www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 30 svi 2020 18:11

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 190 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 vel 2020 15:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Frane legendo...hoće li Prancing commy ( je li to onaj sa mesićem na avataru:) doživjeti skidanje sa ignore liste?...nije on tako mlad

Lepi pozdrav Hrki! :)

Osoba koju spominješ trenutno se nalazi na ignoriraj listi, nikakvi komentari u vezi spomenute osobe nisu mi dozvoljeni. Tako da ti ništa ne mogu, niti pa ti smijem odgovoriti. Mislim, upravo to i jest sama bit ignoriraj liste. :) Ako imaš bilo kakvo drugo pitanje ili šta, drage volje sam za razgovor. :)

Hrvoje Hrki napisao:
Zar ne vidiš da se čovjek otvara, da pokazuje što voli, a šta ga tišti...daje ti stihove odličnih pjesama, evergrina itd...čovjek želi podijeliti svoje osjećaje, a ti se bezveze hvataš pojma starija žena??? :shock: :shock:

Ne vidi to gospođa Hrkane moj, ne vidi ili ne želi vidjeti. :l30: Ne vidi da sam i ja samo čovjek, ljudsko biće, i to ranjeno ljudsko biće. Kad me potpuno ogoliš, kad mi oduzmeš Tomu i Augustina, kad mi oduzmeš svu teologiju i filozofiju, ostaje samo goli čovjek željan mrvice pažnje. Ništa više, samo to. Al gospođa to ne vidi, ona traži pravdu. Ostavite se traženja pravde gospođo, pravdu još niko ni našel na ovome svijetu, pa je ni vi nećete. Prigrli čovjeka, prigrli onog koji je ranjen u dubini bića, onog koji iz svakog svog posta vapi za ljubavlju i pažnjom.

Hrvoje Hrki napisao:
Ma reci mi, je li živ Jobica...čuješ li ga ponekad...da li piše na nekom forumu, ili barem na njegovom forumu ( čini mi se da je još u funkciji...nije izgašen)

Vjerovatno je živ, al se nisam dugo čuo sa njim. Dobro si primjetio, forum "Pravovjerje" još uvijek postoji. Lol. Doduše, nitko više ne piše na njemu al forum još postoji.

De Hrki idemo si mi ovde otvorit neku temu, neku temu gde ćemo pričat o Crkvi, današnjim izazovima, ateizmu, humanizmu, pravovjerju, modernizmu, filozofiji i teologiji, drugim riječima - o svemu. Kaj veliš na to?!

p.s. Još jedna prekrasna pjesma samo za gospođu. Zamisli pjeva;

The miracle of love,
Will take away your pain.

Prekrasno. Bolje ne može.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 16:11 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 21 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Frane legendo...hoće li Prancing commy ( je li to onaj sa mesićem na avataru:) doživjeti skidanje sa ignore liste?...nije on tako mlad

Lepi pozdrav Hrki! :)

Osoba koju spominješ trenutno se nalazi na ignoriraj listi, nikakvi komentari u vezi spomenute osobe nisu mi dozvoljeni. Tako da ti ništa ne mogu, niti pa ti smijem odgovoriti. Mislim, upravo to i jest sama bit ignoriraj liste. :) Ako imaš bilo kakvo drugo pitanje ili šta, drage volje sam za razgovor. :)

Hrvoje Hrki napisao:
Zar ne vidiš da se čovjek otvara, da pokazuje što voli, a šta ga tišti...daje ti stihove odličnih pjesama, evergrina itd...čovjek želi podijeliti svoje osjećaje, a ti se bezveze hvataš pojma starija žena??? :shock: :shock:

Ne vidi to gospođa Hrkane moj, ne vidi ili ne želi vidjeti. :l30: Ne vidi da sam i ja samo čovjek, ljudsko biće, i to ranjeno ljudsko biće. Kad me potpuno ogoliš, kad mi oduzmeš Tomu i Augustina, kad mi oduzmeš svu teologiju i filozofiju, ostaje samo goli čovjek željan mrvice pažnje. Ništa više, samo to. Al gospođa to ne vidi, ona traži pravdu. Ostavite se traženja pravde gospođo, pravdu još niko ni našel na ovome svijetu, pa je ni vi nećete. Prigrli čovjeka, prigrli onog koji je ranjen u dubini bića, onog koji iz svakog svog posta vapi za ljubavlju i pažnjom.

Hrvoje Hrki napisao:
Ma reci mi, je li živ Jobica...čuješ li ga ponekad...da li piše na nekom forumu, ili barem na njegovom forumu ( čini mi se da je još u funkciji...nije izgašen)

Vjerovatno je živ, al se nisam dugo čuo sa njim. Dobro si primjetio, forum "Pravovjerje" još uvijek postoji. Lol. Doduše, nitko više ne piše na njemu al forum još postoji.

De Hrki idemo si mi ovde otvorit neku temu, neku temu gde ćemo pričat o Crkvi, današnjim izazovima, ateizmu, humanizmu, pravovjerju, modernizmu, filozofiji i teologiji, drugim riječima - o svemu. Kaj veliš na to?!

p.s. Još jedna prekrasna pjesma samo za gospođu. Zamisli pjeva;

The miracle of love,
Will take away your pain.

Prekrasno. Bolje ne može.

Da , slažem se s tobom :)
Treba pružiti ruku kad se netko otvori a ne cjepidlačiti...hvatati se nevažnih stvari
Šteta što nema Jobice da i on kaže neku...bio je zanimljiv lik, i teološki nevjerojatno potkovan
Možeš otvoriti nešto, mada je dosta toga već otovoreno i sažvakano...a nisam siguran i ima li ovdje uopće sugovornika za to...i ovaj forum se sveo na 3-4 osobe??
Izgleda da vjera i teološke teme zanima sve manji broj ljudi?

PS: odlična stvar od juritmiksa...bio bi dobar dj...meni je inače najbolji period glazbe 80-sete!... I NAŠE -DOMAĆE I SVJETSKE!

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 16:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku

[

[][/quote]

Nažalost to se vidi itekako, ali nema veze s ovim forumom...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 16:17 
Odsutan

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Hrkane, vodi ga slobodno doma...Većini smeta zatrpavanje foruma bezprimjerenim lancunima...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 19:04 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
Da , slažem se s tobom :)
Treba pružiti ruku kad se netko otvori a ne cjepidlačiti...hvatati se nevažnih stvari

Pusti! Takvi su ti naši ljudi.

Hrvoje Hrki napisao:
Šteta što nema Jobice da i on kaže neku...bio je zanimljiv lik, i teološki nevjerojatno potkovan

Da je Jobica (zvani Timotej) ovde, sve bi bilo drugačije. Sad to je da je.. Ali nije.

Hrvoje Hrki napisao:
Možeš otvoriti nešto, mada je dosta toga već otovoreno i sažvakano...a nisam siguran i ima li ovdje uopće sugovornika za to...i ovaj forum se sveo na 3-4 osobe??
Izgleda da vjera i teološke teme zanima sve manji broj ljudi?

Istina. Puno toga je već napisano. Al da znaš Hrki koliko toga imam za stavit ovde. Tone toga. I to doslovno tone. Od pojedinih autora imam tone toga, sve zajedno je valjda za jedan šleper. :lol: Šteta što je dosta toga na engleskom, rađe bi da imam na hrvatskom pa da svi mogu razumjeti. Toliko zanimljivih tema. Ne kužim zake se tolika djela ne prevode na hrvatski?! :l30:

Hrvoje Hrki napisao:
PS: odlična stvar od juritmiksa...bio bi dobar dj...meni je inače najbolji period glazbe 80-sete!... I NAŠE -DOMAĆE I SVJETSKE!

Baš jaka stvara. Osamdesete su općenito manje-više jake.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 19:16 
Odsutan

Podijelio: 83 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Znači imamo dva pogleda na razlog Isusova utjelovljenja.

1. Koji ti zastupaš a za koji nisam siguran da je i jedini a to je:

- da je jedini razlog Isusova dolaska praroditeljaski pad u grijeh zbog čega su izgubili milost koju Krist treba da vrati svojom žrtvom, smrću i uskrsnućem.

Zbog tog inzistiranja na samo tom jedinom razlogu se javljaju sljedeći problemi:

Koji nastaju kad neko postavi ovakvo izuzetno potrebno pitanje ( a po vama glupo pitanje "šta bi bilo kad bi bilo")

Da li su Adam i Eva bili besmrtni prije pada i dali bi živjeli vječno u zemaljskom raju da nisu sagriješili?

To pitanje otvara i druge povezane stvari a to su:

- znamo da KC priznaje naučnu teoriju evolucije a po tome mogućnost da stvaranje nije bilo bukvalno kako opisuje knjiga postanka.
Po tome dolazi u mogućnost da Adam i Eva nisu povijesne osobe već simbolično označavaju prvog čovjeka i prvu ženu.

- drugi problem je da ako Isusa Krista stavljamo kao središte i cilj života (Kristocentričnist) te ako ga razumijemo kao onog koji jedini istinski posjeduje život vječni i besmrtnost, onda je nemoguće da Adam i Eva vječno žive u zemaljskom raju, budući da su od materije- zemlje sazdani kao i čitav svemir, koji je materija po prirodi a kao takva ne može trajati vječno. Dakle njihova potreba za utjelovljenim Bogom je suštinska te oni bez obzira na grijeh nebi mogli živjeti vječno na zemlji.

- zatim pogrešno razumijete "smrt "prije i SMRT posle pada.

Mislim da njihova smrt ili prelazak iz vremena u vječnost nije ništa samo po sebi loše dok su bili u milosti te im se ništa značajno nebi dogodilo, po meni se ovo i nemože nazvati smrću u pravom smislu riječi.

Prava smrt je ona koja je došla padom u grijeh i gubitkom milosti, koja čovjeka može vječno odvojiti od Boga i u tome treba gledati problem sa smrti.

Zatim ako postavljamo samo grijeh kao razlog Isusovog dolaska , mi ga zapravo stavljamo u centar koji na neki način uvjetuje i samog Boga i primorava na postupanje .

Bog koji je samo savršenstvo ne može djelovati samo po principu popravljanja štete.
Odluka da Bog postane čovjek je vječna kao i Bog i ne može ovisiti od okolnosti grijeha.
Ne postoji nešto što Boga iznenađuje te on onda postupa ili mjenja odluku.

To se kosi sa savršenim znanjem Boga koji sve stvari vidi u potpunoj aktuelnosti a ne na način predviđanja ili predznanja. Njemu je jednako aktuelan i prvi i posljednji trenutak vremena i povjesti ne da bi on kao nešto čekao da se dogodi nego jednostavno zna kao da se upravo sad događa i prvi trenutak stvaranja i posljednji jer je Alfa i Omega , prvi i posljednji.

2. koje ja zastupam i koje je Isto tako mišljenje crkve i crkvenih otaca +Augustine, Bazilija i dr.) a to je potreba svete razmjene u kojoj Bog postaje čovjek da bi čovjek postao bog .

A ti ni ostali na forumu se niste ni malo zadržali i razmislili oko ovoga kao da za to nikad niste čuli i kao da je nevažno i nebitno ali s druge strane maksimalno naglašavate grijeh praroditelja i samo u tome vidite razlog.

Ono što mene čudi, nije to što vi pretjerano naglašavati samo ovaj razlog jer oko njega se niko ne spori i on zaista postoji nego što potpuno negirati ovaj drugi, unatoč crkvenom učiteljstvu i ocima.

Moja debata sa Giovijem na forumu KO
http://www.katolicki.info/forum/viewtop ... 780#p39780

kopitar » Čet lis 25, 2018 18:14 je napisao/la:
Po meni je ovo glavni razlog:

460 Riječ je postala tijelom da postanemo “zajedničari božanske naravi” (2 Pt 1,4): “Razlog radi kojega je Riječ postala čovjekom, i Sin Božji, Sinom čovječjim jest da bi čovjek, ulazeći u zajedništvo s Riječju i primajući tako božansko posinjenje, postao Sinom Božjim”.”Zaista Sin Božji je postao čovjekom da nas učini Bogom”.”Jedinorođeni Sin Božji, hoteći nas učiniti dionicima svoga božanstva, uzeo je našu narav da bi, postavši čovjekom, ljude učinio bogovima”.

Bez ovoga ni Adam nebi živio vječno u zemaljskom Raju..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 19:21 
Odsutan

Fran26 napisao:
Tko je stvorio svijet?! Otac, Sin ili Duh Sveti?!

Na ovo pitanje je Toma odgovorio. Ostalo je ono drugo pitanje koje kaže;

Fran26 napisao:
I iz čega ga je stvorio?!

And whence and in what manner was this, unless from You, from whom are all things, in so far as they are? But by how much the farther from You, so much the more unlike unto You; for it is not distance of place. You, therefore, O Lord, who art not one thing in one place, and otherwise in another, but the Self-same, and the Self-same, and the Self-same, Holy, Holy, Holy, Lord God Almighty, did in the beginning, which is of You, in Your Wisdom, which was born of Your Substance, create something, and that out of nothing. For Thou created heaven and earth, not out of Yourself, for then they would be equal to Your Only-begotten, and thereby even to You; and in no wise would it be right that anything should be equal to You which was not of You. And anything else except You there was not whence You might create these things, O God, One Trinity, and Trine Unity; and, therefore, out of nothing You created heaven and earth — a great thing and a small, because You are Almighty and Good, to make all things good, even the great heaven and the small earth. You were, and there was nought else from which Thou created heaven and earth; two such things, one near unto You, the other near to nothing, — one to which You should be superior, the other to which nothing should be inferior. Sv. Augustin "Confessions"

Not only is it not impossible that anything should be created by God, but it is necessary to say that all things were created by God, as appears from what has been said (I:44:1. For when anyone makes one thing from another, this latter thing from which he makes is presupposed to his action, and is not produced by his action; thus the craftsman works from natural things, as wood or brass, which are caused not by the action of art, but by the action of nature. So also nature itself causes natural things as regards their form, but presupposes matter. If therefore God did only act from something presupposed, it would follow that the thing presupposed would not be caused by Him. Now it has been shown above (I:44:2), that nothing can be, unless it is from God, Who is the universal cause of all being. Hence it is necessary to say that God brings things into being from nothing. Sv. Toma Akvinski "Summa Theologiae"

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 19:28 
Odsutan

Podijelio: 83 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Fran26 napisao:
Fran26 napisao:
Tko je stvorio svijet?! Otac, Sin ili Duh Sveti?!

Na ovo pitanje je Toma odgovorio. Ostalo je ono drugo pitanje koje kaže;

Fran26 napisao:
I iz čega ga je stvorio?!

And whence and in what manner was this, unless from You, from whom are all things, in so far as they are? But by how much the farther from You, so much the more unlike unto You; for it is not distance of place. You, therefore, O Lord, who art not one thing in one place, and otherwise in another, but the Self-same, and the Self-same, and the Self-same, Holy, Holy, Holy, Lord God Almighty, did in the beginning, which is of You, in Your Wisdom, which was born of Your Substance, create something, and that out of nothing. For Thou created heaven and earth, not out of Yourself, for then they would be equal to Your Only-begotten, and thereby even to You; and in no wise would it be right that anything should be equal to You which was not of You. And anything else except You there was not whence You might create these things, O God, One Trinity, and Trine Unity; and, therefore, out of nothing You created heaven and earth — a great thing and a small, because You are Almighty and Good, to make all things good, even the great heaven and the small earth. You were, and there was nought else from which Thou created heaven and earth; two such things, one near unto You, the other near to nothing, — one to which You should be superior, the other to which nothing should be inferior. Sv. Augustin "Confessions"

Not only is it not impossible that anything should be created by God, but it is necessary to say that all things were created by God, as appears from what has been said (I:44:1. For when anyone makes one thing from another, this latter thing from which he makes is presupposed to his action, and is not produced by his action; thus the craftsman works from natural things, as wood or brass, which are caused not by the action of art, but by the action of nature. So also nature itself causes natural things as regards their form, but presupposes matter. If therefore God did only act from something presupposed, it would follow that the thing presupposed would not be caused by Him. Now it has been shown above (I:44:2), that nothing can be, unless it is from God, Who is the universal cause of all being. Hence it is necessary to say that God brings things into being from nothing. Sv. Toma Akvinski "Summa Theologiae"

Otvori frende svoju temu pa razglabaj o tome...ovo je kao što vidiš moja tema a ti se nalaziš na njoj i ako si me stavio na ignor listu.
Molim onda ignoriraju i ovu moju temu i makni se...
Mislim nemogu ti ja zabraniti ali je pristojno da ignoriraš i moju temu ako si već dosljedan.
Može li mu neko ovo prenijeti jer ne može vidjeti moje poruke.
Ok ali da sa se bar drži ove teme, pustio bi ...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 20:55 
Odsutan

Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
tratinčicamala napisao:
"Neka bude proklet"... to je dobra poznata stara ..."izreka" :D
Moj "problem" s Bonifacijom i Valtrotom je taj što je diže na ravninu dogme.. on bi najradije napisa 11.u zapovid.

Između neba i zemlje ..ništa osobno.. ni u ljutnji... ali ako bi ikoga tribalo prijavit a ja ne bi nikoga...onda ste to vi zbog Bučevićke. Neko nezrel će to ovde pročitat ... i otić će kod nje.... i eto ti zla a moglo se izbjeć.
Promoviranje new agea...a ma na katoličkom forumu... pa da je digdi drugdi... mislim....jel...
(Ništa osobno samo ukazujem što vidim da je opasno..ja to shvaćam ko svoju dućnost.. isto ko i za Bonifacija)

Tko ti brani...prijavi.
Pusti te floskule "ništa osobno"...kako bi bilo osobno?
.NIKAD NISAM PROMOVIRALA BUČEVIĆKU; SPOMENUH JE U KONTEKSTU.
"Netko nezrel će pročitat i otić kod nje", a jesi smiješna. Pun ju je you tube, a netko će "otić kod nje" jer je spomenuh. Što, ni ime se ne smije spomenuti, jer "opasnost!" :?
A proklinjanje ti je "dobro poznata stara izreka"??? To je nešto najgore što čovjek (posebno neki što se nazivaju vjernicima) može napraviti.
Mislim...svatko ima pravo na svoje mišljenje.
I one priče iz davnine, koje stavljaš...Možda nije loše za čitati, ponešto...No, nešto sam vidjela...neki mladić što se izobličio od bluda, neka takva priča...Valjda nešto iz srednjeg vijeka...nevjerovatno...Opasno bi bilo da netko neuk TO čita, a ne moje spominjanje Bučević.
Da tako nešto stavi čudak sa foruma, ne bi me čudilo, no navodno mlada osoba...Pa, opet, mislim, svatko ima svoju pamet...

Ne brani meni niko ja ne želim prijavljivati. Eto na.. Nije floskula zato to kažem ništa osobno jer znam da će ona druga strana izvući podatke od moje šukunbabe i neke stvari niđe veze nego sve šta se skuplja u čoviku pa izgovorit. Kakve veze sad ima srednji vijek i što stavljam o ispovidi? To mi možete reć nevezano za sad. Plus to nije srednji vijek nego je svježe...

To o staroj izreci on vam je sve lipo objasnia jeste li vi to pročitali šta vam je napisa, ja san u šali to rekla dobra stara izreka. Malo prolistajte o našoj vjeri pa će vam ta rečenica bit poznata. To nije nikakvo "proklinjanje" u tom smislu u kojem vi inzistirate.

Da stojim iza toga netko će ofrlje pročitat o Bučevićki na katoličkom forumu i pomislit ništa loše. Ne mislim naravno sad da ste vi jedini i isključivi krivac što neko ode na njene videiće... pa dajte shvatite me jedan put u pravom kontekstu.

ok..nema veze što ste je spomenili u redu...bilo prošlo.. kažem ako tada nitko nije reagira na to .. barem u smislu da se zamoli da se više dotična ne promovira... što ćemo druge prijavljivat... pa ne pritimo si smrću.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 21:14 
Odsutan

Većini smeta zatrpavanje foruma bezprimjerenim lancunima...

Nauk katoličke Crkve neprimjeren na katoličkom forumu. Lol. Slika

Mislim...svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Lol. Slika

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 190 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]