www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 vel 2019 11:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Klasični svetački nauk od tri etape duhovnog puta;put čišćenja,prosvijetljenja i sjedinjenja.Sjedinjenje(duhovne zaruke ili ženidba sa Zaručmikom u nauku Ivana od Križa i Terezije Avilske)slobodno možemo zaboraviti,to ostvari 0.000000001% duša za života.Iskustvo živog Krista,obično je na početku etape prosvijetljenja,sveci to još zovu stvaranje novog čovjeka,ponovno rođenje,od starog ka novom čovjeku,ogoljenje duše,a nužno mu predhodi faza čišenja,koja ovisno o duši,traje kratko ili dugo čak i godinama(čitav život).Dinamika je takva da nema preskakanja,to što neko veli da je živi Krist u njemu a pada u teške grijehe,je samo subjektivno shvaćanje stvari
Kažeš,ti bi to iskustvo?.Pa čisti se draga dušo godinama,a onda uz Bozju milost možda i dođe do toga :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2019 12:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
francesco1 napisao:
Klasični svetački nauk od tri etape duhovnog puta;put čišćenja,prosvijetljenja i sjedinjenja.Sjedinjenje(duhovne zaruke ili ženidba sa Zaručmikom u nauku Ivana od Križa i Terezije Avilske)slobodno možemo zaboraviti,to ostvari 0.000000001% duša za života.Iskustvo živog Krista,obično je na početku etape prosvijetljenja,sveci to još zovu stvaranje novog čovjeka,ponovno rođenje,od starog ka novom čovjeku,ogoljenje duše,a nužno mu predhodi faza čišenja,koja ovisno o duši,traje kratko ili dugo čak i godinama(čitav život).Dinamika je takva da nema preskakanja,to što neko veli da je živi Krist u njemu a pada u teške grijehe,je samo subjektivno shvaćanje stvari
Kažeš,ti bi to iskustvo?.Pa čisti se draga dušo godinama,a onda uz Bozju milost možda i dođe do toga :D

Čitala sam iskustva drugih.Dogodi se to nenadano,većinom ljudima griješnicima kao što sam i ja. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2019 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
[quote="IZMEĐU NEBA I
...


------------------------------

Mir ?Teško ga je imati u ovom ubrzanom svijetu
Ali možeš ga imati ako pokušaš biti drugačija od svijeta
Poniznost, ljubav (prema bližnjemu) nam donosi mir...
Ja sam od davnih dana čitao za vrlinu poniznosti ( T,Kempinac itd) ali nisam dokraja to shvaćao i prihvaćao...tek sam nakon desetke godina shvatio koliko je važna krijepost poniznosti
TO JE NAJVEĆA KRIJEPOST uz LJUBAV

Ako budeš stremila tomu , imat ćeš mir i osjećaj Božje prisutnosti

Poniznost i ljubav...to je ono što je u mene deficitarno...bar mislim tako.Stremim tome,molim se,ali teško ide :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2019 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Prekratak je život da bi igrala na kartu izvarednih milosti. :D
Bog to udjeli nekima,a kojima,samo On zna.
O čišćenju duše i askezi u tom smislu imaš ostavštinu gomile svetaca.Sv.Ivan od Križa,sv.Terezija Avilska,Franjo Saleški,Alfons Logouri,sv.Bernard,sv.Ljudevit Monfort..
A grešnici smo svi mi,kao što kaže sv.Pavao,ako tvrdiš da grijeha nemaš,lažac si.Nisi po tom pitanju ama baš ništa drukčija od ostalih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2019 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Evo,gledam jučer you tube-iskustva,svjedočanstva vjere,tj.obraćenja.Nekoliko rimokatolika,onda nekoliko baptista(nisam imala pojma da u Splitu postoji ta crkva)...
Sve je skoro indentično.Ne vjerujem da ovi baptisti(već sam i zaboravila što oni točno vjeruju,morat ću pogledati)izmišljaju.Pa i njima se isto ukazuje Isus,Bog intervenira i u njihove živote?!
I još.Kako je u istom slijedu bio i najnoviji Bučević video o životu i smrti,bacih i na to pogled.
Uopće nije loše.
Mora li ovo troje jedno drugo isključivati?
Možda i ne mora...
Malu zbunjozu mi napravilo...voljela bih čuti druga mišljenja.
Naravno,bez napadanja da sam new age :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2019 11:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo,gledam jučer you tube-iskustva,svjedočanstva vjere,tj.obraćenja.Nekoliko rimokatolika,onda nekoliko baptista(nisam imala pojma da u Splitu postoji ta crkva)...
Sve je skoro indentično.Ne vjerujem da ovi baptisti(već sam i zaboravila što oni točno vjeruju,morat ću pogledati)izmišljaju.Pa i njima se isto ukazuje Isus,Bog intervenira i u njihove živote?!
I još.Kako je u istom slijedu bio i najnoviji Bučević video o životu i smrti,bacih i na to pogled.
Uopće nije loše.
Mora li ovo troje jedno drugo isključivati?
Možda i ne mora...
Malu zbunjozu mi napravilo...voljela bih čuti druga mišljenja.
Naravno,bez napadanja da sam new age :lol:



Što ti je čudno "što i Bilijamovo magare prorokuje" hahaha zašto ne bi i baptaći imali iskustvo Boga i vjere ili će mo DS postavljati granice.
Kako to da su u Izraelu postojali Božji proroci i kad je zglajzao sa puta Božjeg i otišo drugim Bogovima a Judeja ostala uz Jahvu a niđe proroka ni za lijeka...čudni su putovi Božji, jede i pije sa poganima, hvali vjeru poganke i rimskog vojnika, razbojniku kaže još danas ćeš bit samnom u raju , bludnici oprašta...itd


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2019 11:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo,gledam jučer you tube-iskustva,svjedočanstva vjere,tj.obraćenja.Nekoliko rimokatolika,onda nekoliko baptista(nisam imala pojma da u Splitu postoji ta crkva)...
Sve je skoro indentično.Ne vjerujem da ovi baptisti(već sam i zaboravila što oni točno vjeruju,morat ću pogledati)izmišljaju.Pa i njima se isto ukazuje Isus,Bog intervenira i u njihove živote?!
I još.Kako je u istom slijedu bio i najnoviji Bučević video o životu i smrti,bacih i na to pogled.
Uopće nije loše.
Mora li ovo troje jedno drugo isključivati?
Možda i ne mora...
Malu zbunjozu mi napravilo...voljela bih čuti druga mišljenja.
Naravno,bez napadanja da sam new age :lol:


New age si.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2019 11:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo,gledam jučer you tube-iskustva,svjedočanstva vjere,tj.obraćenja.Nekoliko rimokatolika,onda nekoliko baptista(nisam imala pojma da u Splitu postoji ta crkva)...
Sve je skoro indentično.Ne vjerujem da ovi baptisti(već sam i zaboravila što oni točno vjeruju,morat ću pogledati)izmišljaju.Pa i njima se isto ukazuje Isus,Bog intervenira i u njihove živote?!
I još.Kako je u istom slijedu bio i najnoviji Bučević video o životu i smrti,bacih i na to pogled.
Uopće nije loše.
Mora li ovo troje jedno drugo isključivati?
Možda i ne mora...
Malu zbunjozu mi napravilo...voljela bih čuti druga mišljenja.
Naravno,bez napadanja da sam new age :lol:


New age si.



E Nino Raspudiću ti uvek u glavu...buuhahaha


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2019 12:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Evo pošto naša sestra INZ često spominje gsp.
Anu Bučević uzeh i poslušaj njezin video o "životu poslije smrti", budući da je korizma uzeh ovo da pogledam do kraja kao malo težu pokoru :a1250:

https://youtu.be/oBdkVnrjmBc

Hoćemo prvo dobre stvari ili loše?
...meni se dojmilo ovo:
interpret
Ona je otkrila da postoji život i nakon smrti u čemu joj je puno pomogla knjiga, "razgovor s Bogom te mnoga svjedočanstva ljudi iz različitih Tv emisija te spominje i neke "medije" to su posebno obdarene osobe...niko se od njih nije želio vratiti u svoje tijelo itd...stoga živite u punini život , volite se ...puno emocija, sve je u emocijama itd.

Mogu samo reći čisti new age.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2019 14:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
kopitar napisao:
Evo pošto naša sestra INZ često spominje gsp.
Anu Bučević uzeh i poslušaj njezin video o "životu poslije smrti", budući da je korizma uzeh ovo da pogledam do kraja kao malo težu pokoru :a1250:

https://youtu.be/oBdkVnrjmBc

Hoćemo prvo dobre stvari ili loše?
...meni se dojmilo ovo:
interpret
Ona je otkrila da postoji život i nakon smrti u čemu joj je puno pomogla knjiga, "razgovor s Bogom te mnoga svjedočanstva ljudi iz različitih Tv emisija te spominje i neke "medije" to su posebno obdarene osobe...niko se od njih nije želio vratiti u svoje tijelo itd...stoga živite u punini život , volite se ...puno emocija, sve je u emocijama itd.

Mogu samo reći čisti new age.


Ana Bučević čak ne zaslužuje ni komentar, pa ni na ovom nadasve mrtvom forumu. Naprosto je frapantno da uopće jedan katolik ode gledat' Anu B. kako bi utažio duhovnu 'žeđ'.

Čudi me, kopitaru, da si ti, kao jedan profinjeni duhovni mislilac i tragač, uopće išao pogledat njezin video na yt.

Ne znam, kopitaru moj, počinjem se sve više slagat s Bonijem; izgleda da akrobacije u spavaćoj sobi kod tebe zaista počinju uzimat svoj danak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr