeće " ljudima u spavaćim sobama i plašite paklom.. Halloween je za vas mila majka

A što se tiče hereza:
1. Tvrdio si da je preobraženje IK bila vizija a Mojsije i Ilija utvare.

2. Za tim si rekao da niko nije prije ni poslije Krista uskrsnuo što je i
točno jer je On prvenac od mrtvih.

Onda sam te pitao što sa Djevicom Marijom.

3.i onda ide vrhunac tvoje hereze jer si rekao da Djevica Marija nije na nebu u proslavljenom i uskrslom tijelu nego u smrtnom ili propadljivom.

4. Sjećam se još iz prošli rasprava gdje si podržavao adventističke kreacionizam premda je osuđen od strane crkve .

Ja sam sve ove teme postavio da bi ljude potaknuo na razmišljanje pri tome poštujući crkveno učiteljstvo , zato je vrhunac vaše limitiraniosti kad tvrdite da nisam katolik i sl. premda se iz mog pisanja to nigdje ne vidi no vi se pozivate valjda na vidovitost jer vi vidite dalje od jasno predočenig teksta i prepoznajete zavjere i obmane.

Takvi kršćani su sramota za crkvu i da sam admin udaljio bi vas sa foruma jer kršite najosnovnija pravila pristojne komunikacije.


Stvarno si debil ako si te zaključke izvukao iz mog pisanja.

1. Ilija i Mojsije su se ukazali u tjelesnom dakle vidljivom obliku kao što se anđeli ukazuju u Bibliji. Neznamo jel' to privid ili stvarnost ali oni su bili prisutni kod preobraženja ali nisam rekao da su uskrsli. To ti tako shvaćaš. To ti iskrivljuješ namjerno ili slučajno.

2. Za Gospu si dobio pojašnjenje i stav koji postoji u KC.

3. Rekao sam da je Djevica Marija dušom i tijelom u nebu, uznesena, što je sukladno dogmi KC iz 1950.g.

4. Crkva tumači ne naučava da smo nastali od Majmuna i da je Adam stvarna osoba.

Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik, vlč. dr. Victor Warkulwiz, koji se osobito bavi temom Božjeg Stvaranja i temom odnosa katoličke vjere i prirodnih znanosti, u knjizi Nauk Knjige Postanka 1-11: Kompendij i obrana tradicionalne katoličke teologije porijekla, 2007. godine, iznio je na osnovi dokumenata Katoličke Crkve trajni nauk Katoličke Crkve o prvih jedanaest poglavlja biblijske Knjige Postanka. Predgovor i preporuku knjizi vlč. dr. Warkulwiza napisao je biskup Robert Francis Vasa.

Bog je objavio svoju opstojnost u događajima zabilježenima u Knjizi Postanka koju je sastavio Mojsije pod nadahnućem Duha Svetoga. Mojsije je vjerojatno koristio izvore koje su zapisali i predali pretpotopni i poslijepotopni patrijarsi. Tridentski je sabor potvrdio Božansko autorstvo Knjige Postanka i Papinsko biblijsko povjerenstvo u dekretu 1906. godine držalo je Mojsija autorom Knjige Postanka. Prvi je vatikanski sabor dao izjavu da se Božja opstojnost može spoznati sa sigurnošću svjetlom ljudskog razuma iz promatranja stvorenih stvari.

nacija.hr
Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik: Katolička Crkva naučava da su događaji prvih 11 poglavlja Knjige Postanka stvarna povijest
Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik: Katolička Crkva naučava da su događaji prvih 11 poglavlja Knjige Postanka stvarna povijest
27. LIPNJA 2015. IVAN RUSARIN


Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik, vlč. dr. Victor Warkulwiz, koji se osobito bavi temom Božjeg Stvaranja i temom odnosa katoličke vjere i prirodnih znanosti, u knjizi Nauk Knjige Postanka 1-11: Kompendij i obrana tradicionalne katoličke teologije porijekla, 2007. godine, iznio je na osnovi dokumenata Katoličke Crkve trajni nauk Katoličke Crkve o prvih jedanaest poglavlja biblijske Knjige Postanka. Predgovor i preporuku knjizi vlč. dr. Warkulwiza napisao je biskup Robert Francis Vasa. Donosimo sažetak koji vlč. dr. Warkulwiz iznosi u obliku šesnaest nauka Crkve.

Tekst: Vlč. dr. Victor Warkulwiz, M.S.S.
Priredio: Ivan Rusarin
Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik, vlč. dr. Victor Warkulwiz, koji se osobito bavi temom Božjeg Stvaranja i temom odnosa katoličke vjere i prirodnih znanosti, u knjizi Nauk Knjige Postanka 1-11: Kompendij i obrana tradicionalne katoličke teologije porijekla, 2007. godine, iznio je na osnovi dokumenata Katoličke Crkve trajni nauk Katoličke Crkve o prvih jedanaest poglavlja biblijske Knjige Postanka. Predgovor i preporuku knjizi vlč. dr. Warkulwiza napisao je biskup Robert Francis Vasa. Ovdje donosimo sažetak koji vlč. dr. Warkulwiz iznosi u obliku šesnaest nauka Crkve.

NAUK PRVI: OSOBNO VRHOVNO BIĆE POSTOJI I OBJAVILO SE

Bog je objavio svoju opstojnost u događajima zabilježenima u Knjizi Postanka koju je sastavio Mojsije pod nadahnućem Duha Svetoga. Mojsije je vjerojatno koristio izvore koje su zapisali i predali pretpotopni i poslijepotopni patrijarsi. Tridentski je sabor potvrdio Božansko autorstvo Knjige Postanka i Papinsko biblijsko povjerenstvo u dekretu 1906. godine držalo je Mojsija autorom Knjige Postanka. Prvi je vatikanski sabor dao izjavu da se Božja opstojnost može spoznati sa sigurnošću svjetlom ljudskog razuma iz promatranja stvorenih stvari.

(Vlč. dr. Victor Warkulwiz, M.S.S., The Doctrines of Genesis 1-11, str.19.)

NAUK DRUGI: BOG JE IZ NIČEGA STVORIO SVIJET

To da je Bog stvorio svijet iz ničega jest od Boga objavljena istina vjere. Službeno je potvrđena na IV. lateranskom saboru 1215. godine i ponovno na I. vatikanskom saboru 1870. godine. IV. lateranski sabor također je potvrdio da je Bog sam stvorio svijet. Iako Knjiga Postanka ne izvješćuje o stvaranju anđela, iz Svetog Pisma proizlazi i sveta Tradicija drži da su stvoreni u početku“. IV. lateranski i I. vatikanski sabor službeno izjavljuju da su anđeli stvoreni iz ničega na početku vremena. Godine 1329., papa Ivan XXII. osudio je tvrdnju da je Bog stvorio vječni svijet. Papa Pio XII. jasno izjavljuje da prirodne znanosti nisu u mogućnosti dati sigurne odgovore o porijeklu svijeta.

Sveto pismo i Crkveni Oci proglašavali su da je Bog u svojoj mudrosti sve stvorio sa dobrom svrhom. Firentinski i I. vatikanski sabor izjavili su da je Bog stvarao iz svoje dobrote. I. vatikanski sabor također je potvrdio da je Bog stvarao iz svoje savršene slobode. IV. lateranski i Firentinski sabor službeno su potvrdili da su sva Božja stvorenja dobra.

Knjiga Postanka jasno uči da je Bog stvorio sve stvari tijekom Tjedna stvaranja, u potpunosti i trenutačno. Svi Crkveni Oci i naučitelji Crkve su to vjerovali. Nema niti jednog dobrog razloga da katolik to vjerovanje zaniječe. Prirodne znanosti ne mogu s autoritetom govoriti o tome jer je to izvan sposobnosti njihovih metoda.

Knjiga Postanka opetovano ponavlja da je svako živo stvorenje stvoreno prema njegovom tipu (izvorno stvorenoj vrsti). Crkveni Oci su jedinstveni u vjeri da je prva jedinka svakog živog stvorenja bila posebno stvorena u svojoj dovršenoj i trajnoj prirodi tijekom Tjedna stvaranja. Znanstvene činjenice snažno podupiru ovo, usprkos tvrdnjama evolucionista da je život evoluirao kroz vrlo duga vremenska razdoblja od jednostavnih do složenijih oblika. Činjenica da se mnogi katolici danas osjećaju slobodni da niječu posebno Stvaranje i daju više vjerodostojnosti i povjerenja klimavoj paradigmi biološke evolucije negoli Božjoj Objavi kako je tumačena dvije tisuće godina, daje naznake definitivne devolucije vjere u suvremenoj Crkvi. Moguće je da Crkva jednog dana definira posebno stvaranje vrsta kao objavljenu istinu jer je to duboko ukorijenjeno u Svetoj Tradiciji i čvrstoj egzegezi Svetog Pisma. Za evoluciju vrsta ista se stvar ne može reći jer je ne podupiru niti Pismo niti Tradicija.

Teolozi se uglavnom slažu da je hebrejska riječ „jom“ korištena u Knjizi Postanka 1 imala namjeru od strane svetog autora značiti doslovni prirodni dan, a ne neko nedefinirano vremensko razdoblje. Velika većina crkvenih Otaca vjerovala je da je Bog svijet stvorio u šest prirodnih dana. Niti jedan od Otaca nije svjedočio da vjeruje da su Bogu trebala duga vremenska razdoblja da stvori svijet. Papinsko biblijsko povjerenstvo je 1909. godine dopustilo tumačima Svetog Pisma da raspravljaju znači li „jom“ prirodni dan ili znači „određeno vremensko razdoblje“. No, izvan granica je ustvrditi da „određeno vremensko razdoblje“ znači nedefinirane milijune godina jer to ne može biti uspostavljeno kao nužno tumačenje. Uzimajući u obzir 1. da se „Jom“ nikada u Svetom Pismu nije koristio za vremensko razdoblje određene dužine osim za prirodni dan, 2. hermeneutičko načelo pape Lava XIII. da Pismo mora biti shvaćeno u njegovom „doslovnom i očitom smislu“ osim ako nas razum ili nužnost sile učiniti drukčije, 3. gotovo jedinstveno vjerovanje Otaca i Naučitelja Crkve, 4. da je dan stvaranja prototip prirodnog dana, 5. činjenicu da su prirodne znanosti nemoćne to potvrditi ili odbaciti, nema opravdanja za katolika da zaniječe da je Bog stvorio svijet u šest prirodnih dana.


Niti jedan od crkvenih Otaca nije vjerovao u svemir stariji od nekoliko tisuća godina. Iz pisanja grčkih atomista bili su upoznati sa idejom svemira oblikovanog kroz dugo vrijeme prirodnim silama i Oci su to odlučno odbacivali. Crkva nije izrekla službenu izjavu o starosti svemira. Međutim, moguće je da će jednog dana proglasiti da „jom” u Postanku 1 znači doslovni prirodni dan jer to ima snažno uporište u biblijskoj egzegezi i Tradiciji. To znači da je moguće za Crkvu da službeno naučava da je svijet star samo tisućama godina. No, nikada ne bi mogla proglasiti da „jom” znači milijune godina jer to nema nikakvo uporište u biblijskoj egzegezi, Tradiciji ili nauku Učiteljstva. Prirodne znanosti su nesposobne sa sigurnošću reći bilo što o starosti svijeta.

Slika je Božja u čovjeku po oponašanju Božje naravi, koja je intelektualna i voljna i po oponašanju Božje osobnosti. Tako nije niti sa jednim drugim materijalnim stvorenjima u kojima su samo tragovi Stvoritelja. Nadalje, čovjek se od životinje razlikuje ne samo po stupnju, već u svojoj biti, u svojoj srži. Katekizam Katoličke Crkve često ističe Postanak 1, 26-27 i tu istinu da je čovjek stvoren na sliku Božju. Nauci povezani s tom istinom su: 1. Čovjek može poznavati i voliti svoga Stvoritelja, 2. Svaki čovjek uživa dostojanstvo koje ima samo osoba, 3. Bog je sve stvorio za čovjeka, 4. Čovjek je pozvan na osobni odnos s Bogom, 5. Čovjek je vrhunac Stvoriteljevog djela i izdiže se između stvorenja, 6. Čovjek oponaša stvaralački rad Boga u svojim djelima umjetnosti, 7. Čovjek je stvoren okrunjen slavom i čašću.

Crkveni Oci i naučitelji, svi pape, biskupi i vjernici punih 19 stoljeća vjerovali su da je Bog stvorio Adama trenutačno od praha zemaljskog. Ovaj nauk nije bio upitan za katolike sve do 20. stoljeća i navale evolucionističkog razmišljanja. Materijalistička ljudska evolucija osuđena je već činjenicom da eliminira ulogu Boga u porijeklu čovjeka. IV. Lateranski sabor i I. Vatikanski sabor potvrdili su Božje stvaranje čovjeka. Provincijalni sabor u Kölnu, 1860. godine, osudio je tvrdnju o prirodnom transformizmu koji tvrdi da su prirodni procesi pripremili neljudsko tijelo da bi primilo ljudsku dušu. Papa Pio XII. u Humani generis nije dopustio da se naučava kao činjenicu posebni transformizam, u kojemu bi Bog učinio od ranije postojeću materiju sposobnom da primi ljudsku dušu, zbog ozbiljnih teoloških problema. Ideja „Progresivnog stvaranja“ koja tvrdi da se različiti tipovi stvorenja nisu pojavljivali na Zemlji odjednom nego u dugim razdobljima, napušta jasan doslovan smisao Postanka. Iskapanja antropologa, kada se ispravno protumače, u skladu su s izvještajem Knjige Postanka o stvaranju čovjeka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Kopitar ne glumi, budi čovik i reci koje si vjere.
Zar se sramiš onog što jesi?
Sebe?
I zašto trpaš adventiste meni?
Subotari me ne zanimaju. Oni su otpad, otpada vjere kojima su katolici naprijatelji.
Jesi možda ti subotar?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 15:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Zelim upozoriti clanove ovog foruma da se ne upustaju u nikakve rasprave s osobom koja pise pod nickom 'kopitar'. On nesto pokusava dokazati,a ni sam ne zna sto. Zeli nam tumaciti vjeru,a ne moze obuzdati svoje nagone. Cini se da je pravoslavac koji se lazno predstavlja kao katolik. U svakom slucaju mracna osoba koju treba izbjegavat,sklona izrugivanju i veoma bezobrazan.



Zar nesto slicno nisi pisao o meni kad sam ti objasnjavao da je m.valtrota na indexu zabranjenih knjiga? Zar nisi Boni?
Covjek hoce raspravljat. Niti koga vrijeda niti kome daje zlobne duhovne upute. Ne vidim u cem je problem :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr