www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 09:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
PostPostano: 04 ožu 2019 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Peltrasius napisao:
[Nije smiješno..u opisu pakla i njegovih muka još nitko nije pretjerao. Ne misli da je to smiješno, jer nije. Najlakše je odmahivat rukom kad netko spomene pakao..

Pokraj svakog čovjeka je anđeo i demon koji zapisuju svaku riječ i misao i djelo..

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate!

..ili

“ Svi vi koji ulazite, ostavite svaku nadu”
[/quote]


Srednji vijek je prošao!A tamo su ostali ti opisi.Muke mogu biti,ali duševne.
I anđeli i demoni...biće čitaš knjige,kako se zove onaj što je to napisao...Dan Brown...
Ima vas tu,srećom,malo,mislio bi netko neupućen da živite na nekom drugom planetu...sve vrvi od demona...ajme. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2019 14:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Peltrasius napisao:
[Nije smiješno..u opisu pakla i njegovih muka još nitko nije pretjerao. Ne misli da je to smiješno, jer nije. Najlakše je odmahivat rukom kad netko spomene pakao..

Pokraj svakog čovjeka je anđeo i demon koji zapisuju svaku riječ i misao i djelo..

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate!

..ili

“ Svi vi koji ulazite, ostavite svaku nadu”



Srednji vijek je prošao!A tamo su ostali ti opisi.Muke mogu biti,ali duševne.
I anđeli i demoni...biće čitaš knjige,kako se zove onaj što je to napisao...Dan Brown...
Ima vas tu,srećom,malo,mislio bi netko neupućen da živite na nekom drugom planetu...sve vrvi od demona...ajme. :a1250:[/quote]
Citat:



Ili besova kako bi rekli braća Rusi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2019 16:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Peltrasius napisao:
[Nije smiješno..u opisu pakla i njegovih muka još nitko nije pretjerao. Ne misli da je to smiješno, jer nije. Najlakše je odmahivat rukom kad netko spomene pakao..

Pokraj svakog čovjeka je anđeo i demon koji zapisuju svaku riječ i misao i djelo..

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate!

..ili

“ Svi vi koji ulazite, ostavite svaku nadu”



Srednji vijek je prošao!A tamo su ostali ti opisi.Muke mogu biti,ali duševne.
I anđeli i demoni...biće čitaš knjige,kako se zove onaj što je to napisao...Dan Brown...
Ima vas tu,srećom,malo,mislio bi netko neupućen da živite na nekom drugom planetu...sve vrvi od demona...ajme. :a1250:
Citat:



Ili besova kako bi rekli braća Rusi...[/quote]

Žalosno je kada se netko smatra katolikom/ kršćaninom a ne vjeruje u demone?
Puna je biblija redaka gdje se spominju demoni , sotona...opsjednutost demonima itd
KKC , mističnateologija, svjedočanstva svetaca i mistika KC je puna opisa demona i demonskog djelovanja...šta trebate više??
Važnija su vam tumačenja liberala i modernista koji više ne vjeruju u ništa?
Tko negira sotonu i demone taj indirektno negira i Boga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2019 17:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
[.
Žalosno je kada se netko smatra katolikom/ kršćaninom a ne vjeruje u demone?
Puna je biblija redaka gdje se spominju demoni , sotona...opsjednutost demonima itd
KKC , mističnateologija, svjedočanstva svetaca i mistika KC je puna opisa demona i demonskog djelovanja...šta trebate više??
Važnija su vam tumačenja liberala i modernista koji više ne vjeruju u ništa?
Tko negira sotonu i demone taj indirektno negira i Boga



Da.Puna je Biblija,tj.Stari zavjet.Ljudi su pisali kako su znali i umjeli.Svakojakih mitskih bića je bilo,netko je i živio u utrobi kita.
Valjda i danas ima toga u nečijim glavama.
Ne trebaju mi ničija tumačenja,imam svoj zdravi mozak.
Ja ne vidim demone,pa mi hoćeš implicirati da zato negiram Boga?Ili i ti vidiš demone svugdje oko sebe?Da shvatim te teške riječi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2019 08:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
[.
Žalosno je kada se netko smatra katolikom/ kršćaninom a ne vjeruje u demone?
Puna je biblija redaka gdje se spominju demoni , sotona...opsjednutost demonima itd
KKC , mističnateologija, svjedočanstva svetaca i mistika KC je puna opisa demona i demonskog djelovanja...šta trebate više??
Važnija su vam tumačenja liberala i modernista koji više ne vjeruju u ništa?
Tko negira sotonu i demone taj indirektno negira i Boga



Da.Puna je Biblija,tj.Stari zavjet.Ljudi su pisali kako su znali i umjeli.Svakojakih mitskih bića je bilo,netko je i živio u utrobi kita.
Valjda i danas ima toga u nečijim glavama.
Ne trebaju mi ničija tumačenja,imam svoj zdravi mozak.
Ja ne vidim demone,pa mi hoćeš implicirati da zato negiram Boga?Ili i ti vidiš demone svugdje oko sebe?Da shvatim te teške riječi?


Ma da , mora da je tako...Isus nije istjerivao demone iz opsjednutih nego su to sve apostoli i evanđelisti sve to izmislili
I svi oni mistici KC koji su pisali o demonima, sotoni nisu po tebi imali zdrav mozak
Oni su bili valjda starozavjetni strašitelji novih kršćana ??
Bitno je da mi ljudi novog doba imamo frojda i junga da nam pojasne da demoni ne postoje...sve su to trabunjanja nerazumnih ljudi...a KC uči krivo i straši ljude nekim izmišljenim demonima 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2019 11:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
[]



Ma da , mora da je tako...Isus nije istjerivao demone iz opsjednutih nego su to sve apostoli i evanđelisti sve to izmislili
I svi oni mistici KC koji su pisali o demonima, sotoni nisu po tebi imali zdrav mozak
Oni su bili valjda starozavjetni strašitelji novih kršćana ??
Bitno je da mi ljudi novog doba imamo frojda i junga da nam pojasne da demoni ne postoje...sve su to trabunjanja nerazumnih ljudi...a KC uči krivo i straši ljude nekim izmišljenim demonima 8)



Moram priznati,čak i kad sam kao mala na vjeronauku to slušala,čak i tada sam mislila da je to figurativno.
Ajmo reći da postoje,(o demonima pričam,sotona je neupitan)ali ne mislim da imaju takav utjecaj i prisutstvo ovdje,kao što neki žele implicirati.
Evo,gledala malo po netu.Svašta.Demon ovisnosti,demon lijenosti,demon ljutnje,itd,itd...Dobro nekima dođe,za opravdanje.Ja pušim.Prestala na nekoliko godina.Opet počela,kad mi je umirao šogor(ako se tako kaže).Njegova žena puši,plače,a meni teško,pitam je cigaretu...i tako,malo po malo,da ne žicam,propušila opet.Ali nema to nikakve veze sa demonom ovisnosti,samo samnom.
Prijateljica jedna moja,dobila depresiju.Promijenila se u skroz drugu osobu,od društvene i vesele,nije joj bilo do ničega.Dobila unučicu i kaže mi,strašno,ne osjećam ništa,nisam vesela(prva unučica),svejedno mi je,najradije bih se ubila...Ona je inače njemica,tamo su skoro 2 godine pokušavali liječenje,mijenjali ljekove.No,napokon su pogodili pravi lijek.Vratila se onoj staroj sebi i kao da nikada ničeg nije bilo.Nestao demon depresije.Inače,radi se o poremećaju biokemije u mozgu(najjednostavnije rečeno).
Shizophrenija je nešto drugo,ima ih više vrsta,pa jedna prijateljica funkcionira od djetinjstva sa tabletama,ne bi primjetio ništa,druga je užas,čak je dobila dijete sada(u pedesetim)i još je gore,muž mora bježati s bebom kad je ulovi,na teškim je sedativima,nekad me i ne prepozna.
Inače,volim slušati i čitati patera Miju Nikića,on je u Rimu završio duboku psihologiju.Obično se referira na starije,Freuda,Adlera,Junga itd,ali,baš zanimljivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr