www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 sij 2019 19:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Nisam htio Fran omalozavati bakice i njihove krunice,nego samo predociti sliku koju ljudi imaju o molitvi.Kod sv.Terezije postoji citava plejada vrsti molitvi,gdje ona prvu,onu usmenu jedva da i objasnjava.Tu su jos misaona molitva,liturgijska molitva,molitva srca,molitva sabranosti,stecena i ulivena konteplacija itd.
A ovaj Dujam misli da ja po cijele dane prebirem po zrnicima i mrmljam krunice.
Ali za otkrivanje ljepota molitve treba godine i godine ustrajnosti,kako i sama sv.Terezija kaze potrebna je odlucna odlucnost..Treba godine da se sa svojim trudom prebaciš na više stupnjeve molitve jer sve je u domeni Bozjeg milosrdja,a kada On dariva,dariva u izobilju, to su skokovi doslovno preko noći.Ali posebice u pocetku potreban je trud i napor što ljude odbija posebice ove mlitave mlakonje(sisyevce) poput Dujma.
Jedva čekam naći vrenena i poslusat profesora Ivančica da vidin u kojem kontekstu je rekao ovo sto Dujam tvrdi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2019 19:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran dao sam ti video Ivancica di ti tocno govori kako ima duhovnog napretka bez izvrsavanja poboznosti. Ti se opet postavljas kao da ja iman nesto protiv molitve iako sam vec 2x napisao da to nije istina, niti da ja kome savjetujem sto; da moli ili da ne moli. Nemam. Ja ti samo tvrdim da svi oni savjeti da se moli se ne mogu primjenit na svaku situaciju, i da taj savjet nekad moze bit opasan. Zato Crkva ima duhovnike. Pa jasno je kao dan da se ne moze svaki duhovan savjet primjenit na svaciju situaciju. Inace ne bi imali duhovnike. Ima mnogo ljudi koji su duhovno napredovali bez molitve. Jedan od njih ti i spominje Ivancic, a to je da das svoj zivot za domovinu. E sad ako ti zbog toga govoris da Ivancic govori protiv nauka Crkve.....Isto kao ono sto sam ti citirao od Ivancica;

" "Moj muz nece moliti kuci s djecom,eto to je zlo" - Ne nije zlo. Nego je zlo sto ga moras tjerati na to...I onda djeca vide da se otac necka .A zasto? Zato sto je drugaciji po naravi. On ce sutit, a vi zeno i djeco molite.." - Tomislav Ivancic

Ne govori ovdje Ivancic protiv molitve, niti protiv nauka crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2019 22:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Poslušah napreskokce klip od Ivančića..Odmah cu ti reci vazan je kontekst o čemu on priča i kome priča.,te cu navesti citat u kojem isti taj prof Ivančić priča sasvim drukčije,u drukčijem kontekstu;
Zato za sva vremena, a posebno za teška, vrijedi ona temeljna i dubinska fatimska poruka koja je u svojoj srži evanđeoska: obratiti se Bogu. Bez toga nema novoga svijeta. Podsjetio bih i potaknuo na molitvu krunice, posebno obiteljsku. Jer kad molimo krunicu, zapravo se »družimo« s Isusom, Spasiteljem svijeta.
(POSLJEDNJI INTERVJU DR. TOMISLAVA IVANČIĆA »Pozvani smo izgrađivati domovinu koju nam je Bog dao«).
Opcenito ne volim nekakve podjele,na muskarce i zene,stare i mlade,ove i one,ali evo mojih par crtica o pojmu muževnosti i muškarcima..
Ne znam zasto bi muskarac izgubio na svojoj muzevnosti,ako bi kleknuo pred Presvetim,zar to ne cine i najuzoritiji vitezovi kada kleknu pred svog kralja,spuste mač i sklope ruke,pa zar to da ne čini muškarac kada je pred svojim Kraljem?
Ili zašto bi muškarac izgubio na svojoj muževnosti ako bi primjerce poveo zahvalnu molitvu prije jela,jer je svjestan da je on glava te obitelji,ali da je iznad njega sam Gospodin?
Ili zasto bi izgubio na muževnosti ako ziba svoje dijete u 3ujutro i pritom zahvaljuje Bogu na njemu/njoj?
Ili ako provede cijelu noć u molitvi ako zna da se sutra odvija nešto krucijalno bitno za njegovu obitelj,jer zna da je u Gospodinu sva njegova snaga..
Moj Duje,da bi muškarac bio muž mora biti čvrst i odlučan,sumnjam da ćeš ti sa svojom mlitavošću to postići.. :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2019 17:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Poslušah napreskokce klip od Ivančića..Odmah cu ti reci vazan je kontekst o čemu on priča i kome priča.


Walking meme


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2019 20:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Sissy..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2019 22:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
Fran dao sam ti video Ivancica di ti tocno govori kako ima duhovnog napretka bez izvrsavanja poboznosti. Ti se opet postavljas kao da ja iman nesto protiv molitve iako sam vec 2x napisao da to nije istina, niti da ja kome savjetujem sto; da moli ili da ne moli. Nemam. Ja ti samo tvrdim da svi oni savjeti da se moli se ne mogu primjenit na svaku situaciju, i da taj savjet nekad moze bit opasan. Zato Crkva ima duhovnike. Pa jasno je kao dan da se ne moze svaki duhovan savjet primjenit na svaciju situaciju. Inace ne bi imali duhovnike. Ima mnogo ljudi koji su duhovno napredovali bez molitve. Jedan od njih ti i spominje Ivancic, a to je da das svoj zivot za domovinu. E sad ako ti zbog toga govoris da Ivancic govori protiv nauka Crkve.....Isto kao ono sto sam ti citirao od Ivancica;

" "Moj muz nece moliti kuci s djecom,eto to je zlo" - Ne nije zlo. Nego je zlo sto ga moras tjerati na to...I onda djeca vide da se otac necka .A zasto? Zato sto je drugaciji po naravi. On ce sutit, a vi zeno i djeco molite.." - Tomislav Ivancic

Ne govori ovdje Ivancic protiv molitve, niti protiv nauka crkve.


Pun pogodak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2019 22:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Na ovom baziran da je uskrsnuće bilo na križu:

50
А Исус опет повика из свега гласа, и испусти дух.




51
И гле, завјеса храма раздрије се на двоје, од горњега краја до доњега; и земља се потресе, и камење се распаде;

Tweet thisPost on Facebook 2 Мој:19:18 2 Мој:26:31 2 Дн.:3:14 Псал.:18:7 Мар.:15:38 Лука:23:45 Ефес:2:14 Ефес:2:18 Јевр.:6:19 Јевр.:10:19


52
И гробови се отворише, и устадоше многа тијела светих који су помрли;




53
И изишавши из гробова по васкрсењу његову, уђоше у свети град и показаше се многима.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2019 20:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
kopitar napisao:
Da li je uskrsnuće bilo na Veliki Petak na križu?


Ovaj tekst kao i ono obećanje razbojniku " još danas bićeš sa mnom u Raju itd. daje povoda za ovu pretpostavku.

Matej 27,51 Tada se zavjesa hramska razdera na dvoje odozgo do dolje, zemlja se potrese, hridine se raspuknuše,
Matej 27,52 Grobovi se otvoriše, i mnoga tjelesa svetih, koji su bili preminuli, uskrsnuše.
Matej 27,53 Oni izađoše iz grobova po ukrsnuću njegovu, uđoše u Sveti grad i pokazaše se mnogima.



Naravno da uskrsnuće nije bilo na križu.
Na križu je bilo otkupljenje tj. Isus je platio na dug.
Uskrsnuće se desilo u grobu, tj. u pećini u nedjelju u zoru.
Tako navode evanđelja, a i sam Isus.
Ivan 2,19 Odgovori im Isus: "Razvalite ovaj hram i ja ću ga u tri dana podići.

To je vezano na:

1. Korinćanima 15,20 Ali sada: Krist uskrsnu od mrtvih, prvina usnulih!


Ezekiel 37,12 Zato prorokuj i kaži im: Ovako veli svemogući Gospod: 'Evo, ja ću otvoriti grobove vaše i vas, narode moj, izvesti iz grobova i dovesti vas natrag u zemlju Izraelovu.
Ezekiel 37,13 Spoznat ćete, da sam ja Gospod, kad otvorim grobove vaše, i vas, narode moj, izvedem iz grobova vaših,
Izaija 26,19 i Daniel 12,2 također govore o oživljavanju mrtvih i buđenju onih koji „spavaju“.


Zavjesa koja se razderala na dvoje označava stari i novi zavjet.

Grobovi se otvoriše i to što su mrtvi oživjeli imamo u starom zavjetu na više mjesta.

Ta nejasna Matejeva priča o uskrsnuću pravednika postavlja više pitanja nego što daje odgovore, ali ni ne moramo razumjeti ni racionalizirati svaki dio Pisma. Matej je zasigurno znao da je čudna, ali ju je ipak zadržao, a Crkva kroz povijest sačuvala.

2. Kraljevima 13,21 Dogodilo se te su neki, sahranjujući čovjeka, opazili razbojnike: baciše mtrvaca u grob Elizejev i odoše. Mrtvac, dotakavši se Elizejevih kostiju, oživje i stade na noge.

U novom zavjetu imamo Lazara kojeg Isus oživi.
Narvno to se ne radi o uskrsnuću nego o oživljavanju umrlog tijela.

Kako god bilo nauk Crkve je da je Krist uskrsnuo.
Nako njega Marija je uznesena i također proslavljana.
Ostali čekaju Isusov drugi dolazak.

O Matejevom pisanju, potresu i uskrsnuću pravednika samo možemo nagađati.
Uskrsnuće je toliko poseban događaj da kada se zbio možda su se dogodila čuda kojima je pokazano što pravednike na koncu čeka te su se isti ukazali kao svjedoci uskrsnuća.
Marija Magdalena, a kasnije Ivan i Petar dolaze na grob Isusu ali ne spominju se raspukli grobovi pravednika...

Teza da je usrsnuće bilo na križu ne stoji.
To je silovanje biblije na temelju konteksta nekoliko redaka i pritom ignoriranje samih Isusovih riječi.
Tko rade protestanti pa od 10 ljudi imaš 10 različitih sektaša.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2019 07:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy napisao:
kopitar napisao:
kopitar napisao:
Da li je uskrsnuće bilo na Veliki Petak na križu?


Ovaj tekst kao i ono obećanje razbojniku " još danas bićeš sa mnom u Raju itd. daje povoda za ovu pretpostavku.

Matej 27,51 Tada se zavjesa hramska razdera na dvoje odozgo do dolje, zemlja se potrese, hridine se raspuknuše,
Matej 27,52 Grobovi se otvoriše, i mnoga tjelesa svetih, koji su bili preminuli, uskrsnuše.
Matej 27,53 Oni izađoše iz grobova po ukrsnuću njegovu, uđoše u Sveti grad i pokazaše se mnogima.



Naravno da uskrsnuće nije bilo na križu.
Na križu je bilo otkupljenje tj. Isus je platio na dug.
Uskrsnuće se desilo u grobu, tj. u pećini u nedjelju u zoru.
Tako navode evanđelja, a i sam Isus.
Ivan 2,19 Odgovori im Isus: "Razvalite ovaj hram i ja ću ga u tri dana podići.

To je vezano na:

1. Korinćanima 15,20 Ali sada: Krist uskrsnu od mrtvih, prvina usnulih!


Ezekiel 37,12 Zato prorokuj i kaži im: Ovako veli svemogući Gospod: 'Evo, ja ću otvoriti grobove vaše i vas, narode moj, izvesti iz grobova i dovesti vas natrag u zemlju Izraelovu.
Ezekiel 37,13 Spoznat ćete, da sam ja Gospod, kad otvorim grobove vaše, i vas, narode moj, izvedem iz grobova vaših,
Izaija 26,19 i Daniel 12,2 također govore o oživljavanju mrtvih i buđenju onih koji „spavaju“.


Zavjesa koja se razderala na dvoje označava stari i novi zavjet.

Grobovi se otvoriše i to što su mrtvi oživjeli imamo u starom zavjetu na više mjesta.

Ta nejasna Matejeva priča o uskrsnuću pravednika postavlja više pitanja nego što daje odgovore, ali ni ne moramo razumjeti ni racionalizirati svaki dio Pisma. Matej je zasigurno znao da je čudna, ali ju je ipak zadržao, a Crkva kroz povijest sačuvala.

2. Kraljevima 13,21 Dogodilo se te su neki, sahranjujući čovjeka, opazili razbojnike: baciše mtrvaca u grob Elizejev i odoše. Mrtvac, dotakavši se Elizejevih kostiju, oživje i stade na noge.

U novom zavjetu imamo Lazara kojeg Isus oživi.
Narvno to se ne radi o uskrsnuću nego o oživljavanju umrlog tijela.

Kako god bilo nauk Crkve je da je Krist uskrsnuo.
Nako njega Marija je uznesena i također proslavljana.
Ostali čekaju Isusov drugi dolazak.

O Matejevom pisanju, potresu i uskrsnuću pravednika samo možemo nagađati.
Uskrsnuće je toliko poseban događaj da kada se zbio možda su se dogodila čuda kojima je pokazano što pravednike na koncu čeka te su se isti ukazali kao svjedoci uskrsnuća.
Marija Magdalena, a kasnije Ivan i Petar dolaze na grob Isusu ali ne spominju se raspukli grobovi pravednika...

Teza da je usrsnuće bilo na križu ne stoji.
To je silovanje biblije na temelju konteksta nekoliko redaka i pritom ignoriranje samih Isusovih riječi.
Tko rade protestanti pa od 10 ljudi imaš 10 različitih sektaša.





Uskrsnuće Lazara

1) Je li uskrsnuo klinički mrtav čovjek? - Čini se da nije, jer je ovo stagniralo ...
2) U tom slučaju, reanimacija se čini nemogućom, budući da su to dugo bile stanice mozga. Ispostavlja se da je on toliko lošiji od neba istog čovjeka u tijelu smrti. Radi za mene, besmisleno i izvan mog uma.
3) Jedna rečenica iz priče nam govori da je Lazar kasnije otišao na Cipar, a bio je i biskup (Bogojavljenje) i da je ponovno umro (Augustin). Međutim, gotovo Grci nisu dopustili ispitivanje pronađenih relikvija, već samo kovčeg. To je u skladu s reanimacijskom tezom.
4) Reanimaciju je izveo i Ilija, kao i Yelisey . Onda više ništa nije činio, jer je ponavljao čuda proroka.
5) Lazar je uskrsnuo dok su se uzdizali od Mateja, bili su mrtvi i pokazivali se u Svetom gradu. Jer Lazarova je sestra rekla: "Ja sam uskrsnuće."
6) Ova teza o reanimaciji postaje slaba, jer ako je ustao na smrt, nije učinio ništa. Samo je produžio život. U redu, to je nešto, ali ne ono u što vjerujemo.
7) Ako je teza o reanimaciji pogrešna, onda stvarno imamo pravi dokaz o uskrsnuću od mrtvih. I onda možemo reći da nas je Lazar odveo nakon tog uskrsnuća u neko vrijeme, kao i nakon njegova uskrsnuća.
8) U mojim mislima nitko nije uskrsnuo prije Isusa, iako je bilo drugih uskrsnuća u povijesti, jer je njegovo uskrsnuće vremenito, tako da uključuje sva uskrsnuća.
9) Dakle, uskrsnuće Lazara bilo je to eshatološko ili samo oživljavanje?

Lazarevo vaskrsenje

Ево, и Ава да постави једно питање Дарку Дарко Ристов Ђого и Владимир Потерјахину, али јако прецизно. Дакле, ако не можете да одговорите, немојте. Јер хоћу поштене, тј. промишљене одговоре.
Ис "васкрсава" Лазара.

1) Да ли је васкрсао клинички мртвог човека? - Изгледа да није, јер је овај заударао...
2) У том случају реанимација изгледа немогућа, јер су овоме иструлеле давно мождане ћелије. Испада да тако пресаздава из небића истог човека у смртном телу. Мени то делује бесмислено и ван памети.
3) Једна линија из хр предања говори да је Лазар после отишао на Кипар и тамо био владика (Епифаније), и да је умро наново (Августин). Скоро Грци ипак нису дозволили испитивање пронађених моштију, него само ковчега. То је у складу са тезом о реанимацији.
4) Реанимацију је вршио и Илија, као и Јелисеј/Јелисије. Ис онда ништа више није урадио, јер је поновио чуда пророка.
5) Ис је васкрсао Лазара као што су се устали из Матеја они мртваци и показали у Светом Граду. Јер рече сестри Лазаровој: Ја сам Васкрсење.
6) Тако теза о реанимацији постаје слаба, јер ако је овога васкрсао да би поново умро, ништа није урадуио. Само му је продужио живот. Ок., и то је нешто, али не оно у шта ми верујемо.
7) Ако је теза о реанимацији погрешна, онда заиста имамо реалан доказ о васкрсењу из мртвих. И тада можемо рећи да се Лазар узео из нас после тог васкрсења у неко доба, као и Ис после свог васкрсења.
8) По мојим промишљањима, нико није васкрсао пре Ис, иако су у историји била друга васкрсења, зато што је његово васкрсење атемпорално, тако да у себи обухвата сва васкрсења.
9) Дакле, васкрсење Лазара је било ово есхатолошко или само реанимација?

kopitar

Написано Октобар 23, 2017
On 23.10.2017. at 23:29, Mиљан Л. рече
да ће доћи тај дан са Месијом који ће васкрснути мртве...

Zanimljivo razmatranje ,meni se odmah nametnulo ovo:

Ivan 6,40 A ovo je volja Oca mojega, koji me posla, da svaki, koji vidi Sina i vjeruje u njega, ima život vječni, i ja ću ga uskrsnuti u posljednji dan."


VSB bi rekao na ovo da smo pšenica tj. Život vječni već je u nama, pa budući da je pšenično zrno ( u ovom slučaju Lazar ) umrlo , imali ga smisla vraćati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2019 08:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Biblija se ne tumači samovoljno ni uvijek doslovno.
Što se uskrsnuća tiče nauk Crkve je jasan.
Isus je tri dana bio u grobu, jer su Židovi dio dana računali kao cijeli dan. Potom je slijedilo uskrsnuće. Ne prije.
Nitko prije Isusa, prije nedjelje nije uskrsnuo.
Pravednici su se očito ukazali.
Slično ko Ilija i Mojsije.

Oživjeti mrtvog i uskrsnuti nije isto.
Lazar je bio mrtav treći dan i oživio je. Nije uskrsnuo jer da je ne bi opet umro.
Tko uskrsne je besmrtan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr