www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 sij 2019 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
dujam napisao:
A postoji, pa to sam najbolje znas. Postoji duhovni zivot bez toga gore.

Za tebe, Mališu i mene ne postoji.


KKC 846 Zato se ne bi mogli spasiti oni ljudi koji, iako im nije nepoznato da je od Boga po Isusu Kristu Katolička Crkva ustanovljena kao potrebna, ipak ne bi htjeli u nju ili uči ili pak u njoj ostati.



The members of the Church are those who have validly recieved the Sacrament of Baptism and who are not separated from the unity of the confession of the Faith, and from the unity of the lawful communion of the Church. (Sent. certa.) Ludwig Ott "Fundamentals of Catholic Dogma"

Membership of the Church is necessary for all men for salvation. (De fide.) Body *and* Soul of the Church. Ludwig Ott "Fundamentals of Catholic Dogma"



P. Ako je tko član Katoličke Crkve, a ipak ne živi po njezinu nauku, može li se spasiti?

O. Ako je tko član Katoličke Crkve, a ne živi po njezinu nauku, on je njezin mrtvi član i prema tome se neće spasiti, jer se za spasenje odrasla čovjeka ne traži samo krštenje i vjera, nego i djela, koja se slažu s vjerom.

P. Postoje li druge dužnosti katolika prema Crkvi?

O. Svaki katolik mora Crkvu neograničeno ljubiti, mora se smatrati beskonačno sretnim i počašćenim što joj pripada, mora činiti sve za slavu i boljitak te Crkve i to svim sredstvima kojima raspolaže.

P. Koji su živi članovi Crkve?

O. Živi članovi Crkve su svi pravednici, dakle svi oni koji su u milosti Božjoj.

P. A koji su njezini mrtvi udovi?

O. Mrtvi udovi Crkve su vjernici koji žive u smrtnom grijehu.

Veliki katekizam sv. Pija X.


KKC 837 "Potpuno se crkvenom društvu pritjelovljuju oni koji, imajući Kristov Duh, prihvaćaju cjelovito njezino uređenje i sva sredstva spasenja u njoj ustanovljena te se u njezinu vidljivu ustrojstvu združuju s Kristom koji njome upravlja po Vrhovnom svećeniku i biskupima (...). Ipak se ne spasava onaj koji, iako je Crkvi pritjelovljen, ne ustraje u ljubavi te u krilu Crkve ostaje `tijelom' ali ne `srcem'".


No ne spašava se onaj koji, makar bio pritjelovljen Crkvi, ne ustraje u lju­bavi, a ostaje u krilu Crkve »tijelorn«, ali ne i »srcem«. A sva djeca Crkve neka se sjete da svoje izvrsno stanje nemaju pripisati svojim zaslugama, nego posebnoj Kristovoj milosti; ako joj ne budu odgovorili mišlju, riječju i djelom, oni ne samo da se neće spasiti, nego će biti strože suđeni. II. vatikanski sabor "Lumen gentium"




dujam napisao:
Vjerovatno ima ljudi u raju koji nikad u odrasloj dobi nisu bili na sv misi, ispovijedi, a nisu ni prakticirali molitvu.

Sasvim sigurno da ima.

dujam napisao:
Vecina covjecanstva nikad nije prakticirala to gore, a ipak su dobili priliku za spasenje, i neki su se sigurno spasili?

Sasvim sigurno da jesu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2019 23:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
dujam napisao:
A postoji, pa to sam najbolje znas. Postoji duhovni zivot bez toga gore.

Za tebe, Mališu i mene ne postoji.


Pa normalno da postoji. I pad je dio duhovnog zivota/puta. Vrijeme tu bas i ne mora igrat ulogu. Pad moze bit od 2 dana, i od 20 godina. Po ovome sta si dole citira izgleda mi da san ostavia dojam kao da velim da se ti u ovom stanju mozes spasit i da se nalazis u pozeljnom duhovnom stanju, te da bi trebao tome tezit. Ja to ne tvrdim. Ja tvrdim da ti imas duhovne bitke, kao i svako zivo bice)kako je moguce ne imat duhovan zivot?), i da ja osobno vidim da bi mogao bit losiji, tj da bi jos vise mogao duhovno past.
Sto se tice katekizma pia x...jasno je sto je on htio reci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2019 11:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Dujam,vec sam ti napominjao,ali vidim ti po starom,nema napretka u duhovnom putu bez molitve.Molitva kako sv.Terezija kaze je prijateljavanje s Bogom. Molitva je pokretac da ti duhovni zivot ne padne u statiku, a ujedno je i indikator da mozes spoznati na kojem dijelu duhovnog puta si.
Godine i godine su nuzne da shvatis koji oblik molitve ti najvise odgovara, i ne postoje nikakve univerzalne metode koje ce te nauciti kako moliti.Toliko svetaca,i toliko molitelja a nigdje opisane metode kako moliti.Zasto?Zato sto je molitva osobni odnos izmedju tebe i Boga,i kod svakog je drukciji!
Ako je Isus Krist Sin Bozji toliko vremena provodio u molitvi,a ostavio nam je samo Oce nas,tko smo mi da kazemo kako mozemo napredovati bez nje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2019 15:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Dujam,vec sam ti napominjao,ali vidim ti po starom,nema napretka u duhovnom putu bez molitve.Molitva kako sv.Terezija kaze je prijateljavanje s Bogom. Molitva je pokretac da ti duhovni zivot ne padne u statiku, a ujedno je i indikator da mozes spoznati na kojem dijelu duhovnog puta si.
Godine i godine su nuzne da shvatis koji oblik molitve ti najvise odgovara, i ne postoje nikakve univerzalne metode koje ce te nauciti kako moliti.Toliko svetaca,i toliko molitelja a nigdje opisane metode kako moliti.Zasto?Zato sto je molitva osobni odnos izmedju tebe i Boga,i kod svakog je drukciji!
Ako je Isus Krist Sin Bozji toliko vremena provodio u molitvi,a ostavio nam je samo Oce nas,tko smo mi da kazemo kako mozemo napredovati bez nje?


Opet ti komentiras nesto a nemas kapacitet. Ti pricas o duhovnom napretku. Nitko ovdje ne spominje duhovni napredak. Francesco kako nisi shavtio da svaki put ja tebi na kraju nesto objasnim? Smijesno kakvih ljudi ima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2019 21:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Normalno da postoji duhovni zivot kod svake osobe.Kako je covjek,tijelo dusa i duh,duhovni zivot mora postojati.
Ali duhovni zivot u krscanstvu ne postoji u pravom smislu ako nema molitve.Amen.Jako jednostavno.
Ti si mlitavac koji ne moze odvojiti pola sata dnevno za kakvutakvu molitvu.
To je tako kod tebe godinama.Sve ti je lakse ali moliti to ne bi.
I da,to nije suhoca kod tebe,nego mlakost,to dobro znas.
Aj bok.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2019 21:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
francesco1 napisao:
...duhovni zivot u krscanstvu ne postoji u pravom smislu ako nema molitve.Amen.Jako jednostavno.
Ti si mlitavac koji ne moze odvojiti pola sata dnevno za kakvutakvu molitvu.
To je tako kod tebe godinama.Sve ti je lakse ali moliti to ne bi.
I da,to nije suhoca kod tebe,nego mlakost,to dobro znas.

Dobro ti je Dujkane napisao ovaj čovjek koji piše pod nickom francesco1.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2019 23:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Nazalost tip je napisao ono sto sam ja prvi rekao;

"Normalno da postoji duhovni zivot kod svake osobe.Kako je covjek,tijelo dusa i duh,duhovni zivot mora postojati."

LoL. Na kraju je samo rekao ono sto sam sam napisao.


Ti si mlitavac koji ne moze odvojiti pola sata dnevno za kakvutakvu molitvu.
To je tako kod tebe godinama.Sve ti je lakse ali moliti to ne bi.
I da,to nije suhoca kod tebe,nego mlakost,to dobro znas.
Aj bok.


Godinama???? Ja se obratio prije 4ipo godine lol. Ovo su samo dokazi trezevne duhovnosti i bistrosti uma kojim raspolazes. Smijesno, again. A jos smijesnije sta tip misli da me zna od nekud. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2019 23:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Halo zašto mi spamate temu??? :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 07:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Poznam te Dujam onoliko koliko forumski format omogucuje, al te poznam vise od drugih jer si bio dezurni forumas koji je za razliku od drugih odgovarao na moje umotvorine :D
Ukratko ne znam zapravo nista previse o tebi,ali stekao sam dojam da si osoba kojem je mrsko moliti.
To sam ti pisao jos pocetkom 2017god.
I kako onda ne odgovoriti na tvoje pamflete da postoji duhovni zivot bez prakticiranja molitve i sakramenata.Da postoji,ali je na razini sobne biljke.Daj se otrijezni i pocni moliti,ti i svi koji misle da je molitva nesto bezvrijedno u duhovnom zivotu.
Sv.Terezija napominje da je molitva vrata Zamka duse,a navodim ti i citate sv.Ljudevita Monfortskog o vaznosti molitve;
Molitva je veliki kanal po kojem dolazi svako dobro, po kojem darežljivi Bog daje svoje
milosti. Bez nje čovjek je bez krjeposti, milosti i svjetla. Slab je, poražen. O kako je molitva nužna.
Bez molitve čovjek nije drugo do li leš bez duše. Trska bez potpore, nagorjeli panj bez vatre,
bolesnik koji pati od vodene bolesti, izgladnjeli, vjetrokaz, razoružani vojnik, pripravan za poraz.
Bez molitve se ne može sačuvati nevinost. Čovjek slabi, pada zbog svoje vlastite nemoći, pada u
iskušenje, pada u grijeh, u prokletstvo i u ponor nad ponorima. Isus je molio dan i noć. Je li to bilo
nužno? Da, njegov primjer nas poučava, on je naš uzor. Sveci su poput njega i dan i noć, prinosili
ovu žrtvu. Ona je bila njihova snaga i njihov oslonac, njihova najslađa vježba. Što? Ništa me ne
pitate?...
Da i onda se nadje forumski lik pod nickom Dujam koji umotvori da postoje duse koje se spasavaju brz molitve.Mozda postoje forumski čitači koji čitaju takve bljuzgotine..A ja da ne reagiram??.
Nist osobno dragi Duje,ali da je itko drugi to napisao,isto bi odgovorio,a pogotovo forumski lik koji nikad i nije prakticirao molitvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2019 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
francesco1 napisao:
Poznam te Dujam onoliko koliko forumski format omogucuje, al te poznam vise od drugih jer si bio dezurni forumas koji je za razliku od drugih odgovarao na moje umotvorine :D
Ukratko ne znam zapravo nista previse o tebi,ali stekao sam dojam da si osoba kojem je mrsko moliti.
To sam ti pisao jos pocetkom 2017god.
I kako onda ne odgovoriti na tvoje pamflete da postoji duhovni zivot bez prakticiranja molitve i sakramenata.Da postoji,ali je na razini sobne biljke.Daj se otrijezni i pocni moliti,ti i svi koji misle da je molitva nesto bezvrijedno u duhovnom zivotu.
Sv.Terezija napominje da je molitva vrata Zamka duse,a navodim ti i citate sv.Ljudevita Monfortskog o vaznosti molitve;
Molitva je veliki kanal po kojem dolazi svako dobro, po kojem darežljivi Bog daje svoje
milosti. Bez nje čovjek je bez krjeposti, milosti i svjetla. Slab je, poražen. O kako je molitva nužna.
Bez molitve čovjek nije drugo do li leš bez duše. Trska bez potpore, nagorjeli panj bez vatre,
bolesnik koji pati od vodene bolesti, izgladnjeli, vjetrokaz, razoružani vojnik, pripravan za poraz.
Bez molitve se ne može sačuvati nevinost. Čovjek slabi, pada zbog svoje vlastite nemoći, pada u
iskušenje, pada u grijeh, u prokletstvo i u ponor nad ponorima. Isus je molio dan i noć. Je li to bilo
nužno? Da, njegov primjer nas poučava, on je naš uzor. Sveci su poput njega i dan i noć, prinosili
ovu žrtvu. Ona je bila njihova snaga i njihov oslonac, njihova najslađa vježba. Što? Ništa me ne
pitate?...
Da i onda se nadje forumski lik pod nickom Dujam koji umotvori da postoje duse koje se spasavaju brz molitve.Mozda postoje forumski čitači koji čitaju takve bljuzgotine..A ja da ne reagiram??.
Nist osobno dragi Duje,ali da je itko drugi to napisao,isto bi odgovorio,a pogotovo forumski lik koji nikad i nije prakticirao molitvu.



Ljudi kako vam pada napamet nekome dijeliti savjete o vjeri i pobožnosti itd. .. :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr