www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 13 svi 2020 07:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
http://samopismo-forum.net/index.php?/t ... %C5%A1eni/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2020 15:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 13:33
Postovi: 15
Lokacija: Karlovac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
spašena sam i ja ako je suditi po ovome, ali samo Bog zna


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2020 09:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
https://pouke.org/forum/index.php?/topi ... %C5%A1eni/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 svi 2020 17:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Delo probuđenja 19Delo probuđenja

Posted 3 hours ago
Dragi brate Utopija postavio si dosta pitanja koja bi se sva dala izbeći ukoliko razlučimo sledeći nesporazum:

Na ovoj temi se govori o spasenju kao Božjem delu za čoveka. To što je već obavljeno i predstavlja istoriju naše vere, dakle ono u šta bi trebalo verovati da bi doživeli. Ovde se postavlja baza, temelj naše vere, da bi graditelj nazidao celu građevinu.

Ne može krov biti temelj. Ne može sud nepravednima biti temelj naše vere. Da li negde postoji dokaz da će kroz propovedanje suda da se prima Sveti Duh?

Jevanđelje je osnova naše poruke i to je vest o onome što je Bog u Hristu uradio za nas. Učenje o sudu, o paklu, o dobrim delima, o talantima nije Jevanđelje. Ne znači da se ne treba propovedati, ali nije osnovna poruka nego dodatak poruci Jevanđelja. Ako Radosna vest ne stoji u osnovi propovedanja tada nastaje fanatizam ili mlakost.

Ono što Bog radi u nama, to nije osnova našeg spasenja. To nije sigurnost našeg spasenja šta smo mi doživeli, a čovek ne sme da gradi na bilo kom drugom temeju osim na Hristu. Niti neko teološko znanje, niti akademski status niti bilo šta drugo, nego samo Isus. Neće te spasiti tvoje poznavanje Biblije, tvoja dela dobročinstva, tvoje klečanje na kamenom podu itd. Hristos je Spasitelj.

Kada bi primera radi mi propovedali Sunce ti sigurno ne bi tvrdio da ono počinje da svetli kada mi podignemo roletne; kada bi propovedali vodu ti sigurno ne bi tvrdio da ona postaje mokra kada se mi tuširamo; kada bi propovedali vatru ti sigurno ne bi tvrdio da je vatra tek tada vruća kada se mi opečemo.

Zašto onda ne možete jednostavno da kažete amin kada mi kažemo da je Hristos naše Spasenje i pre nego što smo mi to doživeli, opipali, nas ogrejalo i okupalo!

Je li to tako teško da samo Njemu odamo slavu za naše izbavljenje i da nas isključimo iz toga. Preuzmimo mi obavezu iz toga, a slavu predajmo samo Njemu.

Zar ne možemo jednostavno, kratko i jasno da posvedočimo da jesmo spaseni. Svaka druga izjava koja to dovodi u pitanje je neverstvo.



Ja vidim brate da ti voliš Crkvu i to je lepo i dobro, samo nastavi i dalje, i ja je isto volim i želim joj sve najbolje. Međutim, Crkva nije institucija, nego je Telo. Moglo bi nam se desiti da proglasimo Crkvom ono što ona nije. Jer nije ništa Crkva što nije Telo Hristovo, a u Njemu nema tame. A tama je nepoznavanje Boga i Njegovog dela.

Dakle svaka čast onima koji kažu da su Crkva i vole da budu to, ali mi ćemo ipak proveriti na osnovu svetla i tame.

Jer kada god mi propovedamo milost, neki se pojave tu da odbrane pravednost. Kada mi god propovedamo pravednost uvek se pojave neki da odbrane milost. I misle da su pravi branioci vere, a u stvari rade za neprijatelja. Jer milost nije milost ako je samo pravedna. I pravda nije pravda ako je milostiva. Pustite da se propoveda sve u svoje vreme i na svome mestu bez mešanja jednog sa drugim.



Zato brate to što deluje pobožno kada daješ primedbu da ne može biti da smo spaseni ako će neki biti izgubljeni; kao i to da ne može biti da smo spaseni bez svojih zasluga jer bi neko mogao to pogrešno da shvati, je u stvari ometanje poruke koja do kraja vremena treba da dođe do svakog srca. Jer će se propovedati OVO Jevanđelje za svedočanstvo svim narodima.

Like
Quote

Blog Opravdanje verom

Kopitar 11Kopitar

Posted 3 minutes ago
3 hours ago, Delo probuđenja said:
je u stvari ometanje poruke koja do kraja vremena treba da dođe do svakog srca. Jer će se propovedati OVO Jevanđelje za svedočanstvo svim narodima.

Ne znam kako si uspio istripovati sebi da imaš neko posebno poslanje oko ovoga.

Neke stvari su i dobre što se tiče ovoga jer zaista je Krist naše spasenje jer je zaklani Jaganjca i pre postanja svijeta imao svoje kompletno tijelo sa svim udovima ....odnosno vrijeme i prostor nema utjecaja na ovo...jer.da nije tako njegovo bi Tijelo bilo krnje, tako da j od vječnosti.poznato i osigurano u Kristu to vječno spasenje.

A zapravo da puno ne filozofiramo jednostavnije je reći da je sama osoba Bogočovjeka Isusa Krista naše vječno spasenje i to danas i sutra i od vijeka.

Te da ništa drugo pa čak i to da smo vječno spašeni ne može biti naš cilj , čak trebamo radi Krista preuzeti i ovo da bi na kraju imali samo njega.

http://samopismo-forum.net/index.php?/t ... mment=9638


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr