www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 04:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 sij 2019 13:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
kopitar napisao:
Ljudi kako vam pada napamet nekome dijeliti savjete o vjeri i pobožnosti itd. .. :b101:


Pa to ti govorim. Pogledaj koliko gluposti i lazi napisano. Ovo mi je najdraze;

Da i onda se nadje forumski lik pod nickom Dujam koji umotvori da postoje duse koje se spasavaju brz molitve.

Normalno da postoje duse koje se spasavaju bez molitve(molitva je ovde ono sto ti podrazumijevas pod molitvu; konkretan razgovor s Bogom). Povijest ih je prepuna. Imas cijele nacije ljudi koji nikad nisu razumili sto se moli na misi, nikad citali Bibliju, a vjerovatno se spasili. Uostalom vise je takvih nego ovih sto svakodnevno mole i citaju Bibliju a spasavaju se. Cista matematika.
No, ja ne kuzim ovo kopiranje duhovnosti, to mi nikad nece bit jasno.
A to sto on dijeli savjete, lol.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Sv.Terezija Avilska predstavlja molitvu kao ulazna vrata zamka, duše bez molitve ostaju izvan zamka. A kako zamak nije drugo nego samo duša - Božje boravište - te osobe ostaju prikraćene u vlastitoj spoznaji, te spoznaji Boga.Sv. Terezija ih uspoređuje s »ukočenim i uzetim tijelom« koje ne može sebi zapovijedati. Nemaju mogućnosti da uđu u sebe jer su »navikle da se zadržavaju na izvanjskim stvarima«, pa »iako su po naravi plemenite da bi mogle voditi razgovor i s Bogom, nema im lijeka« (Z I. 1, 6).
O ovim dušama sv.Terezija ne želi govoriti. Njih preporuča Božjem milosrđu i zagovoru svetih.
Toliko od mene..Ako moramo raspravljati da li je molitva potrebna ili ne,hvala vidimo se drugi put..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
kopitar napisao:
Ljudi kako vam pada napamet nekome dijeliti savjete o vjeri i pobožnosti itd. .. :b101:


Pa to ti govorim. Pogledaj koliko gluposti i lazi napisano. Ovo mi je najdraze;

Da i onda se nadje forumski lik pod nickom Dujam koji umotvori da postoje duse koje se spasavaju brz molitve.

Normalno da postoje duse koje se spasavaju bez molitve(molitva je ovde ono sto ti podrazumijevas pod molitvu; konkretan razgovor s Bogom). Povijest ih je prepuna. Imas cijele nacije ljudi koji nikad nisu razumili sto se moli na misi, nikad citali Bibliju, a vjerovatno se spasili. Uostalom vise je takvih nego ovih sto svakodnevno mole i citaju Bibliju a spasavaju se. Cista matematika.
No, ja ne kuzim ovo kopiranje duhovnosti, to mi nikad nece bit jasno.
A to sto on dijeli savjete, lol.


Za takve " prepodobne" treba koristiti prave lijekove ..zapališ cigaretu ili pitaš koji kondami su najbolji i sl.

Sveti Simeon ludi je takve gađao kamenčićima dok su bili na liturgiji ili bi gol utrčao u žensko kupatilo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 15:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Kae kopitar,i ti bjezis od molitve?ha?idete li vi decki uopce na sv.Misu ili je i to nepotrebno?.Ja se nadam da si ti kopitar bar danas bio jerbo ti je danas Božić..
Ili ne stigneš jer te više kopa da li su na Noinu arku prije ušli papkari pa kopitari,ili obrnuto?? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 15:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Toliko od mene..Ako moramo raspravljati da li je molitva potrebna ili ne,hvala vidimo se drugi put..


Ti jos ne mozes shvatit o cemu se ovdje prica. Gdje sam ja napisao; "molitva ti nije potrebna"? Nije ni kopitar to napisao. Ja tvrdim da ne znam je li el scorpiu i franu sad potrebna molitva na njihovom duhovnom putu. Mozda mu je bas potrebno bludnicenje da jos vise padne. Tko to moze znat, tko to moze razumit? Svako ima svoj zivotni put i sasvim sigurno je da je postojao trenutak u tvom zivotu kad bi ti molitva izazvala kontraefekt, kad bi ti skodila, i kad su ti grijesi donili korist. Sv Terezija pise o svom duhovnom iskustvu u odredenom zivotnom periodu, sv Franjo o svom, i svaciji put je drugaciji. Ja ne velicam nista ovde, ja samo govorim da nitko ovde nije duhovnik od Boga pozvan da moze rec sto nekome treba u zivotu. Zato je meni smijesno sto se ti stavljas na to prijestolje i jos tvrdis ni vise ni manje - nego da molis i da si duhovan. Ti veze s duhovnoscu nemas, jer ne vidis da nisi osoba koja moze dijelit duhovne savjete.


kopitar napisao:
Za takve " prepodobne" treba koristiti prave lijekove ..zapališ cigaretu ili pitaš koji kondami su najbolji i sl.

Sveti Simeon ludi je takve gađao kamenčićima dok su bili na liturgiji ili bi gol utrčao u žensko kupatilo.


Prepodobni lol.
Ali vidis ovog Bonifacija, on je jako zanimljiv psiholoski slucaj. Ako si primjetio tip nikad ne zna rec sto on osjeca i sto on zeli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 17:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
dujam napisao:
... ... ...

Nije ti ništa ružnoga ili štetnoga napisao ovaj čovjek koji piše pod nickmom francesco1, a i sve ti je dobro napisao. Bogu se treba moliti, jednako kao što se Boga treba slušati. Treba slušati njegovu riječ zapisanu u svetom pismu, isto kao što treba čitati ono šta su nam razni sveci ostavili u baštinu. Jednako tako treba provoditi redovan sakramentalni život. Sve ostalo je dječji vrtić.

Bez obzira na životne prilike ili neprilike, svaki pojedinac treba gore spomenuto činiti. Za vlastito dobro to treba činiti. Ne za Božje dobro, ili dobro drugoga, nego za vlastito dobro. I čim prije počne/nastavi to činiti, to bolje za njega samoga. Razne špekulacije, šta je dobro za koga i kad, treba ostaviti po strani. Dobro za svakog od nas je već danas se Bogu moliti, danas se sa Bogom izmiriti putem svete ispovijedi, danas početi čitati i slušati Božju riječ. To je dobro za svakog od nas, i to nepogrešivo znamo. Mlaćenje prazne slame sasvim sigurno nije dobro za nikog od nas ovde prisutnih, niti pa za bilo koga drugoga.


Čuvaj se ljudske buke kolikogod možeš; jer mnogo smeta baviti se svjetovnim poslovima, makar se to vrši i u dobroj nakani. Taština nas naime brzo prlja i zarobljuje. Mnogo puta bih volio da sam šutio i da nisam bio među ljudima. No zašto tako rado razgovaramo i međusobno pričamo, kad se ipak rijetko vraćamo na šutnju bez povrede savjesti? Zato se tako rado razgovaramo, jer se međusobnim razgovorima nastojimo utješiti i želimo olakšati srce, izmučeno raznim mislima. I veoma rado volimo razgovarati i misliti o onome što jako volimo ili za čim žudimo, ili što osjećamo da nam je protivno. Ali nažalost! Često brbljamo tašto i bez svrhe. Jer ta izvanjska utjeha nanosi veliku štetu unutarnjoj i božanskoj utjehi. Zato moramo bdjeti i moliti da vrijeme ne potrošimo uzalud. Ako je od koristi i ako se može govoriti, onda govori ono što služi za duhovno uzdizanje. Zla navika i nemarnost oko našeg napretka mnogo pridonosi neopreznosti naših usta. Toma Kempenac "Nasljeduj Krista"


Drugim riječima: mlaćenje prazne slame. A upravo to mi ovde u ovoj internet-žabokrečini radimo. I treba jasno i glasno reći da ti ni dobro, iako mi to radimo. I da sto puta mi to radili, ili bilo tko drugi, to opet i dalje ni dobro, niti može ikad za ikog biti dobro.


Kad se čovjek uskraćuje Bogu, onda ga spopadaju bogovi. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo"


Mi radimo upravo ovo šta Ratzinger piše, i događa nam se upravo ovo šta Ratzinger piše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 17:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
Nije ti ništa ružnoga ili štetnoga napisao ovaj čovjek koji piše pod nickmom francesco1, a i sve ti je dobro napisao. Bogu se treba moliti, jednako kao što se Boga treba slušati. Treba slušati njegovu riječ zapisanu u svetom pismu, isto kao što treba čitati ono šta su nam razni sveci ostavili u baštinu. Jednako tako treba provoditi redovan sakramentalni život. Sve ostalo je dječji vrtić.

Bez obzira na životne prilike ili neprilike, svaki pojedinac treba gore spomenuto činiti.


Sad sam zbunjen. Meni je duhovnik rekao da se kanim ulazenja u bilokakve duhovnosti osim odlaska ned na misu. I da se samo prekrizim prije spavanja. Meni sad nije jasno, kog ja da slusam? Ti i francesco govorite jedno, bonifacije propisuje post. Stvarno sam zbunjen. Je li moguce da svakodnevno odlazenje na sv misu i svakodnevna molitva moze nekom napravit kontraefekt? Da. Je li svakodnevna molitva i svakodnevno odlazenje na sv misu cilj? Da. Dakle, ne mozes ti preko noci doci na cilj. Ne mozes forsirat duhovnost. Mozes pokusat zivit tako i pogledaj rezultate; pogledaj Bonifacija.
Dakle, svaki pojedinac da bi postao svetac ne treba odjednom pocet ono gore cinit sto si ti rekao, jer moze bit lose za njega s obzirom an neciju situaciju. Imas sv Augustina koji ocito to nije trebao cinit dugi niz godina, i tko zna koliko jos ljudi. Nije duhovni put za svakog jednak, niti postoji sablona da se postane svetac.
Ono gore sto si ti napisao jest cilj, ali do njega se dolazi razlictim putovima, a taj put nekad moze bit natrpan grijesima i valjanjem u blatu dugi niz godina. Tako da ic dijelit bilokakve duhovne savjete nekome je cisti fail. Ti se igras Boga ako tvrdis da znas sto je dobro u odredenom trenutku za spas necije duse.



Fran26 napisao:
Drugim riječima: mlaćenje prazne slame. A upravo to mi ovde u ovoj internet-žabokrečini radimo. I treba jasno i glasno reći da ti ni dobro, iako mi to radimo. I da sto puta mi to radili, ili bilo tko drugi, to opet i dalje ni dobro, niti može ikad za ikog biti dobro.


Ne slazem se da to ne moze bit dobro. Vidio sam da je ovde puno ljudi nesto naucilo o sebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 18:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Dragi brate Dujam,uopce mi nije nakraj pameti tebi dijeliti nekakve duhovne savjete,pa zar savjet da moliš uopće mozemo smatrat savjetom.Meni je molitva jedno od temelja duhovnog života,i smatram da je to univerzalno za sve nas,daj mi citat kojeg sveca koji ce me razuvjeriti.Ti ako misliš iole ozbiljnije kročit duhovnim svijetom,ubaci je u svoje prioritete,to je moje misljenje,a ti kako hoces.Jer inače spajaš nespojivo.Evo ti još jedan citat vezan za to od sv.Ljudevita;
Dragi subrate, ako želiš živjeti po modi današnjeg vremena i izgubiti dušu; to jest, ako s vremena na vrijeme želiš sebi dopustiti pokoji smrtni grijeh, da bi ga kasnije čim prije ispovjedio, ili pak izbjegavati samo najočitije i najskandaloznije grijehe, brinući se da očuvaš samo svoje prividno poštenje, dakako da ti nije potrebno toliko moliti ili izmoliti toliko krunica. Dovoljno ti je na brzinu izmoliti pokoju molitvicu ujutro i navečer, koju krunicu koju si dobio za pokoru, te kada ti se prohtije, nesabrano promrmljati nekoliko desetica Zdravomarija. Ne treba ti više da bi živio kao formalni kršćanin. Ako bi manje molio, na putu si da postaneš raspušteni slobodnjak“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 19:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
I meni je ovo zbunjujuće. Koji je smisao štancat krunice, ako znaš da glavom nisi u molitvi, samo zato da bih na kraju dana mogao reći kako obavljam neki vid pobožnosti. Zašto se siliti na molitvu sam zato jer sam ja sam sebe uvjerio da ću jedino tako napredovati na duhovnom putu, a na tom putu malo toga ide silom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 19:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Dragi brate Dujam,uopce mi nije nakraj pameti tebi dijeliti nekakve duhovne savjete,pa zar savjet da moliš uopće mozemo smatrat savjetom.Meni je molitva jedno od temelja duhovnog života,i smatram da je to univerzalno za sve nas,daj mi citat kojeg sveca koji ce me razuvjeriti.Ti ako misliš iole ozbiljnije kročit duhovnim svijetom,ubaci je u svoje prioritete,to je moje misljenje,a ti kako hoces.Jer inače spajaš nespojivo.Evo ti još jedan citat vezan za to od sv.Ljudevita;
Dragi subrate, ako želiš živjeti po modi današnjeg vremena i izgubiti dušu; to jest, ako s vremena na vrijeme želiš sebi dopustiti pokoji smrtni grijeh, da bi ga kasnije čim prije ispovjedio, ili pak izbjegavati samo najočitije i najskandaloznije grijehe, brinući se da očuvaš samo svoje prividno poštenje, dakako da ti nije potrebno toliko moliti ili izmoliti toliko krunica. Dovoljno ti je na brzinu izmoliti pokoju molitvicu ujutro i navečer, koju krunicu koju si dobio za pokoru, te kada ti se prohtije, nesabrano promrmljati nekoliko desetica Zdravomarija. Ne treba ti više da bi živio kao formalni kršćanin. Ako bi manje molio, na putu si da postaneš raspušteni slobodnjak“



Ti jednostavno svaki post bubnes nesto. Ma dzaba je tebi molitva kad ti ne vidis sta pise;

Dragi subrate,...

Kome on ovo pise? Pa ne mozes izvlacit misli svetaca i davat ih kao savjete svakome. U Crkvi imas duhovnike. Ako tebi duhovnik govori da svaki dan molis 3 krunice, samo naprijed. Iako sumnjam da ce to duhovnik rec muskarcu. Meni moj duhovnik to ne savjetuje. Ti za pokoru mozda dobijes 50 oce nasa, a ja jedan, a netko mora postit o kruhu i vodi. I sad ti dodes mrtav hladan i tvrdis da nema duhovnosti bez svakodnevne molitve. Pa ima, naravno da ima. Kao Katolik si duzan ned ic na misu, i nikakav drugi oblik poboznosti nije nuzan, upravo zato sto se svaki covjek razlikuje.
Muskarcima, opcenito, ne lezi svakodnevno vrsenje poboznosti, kao sto to lezi zenama. Samo sto ljudi citaju redovnike pa misle da i oni tako trebaju, i onda forsiraju, bas kao sto i ti forsiras, a zaboravis da si ti u sakrmentu bas kao i redovnici, ali u drukcijem jelte? Ti si duzan izvrasavat sto si obecao bogu u braku, a nikakve svakodnevne krunice. To su gluposti par excellence. Evo ti Ivancic o muskarcima;


" "Moj muz nece moliti kuci s djecom,eto to je zlo" - Ne nije zlo. Nego je zlo sto ga moras tjerati na to...I onda djeca vide da se otac necka .A zasto? Zato sto je drugaciji po naravi. On ce sutit, a vi zeno i djeco molite.." - Tomislav Ivancic



Mene je sramota (nije me sramota to se tako kaze lol) da ja, koji ne molim svakodnevno objasnjavam ovako duhovne stvari vama starijim jarcima. Pa ti nisi redovnik da molis svaki dan. Redovnik nije u sakramentu braka, pa nema te obveze stoga on moze svaki dan molit krunicu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr